LimeSurvey 4.x.x - en to nb_NO translation catalogue (4861 entries)

en:  Are you sure you want to reset this file?
nb_NO: Skal denne filen tilbakestilles?

en:  Browse uploaded resources
nb_NO: Let i opplastede ressurser

en:  Please select a file to import!
nb_NO: Velg en fil som skal importeres!

en:  global level
nb_NO: globalt nivå

en: %d file deleted.|%d files deleted.
nb_NO: %d file slettet.|%d filer slettet.

en: %s attribute deleted|%s attributes deleted
nb_NO: %s attributt slettet|%s attributter slettet

en: %s cannot be left empty
nb_NO: %s kan ikke være tom

en: %s cannot be left empty.
nb_NO: %s kan ikke være tom.

en: %s duplicate records removed
nb_NO: %s duplikate poster ble slettet

en: %s entries were not copied because they already existed
nb_NO: %s oppføringer ble ikke kopiert fordi de eksisterte fra før

en: %s entries were skipped because they are blacklisted
nb_NO: Hoppet over %s oppføringer siden de er svartelistet

en: %s field(s) were successfully added.
nb_NO: %s felt(er) ble lagt til.

en: %s invalid attributes
nb_NO: %s ugyldige attributter

en: %s is an invalid value for this question
nb_NO: %s er en ulovlig verdi for dette spørsmålet

en: %s lines had a mismatching number of fields.
nb_NO: %s linjer hadde feil antall felter.

en: %s lines with invalid access codes skipped (access codes may only contain 0-9,a-z,A-Z,_).
nb_NO:  %s linjer med ugyldige tilgangskoder hoppet over (tilgangskoder kan bare inneholde 0-9, az, AZ,_).

en: %s min. %s sec.
nb_NO: %s min. %s sek.

en: %s missing attributes
nb_NO: %s manglende attributter

en: %s must be case-insensitive equal to %s
nb_NO: %s må ha samme bokstavstørrelser likt som %s

en: %s must not be case-insensitive equal to %s
nb_NO: %s må ikke ha samme bokstavstørrelser likt som %s

en: %s new participants were created
nb_NO: %s nye deltakere ble opprettet

en: %s not found!
nb_NO: %s ikke funnet!

en: %s of %s columns selected
nb_NO: %s av %s kolonner valgt

en: %s old response(s) and according timings were successfully imported.
nb_NO: %s gamle besvarelser og tilhørende tidsbruk ble importert.

en: %s old response(s) were successfully imported.
nb_NO: %s gamle besvarelser ble importert.

en: %s participant share was deleted|%s participant shares were deleted
nb_NO: %s deltaker-deling ble slettet|%s deltaker-delinger ble slettet

en: %s participants have been copied to the central participants table
nb_NO: %s deltakere er kopiert til den sentrale deltakertabellen

en: %s participants have been copied to the survey survey participants table
nb_NO: %s deltakere er kopiert til deltakertabellen

en: %s participants have been shared
nb_NO: %s deltakere har blitt delt

en: %s records found in CSV file
nb_NO: %s oppføringer funnet i CSV-fil

en: %s records have empty mandatory fields
nb_NO: %s oppføringer har tomme obligatoriske felt

en: %s records have incomplete or wrong attribute values
nb_NO: %s oppføringer har uferdige eller feil attributtverdier

en: %s records imported
nb_NO: %s poster ble importert

en: %s records in CSV
nb_NO: %s poster i CSV

en: %s records met minimum requirements
nb_NO: %s poster innfridde minimumskravene

en: %s records were duplicate but had attributes updated
nb_NO: %s oppføringer var duplikater, men fikk oppdaterte attributter

en: %s records where the number of fields does not match
nb_NO: %s poster hvor antall felter ikke stemte

en: %s records with allowed invalid email
nb_NO: %s poster med tillatt ugyldig e-postadresse

en: %s records with invalid email address removed
nb_NO: %s poster med ugyldig e-postadresse ble slettet

en: %s records with other invalid information
nb_NO: %s poster med annen ugyldig informasjon

en: %s response lines in your file.
nb_NO: %s besvarelseslinjer i filen.

en: %s responses already exist.
nb_NO: %s besvarelser fantes allerede.

en: %s responses cannot be inserted or updated.
nb_NO: %s besvarelser kunne ikke settes inn eller oppdateres.

en: %s responses were inserted.
nb_NO: %s besvarelser ble satt inn.

en: %s responses were updated.
nb_NO: %s besvarelser ble oppdatert.

en: %s rows per page
nb_NO: %s rader per side

en: %s unread messages were scanned out of which %s were marked as bounce by the system.
nb_NO: %s uleste meldinger ble skannet. Av disse ble totalt %s merket som returpost av systemet.

en: %s unread messages were scanned, none were marked as bounce by the system.
nb_NO: %s uleste meldinger ble skannet. Ingen ble merket som returpost av systemet.

en: %s were found to be duplicate entries and did not need a new participant to be created.
nb_NO: %s er duplikate oppføringer og krevde ikke at det ble opprettet en ny deltaker.

en: %s%% completed
nb_NO: %s%% fullført

en: '%s' can not be used if the 'Other' option for this question is activated.
nb_NO: '%s' kan ikke brukes hvis valget 'Annet' er aktivert i dette spørsmålet.

en: 'Other:' comment mandatory
nb_NO: Obligatorisk felt 'Annet:'

en: 'comment' suffix can not be used with multiple choice with comments.
nb_NO: kommentar-suffiks kan ikke brukes ved flervalg med kommentarer.

en: 'time' is a reserved word and can not be used for a subquestion.
nb_NO: 'time' er et reservert ord og kan ikke brukes som et underspørsmål.

en: (Any group)
nb_NO: (alle grupper)

en: (Any)
nb_NO: (Alle)

en: (Autodetect)
nb_NO: (Oppdag automatisk)

en: (Automatic)
nb_NO: (Automatisk)

en: (Iconv Library not installed)
nb_NO: (Iconv-biblioteket er ikke installert)

en: (Label sets were not imported since you do not have the permission to create label sets.)
nb_NO: (Etikettsamlinger ble ikke importert siden du ikke har rettigheter til å lage nye etikettsamlinger.)

en: (Maximum file size: %01.2f MB)
nb_NO: (Maksimal filstørrelse: %01.2f MB)

en: (No target question)
nb_NO: Ingen flere spørsmål

en: (None)
nb_NO: (Ingen)

en: (Reason: Administrator email address empty)
nb_NO: (Årsak: E-postadressen til administrator er tom)

en: (Select multiple label sets by using the Ctrl key)
nb_NO: (Velg flere ved å holde nede CTRL-tasten)

en: (Sub-)question width
nb_NO: Bredde på (under-)spørsmål

en: (This question is mandatory)
nb_NO: (Dette spørsmålet er obligatorisk)

en: (none)
nb_NO: (ingen)

en: 16 or up
nb_NO: 16 og over

en: 1st quartile (Q1)
nb_NO: 1. kvartil (Q1)

en: 1st time limit warning CSS style
nb_NO: CSS-stil for første varsel om tidsutløp

en: 1st time limit warning message
nb_NO: Første gangs advarseltekst

en: 1st time limit warning message display time
nb_NO: Førstegangs advarselstekst ved utløpsvarsel

en: 1st time limit warning message timer
nb_NO: Første advarseltekst om utløpsvarsel

en: 2nd quartile (Median)
nb_NO: 2. kvartil (median)

en: 2nd time limit warning CSS style
nb_NO: CSS-stil for andre gangs varsel om tidsutløp

en: 2nd time limit warning message
nb_NO: Andregangs advarseltekst ved tidsutløp

en: 2nd time limit warning message display time
nb_NO: Andregangs advarselstekst ved utløpsvarsel

en: 2nd time limit warning message timer
nb_NO: Andregangs advarseltekst ved tidsutløp

en: 3rd quartile (Q3)
nb_NO: 3. kvartil (Q3)

en: 400: Bad Request
nb_NO: 400: Feil forespørsel

en: 401: Unauthorized
nb_NO: 401: Uautorisert

en: 403: Forbidden
nb_NO: 403: Forbudt

en: 404: Not Found
nb_NO: 404: Ikke funnet

en: 5 Point choice
nb_NO: 5-poengs valg

en: 500: Internal Server Error
nb_NO: 500: intern tjenerfeil

en: 7bit Swedish
nb_NO: 7bit svensk

en: <No default value>
nb_NO: <Ingen forhåndsvalg>

en: A backup of this table has been made and can be accessed by your system administrator.
nb_NO: En sikkerhetskopi av denne tabellen er laget og systemadministrator vil ha tilgang.

en: A backup of this table will be made if you proceed. Your system administrator will be able to access this table.
nb_NO: En sikkerhetskopi av denne tabellen vil utføres hvis du fortsetter. Systemadministrator vil ha tilgang til tabellen.

en: A child group can't be set as parent group
nb_NO: En barnegruppe kan ikke settes som foreldregruppe

en: A code has been updated to %s.
nb_NO: En kode er oppdatert til %s.

en: A condition can be used to add branching logic using ExpressionScript. Either edit it directly here or use the Condition designer.
nb_NO: En betingelse kan brukes til å legge til forgreningslogikk ved hjelp av ExpressionScript. Enten rediger det direkte her, eller bruk Betingelses-designeren.

en: A database named "%s" already exists.
nb_NO: En database ved navn "%s" finnes allerede.

en: A deactivated survey is not accessible to participants (only a message appears that they are not permitted to see this survey).
nb_NO: En deaktivert undersøkelse er ikke tilgjengelig for deltakerne (de vil kun se en melding om at de ikke har rettigheter til å se undersøkelsen).

en: A description for your question group
nb_NO: En beskrivelse til spørsmålsgruppen ditt

en: A first example question. Please answer this question:
nb_NO: Et første eksempelspørsmål. Vennligst svar på dette spørsmålet:

en: A fruity theme for a flexible use. This theme offers monochromes variations and many options for easy customizations.
nb_NO: Et fruktig tema for en fleksibel bruk. Dette temaet tilbyr ensfargede varianter og mange alternativer for enkle tilpasninger.

en: A full question index will be shown; participants will be able to jump between relevant questions.
nb_NO: En fullstendig spørsmålsoversikt vil vises. Deltakeren kan hoppe mellom relevante spørsmål.

en: A group without step status styling
nb_NO: En gruppe uten stil på fremdriftsstatus

en: A participant table has been created for this survey.
nb_NO: Det ble opprettet en deltakertabell i denne undersøkelsen.

en: A password must meet the following requirements:
nb_NO: Et passord må oppfylle følgende krav:

en: A placeholder answer to a question. This will appear in the answer field and disappear when real answer text is entered.
nb_NO: Et referansefelt svarer på et spørsmål. Dette vil vises i svarfeltet og forsvinne når ekte svartekst legges inn.

en: A question code cannot be longer than 20 characters.
nb_NO: En spørsmålskode kan ikke være lenger enn 20 tegn.

en: A question index will be shown; participants will be able to jump between viewed questions.
nb_NO: En spørsmålsoversikt vil vises. Deltakere kan hoppe mellom viste spørsmål.

en: A response was not deleted.|{n} responses were not deleted.
nb_NO: En besvarelse ble ikke slettet.|{n} besvarelser ble ikke slettet.

en: A security update is available.
nb_NO: En sikkerhetsoppdatering er tilgjengelig.

en: A survey participant entry for the saved survey has been created too.
nb_NO: En deltakeroppføring for den lagrede undersøkelsen har også blitt opprettet.

en: A survey participants table has been created for this survey and the old participants were imported.
nb_NO: Det har blitt opprettet en deltakertabell for denne undersøkelsen, og de gamle deltakerne ble importert.

en: A survey which uses a custom theme will import fine, but the template it refers to will not exist on the new server. In that case the system will use the global default theme.
nb_NO: En undersøkelse som bruker et tilpasset tema vil importeres fint, men malen den refererer til vil ikke eksistere på den nye tjeneren. I så fall vil systemet bruke det globale standardtemaet.

en: A table of subquestions on each cell. The subquestion texts are in the colum header and concern the row header.
nb_NO: En tabell med underspørsmål i hver celle. Teksten i underspørsmålene er i overskriftene i tabellen og gjelder overskrifter i rad.

en: A table of subquestions on each cell. The subquestion texts are in the column header and relate the particular row header.
nb_NO: En tabell med underspørsmål i hver celle. Teksten i underspørsmålene vises i første rad og relateres til aktuell rad.

en: A table with a subquestion on each row. The answer options are contained in the table header.
nb_NO: En tabell med et underspørsmål i hver rad. Svaralternativene er vist i første rad i tabellen.

en: A table with a subquestion on each row. You have to select your answer.
nb_NO: En tabell med et underspørsmål i hver rad. Du må velge svaret ditt.

en: A template with that name already exists.
nb_NO: En mal med det navnet finnes allerede.

en: A timing record was not deleted.|{n} timing records were not deleted.
nb_NO: En oppføring av tidsbruk ble ikke slettet.|{n} oppføringer av tidsbruk ble ikke slettet.

en: A user with this username already exists.
nb_NO: En bruker med dette brukernavnet eksisterer allerede.

en: A username was not supplied or the username is invalid.
nb_NO: Brukernavn ble ikke oppgitt eller er ugyldig.

en: AND/OR Date is
nb_NO: OG/ELLER dato er

en: ARMSCII-8 Armenian
nb_NO: ARMSCII-8 armensk

en: Abbreviated question text
nb_NO: Forkortet spørsmålstekst

en: Ability to change of questions, groups and parameters is still limited.
nb_NO: Muligheten til å endre spørsmål, grupper og parametere er fortsatt begrenset.

en: Abort
nb_NO: Avbryt

en: Absolute value
nb_NO: Absolutt verdi

en: Accelerator keys for list items
nb_NO: Akseleratornøkler for listeelementer

en: Accept
nb_NO: Godta

en: Accepts Font Awesome Unicode characters.
nb_NO: Godta Font Awesome unicode-tegn.

en: Access
nb_NO: Tilgang

en: Access code
nb_NO: Tilgangskode

en: Access code ID
nb_NO: Tilgangskode-id

en: Access code for this participant
nb_NO: Tilgangskode for denne deltakeren

en: Access code length
nb_NO: Lengde på tilgangskode

en: Access code mismatch
nb_NO: Feil i tilgangskoden

en: Access code:
nb_NO: Tilgangskode:

en: Access denied
nb_NO: Ingen tilgang

en: Access denied!
nb_NO: Tilgang avslått!

en: Access denied. You have no permission to view this survey
nb_NO: Ingen tilgang. Du har ingen tillatelse til å se denne undersøkelsen

en: Action
nb_NO: Handling

en: Action to perform when time limit is up
nb_NO: Hva som skal skje når tiden har løpt ut

en: Action:
nb_NO: Handling:

en: Actions
nb_NO: Handlinger

en: Actions:
nb_NO: Handlinger:

en: Activate
nb_NO: Aktiver

en: Activate Survey
nb_NO: Aktiver undersøkelse

en: Activate assessements
nb_NO: Aktiver vurderingsmodus

en: Activate plugin
nb_NO: Aktiver tillegg

en: Activate quotas
nb_NO: Aktiver kvoter

en: Activate survey
nb_NO: Aktiver undersøkelse

en: Activate survey participants table
nb_NO: Aktiver deltakertabell

en: Activate the "other" option for your question
nb_NO: Aktiver alternativet "annet" for spørsmålet

en: Activate this survey
nb_NO: Aktiver denne undersøkelsen

en: Activate this to show a map above the input field where the user can select a location
nb_NO: Aktiver denne for å vise et kart over svarfeltet der deltakeren kan velge et sted

en: Activated
nb_NO: Aktivert

en: Activation settings
nb_NO: Innstillinger for aktivering

en: Active
nb_NO: Aktiv

en: Active and running
nb_NO: Aktiv og pågår

en: Active but expired
nb_NO: Aktiv men utløpt

en: Active but not yet started
nb_NO: Aktiv men ikke startet

en: Active filters:
nb_NO: Aktive filter:

en: Active survey ID
nb_NO: Aktiv undersøkelse-id

en: Active survey participants tables
nb_NO: Aktive deltakertabeller

en: Active surveys
nb_NO: Aktive undersøkelser

en: Active:
nb_NO: Aktiv:

en: Adaptive
nb_NO: Tilpasset

en: Add
nb_NO: Legg til

en: Add DATESTAMP variable
nb_NO: Legg til DATESTAMP-variabel

en: Add IPADDR variable
nb_NO: Legg til IPADDR-variabel

en: Add LASTPAGE variable
nb_NO: Legg til LASTPAGE-variabel

en: Add REFURL variable
nb_NO: Legg til REFURL-variabel

en: Add SEED variable
nb_NO: Legg til SEED-variabel

en: Add STARTDATE variable
nb_NO: Legg til STARTDATE-variabel

en: Add STARTLANGUAGE variable
nb_NO: Legg til STARTLANGUAGE-variabel

en: Add SUBMITDATE variable
nb_NO: Legg til SUBMITDATE-variabel

en: Add SurveyId to link
nb_NO: Legg Undersøkelses-ID til lenke

en: Add URL parameter
nb_NO: Legg til URL-parameter

en: Add a button to reset the slider. If you choose an start value, it reset at start value, else empty the answer.
nb_NO: Legg til en knapp for å nullstille skyvekontrollen. Ved nullstilling slettes allerede angitt verdi.

en: Add a group
nb_NO: Legg til en gruppe

en: Add a language:
nb_NO: Legg til språk:

en: Add a new language
nb_NO: Legg til et nytt språk

en: Add a new permission role
nb_NO: Legg til en ny tilgangsrolle

en: Add a new question
nb_NO: Legg til nytt spørsmål

en: Add a new survey administrator
nb_NO: Legg til en ny administrator for undersøkelse

en: Add a new survey administrator with random values
nb_NO: Legg til en ny undersøkelsesadministrator med tilfeldige verdier

en: Add a prefix to the answer field
nb_NO: Legg et prefiks til svarfeltet

en: Add a question to this group
nb_NO: Lag et spørsmål i denne gruppen

en: Add a suffix to the answer field
nb_NO: Legg et suffiks til svarfeltet

en: Add additional CSS class(es) for this question. Use a space between multiple CSS class names. You may use expressions - remember this part is static.
nb_NO: Legg til flere CSS-klasser for dette spørsmålet. Bruk mellomrom mellom flere CSS-klassenavn. Du kan bruke uttrykk - husk at denne delen er statisk.

en: Add and edit conditions
nb_NO: Legg til og endre betingelser

en: Add another participant
nb_NO: Legg til enda en deltaker

en: Add another record
nb_NO: Legg til ny oppføring

en: Add answer
nb_NO: Legg til svar

en: Add attachment to template
nb_NO: Legg vedlegg til mal

en: Add attribute
nb_NO: Legg til attributt

en: Add condition
nb_NO: Legg til betingelse

en: Add condition to this scenario
nb_NO: Legg betingelser til dette scenario

en: Add dropdown field
nb_NO: Legg til nedtrekksfelt

en: Add dummy user
nb_NO: Legg til testbruker

en: Add fields
nb_NO: Legg til felter

en: Add file
nb_NO: Legg til fil

en: Add gray background to questions in PDF:
nb_NO: Grå bakgrunn på spørsmål i PDF:

en: Add group
nb_NO: Ny gruppe

en: Add group users
nb_NO: Legg til gruppebrukere

en: Add language
nb_NO: Legg til språk

en: Add multiple conditions without a page reload
nb_NO: Legg til flere betingelser uten å laste siden på nytt

en: Add new assessment rule
nb_NO: Legg til ny vurderingsregel

en: Add new attribute
nb_NO: Legg til nytt attributt

en: Add new group
nb_NO: Legg til ny gruppe

en: Add new participant
nb_NO: Legg til ny deltaker

en: Add new question
nb_NO: Legg til nytt spørsmål

en: Add new question to group
nb_NO: Legg til nytt spørsmål i gruppen

en: Add new quota
nb_NO: Legg til ny kvote

en: Add new survey participant
nb_NO: Legg til ny deltaker

en: Add new user group
nb_NO: Legg til ny brukergruppe

en: Add or delete groups
nb_NO: Legge til eller slette grupper

en: Add or delete questions
nb_NO: Legge til eller slette spørsmål

en: Add or delete subquestions or change their codes
nb_NO: Legge til eller slette underspørsmål eller endre deres koder

en: Add participant
nb_NO: Legg til deltaker

en: Add participant entry
nb_NO: Legg til deltakeroppføring

en: Add participant to survey
nb_NO: Legg deltaker til i undersøkelse

en: Add participant to survey|Add participants to survey
nb_NO: Legg til deltaker til undersøkelse|Legg til deltakere til undersøkelse

en: Add participants to central database
nb_NO: Legg til deltakere i sentral database

en: Add participants to survey
nb_NO: Legg til deltakere

en: Add question
nb_NO: Nytt spørsmål

en: Add question ID to link
nb_NO: Legg spørsmåls-ID til lenke

en: Add question group
nb_NO: Legg til spørsmålsgruppe

en: Add question group ID to link
nb_NO: Legg spørsmålsgruppe-ID til lenke

en: Add role
nb_NO: Legg til rolle

en: Add scenario
nb_NO: Legg til scenario

en: Add some answer options to your question
nb_NO: Legg til noen svaralternativer til spørsmålet

en: Add some subquestions to your question
nb_NO: Legg til noen underspørsmål til spørsmålet ditt

en: Add subquestion
nb_NO: Legg til underspørsmål

en: Add subquestion row
nb_NO: Legg til rad med underspørsmål

en: Add survey group ID to link
nb_NO: Legg undersøkelsesgruppe-ID til lenke

en: Add survey participant
nb_NO: Legg til deltaker

en: Add the selected participant to survey.|Add the {n} selected participants to survey.
nb_NO: Legg valgt deltaker til i undersøkelse.|Legg {n} valgte deltakere til i undersøkelse.

en: Add to blacklist?
nb_NO: Legg til i svarteliste?

en: Add to usergroup
nb_NO: Legg til i brukergruppen

en: Add user
nb_NO: Legg til bruker

en: Add user group
nb_NO: Legg til brukergruppe

en: Add value
nb_NO: Legg til verdi

en: Add/delete survey participant attributes
nb_NO: Legg til/slett deltakerattributter

en: Add/edit resources (files/images) for this survey
nb_NO: Legg til/rediger ressurser (filer/bilder) i undersøkelsen

en: Adding anonymous users
nb_NO: Legger til anonyme brukere

en: Adding survey participant entry...
nb_NO: Legger til deltakeroppføringer....

en: Additional Languages
nb_NO: Tilleggsspråk

en: Additional attributes
nb_NO: Ekstra attributter

en: Additionally the following settings cannot be changed when the survey is active.
nb_NO: Følgende innstillinger kan ikke endres når undersøkelsen er aktiv.

en: Admin login name
nb_NO: Administrators brukernavn:

en: Admin login password
nb_NO: Administrators passord

en: Admin themes
nb_NO: Admintema

en: Administration
nb_NO: Administrasjon

en: Administration theme:
nb_NO: Administrasjonstema:

en: Administrator credentials
nb_NO: Administratorlegitimasjon

en: Administrator email
nb_NO: Administrators e-post:

en: Administrator email address:
nb_NO: E-postadresse til administrator:

en: Administrator name
nb_NO: Administrators navn

en: Administrator name:
nb_NO: Administrators navn:

en: Administrator settings
nb_NO: Innstillinger for administrator

en: Advanced
nb_NO: Avansert

en: Advanced options
nb_NO: Avanserte alternativer

en: Advanced settings
nb_NO: Avanserte innstillinger

en: After
nb_NO: Etter

en: After confirmation you won't receive any invitations or reminders for this survey anymore.
nb_NO: Etter bekreftelse vil du ikke lenger motta invitasjoner eller påminnelser om undersøkelsen.

en: After having clicked the save button you can either close this browser window or continue filling out the survey.
nb_NO: Etter å ha klikket på lagreknappen kan du enten lukke nettleservinduet eller fortsette å besvare undersøkelsen.

en: After the answer options a cell does give some information.
nb_NO: Etter svaralternativene vises noe informasjon i en celle.

en: After you are done, please click the 'Save' button to save your changes.
nb_NO: Når du er ferdig, klikk 'Lagre' for å lagre endringene.

en: Agree
nb_NO: Enig

en: Albanian
nb_NO: albansk

en: Alert animation
nb_NO: Animer advarsel

en: All
nb_NO: Alle

en: All answers are already selected in this quota.
nb_NO: Alle besvarelser er allerede valgt i denne kvoten.

en: All answers meet consistency standards.
nb_NO: Alle svar oppfyller konsistensstandardene.

en: All assessments meet consistency standards.
nb_NO: Alle gruppevurderingene oppfyller konsistensstandardene.

en: All attribute values for this question type will be saved as default
nb_NO: Alle attributtverdier for denne spørsmålstypen blir lagret som standard

en: All changes of global survey settings will immediately affect all related survey groups and surveys that use inherited values.
nb_NO: Alle endringer i globale undersøkelsesinnstillinger vil umiddelbart påvirke alle relaterte undersøkelsesgrupper og undersøkelser som bruker arvede verdier.

en: All changes of survey group settings will have immediate effect on all related surveys that use inherited values.
nb_NO: Alle endringer i innstillinger for grupper vil ha umiddelbar virkning på alle relaterte undersøkelser som bruker arvelige verdier.

en: All conditions for this question have been deleted.
nb_NO: Alle betingelsene til dette spørsmålet er slettet.

en: All conditions in this survey have been deleted.
nb_NO: Alle betingelser i undersøkelsen er slettet.

en: All conditions meet consistency standards.
nb_NO: Alle betingelser oppfyller konsistensstandardene.

en: All conditions scenarios were renumbered.
nb_NO: Alle betingelsessenarier ble renummerert.

en: All custom menu entries will be lost.
nb_NO: Alle tilpassede menyoppføringer vil gå tapt.

en: All custom menus will be lost.
nb_NO: Alle tilpassede menyer vil gå tapt.

en: All default values meet consistency standards.
nb_NO: Alle standardverdier oppfyller konsistensstandardene.

en: All emails were sent.
nb_NO: Alle e-poster ble sendt.

en: All fields below (except CSS framework name) must be either a valid JSON array or the string "inherit".
nb_NO: Alle feltene nedenfor (unntatt CSS-rammenavn) må enten være en gyldig JSON-matrise eller strengen arver.

en: All files in local directories are writable.
nb_NO: Alle filer i lokale kataloger er skrivbare.

en: All groups meet consistency standards.
nb_NO: Alle grupper oppfyller konsistensstandardene.

en: All important settings can be reached in this sidebar.
nb_NO: Alle viktige innstillinger kan nås i dette sidefeltet.

en: All in one
nb_NO: Alt i ett

en: All menu entries of this menu will also be deleted.
nb_NO: Alle menyoppføringer i denne menyen vil også bli slettet.

en: All necessary styles will be loaded, to print it just press Ctrl/Cmd+p or select print from your browser menu.
nb_NO: Alle nødvendige stiler vil bli lastet inn. For å skrive ut, trykk Ctrl / Cmd + p eller velg utskrift fra nettlesermenyen.

en: All of the user's surveys were transferred to %s.
nb_NO: Alle brukerens undersøkelser ble overført til %s.

en: All old survey participants tables meet consistency standards.
nb_NO: Alle gamle deltakertabeller innfrir konsistensstandardene.

en: All old survey tables meet consistency standards.
nb_NO: Alle gamle tabeller oppfyller konsistensstandardene.

en: All participant information is lost.
nb_NO: Deltakerinformasjon går tapt.

en: All participants
nb_NO: Alle deltakere

en: All question attributes meet consistency standards.
nb_NO: Alle spørsmålsattributtene oppfyller konsistensstandardene.

en: All questions meet consistency standards.
nb_NO: Alle spørsmål oppfyller konsistensstandardene.

en: All questions, answers, etc for removed languages will be lost. Are you sure?
nb_NO: Alle spørsmål, svar m.m. for fjernede språk går tapt. Fortsette?

en: All questions, groups and parameters are editable again.
nb_NO: Alle spørsmål, grupper og parametere kan redigeres igjen.

en: All quota language settings meet consistency standards.
nb_NO: Alle kvotespråkinnstillinger oppfyller konsistensstandardene.

en: All quota quota members meet consistency standards.
nb_NO: Alle kvotemedlemmer oppfyller konsistensstandardene.

en: All quotas meet consistency standards.
nb_NO: Alle kvoter oppfyller konsistensstandardene.

en: All responses
nb_NO: Alle besvarelser

en: All responses are not accessible anymore with LimeSurvey.
nb_NO: Ingen besvarelser er lenger tilgjengelige i LimeSurvey.

en: All survey language settings meet consistency standards.
nb_NO: Alle språkinnstillinger for undersøkelsen oppfyller konsistensstandardene.

en: All surveys
nb_NO: Alle undersøkelser

en: All surveys meet consistency standards.
nb_NO: Alle undersøkelser oppfyller konsistensstandardene.

en: All the attributes are automatically mapped
nb_NO: Alle attributtene er koblet automatisk

en: All themes
nb_NO: Alle tema

en: All users
nb_NO: Alle brukere

en: All your answers must be different and you must rank in order.
nb_NO: Alle dine svar må være forskjellige og du må rangere i rekkefølge.

en: Allow
nb_NO: Tillat

en: Allow array style questions to be split over multiple pages
nb_NO: Tillat å splitte matrisespørsmål over flere sider

en: Allow backward navigation:
nb_NO: Tillat å navigere tilbake:

en: Allow blacklisted participants to be added to a survey:
nb_NO: Tillat svartelistede deltakere å bli lagt til i en undersøkelse:

en: Allow invalid email addresses:
nb_NO: Tillat ugyldige e-postadresser:

en: Allow multiple responses or update responses with one access code:
nb_NO: Tillat flere besvarelser eller oppdater besvarelser med en tilgangskode:

en: Allow multiple short text / numeric questions to be split over multiple pages
nb_NO: Tillat å splitte korte tekstsvar/numeriske svar over flere sider

en: Allow only numerical input
nb_NO: Bare godta numerisk inndata

en: Allow only numerical input for 'Other' text
nb_NO: Godta kun numerisk inndata i feltet 'Annet'

en: Allow participant to unblacklist himself/herself:
nb_NO: La deltaker fjerne seg selv fra svartelisten:

en: Allow public registration:
nb_NO: Tillatt offentlig registrering:

en: Allow reset the slider
nb_NO: Tillat å nullstille skyvekontrollen

en: Allow single choice questions to be split over multiple pages
nb_NO: Tillat å splitte enkeltvalgsspørsmål over flere sider

en: Allow slider questions to be split over multiple pages
nb_NO: Tillat å splitte skyvekontrollspørsmål over flere sider

en: Allow unstable extension updates:
nb_NO: Tillat ustabile tilleggsoppdateringer:

en: Allow user to modify his last answers before terminate survey.
nb_NO: Tillat brukeren å endre sine siste svar før undersøkelsen avsluttes.

en: Allowed file extensions
nb_NO: Tillatte filetternavn

en: Allowed file types
nb_NO: Tillatte filtyper

en: Allowed file types in comma separated format. e.g. pdf,doc,odt
nb_NO: Gyldige filtyper i kommaseparert format, f.eks. pdf,doc,odt

en: Always
nb_NO: Alltid

en: Always closed
nb_NO: Alltid lukket

en: Always hide this question
nb_NO: Skjul alltid dette spørsmålet

en: Always on
nb_NO: Alltid på

en: Always open
nb_NO: Alltid åpen

en: Amharic
nb_NO: Amharisk

en: An account has been created for you
nb_NO: Det er opprettet en konto for deg

en: An additional help text for your question
nb_NO: En ekstra hjelpetekst til spørsmålet

en: An email has been sent to the address you provided with access details for this survey. Please follow the link in that email to proceed.
nb_NO: En e-post er blitt sendt til den e-postadressen du oppga. Der finner du detaljer for tilgang til undersøkelsen. Bruk lenken i e-posten du mottar for å fortsette.

en: An email has been sent with details about your saved survey
nb_NO: En e-post er sendt deg med opplysninger om din lagrede undersøkelse

en: An email with a generated password was sent to the user.
nb_NO: En e-post med passord er nå sendt til brukeren.

en: An error happen when save this survey participant email sent date (id:%s)
nb_NO: Det oppsto en feil ved lagring av deltakers e-post, sent (id:%s)

en: An error happened when trying to submit your response.
nb_NO: Det oppstod en feil da du prøvde å sende inn svaret ditt.

en: An error has happened and no files could be located
nb_NO: Det har skjedd en feil, og ingen filer ble funnet

en: An error has occured and the file list could not be loaded:
nb_NO: Det oppstod en feil, og fillisten kunne ikke lastes:

en: An error has occured and the folders could not be loaded:
nb_NO: Det oppstod en feil, og mappene kunne ikke lastes:

en: An error has occured and the selected files could not be downloaded.
nb_NO: Det har oppstått en feil, og de valgte filene kunne ikke lastes ned.

en: An error occured while creating a backup of your files. Check your local system (permission, available space, etc.)
nb_NO: En feil oppsto i forsøk på å opprette en sikkerhetskopi. Kontroller systemet (rettigheter, tilgjengelig lagringsplass etc)

en: An error occured while creating your update package file.
nb_NO: En feil oppsto ved opprettelse av oppdateringspakkefilen.

en: An error occured while generating the Question theme
nb_NO: Det oppstod en feil under generering av spørsmålstemaet

en: An error occured while getting checksums.
nb_NO: En feil oppsto ved henting av kontrollsummer.

en: An error occured while getting the changeset.
nb_NO: En feil oppsto ved henting av endringsoversikten.

en: An error occurred saving a response to survey id
nb_NO: Det skjedde en feil ved lagring av besvarelse

en: An error occurred uploading your file.
                         This may be caused by incorrect permissions for the application /tmp folder.
nb_NO: Det oppstod en feil ved opplasting av filen. 
     Dette kan være forårsaket av uriktige tillatelser for applikasjonen / tmp-mappen.

en: An error occurred uploading your file. The folder (%s) is not writable for the webserver.
nb_NO: Det oppstod en feil ved opplasting av filen. Mappen ( %s) er ikke skrivbar for webtjeneren.

en: An error occurred uploading your file. This may be caused by incorrect permissions for the application /tmp folder.
nb_NO: Feil ved opplasting av fil. Mulig årsak er manglende rettigheter i katalogen /tmp.

en: An error occurred uploading your file. This may be caused by incorrect permissions for the target folder. (%s)
nb_NO: Det oppstod en feil ved opplasting av filen. Dette kan være forårsaket av uriktige tillatelser for målmappen. ( %s)

en: An error occurred.
nb_NO: Det oppsto en feil.

en: An expired survey is not accessible to participants (they only see a message that the survey has expired).
nb_NO: En utgått undersøkelse er ikke tilgjengelig for deltakerne (de vil kun se en melding om at undersøkelsen har utløpt).

en: An internal error occured during the database upgrade. Please go back to the %smain menu%s. Contact support if the error persists.
nb_NO: Det oppsto en intern feil ved oppgradering av databasen. Gå tilbake til %hovedmenyen%. Kontakt administrator hvis feilen vedvarer.

en: An internal error occurred while the Web server was processing your request.
nb_NO: En intern feil oppstod da nett-tjeneren behandlet forespørselen.

en: An non-recoverable error happened during the update. Error details:
nb_NO: En feil som ikke kan repareres oppsto under oppgraderingen. Detaljer om feilen:

en: An unexpected error has occurred and your responses cannot be saved.
nb_NO: Det skjedde en uventet feil, og din besvarelse kan ikke lagres.

en: An unknown error happened when moving file %s to %s.
nb_NO: Det oppstod en ukjent feil ved flytting av fil %s til %s.

en: An unknown error occured
nb_NO: Det oppstod en ukjent feil

en: An unknown error occured.
nb_NO: Det oppsto en ukjent feil.

en: An unknown error occurred
nb_NO: Det oppsto en ukjent feil

en: Animate alert
nb_NO: Animer advarsel

en: Animate body
nb_NO: Animer hoveddel

en: Animate checkbox
nb_NO: Animer avkrysningsboks

en: Animate question
nb_NO: Animer spørsmål

en: Animate radio buttons
nb_NO: Animer radioknapper

en: Anonymize IP address:
nb_NO: Anonym IP-adresse:

en: Anonymize IP address?
nb_NO: Anonyme IP-adresser?

en: Anonymized responses
nb_NO: Anonyme besvarelser

en: Anonymized responses:
nb_NO: Anonyme besvarelser:

en: Anonymized responses?
nb_NO: Anonyme besvarelser?

en: Answer
nb_NO: Svar

en: Answer codes
nb_NO: Svarkoder

en: Answer codes must be unique by question.
nb_NO: Svarkoder må være unike ved spørsmål.

en: Answer label font size (normal)
nb_NO: Skriftstørrelse på svar (normal)

en: Answer label font size (small)
nb_NO: Skriftstørrelse på svar (liten)

en: Answer matched (regexp)
nb_NO: Svaret passet til (regexp)

en: Answer must be %s
nb_NO: Svar må være %s

en: Answer must be between %s and %s
nb_NO: Svar må være mellom %s og %s

en: Answer must be greater or equal to %s
nb_NO: Svar må være større enn eller lik %s

en: Answer must be less or equal to %s
nb_NO: Svar må være mindre enn eller lik %s

en: Answer option / subquestion font size
nb_NO: Skriftstørrelse på alternativ/underspørsmål

en: Answer options
nb_NO: Svaralternativer

en: Answer options were successfully saved.
nb_NO: Svaralternativer ble lagret.

en: Answer prefix
nb_NO: Svar-prefiks

en: Answer question
nb_NO: Svar på spørsmål

en: Answer scale %s
nb_NO: Svarskala %s

en: Answer suffix
nb_NO: Svar-suffiks

en: Answer was
nb_NO: Svaret var

en: Answer was NOT
nb_NO: Svaret var IKKE

en: Answer was greater than
nb_NO: Svaret var større enn

en: Answer was greater than or equal to
nb_NO: Svaret var større enn eller lik

en: Answer was less than
nb_NO: Svaret var mindre enn

en: Answer was less than or equal to
nb_NO: Svaret var mindre enn eller lik

en: Answers
nb_NO: Svar

en: Answers cleared
nb_NO: Svarene er slettet

en: Answers column width
nb_NO: Bredde på svarkolonne

en: Answers in this response
nb_NO: Svar fra denne besvarelsen

en: Answers with a code of 0 (zero) or blank code are not allowed, and will not be saved
nb_NO: Svar med kode null (0) eller blank kode er ikke lov, og vil ikke lagres

en: Answer|Left-slider-text|Right-slider-text separator character
nb_NO: Svar|venstre-skyvekontroll-tekst|høyre-skyvekontroll-tekst skilletegn

en: Applied role
nb_NO: Tilordnet rolle

en: Apply
nb_NO: Utfør

en: Apply and go to survey
nb_NO: Gjør gjeldende og gå til undersøkelse

en: Apply role to user
nb_NO: Tilordne rolle til bruker

en: Apr
nb_NO: apr

en: April
nb_NO: april

en: Arabic
nb_NO: arabisk

en: Arc cosine
nb_NO: Arc cosinus

en: Arc sine
nb_NO: Arc sinus

en: Arc tangent of two variables
nb_NO: Arc tangent av to variabler

en: Are you really sure you want to delete incomplete responses and reset the completed state of both, response and participant?
nb_NO: Er du sikker på du ønsker å slette ufullstendige svar og nullstille fullføringsstatusen på både svar og deltaker?

en: Are you sure you want to activate all selected quotas?
nb_NO: Skal alle valgte kvoter aktiveres?

en: Are you sure you want to deactivate all selected quotas?
nb_NO: Skal alle valgte kvoter deaktiveres?

en: Are you sure you want to deactivate this plugin?
nb_NO: Er du sikker på at du vil deaktivere dette tillegget?

en: Are you sure you want to delete all conditions for this question?
nb_NO: Skal alle betingelser til dette spørsmålet slettes?

en: Are you sure you want to delete all conditions set in this scenario?
nb_NO: Er du sikker på du vil slette alle betingelsene satt i dette scenariet?

en: Are you sure you want to delete all selected quotas?
nb_NO: Skal alle valgte kvoter slettes?

en: Are you sure you want to delete all those surveys?
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette valgte undersøkelser?

en: Are you sure you want to delete all uploaded files from the selected responses?
nb_NO: Skal alle opplastede filer fra valgte besvarelser slettes?

en: Are you sure you want to delete the selected entries?
nb_NO: Er du sikker på du vil slette valgte oppføringer?

en: Are you sure you want to delete the selected menu entries?
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette de valgte menyoppføringene?

en: Are you sure you want to delete the selected menus and all related submenus and entries?
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette de valgte menyene og alle relaterte undermenyer og oppføringer?

en: Are you sure you want to delete the selected participants?
nb_NO: Skal valgte deltakere slettes?

en: Are you sure you want to delete the selected responses?
nb_NO: Skal de valgte besvarelsene slettes?

en: Are you sure you want to delete the selected role(s)?
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette de valgte rollene?

en: Are you sure you want to delete the selected user?
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette den valgte brukeren?

en: Are you sure you want to delete this URL parameter?
nb_NO: Er du sikker at du vil slette denne URL-parameteren?

en: Are you sure you want to delete this box ?
nb_NO: Sakl denne boksen slettes?

en: Are you sure you want to delete this condition?
nb_NO: Er du sikker på du vil slette denne betingelsen?

en: Are you sure you want to delete this entry?
nb_NO: Er du sikker på du vil slette denne oppføringen?

en: Are you sure you want to delete this label set?
nb_NO: Skal denne etikettsamlingen slettes?

en: Are you sure you want to delete this question?
nb_NO: Skal dette spørsmålet slettes?

en: Are you sure you want to delete this theme?
nb_NO: Skal dette temaet slettes?

en: Are you sure you want to delete this theme?
nb_NO: Skal dette temaet slettes?

en: Are you sure you want to delete this user group?
nb_NO: Skal denne brukergruppen slettes?

en: Are you sure you want to renumber the scenarios with incrementing numbers beginning from 1?
nb_NO: Er du sikker på at du vil renummerere scenarier med numre fra 1 og oppover?

en: Are you sure you want to reset and resend selected users login data?
nb_NO: Er du sikker på at du vil tilbakestille og sende inn valgte innloggingsdata for valgte brukere?

en: Are you sure you want to reset the selected themes?
nb_NO: Er du sikker på at du vil tilbakestille de valgte temaene?

en: Are you sure you want to uninstall the selected themes?
nb_NO: Er du sikker på at du vil avinstallere de valgte temaene?

en: Are you sure you want to uninstall this plugin?
nb_NO: Er du sikker på at du vil avinstallere dette tillegget?

en: Are you sure?
nb_NO: Er du sikker?

en: Arithmetic mean
nb_NO: Aritmetisk gjennomsnitt

en: Armenian
nb_NO: Armensk

en: Array
nb_NO: Matrise

en: Array (10 Point choice)
nb_NO: Matrise (10-punktsvalg)

en: Array (5 Point choice)
nb_NO: Matrise (5-punktsvalg)

en: Array (Increase/Same/Decrease)
nb_NO: Matrise (øk/uendret/reduser)

en: Array (Numbers)
nb_NO: Matrise (tall)

en: Array (Texts)
nb_NO: Matrise (tekst)

en: Array (Yes/No/Uncertain)
nb_NO: Matrise (ja/nei/usikker)

en: Array by column
nb_NO: Matrise etter kolonne

en: Array dual scale
nb_NO: Matrise dobbel skala

en: Array filter
nb_NO: Matrisefilter

en: Array filter exclusion
nb_NO: Matrisefilter, ekskludering

en: Array filter style
nb_NO: Matrise-filterstil

en: Arrays
nb_NO: Matriser

en: As a last step you should clear your browser cache now.
nb_NO: Det siste du skal gjøre er å tømme hurtigbufferet i nettleseren.

en: As defined in question settings
nb_NO: Som definert i innstillingene til spørsmålet

en: As you can see, editing answer options is quite similar to editing subquestions.
nb_NO: Som du kan se, er redigering av svaralternativer ganske likt å redigere underspørsmål.

en: As you can see, the preselected question type is the 'Long free text' one. We will use in this example the 'Array' question type.
nb_NO: Som du kan se, er den forhåndsvalgte spørsmålstypen 'Lang fri tekst'. Vi vil i dette eksemplet bruke spørsmålet 'Matrise'.

en: Assessment details
nb_NO: Vurderingsdetaljer

en: Assessment group score
nb_NO: Poengsum for vurderingsgruppe

en: Assessment heading
nb_NO: Vurderingsoverskrift

en: Assessment mode for this survey is not activated.
nb_NO: Vurderingsmodus er ikke aktivert for undersøkelsen.

en: Assessment rules
nb_NO: Vurderingsregler

en: Assessment value
nb_NO: Vurderingsverdi

en: Assessment:
nb_NO: Vurdering:

en: Assessments
nb_NO: Vurderinger

en: Assessments mode not activated
nb_NO: Vurderingsmodus er ikke aktivert

en: Assigning a new value to a variable.
nb_NO: Tildele en ny verdi til en variabel.

en: At beginning
nb_NO: Først

en: At end
nb_NO: Sist

en: At least %d character long.|At least %d characters long.
nb_NO: Minst %d tegn lang. | Minst %d tegn lang.

en: At least %d lower case letter.|At least %d lower case letters.
nb_NO: Minst %d små bokstaver. | Minst %d små bokstaver.

en: At least %d number.|At least %d numbers.
nb_NO: Minst %d tall. | Minst %d tall.

en: At least %d special character.|At least %d special characters.
nb_NO: Minst %d spesialtegn. | Minst %d spesialtegn.

en: At least %d upper case letter.|At least %d upper case letters.
nb_NO: Minst %d stor bokstav. | Minst %d store bokstaver.

en: At least one installed
nb_NO: Minst én installert

en: At most %d character long.|At most %d characters long.
nb_NO: Minst %d tegn lang. | Minst %d tegn lang.

en: At the end of the process the database will be updated.
nb_NO: Til slutt vil databasen bli oppdatert.

en: At the end of the process we'll proceed to the LimeSurvey update.
nb_NO: På slutten av prosessen vil vi fortsette med oppdateringen av LimeSurvey.

en: Attempt plugin reload
nb_NO: Forsøk å laste tillegget på nytt

en: Attention: Several question codes were updated. Please check these carefully as the update  may not be perfect with customized expressions.
nb_NO: Advarsel: Flere spørsmålskoder ble oppdatert. Sjekk om disse oppdateringene er greie i forhold til tilpassede utrykk.

en: Attribute
nb_NO: Attributt

en: Attribute %s (%s)
nb_NO: Attributt %s (%s)

en: Attribute %s was deleted.
nb_NO: Attributt %s ble slettet.

en: Attribute display setting updated
nb_NO: Innstilling for attributtvisning oppdatert

en: Attribute field
nb_NO: Ekstrafelt

en: Attribute management
nb_NO: Attributthåndtering

en: Attribute name:
nb_NO: Attributtnavn:

en: Attribute settings
nb_NO: Attributt-innstillinger

en: Attribute successfully deleted
nb_NO: Attributt slettet

en: Attribute successfully updated
nb_NO: Attributt er oppdatert

en: Attribute type
nb_NO: Attributt-type

en: Attribute type:
nb_NO: Attributt-type:

en: Attribute values for central participants have been updated from the survey participants
nb_NO: Attributtverdiene for sentrale deltakere er oppdatert fra undersøkelsesdeltakerne

en: Attribute values for existing participants have been updated from the participants records
nb_NO: Attributtverdier for eksisterende deltakere har blitt oppdatert fra deltakeroppføringene

en: Attribute visible:
nb_NO: Attributt er synlig:

en: Attribute was saved.
nb_NO: Attributtet ble lagret.

en: Attributes
nb_NO: Attributter

en: Attributes to be created
nb_NO: Attributer som skal lages

en: Attributes to export:
nb_NO: Attributter som skal eksporteres:

en: Aug
nb_NO: aug

en: August
nb_NO: august

en: Authentication method
nb_NO: Autentiseringsmetode

en: Author:
nb_NO: Forfatter:

en: Auto Translate
nb_NO: Automatisk oversettelse

en: Auto-check exclusive option if all others are checked
nb_NO: Velg automatisk eksklusivt alternativ hvis alle andre er valgt

en: Autoload URL
nb_NO: Last URL automatisk

en: Autoload URL:
nb_NO: URL for automatisk innlasting:

en: Automatic
nb_NO: Automatisk

en: Automatic (UTF-8)
nb_NO: Automatisk (UTF-8)

en: Automatically load end URL when survey complete:
nb_NO: Last automatisk nettadresse når undersøkelse er ferdig:

en: Automatically rename question code if already exists?
nb_NO: Automatisk endre spørsmålskode hvis den allerede er i bruk?

en: Available admin themes:
nb_NO: Tilgjengelige admintema:

en: Available functions
nb_NO: Tilgjengelige funksjoner

en: Available label sets:
nb_NO: Tilgjengelige etikettsamlinger:

en: Available languages:
nb_NO: Tilgjengelige språk:

en: Available question themes:
nb_NO: Tilgjengelige spørsmålstemaer:

en: Available space in directory:
nb_NO: Tilgjengelig plass i katalog:

en: Available survey themes:
nb_NO: Tilgjengelige temaer:

en: Average
nb_NO: Gjennomsnitt

en: Average file size
nb_NO: Gjennomsnittlig filstørrelse

en: Average interview time:
nb_NO: Gjennomsnittlig gjennomføringstid:

en: Average no. of files per respondent
nb_NO: Gjennomsnittlig antall filer pr. respondent

en: Average size per respondent
nb_NO: Gjennomsnittlig størrelse pr. respondent

en: Back
nb_NO: Tilbake

en: Back to Response Import
nb_NO: Tilbake til import av besvarelser

en: Back to main menu
nb_NO: Tilbake til hovedmeny

en: Back to survey home
nb_NO: Tilbake til undersøkelse

en: Background color
nb_NO: Farge på bakgrunn

en: Background colour for questions (0 black - 255 white)
nb_NO: Bakgrunnsfarge på spørsmål (0 svart - 255 hvit)

en: Background colour for sections (0 black - 255 white)
nb_NO: Bakgrunnsfarge på seksjoner (0 svart - 255 hvit)

en: Background image
nb_NO: Bakgrunnsbilde

en: Background image file
nb_NO: Bildefil for bakgrunn

en: Backup
nb_NO: Sikkerhetskopi

en: Backup entire database
nb_NO: Sikkerhetskopier hele databasen

en: Bar chart
nb_NO: Søyle

en: Base language
nb_NO: Grunnspråk

en: Base language:
nb_NO: Grunnspråk:

en: Basic admin notification
nb_NO: Enkelt adminvarsel

en: Basic admin notification body
nb_NO: Meldingstekst i enkel adminvarsel

en: Basic admin notification could not be sent because of error: %s
nb_NO: Grunnleggende administratorvarsling kunne ikke sendes på grunn av feil: %s

en: Basic admin notification email body:
nb_NO: Meldingstekst i enkelt adminvarsel:

en: Basic admin notification subject
nb_NO: Emnefelt i enkel adminnote

en: Basic admin notification subject:
nb_NO: Emnefelt i enkelt adminvarsel:

en: Basic attributes
nb_NO: Grunnleggende attributter

en: Basic email notification is sent to:
nb_NO: Enkelt e-postvarsel er sendt til:

en: Basic notification attachments:
nb_NO: Vedlegg i enkelt varsel:

en: Basic settings
nb_NO: Grunnleggende innstillinger

en: Basque
nb_NO: baskisk

en: Batch deletion
nb_NO: Massesletting

en: Batch edit
nb_NO: Masserediger

en: Batch edit the menus
nb_NO: Masserediger menyene

en: Batch edit the participants
nb_NO: Masserediger deltakerne

en: Batch-edit participants
nb_NO: Masserediger deltakere

en: Before
nb_NO: Før

en: Before proceeding please back up your database using a backup tool!
nb_NO: Før du fortsetter bør du ta sikkerhetskopi av databasen ved hjelp av et egnet verktøy!

en: Before you can add questions you must add a question group first.
nb_NO: Før spørsmål kan lages må det lages en spørsmålsgruppe.

en: Before you proceed to the LimeSurvey update, we must first update ComfortUpdate itself.
nb_NO: Før du kan fortsette med oppdatering av LimeSurvey må ComfortUpdate oppdateres.

en: Before you start, please prove you are human.
nb_NO: Før du starter må du bevise at du er menneskelig.

en: Beginner tour
nb_NO: Nybegynnertur

en: Belarusian
nb_NO: hviterussisk

en: Between %d and %d characters long.
nb_NO: Mellom %d og %d tegn lange.

en: Big5 Traditional Chinese
nb_NO: Big5 tradisjonell kinesisk

en: Binary pseudo charset
nb_NO: Binært pseudo-tegnsett

en: Binary safe case-insensitive string comparison
nb_NO: Sikker binærsammenligning av tekststrenger som ikke tar hensyn til små eller store bokstaver

en: Binary safe string comparison
nb_NO: Binærsikker sammenligning av tekststrenger

en: Blacklist all current surveys for participant once the global field is set:
nb_NO: Svartelist alle gjeldende undersøkelser for deltaker når globalt felt er satt:

en: Blacklist participant for any new added survey once the global field is set:
nb_NO: Svartelist deltaker for nye undersøkelser når globalt felt er satt:

en: Blacklist settings
nb_NO: Svartelisteinnstillinger

en: Blacklist settings were saved.
nb_NO: Svarteliste-innstillinger ble lagret.

en: Blacklist user:
nb_NO: Svartelist bruker:

en: Blacklisted
nb_NO: Svartelistet

en: Blacklisted participants
nb_NO: Deltakere svartelistet

en: Blacklisted?
nb_NO: Svartelistet?

en: Body animation
nb_NO: Animer hoveddel

en: Bootstrap theme
nb_NO: Bootstrap-tema

en: Bootswatch theme
nb_NO: Bootswatch-tema

en: Borders around questions in PDF:
nb_NO: Rammer rundt spørsmål i PDF:

en: Borders around responses in PDF:
nb_NO: Rammer rundt besvarelser i PDF:

en: Bosnian
nb_NO: bosnisk

en: Both
nb_NO: Begge

en: Bottom
nb_NO: Bunn

en: Bottom bar
nb_NO: Bunnlinje

en: Bounce email address:
nb_NO: Adresse for e-postretur:

en: Bounce processing
nb_NO: Returprosessering

en: Bounce processing is deactivated either application-wide or for this survey in particular.
nb_NO: Returhåndtering er deaktivert – enten for hele installasjonen eller kun for denne undersøkelsen.

en: Bounce settings
nb_NO: Innstillinger for retur av e-post

en: Bounce settings have been saved.
nb_NO: Innstillinger for retur av e-post er lagret.

en: Box deleted
nb_NO: Boks ble slettet

en: Box orientation:
nb_NO: Retning på boks:

en: Box settings updated!
nb_NO: Innstillinger for bokser ble oppdatert!

en: Box updated
nb_NO: Boks ble oppdatert

en: Boxes
nb_NO: Bokser

en: Boxes by row:
nb_NO: Bokser per rad:

en: Branch
nb_NO: Gren

en: Brandlogo
nb_NO: Logo

en: Brandlogo file
nb_NO: Logofil

en: Broken question themes
nb_NO: Ødelagte spørsmålstema

en: Broken survey themes:
nb_NO: Ødelagte tema:

en: Browse
nb_NO: Se gjennom

en: Browse participants
nb_NO: Se gjennom deltakere

en: Browse responses
nb_NO: Se gjennom besvarelser

en: Browse saved responses
nb_NO: Se gjennom lagrede besvarelser

en: Browse survey participants
nb_NO: Se gjennom deltakere

en: Buildnumber was successfully updated to %s.
nb_NO: Byggnummeret er oppdatert til %s.

en: Bulgarian
nb_NO: bulgarsk

en: Bulk convert conditions to ExpressionScript
nb_NO: Massekonverter betingelser til ExpressionScropt

en: Bulk export roles
nb_NO: Masseeksport av roller

en: But this one isn't.
nb_NO: Men det gjelder ikke denne.

en: Button group
nb_NO: Knappegruppe

en: Buy a new key
nb_NO: Kjøp en ny nøkkel

en: By continuing this survey you approve the data protection policy of the service provider.
nb_NO: Ved å fortsette denne undersøkelsen godkjenner du vilkårene for personvern og databeskyttelse hos tjenesteleverandøren.

en: By question group
nb_NO: Etter spørsmålsgruppe

en: Bypass date control before sending email:
nb_NO: Se bort fra datokontroll før utsending av e-post:

en: Bypass participants with failing email addresses:
nb_NO: Hopp over deltakere med feil e-postadresser:

en: CPDB CSV summary
nb_NO: Oppsummering av CPDB CSV

en: CPDB mapping
nb_NO: CPDB-kobling

en: CSS Style for the message that displays in the countdown timer during the countdown
nb_NO: CSS-stil for meldingen som vises under nedtellingen for tidsutløp

en: CSS class(es)
nb_NO: CSS-klasse(r)

en: CSS class(es):
nb_NO: CSS-klasse(r):

en: CSS files:
nb_NO: CSS-filer

en: CSS style for the 'time limit expiry message'
nb_NO: CSS-stil for utløpsmeldingen

en: CSS style used when the 'time limit warning' message is displayed
nb_NO: CSS-stil brukt når advarsel om tidsutløp vises

en: CSS style used when the 2nd 'time limit warning' message is displayed
nb_NO: CSS-stil brukt på andre gangs advarseltekst ved tidsutløp

en: CSV field names
nb_NO: CSV feltnavn

en: CSV field separator:
nb_NO: Skilletegn for CSV-felt:

en: CSV file
nb_NO: CSV-fil

en: CSV input format
nb_NO: CSV-inndataformat

en: Calculate storage
nb_NO: Kalkuler lagerplass

en: Calculate the Sample Standard Deviation for the list of numbers
nb_NO: Kalkulerer utvalgets standardavvik for listen av tall

en: Calculate the sum of values in an array
nb_NO: Regne ut summen av alle verdier i en matrise

en: Calculates the exponent of e
nb_NO: Regner ut eksponenten til e

en: Calculation
nb_NO: Kalkulering

en: Can edit?
nb_NO: Kan redigere?

en: Can not import a theme that already exists!
nb_NO: Kan ikke importere et tema som allerede eksisterer!

en: Can't bind to the LDAP directory. Error message: %s
nb_NO: Kan ikke binde til LDAP-katalogen. Feilmelding: %s

en: Can't connect to the LDAP directory
nb_NO: kan ikke koble til LDAP-katalogen

en: Can't delete question group when the survey is active
nb_NO: Kan ikke slette spørsmålsgruppe når undersøkelsen er aktiv.

en: Can't find user group!
nb_NO: Kan ikke finne brukergruppe!

en: Can't render layout %s for template %s. Please try to re-install the template.
nb_NO: Kan ikke vise utseende %s for mal %s. Prøv å installere malen på nytt.

en: Can't render layout %s for template %s. Template version in database is %s, but in config.xml it's %s. Please re-install the template.
nb_NO: Kan ikke vise utseende %s for mal %s. Malversjon i database er %s, mens det i config.xml vises til versjon %s. Installer malen på nytt.

en: Can't render layout %s. Please check that the view exists or contact your admin.
nb_NO: Kan ikke vise utseende %s. Kontroller at dette eksisterer eller kontakt admin.

en: Can't update labels because you are using duplicated codes
nb_NO: Kunne ikke oppdatere etiketter fordi du bruker duplikate koder

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Cancel automatic sending
nb_NO: Avbryt automatisk sending

en: Cancel copy
nb_NO: Avbryt kopien

en: Cancel editing
nb_NO: Avbryt redigering

en: Cancel move
nb_NO: Avbryt flytting

en: Cannot be changed
nb_NO: Kan ikke endres

en: Cannot import the VVExport file.
nb_NO: Kan ikke importere VV-eksportfil.

en: Cannot move files due to permission problem.
nb_NO: Kan ikke flytte filer på grunn av rettighetsproblem.

en: Careful: Applying a role to the user will overwrite any individual permissions given to the user!
nb_NO: Forsiktig: Å bruke en rolle på brukeren vil overskrive alle individuelle rettigheter gitt til brukeren!

en: Catalan
nb_NO: katalansk

en: Catalan (Valencian)
nb_NO: Katalansk (Valencia)

en: Category separator
nb_NO: Kategoriskille

en: Caution: JavaScript execution is disabled in your browser or for this website. You may not be able to answer all questions in this survey. Please, verify your browser parameters.
nb_NO: Advarsel: JavaScript er slått av i nettleseren eller for denne nettsiden. Det er ikke sikkert du kan svare på alle spørsmålene i undersøkelsen. Sjekk innstillingene i nettleseren.

en: Centered
nb_NO: Sentrert

en: Central database
nb_NO: Sentral database

en: Central participant database
nb_NO: Sentral deltakerdatabase

en: Central participant management
nb_NO: Sentral deltakerhåndtering

en: Central participants database summary
nb_NO: Oppsummering av sentral deltakerdatabase

en: Change language
nb_NO: Endre språk

en: Change log
nb_NO: Endringer

en: Change password
nb_NO: Endre passord

en: Change password?
nb_NO: Endre passord?

en: Change scenario number
nb_NO: Endre scenario-nummer

en: Change settings
nb_NO: Endre innstillinger

en: Change survey group
nb_NO: Endre gruppe

en: Change texts
nb_NO: Endre tekster

en: Change the display style of the month when using select boxes
nb_NO: Endre visningen av måned når man bruker valgbokser

en: Change the language
nb_NO: Endre språket:

en: Changed by
nb_NO: Endret av

en: Changed on
nb_NO: Endret den

en: Changes cannot be saved to a standard theme.
nb_NO: Endringer kan ikke lagres i en temamal.

en: Character set for file import/export:
nb_NO: Tegnsett ved import/eksport:

en: Character set of file:
nb_NO: Tegnsett i filen:

en: Character set of the file:
nb_NO: Tegnsett i denne filen:

en: Chart type
nb_NO: Diagramtype

en: Chart type:
nb_NO: Diagramtype:

en: Check again
nb_NO: Sjekk en gang til

en: Check all extensions for available updates.
nb_NO: Sjekk alle utvidelser for tilgjengelige oppdateringer.

en: Check any that apply
nb_NO: Velg alternativene som passer

en: Check data
nb_NO: Sjekk data

en: Check data integrity
nb_NO: Kontroller dataintegritet

en: Check icon
nb_NO: Ikon for å avkrysse

en: Check if the content of a variable is a valid integer value
nb_NO: Sjekk om innholdet i en variabel er en gyldig heltallsverdi

en: Check logic
nb_NO: Sjekk logikk

en: Check logic for current group
nb_NO: Sjekk logikk for gjeldende gruppe

en: Check out the dedicated documentation for this format.
nb_NO: Ta en titt på dedikert dokumentasjon for dette formatet.

en: Check survey logic for current question group
nb_NO: Sjekk logikk i gjeldende spørsmålsgruppe

en: Checkbox is checked
nb_NO: Avkryssingsboksen er valgt

en: Checkbox is unchecked
nb_NO: Avkryssingsboksen er ikke valgt

en: Checkbox layout
nb_NO: Visning av avkryssingsboks

en: Checked
nb_NO: Avkrysset

en: Checking basic requirements...
nb_NO: Sjekker basiskravene...

en: Checking existing LimeSurvey files...
nb_NO: Sjekker eksisterende filer i LimeSurvey

en: Chinese (Simplified)
nb_NO: kinesisk (enkel)

en: Chinese (Traditional - Hong Kong)
nb_NO: kinesisk (tradisjonell, Hong Kong)

en: Chinese (Traditional - Taiwan)
nb_NO: kinesisk (tradisjonell, Taiwan)

en: Choice column width
nb_NO: Bredde på kolonne med valg

en: Choice header
nb_NO: Valgtittel

en: Choice of rank %s
nb_NO: Valg av rangering %s

en: Choose 'Run/All' from the menu to run the import.
nb_NO: Velg 'Kjør/Alle' fra menyen for å starte importen.

en: Choose file
nb_NO: Velg fil

en: Choose one of the following answers
nb_NO: Velg ett av alternativene

en: Choose participant fields:
nb_NO: Velg deltakerfelt:

en: Choose the CSV file to upload:
nb_NO: Velg CSV-filen du vil laste opp:

en: Choose the file to upload:
nb_NO: Velg CSV-filen du vil laste opp:

en: Choose when user can add a comment
nb_NO: Velg når en bruker kan legge til en kommentar

en: Choose your language
nb_NO: Velg ønsket språk

en: Chosen icon:
nb_NO: Valgt ikon:

en: Circle
nb_NO: Sirkel

en: Classes
nb_NO: Klasser

en: Clear
nb_NO: Nullstill

en: Clear all
nb_NO: Nullstill alle

en: Clear assets cache:
nb_NO: Tøm mellomlager for eiendeler:

en: Clear default values
nb_NO: Fjern standardverdier

en: Clear now
nb_NO: Tøm nå

en: Clear selection
nb_NO: Tøm utvalg

en: Click here to change maintenance mode setting.
nb_NO: Klikk her for å endre innstillingen for vedlikeholdsmodus.

en: Click here to log in.
nb_NO: Klikk her for å logge inn.

en: Click here to start the survey.
nb_NO: Klikk her for å starte undersøkelsen.

en: Click here to use ComfortUpdate or to download it.
nb_NO: Klikk her for å bruke ComfortUpdate eller for å laste den ned.

en: Click here to use ComfortUpdate.
nb_NO: Klikk her for å bruke ComfortUpdate.

en: Click on 'Activate this survey'
nb_NO: Klikk på 'Aktiver undersøkelsen'

en: Click on 'No, thanks'
nb_NO: Klikk på 'Nei takk'

en: Click on 'Preview survey' and return to this window when you are done testing.
nb_NO: Klikk på Forhåndsvis undersøkelse og gå tilbake til dette vinduet når du er ferdig med testing.

en: Click on 'Save and close' or 'Next' to proceed.
nb_NO: Klikk på 'Lagre og lukk' eller 'Neste' for å fortsette.

en: Click on the 'Add group' button
nb_NO: Klikk på knappen 'Legg til gruppe'

en: Click on the 'Create survey' box - or 'Next' in this tutorial
nb_NO: Klikk på boksen Opprett undersøkelse eller Neste i denne veilederen.

en: Click on the 'Edit answer options' button.
nb_NO: Klikk på knappen Rediger svaralternativer.

en: Click on the 'Edit subquestions' button.
nb_NO: Klikk på knappen Rediger underspørsmål.

en: Click on the following button if you want to
nb_NO: Klikk på denne knappen hvis du ønsker å

en: Click on the name of your survey to get back to the survey settings overview.
nb_NO: Klikk på navnet på undersøkelsen din for å komme tilbake til oversikten over innstillinger for undersøkelsen.

en: Click on the plus sign %s to add another subquestion to your question.
nb_NO: Klikk på plusstegnet %s for å legge til et nytt underspørsmål til spørsmålet ditt.

en: Click this button to log out.
nb_NO: Klikk her for å logge ut.

en: Click to adjust.
nb_NO: Klikk for å justere.

en: Click to expand
nb_NO: Klikk for å utvide

en: Click to set the location or drag and drop the pin. You may may also enter coordinates
nb_NO: Klikk for å angi posisjon eller dra og slipp nålen. Du kan også angi koordinater

en: Clicking 'Yes' will generate access codes for all those in this participant list that have not been issued one. Continue?
nb_NO: Når du klikker «Ja» vil det genereres tilgangskoder for alle i deltakerlisten som ikke allerede har fått en. Fortsett?

en: Close
nb_NO: Lukk

en: Close editor
nb_NO: Lukk skriveprogram

en: Close the picker
nb_NO: Lukk velgeren

en: Closed group
nb_NO: Lukket gruppe

en: Code
nb_NO: Kode

en: Code filter
nb_NO: Kodefilter

en: Code/text separator:
nb_NO: Kode/tekst skilletegn:

en: Code:
nb_NO: Kode:

en: Code: '%s' is a reserved word.
nb_NO: Kode: '%s' er et reservert ord.

en: Collapse all
nb_NO: Trekk sammen alle

en: Collapse all question groups
nb_NO: Skjul alle spørsmålgrupper

en: Collapsed menu
nb_NO: Sammentrukket meny

en: Collapsible text
nb_NO: Sammentrekkbar tekst

en: Columns
nb_NO: Kolonner

en: ComfortUpdate could not download the update!
nb_NO: ComfortUpdate kunne ikke laste ned oppdateringen!

en: ComfortUpdate could not find the update info data.
nb_NO: ComfortUpdate kunne ikke finne oppdateringsinfo.

en: ComfortUpdate could not zip the files for your backup
nb_NO: ComfortUpdate kunne ikke pakke (zip) filene til sikkerhetskopien

en: ComfortUpdate couldn't find the update file on your local system (or the updater update file)
nb_NO: ComfortUpdate kunne ikke finne den lokale oppdateringsfilen på tjeneren (eller oppdateringens oppdateringsfil)

en: ComfortUpdate couldn't remove one or more directories that were deleted with the update.
nb_NO: ComfortUpdate kunne ikke fjerne en eller flere kataloger som ble slettet i oppdateringen.

en: ComfortUpdate couldn't remove one or more files that were deleted with the update.
nb_NO: ComfortUpdate kunne ikke fjerne en eller flere filer som ble slettet i oppdateringen.

en: ComfortUpdate couldn't unzip the update file (or the updater update file)
nb_NO: ComfortUpdate kunne ikke pakke ut (unzip) oppdateringsfilen (eller oppdateringsfilen til oppdateringen)

en: ComfortUpdate encountered an error while trying to get data from your database.
nb_NO: ComfortUpdate oppdaget en feil ved forsøk på å hente data fra databasen din.

en: ComfortUpdate has been updated!
nb_NO: ComfortUpdate er oppdatert!

en: ComfortUpdate is disabled in your LimeSurvey configuration. Please contact your administrator for more information.
nb_NO: ComfortUpdate er slått av i konfigurasjonen. Ta kontakt med administrator for mer informasjon.

en: ComfortUpdate key
nb_NO: ComfortUpdate-nøkkel

en: ComfortUpdate key information
nb_NO: Informasjon om ComfortUpdate-nøkkel

en: ComfortUpdate needs to be updated
nb_NO: ComfortUpdate må oppdateres

en: ComfortUpdate step %s
nb_NO: ComfortUpdate trinn %s

en: Comma
nb_NO: Komma

en: Comma (,)
nb_NO: Komma (,)

en: Comment
nb_NO: Kommentar

en: Comment only when
nb_NO: Kommenter bare når

en: Comment only when you choose an answer.
nb_NO: Kommenter bare når du velger et svar.

en: Comment only when you don't choose an answer.
nb_NO: Kommenter bare når du ikke velger et svar.

en: Comment your answers.
nb_NO: Kommenter dine svar.

en: Comments
nb_NO: Kommentarer

en: Compact
nb_NO: Kompakt

en: Compare a string to a regular expression pattern
nb_NO: Sammenlikn tekststreng med et regulært uttrykk

en: Comparison operator
nb_NO: Sammenligningsoperator

en: Compatible
nb_NO: Kompatibel

en: Compatible with type coercion
nb_NO: Kompatibel med typeoversettelse

en: Complete only
nb_NO: Bare fullstendige

en: Completed
nb_NO: Fullført

en: Completed responses only
nb_NO: Kun fullstendige besvarelser

en: Completed?
nb_NO: Fullført?

en: Completion state:
nb_NO: Fullføringsstatus:

en: Condition
nb_NO: Betingelse

en: Condition [Validation] (Default value)
nb_NO: Vilkår [Validering] (standardverdi)

en: Condition added.
nb_NO: Betingelse lagt til.

en: Condition designer
nb_NO: Betingelsesdesigner

en: Condition replacement text for printable survey
nb_NO: Betingelser for utskiftninger for utskrivbar undersøkelse

en: Condition successfully copied
nb_NO: Betingelse ble kopiert

en: Condition successfully copied (some were skipped because they were duplicates)
nb_NO: Betingelse ble kopiert (noen ble hoppet over siden det fantes duplikater)

en: Condition updated.
nb_NO: Betingelse oppdatert.

en: Condition:
nb_NO: Betingelse:

en: Conditional processing
nb_NO: Betinget prosessering

en: Conditions
nb_NO: Betingelser

en: Conditions designer
nb_NO: Oppsett av betingelser

en: Config file is malformed or null.
nb_NO: Konfigurasjonsfil er ødelagt eller tom.

en: Configuration
nb_NO: Konfigurering

en: Configuration directory is not writable
nb_NO: Det er ikke mulig å skrive til konfigurasjonsmappen

en: Configuration file %s could not be found or read.
nb_NO: Konfigurasjonsfil %s kunne ikke bli funnet eller lest.

en: Configuration file already exist
nb_NO: Konfigurasjonsfil finnes allerede

en: Configuration file config.xml does not exist.
nb_NO: Konfigurasjonsfil config.xml eksisterer ikke.

en: Confirm
nb_NO: Bekreft

en: Confirm password:
nb_NO: Bekreft passord:

en: Confirm uploaded plugin
nb_NO: Bekreft opplastet tillegg

en: Confirm your admin password
nb_NO: Bekreft passordet

en: Confirmation
nb_NO: Bekreftelse

en: Confirmation attachments:
nb_NO: Vedlegg i bekreftelse:

en: Confirmation email
nb_NO: E-postbekreftelse

en: Confirmation email body
nb_NO: Meldingstekst i bekreftelse

en: Confirmation email body:
nb_NO: Meldingstekst i bekreftelse:

en: Confirmation email subject
nb_NO: Emnefelt i e-postbekreftelse

en: Confirmation email subject:
nb_NO: Emnefelt i e-postbekreftelse:

en: Confirmation of your participation in our survey
nb_NO: Bekreftelse på deltakelse i undersøkelsen

en: Connected users
nb_NO: Tilkoblede brukere

en: Constant
nb_NO: Konstant

en: Content
nb_NO: Innhold

en: Continue
nb_NO: Fortsett

en: Continue without answering
nb_NO: Fortsett uten å svare

en: Continue?
nb_NO: Fortsett?

en: Convert N to:
nb_NO: Konverter N til:

en: Convert Y to:
nb_NO: Konverter Y til:

en: Convert a 8 bit string to a quoted-printable string
nb_NO: Konverter en  8-bitersstreng til en skrivbar tekststreng i anførselstegn

en: Convert a date/time string to unix timestamp
nb_NO: Konverter en dato/tidsstreng til unix tidsstempling

en: Convert a numerical value using a inputTable and outputTable of numerical values
nb_NO: Konverter en numerisk verdi ved hjelp av en inputTable og outputTable med numeriske verdier

en: Convert a quoted-printable string to an 8 bit string
nb_NO: Konverter en skrivbar tekststreng i anførselstegn til en 8-bitersstreng

en: Convert all HTML entities to their applicable characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
nb_NO: Konverter alle HTML-enheter til sine tilsvarende tegn (bruker alltid ENT_QUOTES og UTF-8)

en: Convert all applicable characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
nb_NO: Konverter alle tilgjengelige tegn til HTML-enheter (bruker alltid ENT_QUOTES og UTF-8)

en: Convert resource links and expression fields?
nb_NO: Konverter ressurslenker og uttrykksfelt?

en: Convert resource links?
nb_NO: Konverter ressurslenker?

en: Convert spaces in question text to underscores:
nb_NO: Konverter mellomrom i spørsmålstekst til understreker:

en: Convert special HTML entities back to characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
nb_NO: Konverter spesielle HTML-oppføringer tilbake til tegn (bruker alltid ENT_QUOTES og UTF-8)

en: Convert special characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
nb_NO: Konverter spesielle tegn til HTML-enheter (bruker alltid ENT_QUOTES og UTF-8)

en: Copy
nb_NO: Kopier

en: Copy advanced options
nb_NO: Kopier avanserte alternativer

en: Copy advanced settings?
nb_NO: Kopier avanserte innstillinger?

en: Copy answer options
nb_NO: Kopier svaralternativer

en: Copy answer options?
nb_NO: Kopier svaralternativer?

en: Copy conditions
nb_NO: Kopier betingelser

en: Copy default answers
nb_NO: Kopier forhåndssvar

en: Copy default answers?
nb_NO: Kopier standardsvar?

en: Copy failed
nb_NO: Feil ved kopiering

en: Copy file
nb_NO: Kopier fil

en: Copy of survey is completed.
nb_NO: Kopiering av undersøkelse er fullført.

en: Copy options
nb_NO: Kopier alternativer

en: Copy question
nb_NO: Kopier spørsmål

en: Copy subquestions
nb_NO: Kopier underspørsmål

en: Copy subquestions?
nb_NO: Kopier underspørsmål?

en: Copy survey
nb_NO: Kopier undersøkelse

en: Copy the selected conditions to:
nb_NO: Kopier de valgte betingelsene til:

en: Copy to local theme and save changes
nb_NO: Kopier til lokalt tema og lagre endringer

en: Core
nb_NO: Kjerne

en: Core Theme
nb_NO: Kjernetema

en: Core admin theme
nb_NO: Innebygd admintema

en: Core attribute
nb_NO: Kjerneattributt

en: Core plugin can not be disabled.
nb_NO: Grunnleggende tillegg kan ikke deaktiveres.

en: Core theme
nb_NO: Innebygd tema

en: Corner boxes
nb_NO: Hjørnebokser

en: Corner lines
nb_NO: Hjørnelinjer

en: Corrected time:
nb_NO: Korrigert tid:

en: Cosine
nb_NO: Cosinus

en: Could not connect to LDAP server.
nb_NO: Kunne ikke koble til LDAP-tjeneren.

en: Could not create new box
nb_NO: Kunne ikke opprette ny boks

en: Could not delete Box
nb_NO: Kan ikke slette boks

en: Could not delete user group.
nb_NO: Kunne ikke slette brukergruppe.

en: Could not delete user. User was not supplied.
nb_NO: Kunne ikke slette bruker siden brukernavn ikke var oppgitt.

en: Could not fetch files.
nb_NO: Kunne ikke hente filer.

en: Could not insert all conditions.
nb_NO: Kunne ikke sette inn alle betingelsene.

en: Could not load plugin
nb_NO: Kunne ikke laste inn tillegget

en: Could not modify user data.
nb_NO: Kunne ikke endre brukerdata.

en: Could not open file
nb_NO: Kunne ikke åpne fil

en: Could not parse config.xml file.
nb_NO: Kunne ikke analysere config.xml-filen.

en: Could not read plugin configuration file.
nb_NO: Kunne ikke lese konfigurasjonsfil for tillegg.

en: Could not remove deleted files
nb_NO: Kunne ikke fjerne slettede filer

en: Could not remove the deleted directories
nb_NO: Kunne ikke fjerne de slettede katalogene

en: Could not retrieve update info data
nb_NO: Kunne ikke motta data om oppdatering

en: Could not save theme %s: %s
nb_NO: Kunne ikke lagre mal %s: %s

en: Could not store advanced options
nb_NO: Kunne ikke lagre avanserte alternativer

en: Could not store general options
nb_NO: Kunne ikke lagre generelle alternativer

en: Could not store translation
nb_NO: Kunne ikke lagre oversettelse

en: Could not store translation for answer option
nb_NO: Kunne ikke lagre oversettelse for svaralternativ

en: Could not store translation for subquestion
nb_NO: Kunne ikke lagre oversettelse for underspørsmål

en: Could not uninstall plugin.
nb_NO: Kunne ikke avinstallere tillegg.

en: Could not update box
nb_NO: Kunne ikke oppdatere boks

en: Could not update condition.
nb_NO: Kunne ikke oppdatere betingelse.

en: Could not update plugin %d
nb_NO: Kunne ikke oppdatere tillegg %d

en: Could not write file
nb_NO: Kunne ikke skrive fil

en: Count
nb_NO: Antall

en: Count stats for each question based only on the total number of responses for which the question was displayed
nb_NO: Tellestatistikk for hvert spørsmål basert på antall besvarelser der spørsmålet ble vist

en: Count the number of answered questions in the list
nb_NO: Telle antall besvarte spørsmål i listen

en: Count the number of answered questions in the list equal the first argument
nb_NO: Tell antall besvarte spørsmål i listen som er like det første argumentet

en: Count the number of answered questions in the list which pass the critiera (arg op value)
nb_NO: Antall besvarte spørsmål i listen som stemmer med kriteriene (arg op verdi)

en: Count the number of complete responses  with a value equal to a specific value
nb_NO: Tell antall komplette svar med en verdi lik en spesifikk verdi

en: Count the number of complete responses which are not empty
nb_NO: Telle antall komplette svar som ikke er tomme

en: Create
nb_NO: Opprett

en: Create Tutorial
nb_NO: Lag opplæring

en: Create a new box
nb_NO: Opprett en ny boks

en: Create a new question group inside your survey.
nb_NO: Opprett en ny spørsmålsgruppe i undersøkelsen.

en: Create a new survey
nb_NO: Opprett ny undersøkelse

en: Create a new survey clicking on the %s icon.
nb_NO: Opprett en ny undersøkelse ved å klikke på ikonet %s.

en: Create a new survey group
nb_NO: Opprett ny gruppe

en: Create a sample question and question group
nb_NO: Opprett et eksempelspørsmål og spørsmålsgruppe

en: Create access codes
nb_NO: Lag tilgangskoder

en: Create database
nb_NO: Opprett database

en: Create dummy participants
nb_NO: Opprett testdeltakere

en: Create example question group and question?
nb_NO: Opprett eksempel med spørsmålgruppe og spørsmål?

en: Create new question group
nb_NO: Opprett ny spørsmålsgruppe

en: Create new survey menu
nb_NO: Opprett ny meny

en: Create new survey menu entry
nb_NO: Opprett ny menyoppføring til undersøkelse

en: Create one or more questions inside the new question group.
nb_NO: Opprett ett eller flere spørsmål i den nye spørsmålsgruppen.

en: Create or import new label set(s)
nb_NO: Opprett eller importer etikettsamling(er)

en: Create permission role
nb_NO: Opprett tillatelsesrolle

en: Create permission roles
nb_NO: Opprett tilgansroller

en: Create question
nb_NO: Lag spørsmål

en: Create survey
nb_NO: Opprett undersøkelse

en: Create survey groups:
nb_NO: Opprett gruppe:

en: Create survey menu entries
nb_NO: Opprett menyoppføringer

en: Create, import, or copy survey
nb_NO: Opprett, importer eller kopier undersøkelse

en: Create...
nb_NO: Opprett...

en: Create/edit user groups
nb_NO: Opprett/rediger brukergrupper

en: Create/edit user roles
nb_NO: Opprett/rediger brukerroller

en: Created
nb_NO: Opprettet

en: Created at
nb_NO: Opprettet

en: Created by
nb_NO: Laget av

en: Created on
nb_NO: Opprettet den

en: Created random users
nb_NO: Opprettet tilfeldige brukere

en: Creating file backup
nb_NO: Sikkehetskopierer filer

en: Credentials are valid but we failed to create a user
nb_NO: Informasjonen er gyldig men opprettelse av bruker feilet

en: Croatian
nb_NO: kroatisk

en: Cross-hover in matrix questions
nb_NO: Kryss-sveving i matrisespørsmål

en: Cssframework Name
nb_NO: Cssframework navn

en: Current
nb_NO: Gjeldende

en: Current database version:
nb_NO: Gjeldende databaseversjon:

en: Current group is disabled
nb_NO: Gjeldende gruppe er deaktivert

en: Current password:
nb_NO: Gjeldende passord:

en: Current theme options are applied for this survey.
nb_NO: Gjeldende temavalg er tilordnet denne undersøkelsen.

en: Current value
nb_NO: Gjeldende verdi

en: Currently there are no additional languages configured for this survey.
nb_NO: Foreløpig finnes det ingen ekstraspråk i denne undersøkelsen.

en: Currently there are no conditions configured for this survey.
nb_NO: Det er ikke satt noen betingelser for denne undersøkelsen.

en: Currently we detect and handle the following changes:
nb_NO: Foreløpig støttes og behandles følgende endringer:

en: Custom
nb_NO: egendefinert

en: Custom attributes
nb_NO: Egendefinerte attributter

en: Custom handle Unicode code
nb_NO: Egendefinert behandling av Unicode-kode

en: Custom token
nb_NO: Tilpasset nøkkel

en: Czech
nb_NO: tsjekkisk

en: Czech (informal)
nb_NO: Tsjekkisk (uformell)

en: DATA TO BE ENTERED
nb_NO: DATA SOM SKAL INNTASTES

en: DB backup created:
nb_NO: Sikkerhetskopi av databasen opprettet:

en: DEC West European
nb_NO: DEC vest-europeisk

en: DOS Central European (cp852)
nb_NO: DOS Sentral-Europa (cp852)

en: DOS Cyrillic (cp866)
nb_NO: DOS kyrillisk (cp866)

en: DOS Kamenicky Czech-Slovak (cp895)
nb_NO: DOS kamenicky tjekkisk-slovakisk (cp895)

en: DOS West European (cp850)
nb_NO: DOS Vest-Europa (cp850)

en: Danish
nb_NO: dansk

en: Data consistency check
nb_NO: Kontroll av datakonsistens

en: Data entry
nb_NO: Dataregistrering

en: Data entry screen
nb_NO: Registreringsskjerm

en: Data policy settings
nb_NO: Innstillinger for vilkår

en: Data redundancy check
nb_NO: Kontroll av dataredundans

en: Data selection
nb_NO: Datautvalg

en: Data selection:
nb_NO: Datautvalg:

en: Data view control
nb_NO: Datavisningskontroll

en: Database %s has been successfully populated.
nb_NO: Databasen %s ble fylt.

en: Database configuration
nb_NO: Konfigurere database

en: Database creation
nb_NO: Opprettelse av database

en: Database doesn't exist!
nb_NO: Databasen eksisterer ikke!

en: Database driver
nb_NO: Databasedriver

en: Database driver version
nb_NO: Database driverversjon

en: Database error
nb_NO: Databasefeil

en: Database error!
nb_NO: Database-feil!

en: Database exists
nb_NO: Database eksisterer

en: Database has been created.
nb_NO: Databasen har blitt opprettet.

en: Database has been successfully upgraded to version %s
nb_NO: Databasen er blitt oppgradert til versjon %s

en: Database location
nb_NO: Databaselokasjon

en: Database name
nb_NO: Databasenavn

en: Database name:
nb_NO: Databasenavn:

en: Database password
nb_NO: Databasepassord

en: Database server info
nb_NO: Database tjenerinfo

en: Database server version
nb_NO: Database tjenerversjon

en: Database settings
nb_NO: Database-innstillinger

en: Database type
nb_NO: Databasetype

en: Database type:
nb_NO: Databasetype:

en: Database update
nb_NO: Databaseoppdatering

en: Database upgrade
nb_NO: Databaseoppgradering

en: Database usage
nb_NO: Databasebruk

en: Database user
nb_NO: Databasebruker

en: Date
nb_NO: Dato

en: Date %s is invalid, please review your answer.
nb_NO: Dato %s er ugyldig. Se gjennom besvarelsen din.

en: Date (YYYY-MM-DD) equals
nb_NO: Dato (ÅÅÅÅ-MM-DD) er lik

en: Date added
nb_NO: Dato lagt til

en: Date entered is invalid!
nb_NO: Angitt dato er ikke gyldig!

en: Date format
nb_NO: Datoformat

en: Date format:
nb_NO: Datoformat:

en: Date format: %s
nb_NO: Datoformat: %s

en: Date in the format: %s
nb_NO: Dato i formatet: %s

en: Date is
nb_NO: Dato er

en: Date last action
nb_NO: Dato for siste hendelse

en: Date saved
nb_NO: Data lagret

en: Date stamp:
nb_NO: Lagre dato:

en: Date stamp?
nb_NO: Datostempel?

en: Date started
nb_NO: Dato for oppstart

en: Date submitted
nb_NO: Dato for besvarelse

en: Date/Time
nb_NO: Dato/Tid

en: Date/Time format
nb_NO: Dato/tidsformat

en: Datestamp
nb_NO: Datostempel

en: Day
nb_NO: Dag

en: Deactivate
nb_NO: Deaktiver

en: Deactivate Survey
nb_NO: Deaktiver undersøkelse

en: Deactivate plugin
nb_NO: Deaktiver tillegg

en: Deactivate quotas
nb_NO: Deaktiver kvoter

en: Deactivate survey
nb_NO: Sett undersøkelse til deaktivert

en: Deactivated
nb_NO: Deaktivert

en: Deactivated result tables
nb_NO: Inaktive svartabeller

en: Deactivated survey participants tables
nb_NO: Deaktiverte deltakertabeller

en: Deactivation
nb_NO: Deaktivering

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    Recently we invited you to participate in a survey.
    
    We note that you have not yet completed the survey, and wish to remind you that the survey is still available should you wish to take part.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
nb_NO: Hei {FIRSTNAME}!
    
    For en stund siden ble du invitert til å delta/svare på en elektronisk undersøkelse.
    
    Vi ser at du foreløpig ikke har besvart denne. Vi vil minne deg om at du fortsatt har muligheten til å delta/svare - noe vi håper du vil.
    
    Undersøkelsen det gjelder er:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    For å delta/svare, vennligst klikk på denne lenken:
    {SURVEYURL}
    
    Med hilsen
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    You, or someone using your email address, have registered to participate in an online survey titled {SURVEYNAME}.
    
    To complete this survey, click on the following URL:
    
    {SURVEYURL}
    
    If you have any questions about this survey, or if you did not register to participate and believe this email is in error, please contact {ADMINNAME} at {ADMINEMAIL}.
nb_NO: Hei {FIRSTNAME}!
    
    Du, eller noen som disponerer din e-postadresse, har registrert deg som deltaker i en undersøkelse: {SURVEYNAME}.
    
    For å delta/svare på undersøkelsen, klikk på denne lenken:
    
    {SURVEYURL}
    
    Hvis du har spørsmål om undersøkelsen, eller du mener denne e-posten er sendt ved en feiltakelse, ta kontakt med {ADMINNAME} på {ADMINEMAIL}.

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    this email is to confirm that you have completed the survey titled {SURVEYNAME} and your response has been saved. Thank you for participating.
    
    If you have any further questions about this email, please contact {ADMINNAME} on {ADMINEMAIL}.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME}
nb_NO: Hei {FIRSTNAME}!
    
    Denne e-posten er automatisk utsendt som bekreftelse på at du har fullført undersøkelsen {SURVEYNAME} og at besvarelsen er lagret. Takk for at du deltok!
    
    Har du spørsmål i denne forbindelse kan du kontakte {ADMINNAME} på e-postadresse {ADMINEMAIL}.
    
    Med hilsen
    {ADMINNAME}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    you have been invited to participate in a survey.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
nb_NO: Hei {FIRSTNAME}!
    
    Du er invitert til å delta i en undersøkelse.
    
    Undersøkelsen heter:
    «{SURVEYNAME}»
    
    «{SURVEYDESCRIPTION}»
    
    For å delta og svare på undersøkelsen, vennligst klikk på lenken nedenfor.
    
    Med hilsen
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Klikk her for å gjennomføre undersøkelsen:
    {SURVEYURL}

en: Dec
nb_NO: des

en: December
nb_NO: desember

en: Decimal mark
nb_NO: Desimalmerke

en: Decimal mark:
nb_NO: Desimalskilletegn:

en: Decrease
nb_NO: Mindre

en: Default
nb_NO: Standard

en: Default HTML editor mode:
nb_NO: Standard HTML-redigeringsmodus:

en: Default answer
nb_NO: Standard svar

en: Default answer for scale %s:
nb_NO: Forhåndsvalg for skala %s:

en: Default answer value:
nb_NO: Forhåndsvalg:

en: Default answers
nb_NO: Forhåndsvalg

en: Default attribute name:
nb_NO: Standard attributtnavn:

en: Default attribute values for this question type will be cleared
nb_NO: Standard attributtverdier for denne spørsmålstypen vil bli slettet

en: Default coordinates of the map when the page first loads. Format: latitude [space] longtitude
nb_NO: Standard koordinater på kartet når det lastes første gang. Format: breddegrad [mellomrom] lengdegrad

en: Default language
nb_NO: Standardspråk:

en: Default position
nb_NO: Standard plassering

en: Default scenario
nb_NO: Standard-scenario

en: Default site admin email:
nb_NO: Standard admin-adresse:

en: Default site bounce email:
nb_NO: Standard returadresse:

en: Default site language:
nb_NO: Standard nettstedspråk:

en: Default survey menu entries restored.
nb_NO: Oppføringer i standard meny er gjenopprettet.

en: Default survey menus restored.
nb_NO: Standard meny ble gjenopprettet.

en: Default survey theme %s is not installed. Now %s is the new default survey theme
nb_NO: Standard tema %s er ikke installert. Nå er %s det nye standardtemaet

en: Default theme:
nb_NO: Standard tema:

en: Default value for option 'Other':
nb_NO: Forhåndsvalg for 'Annet':

en: Default value settings were successfully saved.
nb_NO: Standardverdier ble lagret.

en: Default value:
nb_NO: Standardverdi:

en: Default:
nb_NO: Standard:

en: Define panel integrations for your survey
nb_NO: Definer panelintegrasjoner for undersøkelsen

en: Delete
nb_NO: Slett

en: Delete User
nb_NO: Slett bruker

en: Delete all conditions
nb_NO: Slett alle betingelser

en: Delete all conditions in this scenario
nb_NO: Slette alle betingelser i dette scanario

en: Delete all files of this response
nb_NO: Slett alle filer fra denne besvarelsen

en: Delete all incomplete responses that correspond to a participant for which a completed response is already recorded
nb_NO: Slett alle ufullstendige svar som knytter seg til en deltaker som allerede har et fullført svar.

en: Delete all notifications
nb_NO: Slett alle varsler

en: Delete attachments
nb_NO: Slett vedlegg

en: Delete attribute
nb_NO: Slett attributt

en: Delete box
nb_NO: Slett boks

en: Delete checked items!
nb_NO: Slett elementer som er krysset av!

en: Delete condition
nb_NO: Slett betingelse

en: Delete current group
nb_NO: Slett gjeldende gruppe

en: Delete current question group
nb_NO: Slett denne spørsmålsgruppen

en: Delete current user group
nb_NO: Slett denne brukergruppen

en: Delete exported participants:
nb_NO: Slett eksporterte deltakere:

en: Delete file
nb_NO: Slett fil

en: Delete from central panel, associated surveys and all associated responses
nb_NO: Slett fra sentralt panel, tilknyttede undersøkelser og alle tilhørende besvarelser

en: Delete from the central panel and associated surveys
nb_NO: Slett fra det sentrale panelet og tilhørende undersøkelser

en: Delete globally blacklisted participant from the database:
nb_NO: Slett globalt svartelistet deltaker fra databasen:

en: Delete label set
nb_NO: Slett etikettsamling

en: Delete marked responses
nb_NO: Slett markerte besvarelser

en: Delete menu entries
nb_NO: Slett menyoppføringer

en: Delete menus
nb_NO: Slett menyer

en: Delete now
nb_NO: Slett

en: Delete one or more participants...
nb_NO: Slett en eller flere deltakere...

en: Delete only from the central panel
nb_NO: Slett bare fra det sentrale panelet

en: Delete participant
nb_NO: Slett deltaker

en: Delete participant attribute %s
nb_NO: Slett deltakerattributtet %s

en: Delete participants table
nb_NO: Slett deltakertabell

en: Delete question(s)
nb_NO: Slett spørsmål

en: Delete quotas
nb_NO: Slett kvoter

en: Delete responses
nb_NO: Slett besvarelser

en: Delete roles
nb_NO: Slette roller

en: Delete survey
nb_NO: Slett undersøkelse

en: Delete survey files
nb_NO: Slett filer

en: Delete survey group
nb_NO: Slett gruppe

en: Delete survey group not possible
nb_NO: Ikke mulig å slette gruppe

en: Delete survey participant
nb_NO: Slett deltaker

en: Delete survey participants
nb_NO: Slett deltakere

en: Delete survey participants table
nb_NO: Slett deltakertabell

en: Delete surveys
nb_NO: Slett undersøkelser

en: Delete table
nb_NO: Slett tabell

en: Delete the selected entries
nb_NO: Slette valgte oppføringer

en: Delete this assessment rule
nb_NO: Slett denne vurderingsregelen

en: Delete this attribute
nb_NO: Slett dette attributtet

en: Delete this attribute:
nb_NO: Slett dette attributtet:

en: Delete this entry
nb_NO: Slett denne oppføringen

en: Delete this entry and related response
nb_NO: Slett denne oppføringen og relaterte svar

en: Delete this participant
nb_NO: Slett deltaker

en: Delete this plugin from the file system
nb_NO: Slett dette tillegget fra filsystemet

en: Delete this response
nb_NO: Slett denne besvarelsen

en: Delete this subquestion
nb_NO: Slett dette underspørsmålet

en: Delete this survey menu
nb_NO: Slett denne menyen

en: Delete this survey menu entry
nb_NO: Slett denne menyoppføringen

en: Delete this user
nb_NO: Slett denne brukeren

en: Delete this user group
nb_NO: Slett denne brukergruppen

en: Delete user
nb_NO: Slett bruker

en: Delete user group
nb_NO: Slett brukergruppe

en: Delete value
nb_NO: Slett verdi

en: Deleted
nb_NO: Slettet

en: Deleting  will also delete any answer options and subquestions it includes. Are you sure you want to continue?
nb_NO: Sletting av dette spørsmålet vil også slette alle svaralternativ og eventuelle underspørsmål. Er du sikker?

en: Deleting User
nb_NO: Sletter bruker

en: Deleting answers: %u answers deleted
nb_NO: Sletter svar: %u svar slettet

en: Deleting assessments: %u assessment entries deleted
nb_NO: Sletter vurderinger: %u vurderingersoppføringer slettet

en: Deleting conditions: %u conditions deleted
nb_NO: Sletter betingelser: %u  betingelser slettet

en: Deleting groups: %u groups deleted
nb_NO: Sletter grupper: %u grupper slettet

en: Deleting orphan survey participants table: %s
nb_NO: Sletter foreldreløse deltakertabeller: %s

en: Deleting orphan survey table: %s
nb_NO: Sletter foreldreløs tabell: %s

en: Deleting orphaned default values: %u default values deleted.
nb_NO: Sletter foreldreløse standardverdier: %u standardverdier slettet.

en: Deleting orphaned quota languages: %u quota languages deleted
nb_NO: Sletter foreldreløse kvotespråk: %u kvotespråk slettet

en: Deleting orphaned quota members: %u quota members deleted
nb_NO: Sletter foreldreløse kvotemedlemmer: %u kvotemedlemmer slettet

en: Deleting orphaned quotas: %u quotas deleted
nb_NO: Sletter foreldreløse kvoter: %u kvoter slettet

en: Deleting orphaned user group assignments: %u assignments deleted
nb_NO: Sletter foreldreløse oppgaver i brukergrupper: %u oppgaver slettet

en: Deleting question attributes: %u attributes deleted
nb_NO: Sletter spørsmålsattributter: %u atributter slettet

en: Deleting questions: %u questions deleted
nb_NO: Sletter spørsmål: %u spørsmål slettet

en: Deleting survey languagesettings: %u survey languagesettings deleted
nb_NO: Sletter språkinnstillinger: %u språkinnstillinger slettet

en: Deleting survey participants table: %s
nb_NO: Sletter deltakertabell: %s

en: Deleting survey table: %s
nb_NO: Sletter tabell: %s

en: Deleting surveys: %u surveys deleted
nb_NO: Sletter undersøkelser: %u undersøkelser slettet

en: Deleting these questions will also delete their corresponding answer options and subquestions. Are you sure you want to continue??
nb_NO: Hvis du sletter disse spørsmålene, slettes også de tilhørende svaralternativene og underspørsmålene. Er du sikker på at du vil fortsette?

en: Deleting this group will also delete any questions and answers it contains. Are you sure you want to continue?
nb_NO: Sletting av denne gruppen vil slette alle dens spørsmål og svar. Er du sikker?

en: Deleting this question will also delete any answer options and subquestions it includes. Are you sure you want to continue?
nb_NO: Sletting av dette spørsmålet vil også slette alle tilhørende svaralternativer og underspørsmål. Vil du fortsette?

en: Demo mode only: Uploading files is disabled in this system.
nb_NO: I demo-modus: Opplasting av filer er deaktivert.

en: Demo mode: Login credentials are prefilled - just click the Login button.
nb_NO: Demo-modus: Innloggingsdetaljene er forhåndsutfylt - bare klikk Logg inn-knappen.

en: Demo mode: Uploading plugins is disabled.
nb_NO: Demomodus: Opplasting av tillegg er ikke mulig.

en: Demo mode: Uploading template files is disabled.
nb_NO: Demonstrasjonsmodus: Opplasting av mal-filer er deaktivert.

en: Demo mode: Uploading templates is disabled.
nb_NO: I demo-modus: Opplasting av maler er deaktivert.

en: Depending on the number of uploaded files, this might take some time.
nb_NO: Avhengig av antall opplastede filer, så kan dette ta litt tid.

en: Deprecated survey themes:
nb_NO: Utdaterte temaer:

en: Describe your survey, but do not ask any question yet.
nb_NO: Beskriv undersøkelsen din, men ikke still spørsmål enda.

en: Description
nb_NO: Beskrivelse

en: Description of the survey
nb_NO: Beskrivelse av undersøkelsen

en: Description:
nb_NO: Beskrivelse:

en: Descriptive statistics
nb_NO: Beskrivende statistikk

en: Destination URL:
nb_NO: URL-mål:

en: Destination question group:
nb_NO: Til spørsmålsgruppe:

en: Detailed Error
nb_NO: Detaljert feil

en: Detailed admin notification
nb_NO: Detaljert adminvarsel

en: Detailed admin notification body
nb_NO: Meldingstekst i detaljert adminvarsel

en: Detailed admin notification could not be sent because of error: %s
nb_NO: Detaljert administratorvarsel kunne ikke sendes på grunn av feil: %s

en: Detailed admin notification email body:
nb_NO: Meldingstekst i detaljert adminvarsel:

en: Detailed admin notification subject
nb_NO: Emnefelt i detaljert adminvarsel

en: Detailed admin notification subject:
nb_NO: Emnefelt i detaljert adminvarsel:

en: Detailed email notification with response data is sent to:
nb_NO: Detaljert e-postvarsel med besvarelse er sendt til:

en: Detailed notification attachments:
nb_NO: Vedlegg i detaljert varsel:

en: Determine whether a variable is considered to be empty
nb_NO: Fastslå om en variabel anses å være tom

en: Did Not Save
nb_NO: Ble ikke lagret

en: Dim answered array rows
nb_NO: Ton ned besvarte matriserader

en: Directly show edit mode:
nb_NO: Vis direkte redigeringsmodus:

en: Directory with the name `%s` already exists - choose another name
nb_NO: Katalogen med navnet `%s` eksisterer allerede. Vennligst oppgi et annet navn

en: Disable chart
nb_NO: Deaktiver diagram

en: Disable map display
nb_NO: Deaktiver kartvisning

en: Disable only
nb_NO: Bare deaktiver

en: Disable question script for XSS restricted user:
nb_NO: Deaktiver spørreskript for XSS-begrenset bruker:

en: Disable the next button until time limit expires
nb_NO: Deaktiver 'neste'-knappen fram til tiden har løpt ut

en: Disable the prev button until the time limit expires
nb_NO: Deaktiver 'forrige'-knappen fram til tiden har løpt ut

en: Disabled
nb_NO: Deaktivert

en: Disabled by configuration. Set 'showpopups' option in config.php file to enable this option.
nb_NO: Slått av via konfigurasjon. Angi valget 'showpopups' i config.php for å muliggjøre dette valget.

en: Disagree
nb_NO: Ikke godta

en: Display
nb_NO: Vis

en: Display CPDB participants
nb_NO: Vis CPDB-deltakere

en: Display a 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
nb_NO: Vis en advarsel om tidsutløp når det gjenstår angitt antall sekunder i nedtellingen (advarsel vises ikke hvis det ikke angis noe her)

en: Display a chart in the statistics?
nb_NO: Vis diagram i statistikken?

en: Display as bar chart
nb_NO: Vis som søylediagram

en: Display as pie chart
nb_NO: Vis som kakediagram

en: Display attribute warnings:
nb_NO: Vis attributadvarsler:

en: Display chart
nb_NO: Vis diagram

en: Display chart:
nb_NO: Vis diagram:

en: Display columns
nb_NO: Visningskolonner

en: Display dropdown boxes
nb_NO: Vis rullegardinbokser

en: Display logo:
nb_NO: Vis logo:

en: Display map
nb_NO: Vis kartet

en: Display min and max value under the slider
nb_NO: Vis min- og maksverdier under skyvekontrollen

en: Display mode:
nb_NO: Visningsmodus:

en: Display my CPDB participants
nb_NO: Vis mine CPDB-deltakere

en: Display numbers with comma as decimal separator, if needed
nb_NO: Vise tall med komma som desimalskilletegn, om nødvendig

en: Display participants
nb_NO: Vis deltakere

en: Display responses
nb_NO: Vis besvarelser

en: Display rows
nb_NO: Vis rader

en: Display slider min and max value
nb_NO: Vis min- og maksverdi for skyvekontrollen

en: Display survey participants after adding?
nb_NO: Vis deltakere etter at de er lagt til?

en: Display the 'time limit expiry message' for this many seconds before performing the 'time limit action' (defaults to 1 second if left blank)
nb_NO: Vis melding om tidsutløp i oppgitt antall sekunder før handling ved tidsutløp utføres (standard er 1 sekund hvis ikke annet er oppgitt)

en: Display the 2nd 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
nb_NO: Vis andre gangs advarsel ved tidsutløp når angitt antall sekunder gjenstår (advarsel vises ikke hvis det ikke angis noe)

en: Display this box to:
nb_NO: Vis denne boksen til:

en: Display type
nb_NO: Visningstype

en: Display/Export
nb_NO: Vis/eksporter

en: Display:
nb_NO: Vis:

en: Displaying {count} survey(s).
nb_NO: Vis {count} undersøkelse(r).

en: Displaying {start}-{end} of {count} result(s).
nb_NO: Viser {start}-{end} av {count} resultater.

en: Do you really want to continue?
nb_NO: Vil du fortsette?

en: Do you really want to delete all marked responses?
nb_NO: Er du sikker på du vil slette alle markerte besvarelser?

en: Do you really want to delete this asessment rule?
nb_NO: Vil du virkelig slette denne vurderingsregelen?

en: Do you really want to delete this label set?
nb_NO: Er du sikker på du vil slette denne etikettsamlingen?

en: Do you really want to delete this response?
nb_NO: Er du sikker på du vil slette denne besvarelsen?

en: Do you want to continue?
nb_NO: Vil du fortsette?

en: Do you want to create a survey participant table for this survey?
nb_NO: Skal det opprettes en deltakertabell i denne undersøkelsen?

en: Do you want to delete this response?
nb_NO: Vil du slette dette svaret?

en: Do you want to delete this role?
nb_NO: Vil du slette denne rollen?

en: Do you want to delete this user?
nb_NO: Vil du slette denne brukeren?

en: Do you want to populate that database now by creating the necessary tables?
nb_NO: Vil du fylle ut denne databasen nå ved å lage nødvendige tabeller?

en: Do you want to take ownerschip of this user?
nb_NO: Ønsker du å ta eierskap til denne brukeren?

en: Don't import if label set already exists:
nb_NO: Ikke importer hvis etikettsamlingen allerede finnes:

en: Don't show
nb_NO: Ikke vis

en: Don't touch the values below unless you know what you're doing.
nb_NO: Ikke endre verdiene under, med mindre du vet hva du gjør.

en: Done. Test your survey using the %s icon.
nb_NO: Ferdig. Test undersøkelsen ved å trykke på ikonet %s.

en: Dot (.)
nb_NO: Punktum (.)

en: Double-click or drag-and-drop items in the left list to move them to the right - your highest ranking item should be on the top right, moving through to your lowest ranking item.
nb_NO: Dobbeltklikk eller dra-og-slipp elementer i den venstre listen for å flytte til høyre. Ditt høyest rangerte element skal være øverst i høyre liste og det lavest rangerte nederst.

en: Doughnut
nb_NO: Smultring

en: Doughnut chart
nb_NO: Smultring

en: Download
nb_NO: Last ned

en: Download all files in this response as a zip file
nb_NO: Last ned alle filer i denne besvarelsen som en zip-fil

en: Download archive
nb_NO: Last ned arkiv

en: Download error!
nb_NO: Nedlastingsfeil!

en: Download files
nb_NO: Last ned filer

en: Download marked files
nb_NO: Last ned markerte filer

en: Download the data and the syntax file.
nb_NO: Last ned dataene og syntaks-filen.

en: Download this file
nb_NO: Last ned denne filen

en: Drag and drop here, or click once to start uploading
nb_NO: Dra og slipp hit, eller klikk en gang for å begynne å laste opp

en: Drag and drop the pin to the desired location. You may also right click on the map to move the pin.
nb_NO: Dra og slipp tegnestiften til valg sted. Du kan også høyreklikke på kartet for å flytte tegnestiften.

en: Drag this attribute to another column to map it to the central participants database
nb_NO: Dra dette attributtet til en annen kolonne for å koble det til den sentrale deltakerdatabasen

en: Drop a CSV field into an existing participant attribute listed below to import your data into it.
nb_NO: Slipp et CSV-felt i en eksisterende deltakerattributt nedenfor for å importere data til det.

en: Drop a CSV field into this area to create a new participant attribute and import your data into it.
nb_NO: Slipp et CSV-felt i dette området for å lage et nytt deltakerattributt og importere data til det.

en: Drop-down list
nb_NO: Rullegardinliste

en: Dropdown fields
nb_NO: Nedtrekksfelt

en: Dropdown prefix/suffix
nb_NO: Rullegardinliste prefiks / suffiks

en: Dropdown separator
nb_NO: Skille for rullegardinlister

en: Duplicate
nb_NO: Duplisere

en: Duplicate codes found, these entries won't be updated
nb_NO: Duplikate koder funnet. Disse oppføringene vil ikke oppdateres

en: Duplicate label set name
nb_NO: Duplikat navn på etikettsamling

en: Duplicate records removed
nb_NO: Duplikate poster er slettet

en: Duplicates are determined by:
nb_NO: Duplikater bestemmes av:

en: Duplicates will be detected by a combination of firstname, lastname and email addresses.
nb_NO: Duplikater blir oppdaget ved en kombinasjon av fornavn, etternavn og e-postadresse.

en: Duplicates will be detected using the participant_id field in this CSV file.
nb_NO: Duplikater blir oppdaget ved bruk av feltet deltaker_id i denne CSV-filen.

en: Duration
nb_NO: Varighet

en: Dutch
nb_NO: nederlandsk

en: Dutch (informal)
nb_NO: Nederlandsk (uformell)

en: E-mail:
nb_NO: E-post:

en: EM value
nb_NO: EM-verdi

en: ERROR MESSAGE
nb_NO: FEILMELDING

en: EUC-JP Japanese
nb_NO: EUC-JP japansk

en: EUC-KR Korean
nb_NO: EUR-KR koreansk

en: Each answer may only be a number.
nb_NO: Hvert svar kan kun være et tall.

en: Each answer must be %s
nb_NO: Hvert svar må være %s

en: Each answer must be at least %s
nb_NO: Hvert svar må minst være %s

en: Each answer must be at most %s
nb_NO: Hvert svar må minst være %s

en: Each answer must be between %s and %s
nb_NO: Hvert svar må være mellom %s og %s

en: Each question has its own graph type defined in its advanced settings.
nb_NO: Hvert spørsmål har sin egen diagramtype definert under avanserte innstillinger.

en: Earlier than:
nb_NO: Tidligere enn:

en: Easy navigation with the "breadcrumbs"
nb_NO: Enkel navigering med brødsmuler

en: Edge detection format:
nb_NO: Format på å oppdage kant:

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Edit Group
nb_NO: Rediger gruppe

en: Edit URL parameter
nb_NO: Rediger URL-parameter

en: Edit and look at the assessements for this survey.
nb_NO: Rediger og se på vurderingene for undersøkelsen.

en: Edit answer options
nb_NO: Rediger svaralternativ

en: Edit answer options for this question
nb_NO: Rediger svaralternativer til dette spørsmålet

en: Edit assessments
nb_NO: Rediger vurderinger

en: Edit attribute
nb_NO: Rediger attributt

en: Edit condition
nb_NO: Rediger betingelse

en: Edit current user group
nb_NO: Rediger denne brukergruppen

en: Edit data policy settings
nb_NO: Rediger innstillinger for vilkår

en: Edit default answer values
nb_NO: Rediger forhåndsvalg

en: Edit default answers
nb_NO: Rediger forhåndsvalg

en: Edit default anwers
nb_NO: Rediger forhåndsvalgte svar

en: Edit email templates
nb_NO: Rediger e-postmaler

en: Edit global settings
nb_NO: Rediger globale innstillinger

en: Edit group
nb_NO: Rediger gruppe

en: Edit label set
nb_NO: Rediger etikettsamling

en: Edit label sets
nb_NO: Rediger etikettsamlinger

en: Edit participant
nb_NO: Rediger deltaker

en: Edit permissions
nb_NO: Rediger rettigheter

en: Edit permissions for this survey
nb_NO: Rediger rettigheter til undersøkelsen

en: Edit presentation and navigation settings
nb_NO: Rediger innstillinger for presentasjon og navigering

en: Edit publication and access settings
nb_NO: Rediger publisering- og tilgangsinnstillinger

en: Edit question
nb_NO: Rediger spørsmål

en: Edit quota
nb_NO: Rediger kvote

en: Edit quotas
nb_NO: Rediger kvoter

en: Edit quotas for this survey.
nb_NO: Rediger kvoter for undersøkelsen.

en: Edit response
nb_NO: Rediger besvarelse

en: Edit response URL
nb_NO: Rediger besvarelse-URL

en: Edit settings for notification and data management
nb_NO: Rediger innstillinger for varsling og databehandling

en: Edit settings for publication and access control
nb_NO: Rediger innstillinger for publisering og tilgangskontroll

en: Edit simple plugin settings
nb_NO: Rediger innstillinger for tillegg

en: Edit subquestions
nb_NO: Rediger underspørsmål

en: Edit subquestions for this question
nb_NO: Rediger underspørsmål til dette spørsmålet

en: Edit survey group
nb_NO: Rediger gruppe

en: Edit survey menu
nb_NO: Rediger meny

en: Edit survey menu entry
nb_NO: Rediger menyoppføring til undersøkelse

en: Edit survey panel integration
nb_NO: Rediger panelintegrasjon

en: Edit survey participant
nb_NO: Rediger deltaker

en: Edit survey permissions
nb_NO: Rediger rettigheter

en: Edit survey permissions for group %s
nb_NO: Rediger rettighet for gruppe %s

en: Edit survey permissions for user %s
nb_NO: Rediger rettighet for bruker %s

en: Edit survey settings
nb_NO: Endre innstillingene i undersøkelsen

en: Edit text elements and general settings
nb_NO: Rediger tekstelementer og generelle innstillinger

en: Edit the %s line and complete the filename with a full path to the downloaded data file.
nb_NO: Rediger linjen %s og fullfør filnavnet med en fullstendig sti til den nedlastede datafilen.

en: Edit the templates for invitation, reminder and registration emails
nb_NO: Rediger e-postmaler for invitasjon, påminnelse og registrering

en: Edit theme options
nb_NO: Rediger temaalternativer

en: Edit theme options for this survey
nb_NO: Rediger valg for tema for undersøkelsen

en: Edit theme permissions for user %s
nb_NO: Rediger malrettigheter for bruker %s

en: Edit this assessment rule
nb_NO: Rediger denne vurderingsregelen

en: Edit this attribute
nb_NO: Rediger dette attrubuttet

en: Edit this entry
nb_NO: Rediger denne oppføringen

en: Edit this participant
nb_NO: Rediger denne deltakeren

en: Edit this response
nb_NO: Rediger denne besvarelsen

en: Edit this survey menu
nb_NO: Rediger denne menyen

en: Edit this survey menu entry
nb_NO: Rediger denne menyoppføringen

en: Edit this survey participant
nb_NO: Rediger denne deltakeren

en: Edit this user
nb_NO: Rediger denne brukeren

en: Edit user
nb_NO: Rediger bruker

en: Edit user group
nb_NO: Rediger brukergruppe

en: Edit user permissions for user %s
nb_NO: Rediger brukerrettigheter for bruker %s

en: Edit user roles
nb_NO: Rediger brukerroller

en: Edit value
nb_NO: Rediger verdi

en: Editing
nb_NO: Redigerer

en: Editing %s
nb_NO: Redigerer %s

en: Editing response (ID %s)
nb_NO: Redigerer besvarelse (ID %s)

en: Editing user
nb_NO: Redigerer bruker

en: Editing user group (Owner: %s)
nb_NO: Redigerer brukergruppe (eier: %s)

en: Editor
nb_NO: Redigering

en: Editor mode
nb_NO: Redigerinsmodus

en: Either admin login name, password or email is empty
nb_NO: Admin sitt brukernavn, passord eller e-post er blankt

en: Either you have been inactive for too long, you have cookies disabled for your browser, or there were problems with your connection.
nb_NO: Enten har du vært inaktiv for lenge, informasjonskapsler i nettleseren er slått av, eller det har vært problemer med oppkoblingen din.

en: Email
nb_NO: E-postadresse

en: Email address
nb_NO: E-postadresse

en: Email address is not valid.
nb_NO: E-postadresse er ikke gyldig.

en: Email address of the participant
nb_NO: E-postadressen til deltakeren

en: Email address of the survey administrator
nb_NO: E-postadresse til administrator

en: Email address to use
nb_NO: E-postadresse du vil bruke

en: Email address:
nb_NO: E-postadresse:

en: Email batch size:
nb_NO: Antall samtidige e-postutsendinger:

en: Email error message %s
nb_NO: E-post feilmelding %s

en: Email failed
nb_NO: Feil ved e-post

en: Email method:
nb_NO: E-postmetode:

en: Email settings
nb_NO: E-postinnstillinger

en: Email status
nb_NO: Status

en: Email status:
nb_NO: Status for e-post:

en: Email successfully sent.
nb_NO: E-post sendt.

en: Email templates
nb_NO: E-postmaler

en: Email templates successfully saved.
nb_NO: E-postmaler ble lagret.

en: Email to %s (%s) failed.
nb_NO: E-post til %s ( %s) mislyktes.

en: Email to %s failed. Error Message : %s
nb_NO: Feil ved sending av e-post til %s. Feilmeldingen var: %s

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) delayed: Access code is not yet valid.
nb_NO: E-post til {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) ble utsatt: Tilganskode er ikke gyldig ennå.

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) skipped: Access code is not valid anymore.
nb_NO: Sender ikke e-post til {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}): Tilgangskode er ikke lenger gyldig.

en: Email user group
nb_NO: E-post til brukergruppe

en: Email was not sent because demo-mode is activated.
nb_NO: Ingen e-post ble sendt fordi demo-modus er aktivert.

en: Email:
nb_NO: E-post:

en: Enable
nb_NO: Slå på

en: Enable assessment mode:
nb_NO: Tillat vurderingsmodus:

en: Enable chart
nb_NO: Aktiver diagram

en: Enable map display
nb_NO: Aktiver kartvisning

en: Enable participant-based response persistence:
nb_NO: Aktiver deltakerbasert svarpersistens:

en: Enabling unstable updates will allow you to try alpha and beta versions of extensions. Talk to the extension author for more information.
nb_NO: Aktivering av ustabile oppdateringer lar deg prøve alfa- og beta-versjoner av tillegg. Snakk med forfatteren av tillegget for mer informasjon.

en: Encrypted
nb_NO: Kryptert

en: Encrypted:
nb_NO: Kryptert:

en: Encrypted?
nb_NO: Kryptert?

en: Encryption is disabled because Sodium library isn't installed
nb_NO: Kryptering er deaktivert fordi Sodium-biblioteket ikke er installert

en: Encryption type:
nb_NO: Krypteringstype:

en: End
nb_NO: Slutt

en: End URL:
nb_NO: URL etter fullføring:

en: End message
nb_NO: Sluttmelding

en: End message:
nb_NO: Sluttmelding:

en: End tour
nb_NO: Avslutt veiledningstur

en: End url
nb_NO: URL etter fullført

en: End: %s
nb_NO: Slutt: %s

en: English
nb_NO: Engelsk

en: Ensure a minimum number of possible answers (0=No limit)
nb_NO: Sørg for at det er minst et visst antall mulige svar (0=ingen grense)

en: Enter a boolean equation to validate each subquestion.
nb_NO: Skriv inn en dikotom ligning for å validere hvert underspørsmål.

en: Enter a boolean equation to validate the whole question.
nb_NO: Skriv inn en dikotom ligning for å validere hele spørsmålet.

en: Enter a header text for the first scale
nb_NO: Angi overskrift for første skala

en: Enter a header text for the second scale
nb_NO: Angi overskrift til andre skala

en: Enter a list of response IDs that are to be deleted, separated by comma.
nb_NO: Angi en liste med svar-IDer som skal slettes, separert med komma.

en: Enter a name and password for this survey and click save below.
nb_NO: Oppgi et navn og passord for undersøkelsen og klikk på lagre.

en: Enter a new key
nb_NO: Angi ny nøkkel

en: Enter a title for your first question group
nb_NO: Skriv inn en tittel for den første spørsmålsgruppen din

en: Enter one answer per line. You can provide a code by separating code and answer text with a semicolon or tab. For multilingual surveys you add the translation(s) on the same line separated with a semicolon or tab.
nb_NO: Skriv inn ett svar per linje. Du kan angi en kode ved å skille kode og svartekst med et semikolon eller tab. For flerspråklige undersøkelser legger du til oversettelsene på samme linje adskilt med semikolon eller tab.

en: Enter one label per line. You can provide a code by separating code and label text with a semicolon or tab. For multilingual surveys you add the translation(s) on the same line separated with a semicolon or tab.
nb_NO: Skriv inn en etikett per linje. Du kan angi en kode ved å separere kode og etiketttekst med semikolon eller tab. For flerspråklige undersøkelser legger du til oversettelsen(e) på samme linje separert med semikolon eller tab.

en: Enter question ID to get subquestion order from a previous question
nb_NO: Skriv inn spørsmål-ID for å få underspørsmål fra et tidligere spørsmål

en: Enter the code(s) of Multiple choice question(s) (separated by semicolons) to exclude the matching answer options in this question.
nb_NO: Skriv inn kode(ne) til flersvarspørsmålene (separert med semikolon) for å ekskludere de passende svaralternativene til dette spørsmålet.

en: Enter the code(s) of Multiple choice question(s) (separated by semicolons) to only show the matching answer options in this question.
nb_NO: Skriv inn kode(ne) til flersvarspørsmålene (separert med semikolon) for å kun vise de passende svaralternativene til dette spørsmålet.

en: Enter your answers:
nb_NO: Legg til svar:

en: Enter your details below, and an email containing the link to participate in this survey will be sent immediately.
nb_NO: Skriv inn personopplysningene under, og en e-post med mer informasjon sendes deg umiddelbart.

en: Enter your hostname and port, e.g.: %s
nb_NO: Angi vertsnavn og port, f.eks.: %s

en: Enter your hostname and port, e.g.: imap.gmail.com:995
nb_NO: F.eks. imap.gmail.com:995

en: Enter your labels:
nb_NO: Legg til etiketter:

en: Enter your update key:
nb_NO: Angi oppdateringsnøkkelen:

en: Entity
nb_NO: Enhet

en: Equals
nb_NO: Er lik

en: Equals sum value
nb_NO: Summen må være lik

en: Equals:
nb_NO: Er lik:

en: Equation
nb_NO: Ligning

en: Error
nb_NO: Feil

en: Error %s
nb_NO: Feil %s

en: Error : %s
nb_NO: Feil: %s

en: Error Files List
nb_NO: Liste over filer med feil

en: Error code:
nb_NO: Feilkode:

en: Error creating LDAP connection
nb_NO: Feil ved opprettelse av LDAP-kobling

en: Error creating role
nb_NO: Feil ved oppretting av rolle

en: Error files list
nb_NO: Liste over filer med feil

en: Error in default value : %s
nb_NO: Feil i standardverdi: %s

en: Error message
nb_NO: Feilmelding

en: Error message returned by IMAP:
nb_NO: Feilmelding fra IMAP:

en: Error message: %s
nb_NO: Feilmelding: %s

en: Error on %s for subquestion %s: %s
nb_NO: Feil i %s for underspørsmål %s: %s

en: Error on response update
nb_NO: Feil ved svaroppdatering

en: Error saving privacy policy text
nb_NO: Feil ved lagring av tekst for personvernregler

en: Error saving results
nb_NO: Feil ved lagring av svar

en: Error saving survey texts
nb_NO: Feil ved lagring av undersøkelsestekster

en: Error when saving %s for plugin %s
nb_NO: Feil ved lagring %s for tillegg %s

en: Error while creating zip file
nb_NO: Feil ved oppretting av zip-fil

en: Error while saving group:
nb_NO: Feil ved lagring av gruppe:

en: Error while saving:
nb_NO: Feil under lagring:

en: Error while updating template permissions.
nb_NO: Feil ved oppdatering av malrettigheter.

en: Error!
nb_NO: Feil!

en: Error! Please change your password from your profile settings.
nb_NO: Feil! Endre passordet ditt fra profilinnstillingene.

en: Error! Some theme(s) inherit from this theme
nb_NO: Feil! Noen tema arver fra dette temaet

en: Error! You cannot uninstall the default template.
nb_NO: Feil: Standardmal kan ikke avinstalleres.

en: Error! You do not have the permission to edit this user.
nb_NO: Feil! Du har ikke tillatelse til å redigere denne brukeren.

en: Error. Deleted %s attribute(s). Error message: %s
nb_NO: Feil. Slettet %s attributt(er). Feilmelding: %s

en: Error:
nb_NO: Feil:

en: Error:
nb_NO: Feil:

en: Error: 'other' is a reserved keyword.
nb_NO: Feil: 'annet' er et reservert nøkkelord.

en: Error: Cannot purge files for a survey that is not deleted. Please delete the survey normally in the survey view.
nb_NO: Feil: Kan ikke rydde opp i filer til en undersøkelse som ikke er slettet. Slett undersøkelsen på vanlig måte fra oversikten over undersøkelser.

en: Error: Could not delete some files:
nb_NO: Feil: Enkelte filer kunne ikke slettes:

en: Error: Could not delete survey files.
nb_NO: Feil: Kunne ikke slette filer.

en: Error: Email failed, this may indicate a PHP Mail Setup problem on the server. Your survey details have still been saved, however you will not get an email with the details. You should note the "name" and "password" you just used for future reference.
nb_NO: Feil: E-post feilet. Dette kan indikere et problem med oppsettet av PHP Mail på tjeneren. Dine undersøkelsesdetaljer er lagret, men du vil ikke få en e-post med disse. Du bør notere "navn" og "passord" som du nettopp brukte.

en: Error: Found no configuration for plugin. Please contact the plugin author.
nb_NO: Feil: Fant ingen konfigurasjon for tillegg. Kontakt tillegg-forfatteren.

en: Error: Malformed JSON - field %s must be either a JSON array or the string "inherit". Found "%s".
nb_NO: Feil: Feilformatert JSON. felt %s må enten være en JSON-matrise eller strengen arvet. Funnet "%s".

en: Error: Response table does not exist. Survey cannot be deactivated.
nb_NO: Feil: Svartabell finnes ikke. Undersøkelse kan ikke deaktiveres.

en: Error: Theme "%s" is not installed.
nb_NO: Feil: Tema "%s" er ikke installert.

en: Error: There are no answer options for this question and/or they don't exist in this language.
nb_NO: Feil: Det finnes ingen svaralternativ til dette spørsmålet og/eller på dette språket.

en: Error: There are no answers defined for this question.
nb_NO: Feil: Det er ingen svar definert til dette spørsmålet.

en: Error: This question has no answers.
nb_NO: Feil : Dette spørsmålet har ikke noe svar.

en: Error: You are trying to use duplicate answer codes.
nb_NO: FEIL: Du prøver å bruker duplikate svarkoder.

en: Error: You are trying to use duplicate label codes.
nb_NO: Feil: Du prøver å bruke duplikate etikettkoder.

en: Error: You are trying to use duplicate subquestion codes.
nb_NO: Feil: Du prøver å bruke duplikate underspørsmålskoder.

en: Error: You have to enter a group title for each language.
nb_NO: Feil: Du må angi en gruppetittel for hvert språk.

en: Error: You have to enter a name for this label set.
nb_NO: Feil: Du må angi et navn på denne etikettsamlingen.

en: Error: no email has been send.
nb_NO: Feil: ingen e-post er blitt sendt.

en: Errors happened during the update check. Please notify the extension authors for support.
nb_NO: Feil skjedde under oppdateringssjekken. Vennligst informer forfatteren av tillegget om dette.

en: Estonian
nb_NO: estisk

en: Every row is one subquestion. We recommend the usage of logical or numerical codes for subquestions. Your participants cannot see the subquestion code, only the subquestion text itself.
nb_NO: Hver rad er et underspørsmål. Vi anbefaler bruk av logiske eller numeriske koder for underspørsmål. Deltakere kan ikke se koden til underspørsmål, kun teksten!

en: Everybody
nb_NO: Alle

en: Everything looks alright. Please proceed to the next step.
nb_NO: Alt ser bra ut. Gå videre til neste trinn.

en: Exactly %d character long.|Exactly %d characters long.
nb_NO: Nøyaktig %d tegn lang. | Nøyaktig %d tegn lang.

en: Example data
nb_NO: Eksempel på data

en: Exclude answers?
nb_NO: Utelat besvarelser?

en: Exclude quotas?
nb_NO: Utelat kvoter?

en: Exclude record IDs?
nb_NO: Utelat oppførings-ID?

en: Exclude survey permissions?
nb_NO: Ekskluder rettigheter til undersøkelse?

en: Excludes all other options if a certain answer is selected - just enter the answer code(s) separated with a semicolon.
nb_NO: Ekskluderer alle andre valg hvis et spesielt svar er valgt. Angi svarkoden(e) separert med et semikolon.

en: Exclusive option
nb_NO: Eksklusivt alternativ

en: Execute survey
nb_NO: Kjør undersøkelsen

en: Existing attribute
nb_NO: Eksisterende attributt

en: Existing participant attributes
nb_NO: Eksisterende deltakerattributter

en: Existing survey participant attributes
nb_NO: Eksisterende deltakerattributter

en: Exit and clear survey
nb_NO: Avslutt og tøm undersøkelsen

en: Expand all
nb_NO: Utvid alle

en: Expand/Collapse
nb_NO: Utvid/trekk sammen

en: Expected expressions separated by commas
nb_NO: Forventet uttrykk separert med kommaer

en: Expected left parentheses after function name
nb_NO: Forventet venstre parantes etter funksjonsnavn

en: Expected right parentheses
nb_NO: Forventet høyre parantes

en: Expert mode
nb_NO: Avansert

en: Expiration
nb_NO: Utløp

en: Expiration date/time:
nb_NO: Utløpsdato/tid:

en: Expire survey
nb_NO: Sett undersøkelse til utløpt

en: Expired
nb_NO: Utløpt

en: Expired: %s
nb_NO: Utløpt: %s

en: Expiry date/time:
nb_NO: Utløpsdato/-tid:

en: Exponential expression
nb_NO: Eksponentiell uttrykk

en: Export
nb_NO: Eksporter

en: Export
nb_NO: Eksporter

en: Export %s participants to CSV
nb_NO: Eksporter %s deltakere til CSV

en: Export VV file
nb_NO: Eksporter VV-fil

en: Export a VV survey file
nb_NO: Eksporter en VV-undersøkelefil

en: Export all participants
nb_NO: Eksporter alle deltakere

en: Export as CSV
nb_NO: Eksporter som CSV

en: Export as...
nb_NO: Eksporter som...

en: Export current group
nb_NO: Eksporter gjeldende gruppe

en: Export data
nb_NO: Eksporter data

en: Export format:
nb_NO: Eksportformat:

en: Export images
nb_NO: Eksporter bilder

en: Export label set
nb_NO: Eksporter etikettsamling

en: Export language:
nb_NO: Eksporter språk:

en: Export multiple label sets
nb_NO: Eksporter flere etikettsamlinger

en: Export participant to CSV
nb_NO: Eksporter deltaker til CSV

en: Export participants
nb_NO: Eksporter deltakere

en: Export printable survey
nb_NO: Eksporter utskriftsvennlig undersøkelse

en: Export questions as:
nb_NO: Eksporter spørsmål som:

en: Export resources as ZIP archive
nb_NO: Eksporter ressurser som ZIP-arkiv

en: Export response data to SPSS
nb_NO: Eksporter besvarelser til SPSS

en: Export responses
nb_NO: Eksporter besvarelser

en: Export responses as:
nb_NO: Eksporter besvarelser som:

en: Export responses to SPSS
nb_NO: Eksporter besvarelser til SPSS

en: Export results
nb_NO: Eksporter resultater

en: Export selected label sets
nb_NO: Eksporter valgte etikettsamlinger

en: Export survey
nb_NO: Eksporter undersøkelse

en: Export survey archive
nb_NO: Eksporter arkiv

en: Export survey results
nb_NO: Eksporter resultater fra undersøkelse

en: Export survey structure
nb_NO: Eksporter struktur

en: Export syntax
nb_NO: Eksportsyntaks

en: Export these responses as PDF:
nb_NO: Eksporter disse besvarelsene som PDF:

en: Export these responses as queXML PDF:
nb_NO: Eksporter disse besvarelsene som queXML-PDF:

en: Export this label set
nb_NO: Eksporter etikettsamling

en: Export this question group
nb_NO: Eksporter denne spørsmålsgruppen

en: Export this question to PDF.
nb_NO: Eksporter dette spørsmålet til PDF.

en: Export this response
nb_NO: Eksporter denne besvarelsen

en: Export type
nb_NO: Eksporttype

en: Export:
nb_NO: Eksporter:

en: Exported
nb_NO: Eksportert

en: Exporting a questionnaire to queXML allows you to create PDF documents that can be printed, filled then scanned and processed using queXF software.
nb_NO: Eksportere en undersøkelse til queXML lar deg lage PDF-dokumenter som kan skrives ut, fylles og skannes og behandles ved hjelp av queXF-programvare.

en: Expression Engine
nb_NO: Uttrykksmotor

en: Expression Engine descriptions
nb_NO: Beskrivelse av Uttrykksbehandler

en: Extend
nb_NO: Utvid

en: Extend theme
nb_NO: Utvid tema

en: Extended
nb_NO: Utvidet

en: Extends
nb_NO: Utvider

en: Extension "%s" is already installed.
nb_NO: Tillegg  %s" er allerede installert.

en: Extension "%s" is not compatible with your LimeSurvey version.
nb_NO: Tillegg "%s" er ikke kompatibel med din LimeSurvey-versjon.

en: Extension %s has no updater defined in config.xml
nb_NO: Tillegg %s har ingen oppdateringer definert i config.xml

en: Extension configuration file is not valid or missing.
nb_NO: Tilleggskonfigurasjonsfilen er ikke gyldig eller mangler.

en: Extension configuration file is not valid.
nb_NO: Utvidelseskonfigurasjonsfilen er ikke gyldig.

en: Extension is not compatible with your LimeSurvey version.
nb_NO: Tillegget er ikke kompatibel med din LimeSurvey-versjon.

en: External Link
nb_NO: Ekstern lenke

en: Extra comma found in function
nb_NO: Ekstra komma funnet i funksjon

en: Extra right parentheses detected
nb_NO: Ekstra høyre parantes funnet

en: Extra token found after expressions
nb_NO: Ekstra nøkkel funnet etter uttrykk

en: Extra tokens found
nb_NO: Ekstra nøkler funnet

en: Extracted files not found - maybe a permission problem?
nb_NO: Uttatte filer ikke funnet - kanskje et rettighetsproblem?

en: Failed
nb_NO: Feil

en: Failed saving the role
nb_NO: Feil ved lagring av rollen

en: Failed to activate the plugin.
nb_NO: Kunne ikke aktivere tillegget.

en: Failed to add group! Group already exists.
nb_NO: Kunne ikke legge til gruppe! Gruppen eksisterer allerede.

en: Failed to add group! Group name length more than 20 characters.
nb_NO: Kunne ikke opprette gruppe! Navn på gruppe er mer enn 20 tegn.

en: Failed to add user
nb_NO: Klarte ikke å legge til bruker

en: Failed to add user group.
nb_NO: Kunne ikke legge til brukergruppe.

en: Failed to add user.
nb_NO: Klarte ikke å legge til bruker.

en: Failed to create participant entries
nb_NO: Kunne ikke opprette deltakeroppføringer

en: Failed to deactivate the plugin.
nb_NO: Kunne ikke deaktivere tillegget.

en: Failed to delete answer
nb_NO: Feil: Kunne ikke slette svar

en: Failed to delete subquestion
nb_NO: Kunne ikke slette underspørsel

en: Failed to edit user group! Group already exists?
nb_NO: Kunne ikke redigere brukergruppen! Eksisterer gruppen?

en: Failed to generate random string for token. Please check your configuration and ensure that the openssl or mcrypt extension is enabled.
nb_NO: Kunne ikke generere tilfeldig streng for nøkkel. Kontroller konfigurasjonen din og forsikre deg om at utvidelsen openssl eller mcrypt er aktivert.

en: Failed to open the inbox of the bounce email account.
nb_NO: Kunne ikke åpne innboksen på kontoen til returposten.

en: Failed to open the uploaded file!
nb_NO: Feil ved åpning av opplastet fil!

en: Failed to remove user.
nb_NO: Kunne ikke slette bruker.

en: Failed to update answer:
nb_NO: Feil ved oppdatering av svar:

en: Failed to update answers
nb_NO: Feil: Kunne ikke oppdatere svar

en: Failed to update survey permissions!
nb_NO: Feil: Kunne ikke oppdatere rettighetene!

en: Fax to:
nb_NO: Send faks til:

en: Feb
nb_NO: feb

en: February
nb_NO: februar

en: Female
nb_NO: Kvinne

en: Field caption
nb_NO: Felttekst

en: Field description
nb_NO: Feltbeskrivelse

en: Fields marked with an asterisk (%s) are mandatory.
nb_NO: Felt merket med stjerne (%s) er obligatoriske.

en: Fields marked with an asterisk are mandatory.
nb_NO: Felt merket med stjerne er obligatoriske.

en: Fields with %s are required.
nb_NO: Felter med %s er obligatoriske.

en: Fields with %s*%s are required.
nb_NO: Felter med %s*%s er obligatoriske.

en: File
nb_NO: Fil

en: File %s
nb_NO: Fil %s

en: File %s cannot be deleted for security reasons.
nb_NO: Fil %s kan ikke slettes av sikkerhetsgrunner.

en: File %s couldn't be deleted. Please check the permissions on the /upload/themes folder
nb_NO: Filen %s kunne ikke slettes. Vennligst sjekk rettighetene til katalogen /upload/themes

en: File %s deleted
nb_NO: Filen %s ble slettet

en: File %s uploaded
nb_NO: Fil %s lastet opp

en: File %s uploaded and %s files unpacked
nb_NO: Fil %s lastet opp og %s filer pakket ut

en: File %s, line %s.
nb_NO: Fil %s, linje %s.

en: File backup created: %s
nb_NO: Sikkerhetskopi utført: %s

en: File could not be uploaded
nb_NO: Filen kunne ikke lastes opp

en: File count
nb_NO: Antall filer

en: File extension:
nb_NO: Filetternavn:

en: File is uploaded to currently selected folder
nb_NO: Filen er lastet opp til den valgte mappen

en: File management
nb_NO: Filbehandling

en: File manager
nb_NO: Filbehandler

en: File metadata
nb_NO: Fil-metadata

en: File name
nb_NO: Filnavn

en: File seems empty or has only one line
nb_NO: Filen ser ut til å være tom eller den inneholder bare en linje

en: File should be a standard CSV (comma delimited) file with optional double quotes around values (default for most spreadsheet tools). The first line must contain the field names. The fields can be in any order.
nb_NO: Filen må være en standard CSV-fil (kommaseparert liste) med valgfrie doble anførselstegn rundt verdier (standard for OpenOffice og Excel). Første linje må inneholde feltnavn. Feltene kan komme i hvilken som helst rekkefølge.

en: File size
nb_NO: Filstørrelse

en: File successfully deleted
nb_NO: Filen ble slettet

en: File system
nb_NO: Filsystem

en: File upload
nb_NO: Filopplasting

en: File upload succeeded.
nb_NO: Vellykket opplasting av fil.

en: File: %s
nb_NO: Fil: %s

en: File: %s (%s)
nb_NO: Fil: %s (%s)

en: Files
nb_NO: Filer

en: Files Css
nb_NO: Filer Css

en: Files Js
nb_NO: Filer Js

en: Files Print Css
nb_NO: Filer skriv ut Css

en: Files are ready for download in archive %s.
nb_NO: Filer er klare til nedlasting i arkiv %s.

en: Files imported:
nb_NO: Filer importert:

en: Files skipped:
nb_NO: Filer sett bort fra:

en: Files successfully copied
nb_NO: Filene er kopiert

en: Files successfully moved
nb_NO: Filene ble flyttet

en: Filipino
nb_NO: Filippinsk

en: Filter HTML for XSS:
nb_NO: Filtrer HTML for XSS:

en: Filter blank email addresses:
nb_NO: Filtrer tomme e-postadresser:

en: Filter by email address:
nb_NO: Filtrer etter e-postadresse:

en: Filter by language:
nb_NO: Filtrer etter språk:

en: Filter duplicate records:
nb_NO: Filtrer duplikate poster:

en: Filter the available answers by this value
nb_NO: Filtrer tilgjengelige svar med denne verdien

en: Filtered from statistics script
nb_NO: Filtrert fra statistikkskript

en: Final equation to set in database, defaults to question text.
nb_NO: Siste ligning å angi i databasen. Standard satt til spørsmålstekst.

en: Finalize response submission
nb_NO: Fullfør innsendelse av besvarelse

en: Finally, activate your survey
nb_NO: Til slutt aktiverer du undersøkelsen din

en: Find first occurrence of a string
nb_NO: Første forekomsten av en tekststreng

en: Find highest value
nb_NO: Finn den høyeste verdi

en: Find lowest value
nb_NO: Finn den laveste verdi

en: Find position of first occurrence of a case-insensitive string
nb_NO: Finn posisjonen til den første forekomsten av en tekststreng som ikke tar hensyn til små eller store bokstaver

en: Find position of first occurrence of a string
nb_NO: Finn posisjonen til første forekomst av en tekststreng

en: Find updates
nb_NO: Finn oppdateringer

en: Find whether the type of a variable is string
nb_NO: Finn ut om en variabel er en tekststreng

en: Finds whether a value is not a number
nb_NO: Finner ut om verdien er ikke et nummer

en: Finds whether a variable is NULL
nb_NO: Finner ut om en variabel er NULL

en: Finds whether a variable is a number or a numeric string
nb_NO: Finner ut om variabelen er et tall eller en numerisk tekststreng

en: Finds whether the type of a variable is float
nb_NO: Finner ut om en variabeltype er desimaltall

en: Finish
nb_NO: Ferdig

en: Finish & save
nb_NO: Fullfør og lagre

en: Finnish
nb_NO: finsk

en: First choice
nb_NO: Første valg

en: First line contains the code of questions:
nb_NO: Første rad inneholder spørsmålskoder:

en: First name
nb_NO: Fornavn

en: First name of the participant
nb_NO: Fornavn på deltakeren

en: First name:
nb_NO: Fornavn:

en: Fix automatically numeric value
nb_NO: Fiks automatisk numerisk verdi

en: Folder
nb_NO: Katalog

en: Folder: %s
nb_NO: Katalog: %s

en: Follow the following link to update it
nb_NO: Klikk på lenken under for å oppdatere

en: Following survey(s) are not yet active but you can register for them.
nb_NO: Følgende undersøkelse(r) er ikke aktive ennå, men du kan registrere deg for dem.

en: Font color
nb_NO: Farge på skrift

en: Font size of PDFs:
nb_NO: Skriftstørrelse i PDF:

en: Fontawesome icon
nb_NO: Fontawsome ikon

en: For easy opening in MS Excel, change the extension to 'tab' or 'txt'
nb_NO: For enkelt å kunne åpne i MS Excel, endre filtypen til 'tab' eller 'txt'

en: For expression
nb_NO: For uttrykk

en: For further information please contact %s:
nb_NO: For mer informasjon, kontakt %s:

en: For list dropdown boxes, show up to this many rows
nb_NO: For rullegardinbokser, vis opp til så mange linjer

en: For more information consult our manual, or our forums.
nb_NO: For mer informasjon, se manualen eller forumet.

en: For more information please consult our manual or our forum.
nb_NO: For mer informasjon vennligst se vår elektroniske håndbok eller vårt forum.

en: For now it's best to leave these additional settings as they are. If you want to know more about randomization and relevance settings, have a look at our manual.
nb_NO: For nå er det best å forlate disse tilleggsinnstillingene som de er. Hvis du vil vite mer om tilfeldig rekkefølge og relevansinnstillinger, ta en kikk i vår elektroniske håndbok.

en: For our simple survey it is better to start in open access mode.
nb_NO: For vår enkle undersøkelse er det bedre å starte i åpen tilgangsmodus.

en: For this simple survey the default settings are ok, but read the disclaimer carefully when you activate your own surveys.
nb_NO: For denne enkle undersøkelsen er standardinnstillingene ok, men les ansvarsfraskrivelsen nøye når du aktiverer dine egne undersøkelser.

en: Forbidden Extension
nb_NO: Forbudt tillegg

en: Force HTTPS:
nb_NO: Tving HTTPS:

en: Force each answer option to have the same height.
nb_NO: Tving hvert svaralternativ til å ha samme høyde.

en: Force import:
nb_NO: Tving import:

en: Force the choice list and the rank list to have the same height.
nb_NO: Tving valglisten og rangeringslisten til å ha samme høyde.

en: Forgot your password?
nb_NO: Glemt passord?

en: Format a GMT date/time
nb_NO: Formatere GMT-dato/-tid

en: Format a local date/time
nb_NO: Formatere lokaldato/-tid

en: Format a local time/date as integer
nb_NO: Formater lokal tid/dato som heltall (integer)

en: Format a number with grouped thousands
nb_NO: Formater et nummer med grupperte tusener

en: Found %s plugins in file system
nb_NO: Fant %s tillegg i filsystemet

en: Found & writable
nb_NO: Funnet & skrivbar

en: Found no configuration file for this plugin.
nb_NO: Fant ingen konfigurasjonsfil for dette tillegget.

en: Found no file
nb_NO: Fant ingen fil

en: Found no participant share
nb_NO: Fant ingen deltaker delt

en: Found no plugin with id %d
nb_NO: Fant ingen tillegg med id %d

en: Found no plugin with id %d.
nb_NO: Fant ingen tillegg med id %d.

en: Found no plugin with name %s
nb_NO: Fant ingen tillegg med navnet %s

en: Found no plugin, or plugin already active.
nb_NO: Fant ingen tillegg eller tillegget er allerede aktivt.

en: Found no plugin, or plugin not active.
nb_NO: Fant ingen tillegg, eller tillegg er ikke aktivt.

en: Found no response with ID %d
nb_NO: Kunne ikke finne besvarelse med id %d

en: Four
nb_NO: Fire

en: French
nb_NO: fransk

en: From left to right it should be 'Create survey', 'List surveys' and 'Global settings'. Best we start by creating a survey.
nb_NO: Fra venstre til høyre skal det være Opprett undersøkelse, List undersøkelser og Globale innstillinger. Det er best vi begynner med å opprette en undersøkelse.

en: From survey participants table
nb_NO: Fra deltakertabell

en: From:
nb_NO: Fra:

en: Fruity fonts
nb_NO: Skrifttyper Fruity

en: Fruity variations
nb_NO: Variasjoner Fruity

en: Full
nb_NO: Fullstendig

en: Full answers
nb_NO: Fullstendige svar

en: Full lock
nb_NO: Full lås

en: Full name
nb_NO: Fullt navn

en: Full name:
nb_NO: Fullt navn:

en: Full names
nb_NO: Fullstendige navn

en: Full question text
nb_NO: Fullstendig spørsmålstekst

en: Full responses
nb_NO: Fullstendige besvarelser

en: Full selector
nb_NO: Fullstendig velger

en: Full template editor
nb_NO: Fullverdig maleredigerer

en: Function does not support %s arguments
nb_NO: Funksjonen støtter ikke %s argumenter

en: Function must have at least %s argument|Function must have at least %s arguments
nb_NO: Funksjon må ha minst %s argument | Funksjon må ha minst %s argumenter

en: Function supports this many arguments, where -1=unlimited: %s
nb_NO: Funksjonen støtter %s argumenter (-1 = ubegrenset)

en: Further settings for application administrator
nb_NO: Flere innstillinger for administrator av applikasjon

en: GB2312 Simplified Chinese
nb_NO: GB2312 enkel kinesisk

en: GBK Simplified Chinese
nb_NO: GBK enkel kinesisk

en: GEOSTD8 Georgian
nb_NO: GEOSTD8 georgisk

en: GET data method
nb_NO: GET datametode

en: Galician
nb_NO: galisisk

en: Gender
nb_NO: Kjønn

en: General
nb_NO: Generelt

en: General Settings
nb_NO: Generelle innstillinger

en: General filters
nb_NO: Generelle filtre

en: General options
nb_NO: Generelle alternativer

en: General replacements
nb_NO: Generelle utskiftninger

en: General settings
nb_NO: Generelle innstillinger

en: General settings & texts
nb_NO: Generelle innstillinger og tekster

en: General survey settings
nb_NO: Generelle innstillinger

en: Generate QR-Code
nb_NO: Gener QR-kode

en: Generate a random integer
nb_NO: Generer tilfeldig heltall

en: Generate access codes
nb_NO: Generer tilgangskoder

en: German
nb_NO: Tysk (uformell)

en: German (informal)
nb_NO: Tysk (uformell)

en: Get UNIX timestamp for a date (each of the 6 arguments are optional)
nb_NO: Få UNIX-tidsstempelet for en dato (hver av de 6 argumentene er valgfrie)

en: Get float value of a variable
nb_NO: Få flyttallsverdien til en variabel

en: Get order from previous question
nb_NO: Rekkefølgen fra tidligere spørsmål

en: Get string length
nb_NO: Få lengde på strenge

en: Get system information
nb_NO: Få systeminformasjon

en: Get the default location using the user's IP address?
nb_NO: Finn stedet ved hjelp av brukerens IP-adressen?

en: Get the integer value of a variable
nb_NO: Få heltall-verdien av et variabel

en: Get value of pi
nb_NO: Få verdien av pi

en: Global settings
nb_NO: Globale innstillinger

en: Global settings were saved.
nb_NO: Globale innstillinger ble lagret.

en: Global survey settings
nb_NO: Globale innstillinger

en: Go to question
nb_NO: Gå til spørsmål

en: Go to question group
nb_NO: Gå til spørsmålsgruppe

en: Go to survey
nb_NO: Gå til undersøkelse

en: Go to survey participant and token settings
nb_NO: Gå til innstillinger for deltaker og nøkkel

en: Go to today
nb_NO: Gå til i dag

en: Google Analytics settings:
nb_NO: Innstillinger for Google Analytics:

en: Google Analytics style:
nb_NO: Stil på Google Analytics:

en: Google Maps API key:
nb_NO: Google Maps API-nøkkel:

en: Google Translate API key:
nb_NO: Google Translate API-nøkkel:

en: Grand total
nb_NO: Totalsum

en: Graph labels:
nb_NO: Diagrammerking:

en: Greater than
nb_NO: Større enn

en: Greater than (Strings)
nb_NO: Større enn (strenger)

en: Greater than or equal to
nb_NO: Større enn eller lik

en: Greater than or equal to (Strings)
nb_NO: Større enn eller lik (strenger)

en: Greater than:
nb_NO: Større enn:

en: Greek
nb_NO: gresk

en: Gross percentage
nb_NO: Brutto prosentandel

en: Group
nb_NO: Gruppe

en: Group / Question order
nb_NO: Gruppe- / spørsmålsrekkefølge

en: Group 1: The first lot of questions
nb_NO: Gruppe 1: De første spørsmålene

en: Group ID
nb_NO: ID

en: Group ID (gid): “%s” already set with language ”%s”.
nb_NO: Gruppe-id (gid): “ %s” allerede satt med språk “ %s”.

en: Group by Group
nb_NO: Gruppe for gruppe

en: Group by group
nb_NO: Gruppe for gruppe

en: Group cant be deleted, because of depending conditions
nb_NO: Ikke mulig å slette gruppe fordi den har avhengigheter knyttet til seg

en: Group could not be deleted
nb_NO: Gruppe kunne ikke slettes

en: Group description
nb_NO: Gruppebeskrivelse

en: Group description:
nb_NO: Gruppebeskrivelse:

en: Group list
nb_NO: Gruppeliste

en: Group member can only see own group:
nb_NO: Gruppemedlem kan kun se egen gruppe:

en: Group members
nb_NO: Gruppemedlemmer

en: Group name
nb_NO: Gruppenavn

en: Group name can contain only alphanumeric character, underscore or dot.
nb_NO: Gruppens navn kan bare inneholde alfanumerisk tegn, understreking eller punktum.

en: Group not found
nb_NO: Gruppe ikke funnet

en: Group not found.
nb_NO: Gruppen ble ikke funnet.

en: Group of checkboxes
nb_NO: Gruppe med avkryssingsbokser

en: Group order
nb_NO: Rekkefølge

en: Group overview
nb_NO: Gruppeoversikt

en: Group quick actions
nb_NO: Hurtigvalg for gruppe

en: Group relevance:
nb_NO: Grupperelevanse:

en: Group summary
nb_NO: Oppsummering av gruppe

en: Group time
nb_NO: Gruppetid

en: Group:
nb_NO: Gruppe:

en: Group:
nb_NO: Gruppe:

en: GroupId missing
nb_NO: Gruppe-id mangler

en: Groups in this survey
nb_NO: Grupper i denne undersøkelsen

en: Groups to which I belong
nb_NO: Grupper jeg tilhører

en: HP West European
nb_NO: HP vest-europeisk

en: HTML editor
nb_NO: HTML-skriveprogram

en: HTML editor mode:
nb_NO: HTML-redigeringsmodus:

en: Handle shape
nb_NO: Håndtaksfasong

en: Has been reset
nb_NO: Er tilbakestilt

en: Header for first scale
nb_NO: Overskrift for første skala

en: Header for second scale
nb_NO: Overskrift for andre skala

en: Heading
nb_NO: Overskrift

en: Headings
nb_NO: Overskrifter

en: Hebrew
nb_NO: hebraisk

en: Height of dropdown
nb_NO: Høyde på rullegardinliste

en: Hello
nb_NO: Hallo

en: Hello %s,
nb_NO: Hei %s!

en: Hello World Admin Module
nb_NO: Hei verden adminmodul

en: Hello World From Global Settings!
nb_NO: Hei verden fra globale innstillinger!

en: Hello,
    
    A new response was submitted for your survey '{SURVEYNAME}'.
    
    Click the following link to see the individual response:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Click the following link to edit the individual response:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    View statistics by clicking here:
    {STATISTICSURL}
nb_NO: Hei!
    
    En ny besvarelse ble registrert i undersøkelsen '{SURVEYNAME}'.
    
    Vis undersøkelsen:
    {RELOADURL}
    
    Vis besvarelsen:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Rediger besvarelsen:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    Vis statistikk:
    {STATISTICSURL}

en: Hello,
    
    A new response was submitted for your survey '{SURVEYNAME}'.
    
    Click the following link to see the individual response:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Click the following link to edit the individual response:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    View statistics by clicking here:
    {STATISTICSURL}
    
    
    The following answers were given by the participant:
    {ANSWERTABLE}
nb_NO: Hei!
    
    En ny besvarelse ble registrert i undersøkelsen «{SURVEYNAME}».
    
    Vis undersøkelsen:
    {RELOADURL}
    
    Vis besvarelsen:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Redigere besvarelsen:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    Vis statistikk:
    {STATISTICSURL}
    
    
    Følgende svar ble registrert:
    {ANSWERTABLE}

en: Help
nb_NO: Hjelp

en: Help about this question
nb_NO: Hjelp til dette spørsmålet

en: Help:
nb_NO: Hjelp:

en: Here are your new credentials.
nb_NO: Her er dine nye innloggingsdetaljer.

en: Here you can select to start your survey in closed access mode.
nb_NO: Her kan du velge å starte undersøkelsen i lukket tilgangsmodus.

en: Hidden
nb_NO: Skjult

en: Hidden:
nb_NO: Skjult:

en: Hide advanced settings
nb_NO: Skjul avanserte innstillinger

en: Hide blacklisted participants:
nb_NO: Skjul svartelistede deltakere:

en: Hide both
nb_NO: Skjul begge

en: Hide privacy info
nb_NO: Skjul personverninfo

en: Hide the tip that is normally shown with a question
nb_NO: Skjul tipsene som vanligvis vises sammen med et spørsmål

en: Hide this question at any time. This is useful for including data using answer prefilling.
nb_NO: Skjul alltid dette spørsmålet. Dette er nyttig om du ønsker å inkludere data som forhåndsutfylte svar.

en: Hide tip
nb_NO: Skjul tips

en: Hindi
nb_NO: hindi

en: Hint when response is not valid
nb_NO: Tips når besvarelse ikke er gyldig

en: Hint when response is valid
nb_NO: Hint når besvarelse er gyldig

en: Hints and warnings:
nb_NO: Tips og advarsler:

en: Home page settings
nb_NO: Innstillinger for hjemmeside

en: Horizontal
nb_NO: horisontal

en: Hour
nb_NO: Time

en: How many roads must a man walk down?
nb_NO: Hvor mange veier må en mann vandre?

en: How many rows to display
nb_NO: Antall rader som skal vises

en: How many users should be created
nb_NO: Hvor mange brukere skal opprettes

en: However it is very important that you clear your browser cache now. After that please click the button below.
nb_NO: Nå er det er svært viktig å tømme nettleserens mellomlager. Klikk deretter på knappen under.

en: Huge free text
nb_NO: Ekstra lang fritekst

en: Hungarian
nb_NO: ungarsk

en: I accept
nb_NO: Jeg aksepterer

en: I confirm
nb_NO: Jeg bekrefter

en: IFrame embedding allowed:
nb_NO: Tillat innebygd IFrame:

en: IP Addresses will be logged
nb_NO: IP-adresser vil bli loggført

en: IP Info DB API Key:
nb_NO: IP-info DB API-nøkkel:

en: IP address
nb_NO: IP-adresse

en: IP as default location
nb_NO: IP som standard for sted

en: ISO 8859-1 West European (latin1)
nb_NO: ISO 8859-1 Vest-Europa (latin1)

en: ISO 8859-13 Baltic (latin7)
nb_NO: ISO 8859-13 baltisk (latin7)

en: ISO 8859-2 Central European (latin2)
nb_NO: ISO 8859-2 Sentral-Europa (latin2)

en: ISO 8859-7 Greek
nb_NO: ISO 8859-7 gresk

en: ISO 8859-8 Hebrew
nb_NO: ISO 8859-8 hebraisk

en: ISO 8859-9 Turkish (latin5)
nb_NO: ISO 8859 tyrkisk (latin5)

en: Icelandic
nb_NO: islandsk

en: Icon
nb_NO: Ikon

en: Icon name must be a simple class name (alphanumeric, space, minus and underscore).
nb_NO: Ikonnavn må være et enkelt klassenavn (alfanumerisk, mellomrom, minus og understrek).

en: Icon:
nb_NO: Ikon:

en: Identifier
nb_NO: Identitet

en: Identifier:
nb_NO: Identitet:

en: If errors are showing up you might have to execute this script repeatedly.
nb_NO: Hvis det dukker opp feil må denne rutinen kjøres opptil flere ganger.

en: If necessary the database will be updated in a final step.
nb_NO: Om nødvendig vil databasen bli oppdatert i siste trinn.

en: If necessary the database will be updated.
nb_NO: Om nødvendig vil databasen bli oppdatert.

en: If one of the subquestions is marked then for each marked subquestion this value is added as assessment.
nb_NO: Hvis et av underspørsmålene er markert vil alle markerte underspørsmål få tilordnet denne vurderingsverdien.

en: If participant access codes are used, the public may register for this survey
nb_NO: Hvis tilgangskoder benyttes kan publikum registrere seg for denne undersøkelsen

en: If participant-based response persistence is enabled a participant can update his response after completion, else a participant can add new responses without restriction.
nb_NO: Hvis deltakerbaserte vesvarelser er slått på kan en deltaker oppdatere sin besvarelse etter at den er fullført. Hvis ikke kan deltakeren legge til nye besvarelser uten begrensninger.

en: If some participants have a 'valid from' date set which is in the future, they will not be able to access the survey before that 'valid from' date.
nb_NO: Hvis deltakere har en 'gyldig fra-dato' som er fram i tid, får de ikke tilgang til undersøkelsen før denne datoen.

en: If the button above is not working, please copy this link into the address line of your browser
nb_NO: Hvis knappen over ikke fungerer, kan du kopiere denne lenken til adresselinjen i nettleseren din

en: If the database does not yet exist it will be created (make sure your database user has the necessary permissions). In contrast, if there are existing LimeSurvey tables in that database they will be upgraded automatically after installation.
nb_NO: Hvis databasen ikke eksisterer ennå, vil den bli opprettet (forsikre deg om at din databasebruker har de nødvendige rettighetene). Hvis databasen har eksisterende LimeSurvey-tabeller, vil de bli oppgradert automatisk etter installasjonen.

en: If the external-option is not set, this will be appended to the current admin url.
nb_NO: Hvis ikke ekstern-valget er satt vil dette bli lagt til gjeldende admin-URL.

en: If the link does not work and you turn on HTTPS, LimeSurvey will break and you won't be able to access it.
nb_NO: Hvis ikke lenken virker og du likevel slår på HTTPS, så vil LimeSurvey ikke fungere.

en: If the link should have any extra classes, please insert them here.
nb_NO: Hvis lenken skal ha noen ekstra klasser, legg dem til her.

en: If the option -Anonymized responses- is activated only a dummy date stamp (1980-01-01) will be used for all responses to ensure the anonymity of your participants.
nb_NO: Hvis valget "anonyme besvarelser" er aktivert, vil alle besvarelser bli merket med en falsk dato (1980-01-01) for å overholde deltakernes anonymitet.

en: If the participant marks all options, uncheck all and check the option set in the "Exclusive option" setting
nb_NO: Hvis deltakeren velger alle alternativene, fjern alternativene og velg heller alternativet som er gjort under innstillingen "Eksklusivt alternativ"

en: If the username and email address is valid and you are allowed to use the internal database authentication a new password has been sent to you.
nb_NO: Hvis brukernavn og e-postadresse er gyldig, og du har rettighet til å bruke databasen, vil et nytt passord bli sendt til deg.

en: If you are blacklisted but want to participate in this survey and want to receive invitations please click the following link:
    {OPTINURL}
nb_NO: Hvis du er svartelistet, men vil besvare undersøkelsen og motta invitasjoner, vennligst klikk følgende lenke:
    {OPTINURL}

en: If you are using participants or notification emails you need to set an administrator email address.
nb_NO: Hvis du bruker deltakere eller e-postmeldinger, må du angi en e-postadresse for administrator.

en: If you are using token functions or notifications emails you need to set an administrator email address.
nb_NO: Hvis du skal bruke nøkkelfunksjoner eller e-postvarsel må du angi administrator sin e-postadresse.

en: If you change the email format, you'll have to review your email templates to fit the new format
nb_NO: Hvis du skifter e-postformat, må du sjekke at e-postmalene passer det nye formatet

en: If you choose '%s' please also specify your choice in the accompanying text field.
nb_NO: Hvis du velger '%s' må du spesifisere valget i det medfølgende tekstfeltet.

en: If you click on this tab, the survey settings menu will be displayed. The most important settings of your survey are accessible from this menu.
nb_NO: Klikker du på denne fanen vil innstillingene for undersøkelsen vise. De viktigste innstillingene til undersøkelsen er tilgjengelige fra denne menyen.

en: If you delete this table access codes will no longer be required to access this survey.
nb_NO: Hvis du sletter denne tabellen er ikke tilgangskoder lenger nødvendige for å få tilgang til undersøkelsen.

en: If you disable this option : user with XSS restriction still can add script. This allow user to add cross-site scripting javascript system.
nb_NO: Hvis du deaktiverer dette alternativet: bruker med XSS-begrensning kan fortsatt legge til skript. Dette tillater brukeren å legge til JavaScript-system på tvers av nettsteder.

en: If you do not want to participate in this survey and don't want to receive any more invitations please click the following link:
    {OPTOUTURL}
nb_NO: Hvis du ikke vil delta i denne undersøkelsen og heller ikke vil motta invitasjoner til andre undersøkelser, vennligst klikk på denne lenken:
    {OPTOUTURL}

en: If you don't have an account on limesurvey.org, please %sregister first%s.
nb_NO: Hvis du ikke allerede har en konto på limesurvey.org, %sregistrer deg først%s.

en: If you entered the URL manually please check your spelling and try again.
nb_NO: Hvis du tastet inn URLen manuelt, kontroller at den er riktig skrevet.

en: If you give an email address, an email containing the details will be sent to you.
nb_NO: Hvis du oppgir en e-postadresse vil en e-post med nødvendige opplysninger bli sendt til deg.

en: If you have a lot of items and use a filter you can disable this to improve browser speed.
nb_NO: Hvis du har mange elementer og bruker et filter, kan du deaktivere dette for å forbedre nettleserens hastighet.

en: If you have any issues, please try using a modern browser first, before reporting it.
nb_NO: Hvis du oppdager merkelig oppførsel i nettleseren, bruk en mer moderne nettleser før du rapporterer om feil.

en: If you have any questions regarding this mail please do not hesitate to contact the site administrator at %s. Thank you!
nb_NO: Om du lurer på noe i forbindelse med denne e-posten, vær vennlig å ta kontakt med administrator på e-postadresse %s.

en: If you have been issued an access code, please enter it in the box below and click 'Continue'.
nb_NO: Hvis du har fått en tilgangskode kan du angi den i boksen nedenfor og klikke på 'Fortsett'.

en: If you have been issued an access code, please enter it in the box below and click continue.
nb_NO: Hvis du har fått en tilgangskode, vennligst oppgi den i feltet under.

en: If you initialise a survey participants table for this survey then this survey will only be accessible to users who provide an access code either manually or by URL.
nb_NO: Hvis du initialiserer en deltakertabell i undersøkelsen, vil den bare bli tilgjengelig for brukere som oppgir en tilgangskode, enten manuelt eller i URL.

en: If you remove this attribute, you will lose all information.
nb_NO: Hvis du sletter dette attributtet vil du miste all informasjon.

en: If you replace the label set the existing asssessment values will be lost.
nb_NO: Hvis du erstatter etikettsamlingen vil eksisterende vurderingsverdier gå tapt.

en: If you replace the label set these translations will be lost.
nb_NO: Hvis du erstatter etiketsamlingen vil disse oversettelsene gå tapt.

en: If you set 'Yes' then no link will exist between survey participants table and survey responses table. You won't be able to identify responses by their access code.
nb_NO: Hvis denne er satt til 'Ja' vil det ikke finnes noen kobling mellom deltaker og svar. Det vil ikke være mulig å identifisere besvarelse ut fra tilgangskode.

en: If you think this is a server error, please contact %s.
nb_NO: Hvis du mener dette er en tjenerfeil, kontakt %s.

en: If you turn on the -Anonymized responses- option and create a tokens table, LimeSurvey will mark your completed tokens only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
nb_NO: Hvis du slår på anonyme besvarelser, og deretter lager en nøkkeltabell, vil brukte nøkler bli merket med 'Y' i stedet for dato/klokkeslett for å opprettholde anonymiteten til deltakerne.

en: If you used an identifying access code to access this survey, please rest assured that this code will not be stored together with your responses. It is managed in a separate database and will only be updated to indicate whether you did (or did not) complete this survey. There is no way of matching identification access codes with survey responses.
nb_NO: Hvis du brukte en tilgangskode for å besvare undersøkelsen skal du være klar over at denne koden ikke oppbevares sammen med besvarelsene dine. Den blir oppbevart i en egen database uten mulighet for å koble svar og kode. Koden kan kun brukes til å avgjøre om du har besvart undersøkelsen eller ikke, og det er ikke mulig å finne hvilke svar som tilhørte en tilgangskode.

en: If you want to activate it click here:
nb_NO: Hvis du vil aktivere det, klikk her:

en: If you want to apply original theme options, click here:
nb_NO: Hvis originale temavalg skal gjøres gjeldende, klikk her:

en: If you want to change the question group this question is in.
nb_NO: Hvis du vil endre spørsmålgruppen, er dette spørsmålet i.

en: If you want to export blacklisted participants, set "Hide blacklisted participants" to "No" in CPDB settings.
nb_NO: Hvis du ønsker å eksportere svartelistede deltakere, sett "Skjul svartelistede deltakerne" til "Nei" i CPDB-innstillinger.

en: If you want to import survey on old installation or if your survey have problem: use old version (automatically selected if some code are duplicated).
nb_NO: Hvis du vil importere undersøkelser i gamle versjoner eller hvis undersøkelser har problemer: bruk gammel versjon (automatisk valgt hvis noe kode er duplikat).

en: If you want to know more about them, check our manual.
nb_NO: Hvis du vil vite mer om dem, kan du se vår håndbok.

en: If you want to modify it %s you can extend it%s.
nb_NO: Hvis du vil endre %s kan du utvide %s.

en: If you want to specify a link to the survey data policy, set "Show survey policy text with mandatory checkbox" to "Collapsible text" and use the placeholders {STARTPOLICYLINK} and {ENDPOLICYLINK} in the "Survey data policy checkbox label" field to define the link that opens the policy popup. If there is no placeholder given, there will be an appendix.
nb_NO: Hvis du vil spesifisere en lenke til vilkårene for undersøkelsen, sett "Vis vilkår med obligatorisk velgeboks" til "Sammenleggbar tekst" og bruk referansefeltene {STARTPOLICYLINK} og {ENDPOLICYLINK} i feltet "Etikett på valg om vilkår" for å definere lenken som åpner vilkårene. Hvis det ikke er oppgitt referansefelt, vil det være et vedlegg.

en: If you wish, you may upload %s more file(s); else you may return back to survey.
nb_NO: Hvis du vil, kan du laste opp %s flere fil(er); eller du kan gå tilbake til undersøkelsen.

en: If your database is shared, recommended prefix is "lime_" else you can leave this setting blank.
nb_NO: Hvis databasen er delt, anbefales det å ha «lime_» som prefiks. Ellers kan denne innstillingen være blank.

en: If your database is using a custom port attach it using a colon. Example: db.host.com:5431
nb_NO: Hvis databasen bruker en egendefinert port legger du den til etter et kolon. For eksempel db.host.com:5431

en: Ignore
nb_NO: Ignorer

en: Ignored columns
nb_NO: Ignorerte kolonner

en: Image
nb_NO: Bilde

en: Images
nb_NO: Bilder

en: Import
nb_NO: Importer

en: Import (CSV)
nb_NO: Importer (CSV)

en: Import (JSON)
nb_NO: Importer (JSON)

en: Import CSV
nb_NO: Importer CSV

en: Import Label Set
nb_NO: Importer etikettsamling

en: Import VV file
nb_NO: Importer VV-fil

en: Import a VV response data file
nb_NO: Importer en VV-datafil med besvarelser

en: Import a VV survey file
nb_NO: Importer en VV-undersøkelsefil

en: Import a group
nb_NO: Importer en gruppe

en: Import a question
nb_NO: Importer et spørsmål

en: Import as not finalized answers?
nb_NO: Importer som ikke fullførte spørsmål?

en: Import failed because of page reload.
nb_NO: Feil ved import. Siden ble lastet på nytt.

en: Import failed. You specified an invalid file type '%s'.
nb_NO: Import mislyktes. Du anga en ugyldig filtype '%s'.

en: Import failed: Forced import was requested but the input file doesn't contain enough columns to fill the survey.
nb_NO: Feil ved import: Tvungen import ble forsøkt men filen inneholdt ikke riktig antall kolonner i forhold til undersøkelsen.

en: Import failed: No answers could be mapped.
nb_NO: Feil ved import: Ingen svar kunne kobles.

en: Import group
nb_NO: Importer gruppe

en: Import label set resources
nb_NO: Importer etikettsamlingsressurser

en: Import label set(s)
nb_NO: Importer etikettsamling(er)

en: Import of label set(s) is completed.
nb_NO: Import av etikettsamling(er) er fullført.

en: Import of survey is completed.
nb_NO: Import av undersøkelse er fullført.

en: Import old participant table
nb_NO: Importer gammelt deltakertabell

en: Import participants from:
nb_NO: Importer deltakere fra:

en: Import permission role from XML
nb_NO: Importer rettighetsrolle fra XML

en: Import question
nb_NO: Importer spørsmål

en: Import question group
nb_NO: Importer spørsmålsgruppe

en: Import resources ZIP archive
nb_NO: Importer ressurser fra ZIP-arkiv

en: Import responses
nb_NO: Importer besvarelser

en: Import responses from a deactivated survey table
nb_NO: Importer besvarelser fra en deaktivert tabell

en: Import responses from deactivated survey table
nb_NO: Importer svar fra deaktivert undersøkelsestabell

en: Import role
nb_NO: Importer rolle

en: Import survey
nb_NO: Importer undersøkelse

en: Import survey administrators from CSV
nb_NO: Importer undersøkelsesadministratorer fra CSV

en: Import survey administrators from Json
nb_NO: Importer undersøkelsesadministratorer fra Json

en: Import survey data
nb_NO: Importer data

en: Import survey participants from CSV file
nb_NO: Importer deltakere fra en CSV-fil

en: Import survey participants from LDAP
nb_NO: Importer deltakere fra LDAP

en: Import survey resources
nb_NO: Importer ressurser

en: Import theme result:
nb_NO: Resultat fra temaimport:

en: Import timings (if exist)
nb_NO: Importer tidsbruk (hvis det finnes)

en: Import users
nb_NO: Importer brukere

en: Importance
nb_NO: Viktighet

en: Important instructions
nb_NO: Viktige instrukser

en: Important: Quote all content that starts with an equal sign to prevent CSV injections.
nb_NO: Viktig: Siter alt innhold som starter med et likhetstegn for å forhindre CSV-injeksjoner.

en: Imported Files List
nb_NO: Liste over importerte filer

en: Imported files list
nb_NO: Liste over importerte filer

en: Imported files:
nb_NO: Importerte filer:

en: Imported resources for
nb_NO: Importerte ressurser for

en: Impossible to delete this group because there is at least one question having a condition on its content
nb_NO: Ikke mulig å slette denne gruppen fordi minst ett spørsmål har betingelser knyttet til seg

en: In LimeSurvey a survey is organized in groups and questions. To begin creating questions, we first need a question group.
nb_NO: I LimeSurvey organiseres en undersøkelse i grupper og spørsmål. For å begynne å opprette spørsmål trenger vi først en spørsmålsgruppe.

en: In the printable version the condition is being replaced with this explanation text.
nb_NO: I den utskrivbare versjonen erstattes betingelsen med denne forklaringsteksten.

en: In this field you may type a short description of your survey.
nb_NO: I dette feltet kan du skrive en kort beskrivelse av undersøkelsen.

en: Inactive
nb_NO: Inaktiv

en: Include:
nb_NO: Inkluder:

en: Incomplete only
nb_NO: Bare ufullstendige

en: Incomplete responses
nb_NO: Ufullstendige besvarelser

en: Incomplete responses only
nb_NO: Kun ufullstendige besvarelser

en: Incorrect permissions in your %s folder.
nb_NO: Feil rettigheter i katalogen %s.

en: Incorrect username and/or password!
nb_NO: Ugyldig brukernavn og/eller passord!

en: Increase
nb_NO: Mer

en: Incremental
nb_NO: Inkrementell

en: Indonesian
nb_NO: indonesisk

en: Inherit
nb_NO: Arve

en: Inherit everything
nb_NO: Arv alt

en: Inherit:
nb_NO: Arve:

en: Inherited value:
nb_NO: Arvet verdi:

en: Initial Superadmin cannot be deleted!
nb_NO: Administrator kan ikke slettes!

en: Initialise participant table
nb_NO: Klargjør deltakertabell

en: Inline HTML editor
nb_NO: Integrert HTML-skriveprogram

en: Inline text
nb_NO: Integrert tekst

en: Input
nb_NO: Inndata

en: Input validation
nb_NO: Inndatavalidering

en: Insert a new subquestion after this one
nb_NO: Sett inn et nytt underspørsmål etter dette

en: Insert a page break before this question in printable view by setting this to Yes.
nb_NO: Sett inn sideskift før dette spørsmålet i utskriftsvennlig visning.

en: Insert page break in printable view
nb_NO: Sett inn sideskift i utskriftsvennlig visning

en: Insert/edit placeholder field
nb_NO: Sett inn/rediger referansefelt

en: Inserting the label set failed.
nb_NO: Feil ved innsetting av etikettsamling.

en: Inserts HTML line breaks before all newlines in a string
nb_NO: Setter inn HTML-linjeskift før alle linjeskift i en tekststreng

en: Install
nb_NO: Installer

en: Install ZIP
nb_NO: Installer ZIP

en: Install plugin ZIP file
nb_NO: Installer ZIP-fil for tillegg

en: Install plugin by ZIP archive
nb_NO: Installer tillegg som ZIP-arkiv

en: Install this plugin
nb_NO: Installer dette tillegget

en: Installation aborted.
nb_NO: Installasjon avbrutt.

en: Installed survey themes:
nb_NO: Installerte temaer:

en: Instructions for the impatient
nb_NO: Instrukser for de utålmodige

en: Integer only
nb_NO: Kun heltall

en: Interface language:
nb_NO: Grensesnittspråk:

en: Interfaces
nb_NO: Grensesnitt

en: Internal database authentication
nb_NO: Intern database-autentisering

en: Internal database authentication method is not allowed for this user
nb_NO: Intern database-autentisering er ikke tillatt for denne brukeren

en: Interview time
nb_NO: Gjennomføringstid

en: Invalid ID
nb_NO: Ugyldig ID

en: Invalid PERL Regular Expression: %s
nb_NO: Ugyldig PERL Regular Expression: %s

en: Invalid action
nb_NO: Ugyldig handling

en: Invalid datetime %s value for %s
nb_NO: Ugyldig datotid %s verdi for %s

en: Invalid email address.
nb_NO: Ugyldig e-postadresse.

en: Invalid group id
nb_NO: Ugyldig gruppe-id

en: Invalid group number for this survey:
nb_NO: Ugyldig gruppenummer for denne undersøkelsen:

en: Invalid label set.
nb_NO: Ugyldig etikettsamling.

en: Invalid language
nb_NO: Ugyldig språk

en: Invalid notification id
nb_NO: Ugyldig varsel-id

en: Invalid numeric value for %s
nb_NO: Ugyldig numerisk verdi for %s

en: Invalid parameter %s (%s already set)
nb_NO: Ugyldig parameter %s (%s allerede gitt)

en: Invalid question
nb_NO: Ugyldig spørsmål

en: Invalid question - probably missing subquestions or language-specific settings for language %s
nb_NO: Ugyldig spørsmål – sannsynligvis mangler det underspørsmål eller språkspesifikke innstillinger for språk %s

en: Invalid question code %s
nb_NO: Ugyldig spørsmålskode %s

en: Invalid question group id
nb_NO: Ugyldig spørsmålsgruppe-id

en: Invalid question id
nb_NO: Ugyldig spørsmåls-id

en: Invalid screen name
nb_NO: Ugyldig skjermnavn

en: Invalid survey ID
nb_NO: Ugyldig ID

en: Invalid survey id
nb_NO: Ugyldig undersøkelses-id

en: Invalid theme name
nb_NO: Ugyldig temanavn

en: Invalid type.
nb_NO: Ugyldig type.

en: Invalid value(s) on the stack
nb_NO: Ugyldig(e) verdi(er) i samlingen

en: Invitation
nb_NO: Invitasjon

en: Invitation %s skipped, already sent.
nb_NO: Invitasjon %s ble hoppet over siden den allerede er sendt.

en: Invitation attachments:
nb_NO: Vedlegg til invitasjon:

en: Invitation email
nb_NO: E-postinvitasjon

en: Invitation email body
nb_NO: Meldingstekst invitasjon

en: Invitation email body:
nb_NO: Meldingstekst i invitasjon:

en: Invitation email subject
nb_NO: Emnefelt i e-postinvitasjon

en: Invitation email subject:
nb_NO: Emnefelt i e-postinvitasjon:

en: Invitation email:
nb_NO: Invitasjons-e-post:

en: Invitation sent date
nb_NO: Invitasjon sendt

en: Invitation sent to:
nb_NO: Invitasjon sendt til:

en: Invitation sent?
nb_NO: Invitasjon?

en: Invitation status:
nb_NO: Invitasjonsstatus:

en: Invitation to participate in a survey
nb_NO: Invitasjon til å delta i en undersøkelse

en: Invitations & reminders
nb_NO: Invitasjoner og påminnelser

en: Invited
nb_NO: Invitert

en: Irish
nb_NO: irsk

en: Is no answer (missing) allowed when either 'Equals sum value' or 'Minimum sum value' are set?
nb_NO: Er tomt svar (mangler) tillatt når enten 'Er lik sum-verdi' eller 'Minimum sum-verdi' er definert?

en: Is the participant required to give a comment to the uploaded file?
nb_NO: Må deltakeren gi en kommentar til den opplastede filen?

en: Is the participant required to give a title to the uploaded file?
nb_NO: Må deltaker angi tittel for den opplastede filen?

en: Is your ComfortUpdate up to date?
nb_NO: Er ComfortUpdate oppdatert?

en: It also makes it easy to do bulk editing of your survey, such as find-replace, bulk-reordering, looping (repeating groups), and testing (such as temporarily disabling mandatory or validation criteria).
nb_NO: Det gjør det også enkelt å masseredigere undersøkelsen, for eksempel finne-erstatte, bulk-omordning, løkker (repeterende grupper) og testing (for eksempel midlertidig deaktivering av obligatoriske eller valideringskriterier).

en: It completely eliminates the dependence upon SGQA codes.
nb_NO: Det eliminerer helt avhengigheten av SGQA-koder.

en: It is missing a quota message for the following languages:
nb_NO: Det mangler en kvotemelding for følgende språk:

en: It is not suitable for backing up a LimeSurvey survey as it cannot export conditions, and isn't able to export all question types.
nb_NO: Det er ikke egnet for å sikkerhetskopiere en LimeSurvey-undersøkelse, da den ikke kan eksportere avhengigheter, og er ikke i stand til å eksportere alle spørsmåletypene.

en: It is presented group by group.
nb_NO: Spørsmål blir vist gruppevis.

en: It is presented on one single page.
nb_NO: Presentert på en enkelt side.

en: It is presented question by question.
nb_NO: Presentert spørsmål for spørsmål.

en: It seems that ComfortUpdate doesn't know the version you're trying to update to. Please restart the process.
nb_NO: Det ser ikke ut som om ComfortUpdate vet hvilken versjon du prøver å oppdatert til. Prøv å starte prosessen en gang til.

en: It seems that the ComfortUpdate server is not responding. Please try again in few minutes or contact the LimeSurvey team.
nb_NO: Det ser ikke ut til at ComfortUpdate responderer. Prøv igjen om en stund eller ta kontakt med utviklerne av LimeSurvey.

en: It seems that your server doesn't support PHP CURL Library. Please install it before proceeding to ComfortUpdate.
nb_NO: Det ser ikke ut til at tjeneren støtter biblioteket PHP CURL. Dette må installeres før en kan fortsette til ComfortUpdate.

en: It seems you're using a version coming from the LimeSurvey GitHub repository. You can't use ComfortUpdate.
nb_NO: Det ser ut til at din versjon stammer fra GitHub. Da kan du ikke bruke ComfortUpdate.

en: It uses cookies for access control.
nb_NO: Det brukes cookies som adgangskontroll.

en: It will also contain the necessary stylesheets to put it up on any HTML-ready devices or browsers.
nb_NO: Den vil også inneholde de nødvendige stilarkene for å sette den opp på alle HTML-klare enheter eller nettlesere

en: It will also delete any resources/files that have been uploaded for this survey.
nb_NO: Dette vil også slette ressurser/filer som har blitt lastet opp for denne undersøkelsen.

en: It will include the following data in a ZIP file ending with '.lsa'.
nb_NO: Det vil inneholde følgende data i en ZIP-fil som slutter med '.lsa'.

en: It will not affect your update key.
nb_NO: Det vil ikke påvirke oppdateringsnøkkelen.

en: It will not contain any logic or EM-functionality, you'll have to take that into account yourself.
nb_NO: Det vil ikke inneholde noen logikk eller EM-funksjonalitet, du må ta det med i betraktning selv.

en: It's still possible to perform statistics on responses using LimeSurvey.
nb_NO: Det er fortsatt mulig å hente ut statistikk fra besvarelser i LimeSurvey.

en: Italian
nb_NO: italiensk

en: Italian (informal)
nb_NO: Italiensk (uformell)

en: Iterate survey
nb_NO: Gjenta undersøkelse

en: JS-Debug mode [Backend]:
nb_NO: JS-Debugmodus [Bakside]:

en: JS-Debug mode [Frontend]:
nb_NO: JS-Debugmodus  [Framside]:

en: Jan
nb_NO: jan

en: January
nb_NO: januar

en: Japanese
nb_NO: japansk

en: JavaScript files:
nb_NO: JavaScript-filer

en: Join array elements with a string
nb_NO: Sett sammen matriseelementer med en tekststreng

en: Join strings, return joined string.This function is an alias of implode("",argN)
nb_NO: Sett sammen tekststrenger og returner den sammensatte strengen. Denne funksjonen er et alias for implode("",argN)

en: Jul
nb_NO: jul

en: July
nb_NO: juli

en: Jump to question after import?
nb_NO: Hoppe til spørsmål etter import?

en: Jun
nb_NO: jun

en: June
nb_NO: juni

en: Just click on this button and a new window will open, where you can test run your survey.
nb_NO: Bare klikk på denne knappen og et nytt vindu åpnes, der du kan testkjøre undersøkelsen.

en: Just share this link with some of your friends and of course, test it yourself.
nb_NO: Bare del denne lenken med noen av vennene dine, og selvfølgelig, test selv.

en: KOI8-R Relcom Russian
nb_NO: KOI8-R Relcom russisk

en: KOI8-U Ukrainian
nb_NO: KOI8-U ukrainsk

en: Kazakh
nb_NO: Kasakhisk

en: Keep old value
nb_NO: Behold gammel verdi

en: Key can't be null!
nb_NO: Nøkkelen kan ikke være null!

en: Key update
nb_NO: Oppdateringsnøkkel

en: Korean
nb_NO: koreansk

en: Kurdish (Kurmanji)
nb_NO: Kurdisk (Kurmanji)

en: Kurdish (Sorani)
nb_NO: Kurdisk (Sorani)

en: Kyrgyz
nb_NO: Kirgisisk

en: LDAP authentication
nb_NO: LDAP-autentisering

en: LDAP authentication failed: LDAP PHP module is not available.
nb_NO: Feil ved LDAP-autentisering: Modulen LDAP PHP er ikke tilgjengelig.

en: LDAP is disabled or no LDAP query defined.
nb_NO: LDAP er slått av eller ingen LDAP-spørring er definert.

en: LDAP queries are defined by the administrator in the configuration file /application/config/ldap.php .
nb_NO: LDAP-spørringer defineres av administratoren i konfigurasjonsfilen /application/config/ldap.php.

en: LDAP query
nb_NO: LDAP-spørring

en: Label
nb_NO: Etikett

en: Label %s
nb_NO: Etikett %s

en: Label could not be created.
nb_NO: Etiketten kunne ikke opprettes.

en: Label for 'Other:' option
nb_NO: Alternativ tekst for valget 'Annet:'

en: Label set ID
nb_NO: ID

en: Label set browser
nb_NO: Se gjennom etikettsamlinger

en: Label set couldn't be saved
nb_NO: Etikettsamling kunne ikke lagres

en: Label set editor
nb_NO: Redigering av etikettsamling

en: Label set import summary
nb_NO: Oppsummering av import av etikettsamling

en: Label set name
nb_NO: Navn på etikettsamling

en: Label set storage
nb_NO: Lagerplass for etikettsamlinger

en: Label set successfully saved
nb_NO: Etikettsamling lagret

en: Label set successfully saved.
nb_NO: Etikettsamling lagret.

en: Label set sucessfully created.
nb_NO: Etikettsamling opprettet.

en: Label set sucessfully deleted.
nb_NO: Etikettesamlingen ble slettet.

en: Label set “%s” was successfully deleted.
nb_NO: Etikettsamling "%s" ble slettet.

en: Label sets
nb_NO: Etikettsamlinger

en: Label sets list
nb_NO: Liste over etikettsamlinger

en: Label wrapping width
nb_NO: Etikettinnpakningsbredde

en: Label:
nb_NO: Etikett:

en: Labels
nb_NO: Etiketter

en: Labels sucessfully updated
nb_NO: Etikettene ble oppdatert

en: Landscape
nb_NO: Landskap

en: Language
nb_NO: Språk

en: Language code
nb_NO: Språkkode

en: Language selection
nb_NO: Språkvalg

en: Language successfully deleted
nb_NO: Språk slettet

en: Language switch
nb_NO: Språkvelger

en: Language:
nb_NO: Språk:

en: Language?
nb_NO: Språk?

en: Languages
nb_NO: Språk

en: Languages:
nb_NO: Språk:

en: Last VV version
nb_NO: Siste VV-versjon

en: Last invited
nb_NO: Sist inviterte

en: Last login
nb_NO: Siste innlogging

en: Last name
nb_NO: Etternavn

en: Last name of the participant
nb_NO: Etternavn på deltakeren

en: Last name:
nb_NO: Etternavn:

en: Last page
nb_NO: Siste side

en: Last recorded login
nb_NO: Sist registrert innlogging

en: Last reminder sent date
nb_NO: Siste påminnelse sendt

en: Last updated:
nb_NO: Sist oppdatert:

en: Last visited question:
nb_NO: Sist besøkte spørsmål:

en: Last visited survey:
nb_NO: Sist besøkte undersøkelse:

en: Later than:
nb_NO: Senere enn:

en: Latvian
nb_NO: latvisk

en: Launch the survey with this participant
nb_NO: Start undersøkelsen med denne deltakeren

en: Left to right
nb_NO: Venstre til høyre

en: Less than
nb_NO: Mindre enn

en: Less than (Strings)
nb_NO: Mindre enn (strenger)

en: Less than or equal to
nb_NO: Mindre enn eller lik

en: Less than or equal to (Strings)
nb_NO: Mindre enn eller lik (strenger)

en: Less than:
nb_NO: Mindre enn:

en: Let's add a question group
nb_NO: La oss legge til en spørsmålsgruppe

en: Let's have a look at your first survey.
nb_NO: La oss ta en kikk på vår første undersøkelse.

en: Let's start with subquestions.
nb_NO: La oss starte med underspørsmål.

en: Level
nb_NO: Nivå

en: License
nb_NO: Lisens

en: License:
nb_NO: Lisens:

en: LimeSurvey 3.x or newer does not support Internet Explorer for the LimeSurvey administration, anymore. However most of the functionality should still work.
nb_NO: LimeSurvey 3.x eller nyere støtter ikke lenger Internet Explorer fra admingrensesnittet. Likevel vil de fleste funksjonene fungere normalt. Vi anbefaler at du bruker en mer moderne nettleser.

en: LimeSurvey Forums
nb_NO: LimeSurvey Forum

en: LimeSurvey Fruity Theme
nb_NO: LimeSurvey Fruity tema

en: LimeSurvey Homepage
nb_NO: LimeSurvey hjemmeside

en: LimeSurvey build
nb_NO: LimeSurvey byggnummer

en: LimeSurvey can attempt to create this database for you.
nb_NO: LimeSurvey kan forsøke å opprette den.

en: LimeSurvey extension marketplace
nb_NO: LimeSurvey markedsplass for tillegg

en: LimeSurvey has been installed successfully.
nb_NO: LimeSurvey er nå ferdig installert.

en: LimeSurvey installer
nb_NO: LimeSurvey-installerer

en: LimeSurvey offers you a lot of different question types.
nb_NO: LimeSurvey tilbyr deg mange forskjellige spørsmålstyper.

en: LimeSurvey online manual
nb_NO: LimeSurvey-manual på nett

en: LimeSurvey theme editor
nb_NO: LimeSurvey malredigering

en: LimeSurvey version
nb_NO: LimeSurvey-versjon

en: Limesurvey online manual
nb_NO: LimeSurvey elektronisk brukerhåndbok

en: Limit
nb_NO: Grense

en: Limit the number of possible answers
nb_NO: Begrens antall mulige svar

en: Limit the number of possible answers fixed by number of columns in database
nb_NO: Begrens antall mulige svar til å samsvare med antall kolonner i databasen

en: Limit time to answer question (in seconds)
nb_NO: Begrens tiden man har til å svare på spørsmålet (i sekunder)

en: Limit:
nb_NO: Grense:

en: Line
nb_NO: Linje

en: Line %s
nb_NO: Linje %s

en: Line %s : %s
nb_NO: Linje %s: %s

en: Line %s : %s %s
nb_NO: Linje %s: %s %s

en: Line %s : %s %s (%s)
nb_NO: Linje %s: %s %%s (%s)

en: Line %s : %s %s (%s) - token : %s
nb_NO: Linje %s: %s %s (%s) - nøkkel: %s

en: Line %s: Fields found: %s Expected: %s
nb_NO: Linje %s: Felter funnet: %s Forventet: %s

en: Line chart
nb_NO: Linje

en: List
nb_NO: Vis

en: List (Dropdown)
nb_NO: Liste (rullegardinliste)

en: List (Radio)
nb_NO: Liste (radioknapper)

en: List active surveys
nb_NO: List aktive undersøkelser

en: List all
nb_NO: Liste over alle

en: List available surveys
nb_NO: Vis liste over tilgjengelige undersøkelser

en: List menu entries
nb_NO: List menyoppføringer

en: List question groups
nb_NO: Vis spørsmålsgrupper

en: List questions
nb_NO: Vis spørsmål

en: List survey publicly:
nb_NO: List undersøkelse offentlig:

en: List surveys
nb_NO: Vis undersøkelser

en: List with comment
nb_NO: Liste med kommentar

en: Listed publicly:
nb_NO: Listet offentlig:

en: Lithuanian
nb_NO: litauisk

en: Load
nb_NO: Last inn

en: Load error. Please contact the plugin author.
nb_NO: Feil ved innlasting. Kontakt tilleggs-forfatteren.

en: Load now
nb_NO: Last inn nå

en: Load unfinished survey
nb_NO: Last inn uferdig undersøkelse

en: Load with pjax
nb_NO: Last med pjax

en: Loading translations
nb_NO: Innlasting av oversettelser

en: Loading...
nb_NO: Laster...

en: Local Server
nb_NO: Lokal tjener

en: Location
nb_NO: Sted

en: Lock question organizer
nb_NO: Lås spørsmålsorganisering

en: Lock question organizer in sidebar by default:
nb_NO: Lås spørsmålsorganisering i sidefeltet som standard:

en: Log in
nb_NO: Logg inn

en: Logic
nb_NO: Logikk

en: Logic File for Survey #
nb_NO: Logikkfil for undersøkelse #

en: Logo file
nb_NO: Logofil

en: Logout
nb_NO: Logg ut

en: Logout successful.
nb_NO: Vellykket utlogging.

en: Long free text
nb_NO: Lang fritekst

en: Lowercase characters and digits, starting with a character - length from 6 to 60 characters
nb_NO: Små bokstaver og sifre, starter med et tegn - lengde fra 6 til 60 tegn

en: Luxembourgish
nb_NO: Luxembourgsk

en: MYSQL version is only %s
nb_NO: MYSQL-versjonen er bare %s

en: MYSQL version required:
nb_NO: Nødvendig MYSQL-versjon:

en: Mac Central European
nb_NO: Mac sentral-europeisk

en: Mac West European
nb_NO: Mac vest-europeisk

en: Macedonian
nb_NO: makedonsk

en: Mail to all Members
nb_NO: Send e-post til alle medlemmer

en: Main Admin Screen
nb_NO: Administrasjonsskjerm

en: Main survey menu
nb_NO: Hovedmeny

en: Maintenance mode is active!
nb_NO: Vedlikeholdsmodus er aktivt!

en: Maintenance mode:
nb_NO: Vedlikeholdsmodus:

en: Maintenance modes: 
    Off
    Soft lock - participants are able to finish started surveys, no new participants are allowed
    Full lock - none of participants are allowed to take survey, even if they already started to take it
nb_NO: Vedlikeholdsmodus: 
     Av
     Medgjørlig lås - deltakere kan fullføre igangsatte undersøkelser, ingen nye deltakere er tillatt
     Full lås - ingen av deltakerne har lov til å ta undersøkelse, selv om de allerede begynte å ta den

en: Maintenance!
nb_NO: Vedlikehold!

en: Make a comment on your choice here:
nb_NO: Legg til en kommentar til svaret her:

en: Make a string lowercase
nb_NO: Transformer tekststreng til små bokstaver

en: Make a string uppercase
nb_NO: Transformer tekststreng til STORE bokstaver

en: Make sure all images on this screen are loaded before clicking on the button.
nb_NO: Pass på at alle bildene på denne skjermen er lastet før du klikker på knappen.

en: Make the 'Other:' comment field mandatory when the 'Other:' option is active
nb_NO: Gjør feltet 'Annet:' obligatorisk når 'Annet'-valget er aktivert

en: Make these mappings automatic in future
nb_NO: Gjør disse koblingene automatiske i fremtiden

en: Makes this question mandatory in your survey. Option "Soft" gives a possibility to skip a question without giving any answer.
nb_NO: Gjør dette spørsmålet obligatorisk i undersøkelsen. Alternativ "Medgjørlig" gir muligheten til å hoppe over et spørsmål uten å gi noe svar.

en: Malay
nb_NO: malayisk

en: Malayalam
nb_NO: malayalam

en: Male
nb_NO: Mann

en: Maltese
nb_NO: maltesisk

en: Manage attribute fields
nb_NO: Behandle attributtfelt

en: Manage attributes
nb_NO: Behandle attributter

en: Manage label sets
nb_NO: Behandle etikettsamlinger

en: Manage menu entries
nb_NO: Behandle menyoppføringer

en: Manage survey administrators
nb_NO: Administrere undersøkelsesadministratorer

en: Manage your key
nb_NO: Behandle nøkkel

en: Mandatory
nb_NO: Obligatorisk

en: Mandatory Question
nb_NO: Obligatorisk spørsmål

en: Mandatory attribute
nb_NO: Obligatorisk attributt

en: Mandatory field:
nb_NO: Obligatorisk felt:

en: Mandatory fields:
nb_NO: Obligatoriske felter:

en: Mandatory:
nb_NO: Obligatorisk:

en: Mandatory?
nb_NO: Obligatorisk?

en: Map height
nb_NO: Karthøyde

en: Map height in pixel
nb_NO: Karthøyde i piksler

en: Map participant attributes
nb_NO: Koble deltakerattributter

en: Map survey participant attributes
nb_NO: Koble deltakerattributter

en: Map width
nb_NO: Kartbredde

en: Map width in pixel
nb_NO: Kartbredde i piksler

en: Map your central participant attributes to existing survey participant attributes or create new ones
nb_NO: Koble sentrale deltagerattributter til eksisterende attributter for undersøkelsesdeltakere, eller opprett nye

en: Map your survey participant attributes to an existing participant attribute or create a new one
nb_NO: Koble deltakerattributter til et eksisterende deltakerattributt eller opprett et nytt

en: Map zoom level
nb_NO: Kartforstørrelse

en: Mar
nb_NO: mar

en: March
nb_NO: mars

en: Margin before questionnaireInfo element (mm)
nb_NO: Marg før undersøkelsesinfo-elementer (mm)

en: Mask questions
nb_NO: Lukkede spørsmål

en: Max number of files
nb_NO: Maksimalt antall filer

en: Max reminders:
nb_NO: Maks antall påminnelser:

en: Maximum
nb_NO: Maksimum

en: Maximum answers
nb_NO: Maks antall svar

en: Maximum characters
nb_NO: Maksimalt antall tegn

en: Maximum characters allowed
nb_NO: Maksimalt antall tegn som kan fylles inn

en: Maximum columns for answers
nb_NO: Maksimum antall kolonner for svar

en: Maximum date
nb_NO: Maksimumsdato

en: Maximum date, valide date in any English textual datetime description (YYYY-MM-DD for example). Expression Managed can be used (only with YYYY-MM-DD format) value. For dropdown : only the year is restricted if date use variable not in same page.
nb_NO: Maksimum dato. Gyldig format er YYYY-MM-DD eller andre datoformat i engelsk format. Uttrykksbehandler kan brukes (bare med format YYYY-MM-DD). For nedtrekksliste: bare året er begrenset hvis dato bruker variabel fra annen side.

en: Maximum file size allowed (in KB)
nb_NO: Maksimal tillatt filstørrelse (i KB)

en: Maximum number of files that the participant can upload for this question
nb_NO: Maksimalt antall filer deltakeren kan laste opp i dette spørsmålet

en: Maximum sum value
nb_NO: Maksimal sum

en: Maximum sum value of multiple numeric input
nb_NO: Maksimal sum av flere numeriske inndata

en: Maximum value
nb_NO: Maksimumsverdi

en: Maximum value for array(mult-flexible) question type
nb_NO: Maksimumsverdi for spørsmålstype matrise (multi-fleksible)

en: Maximum value of the numeric input
nb_NO: Maksimal verdi for numeriske inndata

en: Maximum:
nb_NO: Maksimum:

en: May
nb_NO: mai

en: Maybe you don't have permission.
nb_NO: Kan hende har du ikke rettigheter.

en: Members
nb_NO: Medlemmer

en: Menu
nb_NO: Meny

en: Menu ID?
nb_NO: Meny-id?

en: Menu class
nb_NO: Menyklasse

en: Menu class?
nb_NO: Menyklasse?

en: Menu configuration
nb_NO: Menykonfigurasjon

en: Menu entries
nb_NO: Menyoppføringer

en: Menu entries configuration
nb_NO: Konfigurasjon av menyoppføringer

en: Menu icon
nb_NO: Menyikon

en: Menu icon type
nb_NO: Menyikontype

en: Menu link
nb_NO: Menylenke

en: Menu name
nb_NO: Menynavn

en: Menu title
nb_NO: Menytittel

en: Message
nb_NO: Melding

en: Message:
nb_NO: Melding:

en: Millisecond
nb_NO: Millisekund

en: Min days between reminders:
nb_NO: Minste antall dager mellom påminnelser:

en: Min number of files
nb_NO: Minste antall filer

en: Minimum answers
nb_NO: Minimum antall svar

en: Minimum date
nb_NO: Minimumsdato

en: Minimum date, valide date in YYYY-MM-DD format or any English textual datetime description. Expression Managed can be used (only with YYYY-MM-DD format). For dropdown : only the year is restricted if date use variable not in same page.
nb_NO: Minimum dato. Gyldig format er YYYY-MM-DD eller andre datoformat i engelsk format. Uttrykksbehandler kan brukes (bare med format YYYY-MM-DD). For nedtrekksliste: bare året er begrenset hvis dato bruker variabel fra annen side.

en: Minimum height of single choice answer boxes
nb_NO: Minimum høyde på svarbokser i enkeltvalgsspørsmål

en: Minimum height of subquestion items
nb_NO: Minimum høyde på elementer i underspørsmål

en: Minimum memory available
nb_NO: Minimum tilgjengelig minne

en: Minimum number of files that the participant must upload for this question
nb_NO: Minste antall filer som deltakeren må laste opp i dette spørsmålet

en: Minimum password length
nb_NO: Minimum passordlengde

en: Minimum requirements
nb_NO: Minimumkrav

en: Minimum section height (mm)
nb_NO: Minimum høyde på seksjon (mm)

en: Minimum sum value
nb_NO: Minimum sum

en: Minimum value
nb_NO: Minimumsverdi

en: Minimum value for array(multi-flexible) question type
nb_NO: Minimumsverdi for spørsmålstype matrise (multi-fleksible)

en: Minimum value of the numeric input
nb_NO: Minimumsverdi for numerisk inndata

en: Minute
nb_NO: Minutt

en: Minute step interval
nb_NO: Minutt-intervall

en: Miscellaneous files
nb_NO: Diverse filer

en: Missing %s closing right parentheses
nb_NO: Mangler %s lukkende høyre paranteser

en: Missing columns
nb_NO: Manglende kolonner

en: Missing configuration file.
nb_NO: Manglende konfigurasjonsfil.

en: Missing source tag in updater xml
nb_NO: Mangler kildemerke i updater xml

en: Missing stable tag in updater xml
nb_NO: Mangler stabilt tagg i updater xml

en: Missing tag %s in %s in extension config.xml
nb_NO: Mangler tag %s i %s i tillegget config.xml

en: Missing tag %s in extension config.xml
nb_NO: Mangler tag %s i tillegget config.xml

en: Missing type tag in updater xml
nb_NO: Manglende typekode i updater xml

en: Mobile
nb_NO: Mobil

en: Mod time
nb_NO: Mod tid

en: Modified at
nb_NO: Endret kl

en: Modified by
nb_NO: Endret av

en: Modified on
nb_NO: Endret den

en: Modify
nb_NO: Endre

en: Mongolian
nb_NO: Mongolsk

en: Montenegrin
nb_NO: Montenegrisk

en: Month
nb_NO: Måned

en: Month display style
nb_NO: Visningsstil for måneder

en: More about conditions and the ExpressionScript engine.
nb_NO: Mer om betingelser og ExpressionScript-motoren.

en: More languages
nb_NO: Flere språk

en: Move
nb_NO: Flytt

en: Move all fields to create column
nb_NO: Flytt alle felt for å lage kolonne

en: Move file
nb_NO: Flytt fil

en: Move on without warning
nb_NO: Gå videre uten advarsel

en: Move to question:
nb_NO: Flytt til spørsmål:

en: Moving user templates to new location at %s...
nb_NO: Flytter brukermaler til den nye lokasjonen %s...

en: Multiple choice
nb_NO: Flervalg

en: Multiple choice questions
nb_NO: Flervalgsspørsmål

en: Multiple choice with comments
nb_NO: Flervalg med kommentarer

en: Multiple numeric inputs sum must equal this value
nb_NO: Summen av numeriske inndata må være lik denne verdien

en: Multiple numerical input
nb_NO: Numerisk, flere

en: Multiple short text
nb_NO: Flere korte tekstfelt

en: My account
nb_NO: Min konto

en: My first question group
nb_NO: Min første spørsmålsgruppe

en: My personal menu entries
nb_NO: Mine personlige menyoppføringer

en: My personal menus
nb_NO: Mine personlige menyer

en: My personal settings
nb_NO: Mine personlige innstillinger

en: My profile
nb_NO: Min profil

en: My user groups
nb_NO: Mine brukergrupper

en: MySQL database engine type
nb_NO: MySQL-databasemotor

en: Myanmar (Burmese)
nb_NO: Myanmar (burmesisk)

en: Name
nb_NO: Navn

en: Name [ID]
nb_NO: Navn [ID]

en: Name of the page where the box should be shown
nb_NO: Navn på siden hvor boksen skal vises

en: Name of the survey
nb_NO: Undersøkelsens navn

en: Name of the survey administrator
nb_NO: Navn på undersøkelsens administrator

en: Name should be at least have one sign
nb_NO: Navnet skal minst ha ett tegn

en: Name:
nb_NO: Navn:

en: Navigation
nb_NO: Navigering

en: Navigation delay (seconds):
nb_NO: Navigeringsforsinkelse (sekunder):

en: Need {n} access code.|Need {n} access codes.
nb_NO: Trenger {n} tilgangskode. | Trenger {n} tilgangskoder.

en: Neither agree nor disagree
nb_NO: Verken enig eller uenig

en: New
nb_NO: Ny

en: New UNSTABLE update available:
nb_NO: Ny USTABIL oppdatering er tilgjengelig:

en: New answer for quota '%s'
nb_NO: Nytt svar i kvote '%s'

en: New answer option
nb_NO: Nytt svaralternativ

en: New box
nb_NO: Ny boks

en: New box created
nb_NO: Ny boks ble opprettet

en: New dummy participants were added.
nb_NO: Ny testdeltaker ble lagt til.

en: New entry was added.
nb_NO: Ny oppføring ble lagt til.

en: New files were successfully installed.
nb_NO: Nye filer ble installert.

en: New files will be downloaded and installed.
nb_NO: Nye filer blir lastet ned og installert.

en: New key
nb_NO: Ny nøkkel

en: New label set
nb_NO: Ny etikettsamling

en: New password:
nb_NO: Nytt passord:

en: New password: %s
nb_NO: Nytt passord: %s

en: New question group
nb_NO: Ny spørsmålsgruppe

en: New question group was saved.
nb_NO: Ny spørsmålsgruppe ble lagret.

en: New quota
nb_NO: Ny kvote

en: New quota saved
nb_NO: Ny kvote ble lagret

en: New rows
nb_NO: Nye rader

en: New scenario number:
nb_NO: Nytt scenarionummer:

en: New survey
nb_NO: Ny undersøkelse

en: New survey id:
nb_NO: Ny id:

en: New survey title:
nb_NO: Tittel på ny undersøkelse:

en: New update available:
nb_NO: Ny oppdatering er tilgjengelig:

en: Next
nb_NO: Neste

en: Next century
nb_NO: Neste århundre

en: Next choice
nb_NO: Neste valg

en: Next decade
nb_NO: Neste tiår

en: Next month
nb_NO: Neste måned

en: Next year
nb_NO: Neste år

en: Next, we will create subquestions and answer options.
nb_NO: Neste steg er å lage underspørsmål og svaralternativer.

en: No
nb_NO: Nei

en: No (but optional)
nb_NO: Nei (men valgfritt)

en: No CFIELDNAME field set!
nb_NO: Ingen CFIELDNAME felt angitt!

en: No GID (Group) has been provided. Cannot import question
nb_NO: Ingen GID (gruppe) er oppgitt. Kan ikke importere spørsmål

en: No SID (Survey) has been provided. Cannot import question.
nb_NO: Ingen SID (undersøkelse) er oppgitt. Kan ikke importere spørsmål.

en: No Username selected.
nb_NO: Brukernavn er ikke valgt.

en: No answer
nb_NO: Ubesvart

en: No answer:
nb_NO: Ingen svar:

en: No answers have been set for this quota.
nb_NO: Ingen svar er satt for denne kvoten.

en: No attributes found.
nb_NO: Ingen attributter funnet.

en: No available surveys
nb_NO: Ingen tilgjengelige undersøkelser

en: No build version found!
nb_NO: Byggnummer-versjon ikke funnet!

en: No conditions could be copied (due to duplicates)
nb_NO: Ingen betingelser ble kopiert (på grunn av duplikater)

en: No control on checkbox
nb_NO: Ingen kontroll på avkryssingsboks

en: No custom function for this survey
nb_NO: Ingen tilpasset funksjon for denne undersøkelsen

en: No customizable entries found.
nb_NO: Ingen tilpassede oppføringer funnet.

en: No database action required!
nb_NO: Ingen databasebehandling er nødvendig!

en: No file selected
nb_NO: Ingen fil valgt

en: No file was uploaded.
nb_NO: Ingen fil ble lastet opp.

en: No group found!
nb_NO: Ingen gruppe funnet!

en: No info or no data found
nb_NO: Ingen informasjon eller data funnet

en: No invitation code is needed to complete the survey.
nb_NO: Ingen invitasjonskode er nødvendig for å svare på undersøkelsen.

en: No issues with question group order found.
nb_NO: Fant ingen feil ved spørsmålsgruppenes rekkefølge.

en: No issues with question order found.
nb_NO: Fant ingen feil ved spørsmålenes rekkefølge.

en: No label sets available
nb_NO: Ingen etikettsamlinger er tilgjengelige

en: No label sets found.
nb_NO: Ingen etikettsamlinger funnet.

en: No matching CFIELDNAME group!
nb_NO: Ingen passende CFIELDNAME-gruppe!

en: No matching CQID
nb_NO: Ingen passende CQID

en: No matching group
nb_NO: Ingen passende gruppe

en: No matching question
nb_NO: Ingen passende spørsmål

en: No matching survey
nb_NO: Ingen passende undersøkelse

en: No new participants were created
nb_NO: Ingen nye deltakere ble opprettet

en: No notifications found
nb_NO: Ingen varsler ble funnet

en: No of surveys
nb_NO: Antall undersøkelser

en: No old responses found.
nb_NO: Ingen gamle besvarelser ble funnet.

en: No old survey or survey participants table selected.
nb_NO: Ingen gamle undersøkelser eller deltakertabeller er valgt.

en: No parent group
nb_NO: Ingen foreldregruppe

en: No parent menu
nb_NO: Ingen foreldremeny

en: No participant information lost.
nb_NO: Ingen deltakerinformasjon går tapt.

en: No participant shares were deleted
nb_NO: Ingen deltaker deling ble slettet

en: No participant table found for this survey!
nb_NO: Ingen deltakertabell funnet for undersøkelsen!

en: No participants deleted
nb_NO: Ingen deltakere slettet

en: No participants found.
nb_NO: Ingen deltakere funnet.

en: No permission
nb_NO: Ingen rettighet

en: No preview available
nb_NO: Ingen tilgjengelig forhåndsvisning

en: No question group found.
nb_NO: Ingen spørsmålsgruppe funnet.

en: No question group in this survey
nb_NO: Ingen spørsmålsgruppe i denne undersøkelsen

en: No question groups found.
nb_NO: Ingen spørsmålsgrupper funnet.

en: No question index will be shown with this format.
nb_NO: Ingen spørsmålsoversikt vil vises med dette formatet.

en: No questions found.
nb_NO: Ingen spørsmål funnet.

en: No quotas
nb_NO: Ingen kvoter

en: No quotas have been set for this survey
nb_NO: Ingen kvote er satt for denne undersøkelsen

en: No reminder(s) sent
nb_NO: Ingen sendte påminnelser

en: No replacement variable available for this field
nb_NO: Ingen erstatningsvariabel er tilgjengelig i dette feltet

en: No response lines in your file.
nb_NO: Ingen besvarelseslinjer i filen.

en: No responses are lost.
nb_NO: Ingen besvarelser går tapt.

en: No server answer
nb_NO: Ikke noe svar fra tjeneren

en: No server answer!
nb_NO: Tjeneren svarer ikke!

en: No shared participants found
nb_NO: Ingen delte deltakerne funnet

en: No simple graph for this question type
nb_NO: Ingen graf for denne spørsmålstypen

en: No survey ID has been provided. Cannot copy survey
nb_NO: Ingen ID er oppgitt. Kan ikke kopiere undersøkelsen

en: No survey participants found.
nb_NO: Ingen deltakere funnet.

en: No survey participants table.
nb_NO: Ingen deltakertabell.

en: No surveys found.
nb_NO: Ingen undersøkelser funnet.

en: No syntax errors detected in this survey.
nb_NO: Ingen syntaksfeil ble funnet i undersøkelsen.

en: No temporary folder, cannot read configuration file.
nb_NO: Ingen midlertidig mappe, kan ikke lese konfigurasjonsfil.

en: No update available for your version.
nb_NO: Ingen oppdatering er tilgjengelig.

en: No user group selected.
nb_NO: Ingen brukergruppe valgt.

en: No user groups found.
nb_NO: Ingen brukergrupper funnet.

en: No, cancel
nb_NO: Nei, avbryt

en: No, thanks.
nb_NO: Nei takk

en: Nobody
nb_NO: Ingen

en: Nominal
nb_NO: Nominell

en: Non-Numerical answer option prefix:
nb_NO: Ikke-numerisk svaralternativsprefiks:

en: Non-Numerical subquestions prefix:
nb_NO: Ikke-numeriske underspørsmål-prefiks:

en: Non-existing survey participants table
nb_NO: Ikkeeksisterende deltakertabell

en: None
nb_NO: Ingen

en: None found
nb_NO: Ikke funnet

en: None selected
nb_NO: Ingen valgt

en: Norwegian (Bokmal)
nb_NO: norsk (bokmål)

en: Norwegian (Nynorsk)
nb_NO: norsk (nynorsk)

en: Not Selected
nb_NO: Ikke valgt

en: Not a broken theme!
nb_NO: Temaet er ikke ødelagt!

en: Not a valid expression
nb_NO: Ikke et gyldig uttrykk

en: Not active.
nb_NO: Ikke aktiv.

en: Not all answer options were saved. This usually happens due to server limitations ( PHP setting max_input_vars) - please contact your system administrator.
nb_NO: Alle svar ble ikke lagret. Dette skjer vanligvis som en følge av begrensninger på tjeneren (PHP-innstillingen max_input_vars). Ta kontakt med systemadministratoren.

en: Not all emails were sent:
nb_NO: Ikke alle e-poster ble sendt:

en: Not all labels were updated successfully.
nb_NO: Ikke alle etikettene ble oppdatert.

en: Not all subquestions were saved. This usually happens due to server limitations ( PHP setting max_input_vars) - please contact your system administrator.
nb_NO: Alle underspørsmål ble ikke lagret. Dette skjer vanligvis som en følge av begrensninger på tjeneren (PHP-innstillingen max_input_vars). Ta kontakt med systemadministratoren.

en: Not completed
nb_NO: Ikke fullført

en: Not completed or Not displayed
nb_NO: Ikke fullført eller vist

en: Not displayed
nb_NO: Ikke vist

en: Not enough response data
nb_NO: Ikke nok besvarelser

en: Not enough space
nb_NO: Ikke nok plass

en: Not enough values for calculation
nb_NO: Ikke nok verdier til å foreta kalkulasjon

en: Not equal to
nb_NO: Er ikke lik

en: Not found
nb_NO: Fant ikke

en: Not found!
nb_NO: Ikke funnet!

en: Not imported label sets
nb_NO: Ikke importere etikettsamlinger

en: Not invited
nb_NO: Ikke invitert

en: Not relevant for this question type
nb_NO: Ikke relevant for denne spørsmålstypen

en: Not started
nb_NO: Ikke påbegynt

en: Not updatable!
nb_NO: Kan ikke oppdateres!

en: Note : In some hosting, like shared hosting, it can happen that the available free space is not correctly evaluated. If you checked manually that you have enough free space to update, please, just ignore this error.
nb_NO: Merk: På noen nettsted-hoteller kan det hende at tilgjengelig plass ikke blir korrekt estimert. Hvis du manuelt har kontrollert at det er plass, se bort fra denne feilmeldingen.

en: Note that this assessment section will only show if assessment rules have been set and assessment mode is activated.
nb_NO: Legg merke til at denne evaluerings-seksjonen kun vil vises om vurderingsregler har blitt satt, og vurderingsmodus er aktivert.

en: Note that you cannot undo a delete if you proceed. The data will be gone.
nb_NO: Merk at du ikke kan gjenopprette dataene etter slettingen hvis du fortsetter nå. Dataene vil forsvinne.

en: Note:
nb_NO: Merk:

en: Note: Adding role(s) to a user will overwrite any individual user permissions!
nb_NO: Merk: Å legge til rolle(r) til en bruker vil overskrive alle individuelle brukerrettigheter!

en: Note: All fields marked with (*) are required.
nb_NO: Alle felt markert med (*) må fylles ut.

en: Note: Automatically loading the end URL works only if the survey is activated.
nb_NO: Merk: Automatisk lasting av nettadressen til slutt fungerer bare hvis undersøkelsen er aktivert.

en: Note: Because you are updating from a stable to an unstable version or vice versa a change log might not be available or incomplete.
nb_NO: Merk: Fordi du oppdaterer fra en stabil til en ustabil versjon, eller motsatt, vil endringsloggen være mangelfull eller mangle helt.

en: Note: Demo mode is activated. Marked (*) settings can't be changed.
nb_NO: Merk: Demomodus er aktivert. Innstillinger med (*) kan ikke endres.

en: Note: If you deactivated this survey in error, it is possible to restore this data easily if you do not make any changes to the survey structure. See the LimeSurvey documentation for further details
nb_NO: Merk: Hvis du deaktiverte denne undersøkelsen ved en feiltagelse, kan du gjenopprette den enkelt så lenge du ikke gjør endringer i undersøkelsen. Se LimeSurvey-dokumentasjonen for flere detaljer

en: Note: If you turn on the -Anonymized responses- option for this survey then LimeSurvey will mark participants who complete the survey only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
nb_NO: Merk: Hvis du slår på «anonyme besvarelser» for denne undersøkelsen, vil deltakere som har besvart bli merket med «Y» i stedet for dato/klokkeslett for å opprettholde anonymiteten til deltakerne.

en: Note: Print will not include items on this page
nb_NO: Merk: Utskrift vil ikke inkludere elementer på denne siden

en: Note: Standard participant fields cannot be automatically mapped
nb_NO: Merk: Standard deltakerfelt kan ikke bli koblet automatisk

en: Note: This is a standard theme.
nb_NO: Merk: Dette er en standardmal.

en: Note: This link only works if the survey is activated.
nb_NO: Merk: Denne lenken virker bare hvis undersøkelsen er aktiv.

en: Note: This survey has a past expiration date configured and is currently not available to participants. Please remember to update/remove the expiration date in the survey settings after activation.
nb_NO: Merk: Denne undersøkelsen har en tidligere utløpsdato konfigurert og er foreløpig ikke tilgjengelig for deltakerne. Husk å oppdatere/fjerne utløpsdatoen i undersøkelsesinnstillingene etter aktivering.

en: Note: XSS filtering is always disabled for the superadministrator.
nb_NO: Merk: XSS-filtrering er alltid slått av for superadministratoren.

en: Note: You can only give limited permissions to other users because your own permissions are limited, too.
nb_NO: Merk at du kun kan gi andre brukere begrensede rettigheter siden du selv har slike begrensninger.

en: Note: You can't edit the condition because there are currently conditions set for this question by the condition designer.
nb_NO: Merk: Du kan ikke redigere betingelsen fordi det for øyeblikket er betingelser satt for dette spørsmålet av betingelsesdesigneren.

en: Note: You can't edit the relevance equation because there are currently conditions set for this question.
nb_NO: Merk: Du kan ikke redigere relevanseligningen fordi det er satt betingelser til dette spørsmålet.

en: Nothing to translate on this page
nb_NO: Ingen ting å oversette på denne siden

en: Nothing to update
nb_NO: Ingenting å oppdatere

en: Notice: Field '%s' was left empty, even though it is a mandatory attribute.
nb_NO: Merk: Feltet '%s' var tomt, selv om det er et obligatorisk attributt.

en: Notification %s not found
nb_NO: Varsel %s ikke funnet

en: Notification & data management
nb_NO: Varsel og databehandling

en: Notification and data management settings
nb_NO: Innstillinger for varsling og databehandling

en: Notifications
nb_NO: Varsler

en: Notifications & data
nb_NO: Varslinger og data

en: Nov
nb_NO: nov

en: November
nb_NO: november

en: Now click on "Save & activate survey"
nb_NO: Nå klikker du på Lagre og aktiver undersøkelse

en: Now click on 'Save and add question'.
nb_NO: Klikk på Lagre og nytt spørsmål nå.

en: Now save the answer options
nb_NO: Lagre svaralternativer

en: Now save the created question
nb_NO: Lagre opprettet spørsmål nå

en: Now save the subquestions
nb_NO: Lagre underspørsmålene

en: Now save your survey
nb_NO: Lagre undersøkelsen nå

en: Now that we've got some subquestions, we have to add answer options as well.
nb_NO: Nå som vi har noen underspørsmål må vi også legge til svaralternativer.

en: Now when you are finished click on 'Save and add question'.
nb_NO: Nå når du er ferdig klikker du på Lagre og legg til spørsmål.

en: Now, activate your survey.
nb_NO: Nå kan undersøkelsen aktiveres.

en: Null values are ignored in calculations
nb_NO: Nullverdier er ignorert i kalkuleringer

en: Number greater than
nb_NO: Tall større enn

en: Number less than
nb_NO: Tall mindre enn

en: Number of attribute fields to add:
nb_NO: Antall ekstrafelter som skal legges til:

en: Number of cases
nb_NO: Antall tilfeller

en: Number of characters:
nb_NO: Antall tegn:

en: Number of columns:
nb_NO: Antall kolonner:

en: Number of files greater than
nb_NO: Antall filer større enn

en: Number of files less than
nb_NO: Antall filer mindre enn

en: Number of participants:
nb_NO: Antall deltakere:

en: Number of questions/groups:
nb_NO: Antall spørsmål/grupper:

en: Number of records in this query:
nb_NO: Antall poster i spørringen:

en: Numbers
nb_NO: Tall

en: Numbers only
nb_NO: Kun tall

en: Numbers only for 'Other'
nb_NO: Kun tall for 'Annet'

en: Numeric tokens
nb_NO: Numeriske nøkler

en: Numerical input
nb_NO: Numerisk

en: OR
nb_NO: ELLER

en: Occitan
nb_NO: Oksitansk

en: Oct
nb_NO: okt

en: October
nb_NO: oktober

en: Off
nb_NO: Av

en: Offset:
nb_NO: Offsett:

en: Ok
nb_NO: OK

en: Old VV version
nb_NO: Gammel VV-versjon

en: On
nb_NO: På

en: On errors
nb_NO: Ved feil

en: On page
nb_NO: På side

en: On requesting the update information from limesurvey.org there has been an error:
nb_NO: Det skjedde en feil ved forespørsel om oppdateringsinformasjon fra limesurvey.org:

en: On the following page you will be able to create a pdf that can be printed filled out and scanned again.
nb_NO: På den neste siden vil du kunne lage en pdf som kan skrives ut, fylles ut og skannes igjen.

en: Once a survey is activated you can no longer:
nb_NO: Når en undersøkelse er aktivert kan du ikke lenger:

en: One
nb_NO: En

en: One or more file have either exceeded the filesize/are not in the right format or the minimum number of required files have not been uploaded. You cannot proceed until these have been completed
nb_NO: En eller flere filer har enten overskredet filstørrelse/er ikke i riktig format eller minimum antall filer er lastet opp. Du kan ikke fortsette før dette er fullført

en: One or more mandatory questions have not been answered. You cannot proceed until these have been completed.
nb_NO: Ett eller flere obligatoriske felter er ikke utfylt. Du kan ikke fortsette før disse er fylt ut.

en: One or more questions have not been answered in a valid manner. You cannot proceed until these answers are valid.
nb_NO: Ett eller flere spørsmål er ikke besvart korrekt. Du kan ikke fortsette før disse svarene er gyldige.

en: One or more uploaded files are not in proper format/size. You cannot proceed until these files are valid.
nb_NO: En eller flere opplastede filer er ikke i riktig format/størrelse. Du kan ikke fortsette før disse filene er gyldige.

en: One-time password
nb_NO: Engangspassord

en: Online Manual
nb_NO: Online hjelpefunksjon

en: Only %s new dummy participants were added after %s trials.
nb_NO: Kun %s nye testdeltakere ble lagt til etter %s forsøk.

en: Only CSV files are allowed.
nb_NO: Kun CSV-filer er tillatt.

en: Only Superadmin
nb_NO: Kun Superadmin

en: Only admin
nb_NO: Kun admin

en: Only an integer value may be entered in this field.
nb_NO: Dette feltet kan bare inneholde heltallsverdier.

en: Only answer the following question if:
nb_NO: Svar kun på følgende spørsmål hvis:

en: Only answer this if the following conditions are met:
nb_NO: Svar kun på dette hvis følgende betingelser er oppfylt:

en: Only answer this question for the items you did not select in question %s ('%s')
nb_NO: Svar kun på dette spørsmålet for de valgene du ikke krysset for i spørsmål %s ('%s')

en: Only answer this question for the items you selected in question %s ('%s')
nb_NO: Svar kun på dette spørsmålet for de valgene du krysset for i spørsmål %s ('%s')

en: Only answer this question if the following conditions are met:
nb_NO: Svar kun på dette hvis følgende betingelser er oppfylt:

en: Only export entries which contain this string in the email address.
nb_NO: Eksporter bare oppføringer som inneholder denne strengen i e-postadressen.

en: Only integer values may be entered in these fields.
nb_NO: Disse feltene kan bare inneholde heltallsverdier.

en: Only numbers may be entered in '%s' accompanying text field.
nb_NO: Bare tall kan angis i '%s' tilhørende tekstfelt.

en: Only numbers may be entered in these fields.
nb_NO: Kun tall kan angis i disse feltene.

en: Only numbers may be entered in this field.
nb_NO: Kun tall er tillatt i dette feltet.

en: Only one CSV attribute is mapped with central attribute.
nb_NO: Kun et CSV-attributt er koblet til sentralt attributt.

en: Only one central attribute is mapped with participant attribute
nb_NO: Bare et sentralt attributt er koblet med deltakerattributt

en: Only previous pages answers are available
nb_NO: Kun svar fra foregående sider er tilgjengelige

en: Only show question
nb_NO: Vis bare spørsmål

en: Only variables can be assigned values
nb_NO: Kun variabler kan få tilknyttede verdier

en: Only {n} access code has been created.|Only {n} access codes have been created.
nb_NO: Bare {n} tilgangskode er opprettet. | Bare {n} tilgangskoder er opprettet.

en: Oops, There was an error deleting the file
nb_NO: Beklager, men det oppsto en feil ved sletting av filen

en: Open date/time selector
nb_NO: Åpne valg for dato/tid

en: Open editor
nb_NO: Åpne redigering

en: Open general survey settings
nb_NO: Åpne generelle innstillinger

en: Open imported theme
nb_NO: Åpne importert tema

en: Open printable view
nb_NO: Åpne utskriftsvisning

en: Open sharing panel
nb_NO: Åpne delepanel

en: Open the general survey overview
nb_NO: Åpne generell oversikt over undersøkelse

en: Open the syntax file in SPSS in Unicode mode.
nb_NO: Åpne syntaks-filen i SPSS i Unicode-modus.

en: Open theme editor in new window
nb_NO: Åpne malredigering i et nytt vindu

en: Open-access mode:
nb_NO: Åpen tilgangsmodus:

en: OpenStreetMap via MapQuest
nb_NO: OpenStreetMat via MapQuest

en: Operating system
nb_NO: Operativsystem

en: Option
nb_NO: Valg

en: Option 'Other':
nb_NO: Alternativet 'Annet':

en: Optional
nb_NO: Valgfri

en: Optional Question
nb_NO: Valgfritt spørsmål

en: Optional fields:
nb_NO: Valgfrie felter:

en: Optional modules
nb_NO: Valgfrie moduler

en: Options
nb_NO: Alternativer

en: Or, try out our interactive tutorial tour
nb_NO: Eller prøv den interaktive veiledningsturen

en: Order
nb_NO: Rekkefølge

en: Order - like 3)
nb_NO: Sortert - som 3)

en: Organize question group/questions
nb_NO: Ordne spørsmålsgrupper/spørsmål

en: Orientation
nb_NO: Orientering

en: Original value
nb_NO: Original verdi

en: Other
nb_NO: Annet

en: Other comment
nb_NO: Annen kommentar

en: Other files:
nb_NO: Andre filer:

en: Other users may edit this participant
nb_NO: Andre brukere kan redigere denne deltakeren

en: Other:
nb_NO: Annet:

en: Outdated
nb_NO: Utdatert

en: Output format
nb_NO: Format på utdata

en: Output options
nb_NO: Presentasjonsvalg

en: Overall assessment score
nb_NO: Totalt antall poeng

en: Overview
nb_NO: Oversikt

en: Overwrite existing attribute values if a participant already exists?
nb_NO: Skrive over eksisterende attributtverdier hvis en deltaker allerede eksisterer?

en: Overwrite existing auto mapped attribute values if a participant already exists?
nb_NO: Skriv over eksisterende automatisk koblede attributtverdier hvis en deltaker allerede eksisterer?

en: Overwrite existing participant attribute values if a duplicate participant is found?
nb_NO: Skriv over eksisterende deltakerattributter hvis en deplikat deltaker blir funnet?

en: Overwrite existing participant attribute values if a participant already exists?
nb_NO: Skriv over eksisterende deltakerattributter hvis en deltaker allerede eksisterer?

en: Overwrite existing standard field values if a participant already exists?
nb_NO: Skriv over eksisterende standardfeltverdier hvis en deltaker allerede eksisterer?

en: Overwrite existing users
nb_NO: Overskriv eksisterende brukere

en: Overwrite files with the same name when uploaded, moved or copied through the editor/file-manager
nb_NO: Overskriv filer med samme navn når de lastes opp, flyttes eller kopieres gjennom redigeringen / filbehandleren

en: Owner
nb_NO: Eier

en: Owner ID
nb_NO: Eier-ID

en: Owner UID
nb_NO: Eier-UID

en: Owner:
nb_NO: Eier:

en: Owner?
nb_NO: Eier?

en: PDF export
nb_NO: PDF-eksport

en: PDF header string (if empty, survey name will be used):
nb_NO: Overskrift i sidetoppen i PDF (hvis feltet er tomt vises navnet på undersøkelsen):

en: PDF header title (if empty, site name will be used):
nb_NO: Overskrift i sidetoppen i PDF (hvis feltet er tomt vises nettstedsnavnet):

en: PDF questions in bold:
nb_NO: Feit skrift på spørsmål i PDF:

en: PHP GD library
nb_NO: PHP GD-bibliotek

en: PHP LDAP library
nb_NO: PHP LDAP-bibliotek

en: PHP PDO driver library
nb_NO: PHP PDO driverbibliotek

en: PHP Sodium library [data encryption]
nb_NO: PHP Sodium-bibliotek [datakryptering]

en: PHP imap library
nb_NO: PHP imap-bibliotek

en: PHP mbstring library
nb_NO: PHP mbstring-bibliotek

en: PHP version
nb_NO: PHP versjon:

en: PHP version is only %s
nb_NO: PHP versjon er bare %s

en: PHP version required:
nb_NO: Nødvendig PHP-versjon:

en: PHP zip library
nb_NO: PHP zip-bibliotek

en: PHP zlib library
nb_NO: PHP zlib-bibliotek

en: PHP/PECL JSON library
nb_NO: PHP/PECL JSON-bibliotek

en: PHP_CURL library not loaded
nb_NO: Biblioteket PHP_CURL er ikke lastet

en: Packages To Load
nb_NO: Pakker som skal lastes

en: Pad a string to a certain length with another string
nb_NO: Lim en tekststreng til en bestemt lengde med en annen tekststreng

en: Page format:
nb_NO: Sideformat:

en: Page orientation:
nb_NO: Sideorientering:

en: Panel integration
nb_NO: Panelintegrering

en: Papiamento (Curaçao & Bonaire)
nb_NO: Papiamento (Curaçao og Bonaire)

en: Parent
nb_NO: Foreldre

en: Parent group
nb_NO: Foreldregruppe

en: Parent menu?
nb_NO: Foreldremeny?

en: Parent user
nb_NO: Foreldrebruker

en: Partial
nb_NO: Delvis

en: Partial (saved) responses
nb_NO: Delvis lagrede besvarelser

en: Partial:
nb_NO: Delvis:

en: Participant
nb_NO: Deltaker

en: Participant ID
nb_NO: Deltaker-ID

en: Participant attribute descriptions were successfully updated.
nb_NO: Deltakerattributt-beskrivelse ble oppdatert.

en: Participant attribute: %s
nb_NO: Deltakerattributt: %s

en: Participant attributes to create
nb_NO: Deltakerattributter som skal opprettes

en: Participant control
nb_NO: Deltakerkontroll

en: Participant deleted
nb_NO: Deltaker slettet

en: Participant fields
nb_NO: Deltakerfelt

en: Participant may save and resume later:
nb_NO: Deltaker kan lagre og fortsette senere:

en: Participant removed from sharing
nb_NO: Deltaker fjernet fra deling

en: Participant settings
nb_NO: Innstillinger for deltakere

en: Participant share deleted
nb_NO: Deltaker deling slettet

en: Participant shared.
nb_NO: Deltaker delt.

en: Participant successfully added
nb_NO: Deltaker lagt til

en: Participant successfully updated
nb_NO: Deltaker oppdatert

en: Participant table already exist for this survey.
nb_NO: Deltakertabellen eksisterer allerede for denne undersøkelsen.

en: Participants
nb_NO: Deltakere

en: Participants can save partially finished surveys
nb_NO: Deltakere kan lagre delvis utfylte undersøkelser

en: Participants may print answers:
nb_NO: Deltakere kan skrive ut svar:

en: Participants owned by you
nb_NO: Deltakere tilhørende meg

en: Participants shared with you
nb_NO: Deltakere delt med meg

en: Participants you have shared
nb_NO: Deltakere jeg har delt

en: Password
nb_NO: Passord

en: Password must be at least %d character long|Password must be at least %d characters long
nb_NO: Passordet må være minst %d tegn langt | Passordet må være minst %d tegn langt

en: Password must be at most %d character long|Password must be at most %d characters long
nb_NO: Passordet må være minst %d tegn langt | Passordet må være minst %d tegn langt

en: Password must include at least %d lowercase letter|Password must include at least %d lowercase letters
nb_NO: Passordet må inneholde minst %d små bokstaver | Passordet må inneholde minst %d små bokstaver

en: Password must include at least %d number|Password must include at least %d numbers
nb_NO: Passordet må inneholde minst %d tall | Passordet må inneholde minst %d tall

en: Password must include at least %d special character|Password must include at least %d special characters
nb_NO: Passordet må inneholde minst %d spesialtegn | Passordet må inneholde minst %d spesialtegn

en: Password must include at least %d uppercase letter|Password must include at least %d uppercase letters
nb_NO: Passordet må inneholde minst %d store bokstaver | Passordet må inneholde minst %d store bokstaver

en: Password safety
nb_NO: Passordsikkerhet

en: Password warning
nb_NO: Passordadvarsel

en: Password:
nb_NO: Passord:

en: Passwords do not match
nb_NO: Passordene samsvarer ikke

en: Passwords do not match!
nb_NO: Dine passord samsvarer ikke!

en: Passwords does not fulfill minimum requirement:
nb_NO: Passordene oppfyller ikke minstekravet:

en: Path
nb_NO: Sti

en: Percentage
nb_NO: Prosent

en: Percentage of total:
nb_NO: Prosent av total:

en: Permission
nb_NO: Rettighet

en: Permission level
nb_NO: Rettighetsnivå

en: Permission level?
nb_NO: Rettighetsnivå?

en: Permission role %s
nb_NO: Tillatelsesrolle %s

en: Permission roles
nb_NO: Tilgangsroller

en: Permission to activate/deactivate a survey
nb_NO: Rettighet til å aktivere/deaktivere en undersøkelse

en: Permission to create participants in the central participants database (for which all permissions are automatically given) and view, update and delete participants from other users
nb_NO: Rettigheter til å opprette deltakere i den sentrale deltakerdatabasen (hvor alle rettigheter automatisk blir gitt) og vise, oppdatere og slette deltakere fra andre brukere

en: Permission to create surveys (for which all permissions are automatically given) and view, update and delete surveys from other users
nb_NO: Rettigheter til å opprette undersøkelser (alle rettigheter blir gitt) og vise, oppdatere og slette undersøkelser tilhørende andre brukere

en: Permission to create(data entry)/view/update/delete/import/export responses
nb_NO: Rettighet til å lage/vise/oppdatere/slette/importere/eksportere besvarelser

en: Permission to create, view, update and delete user groups
nb_NO: Rettigheter til å opprette, vise, oppdatere og slette brukergrupper

en: Permission to create, view, update and delete users
nb_NO: Rettigheter til å opprette, vise, oppdatere og slette brukere

en: Permission to create, view, update, delete, export and import label sets/labels
nb_NO: Rettigheter til å opprette, vise, oppdatere, slette, eksportere og importere etiketter/etikettsamlinger

en: Permission to create, view, update, delete, export and import templates
nb_NO: Rettighet til å opprette, vise, oppdatere, slette, eksportere og importere maler

en: Permission to create/update/delete/import/export participants
nb_NO: Rettighet til å lage/oppdatere/slette/importere/eksportere deltakere

en: Permission to create/view/update/delete assessments rules for a survey
nb_NO: Rettighet til å lage/vise/oppdatere/slette vurderingsregler i en undersøkelse

en: Permission to create/view/update/delete quota rules for a survey
nb_NO: Rettighet til å lage/vise/oppdatere/slette kvoteregler i en undersøkelse

en: Permission to create/view/update/delete/import/export the questions, groups, answers & conditions of a survey
nb_NO: Rettighet til å lage/vise/oppdatere/slette/importere/eksportere spørsmål, grupper, besvarelser og betingelser i en undersøkelse

en: Permission to delete a survey
nb_NO: Rettighet til å slette en undersøkelse

en: Permission to modify survey security settings
nb_NO: Rettighet til å endre sikkerhetsinnstillinger i en undersøkelse

en: Permission to view & update the translations using the quick-translation feature
nb_NO: Rettighet til vise/oppdatere oversettelser ved bruk av hurtig oversettelse

en: Permission to view and update global settings & plugins and to delete and import plugins
nb_NO: Rettigheter til å vise og oppdatere globale innstillinger og tillegg og til å slette og importere tillegg

en: Permission to view statistics
nb_NO: Rettigheter til å se statistikk

en: Permission to view/update the survey settings including survey participants table creation
nb_NO: Rettigheter til å vise/oppdatere innstillingene i undersøkelsen og å opprette deltakertabell

en: Permission to view/update the survey text elements, e.g. survey title, survey description, welcome and end message
nb_NO: Rettighet til å vise/oppdatere tekstelementer i undersøkelsen: tittel på undersøkelse, beskrivelse, velkomst- og avslutningmelding

en: Permission?
nb_NO: Rettighet?

en: Permissions were successfully updated.
nb_NO: Rettighetene ble oppdatert.

en: Persian
nb_NO: persisk

en: Pie chart
nb_NO: Kake

en: Place questions into a specified randomization group, all questions included in the specified group will appear in a random order
nb_NO: Plasser spørsmålene i en tilfeldig-gruppe. Alle spørsmålene som er med i angitt gruppe vil vises i tilfeldig rekkefølge

en: Placeholder answer
nb_NO: Referansefelt-svar

en: Placeholder fields
nb_NO: Referansefelt

en: Please %s check your settings %s.
nb_NO: Kontroller %s innstillinger %s.

en: Please <a href="%s">log in</a>.
nb_NO: Vennligst <a href="%s">logg inn</a>.

en: Please add at least two answer options to proceed.
nb_NO: Vennligst legg til minst to svaralternativer for å fortsette.

en: Please add at least two subquestions
nb_NO: Legg til minst to underspørsmål

en: Please be aware that your answers will not be saved, because the survey isn't active yet.
nb_NO: Vær oppmerksom på at svarene dine ikke blir lagret, fordi undersøkelsen ikke er aktiv ennå.

en: Please be careful - if you delete default entries you may not be able access some parts of the application.
nb_NO: Vær forsiktig - hvis du sletter standardoppføringer, kan du kanskje ikke få tilgang til enkelte deler av programmet.

en: Please be patient and try again in about 5 minutes.
nb_NO: Prøv igjen om ca. 5 minutter.

en: Please be patient until you are forwarded to the final URL.
nb_NO: Vent til du blir videresendt til siste side.

en: Please be very careful.
nb_NO: Vær forsiktig.

en: Please buy a new one!
nb_NO: Vennligst kjøp en ny!

en: Please change the directory permissions of the folder %s in order to preview themes.
nb_NO: Endre rettighetene til katalogen %s for å forhåndsvise tema.

en: Please check any problems above and then proceed to the final step.
nb_NO: Se gjennom eventuelle problemer nevnt over, og fortsett deretter til siste trinn av prosessen.

en: Please check at least one box per row.
nb_NO: Kryss av minst en boks per rad.

en: Please check at least one item.
nb_NO: Kryss av minst ett alternativ.

en: Please check the directory permissions.
nb_NO: Vennligst sjekk tilgangsinnstillingene i katalogen.

en: Please check the format of your answer.
nb_NO: Vennligst sjekk svarformatet ditt.

en: Please check the matching combinations.
nb_NO: Kontroller at kombinasjonene stemmer.

en: Please check these settings now:
nb_NO: Kontroller disse innstillingene:

en: Please choose
nb_NO: Vennligst velg

en: Please choose *all* that apply:
nb_NO: Vennligst velg alle som passer:

en: Please choose *only one* of the following:
nb_NO: Velg kun en av følgende:

en: Please choose all that apply and provide a comment:
nb_NO: Vennligst velg de alternativene som passer, og legg til en kommentar:

en: Please choose at least %s items.
nb_NO: Vennligst velg minst %s alternativer.

en: Please choose no more than %s items.
nb_NO: Vennligst ikke velg mer enn %s alternativer.

en: Please choose one option.
nb_NO: Velg ett alternativ.

en: Please choose the appropriate response for each item:
nb_NO: Vennligst velg passende besvarelse til hvert alternativ:

en: Please choose the label sets you want to export:
nb_NO: Velg etikettsamlingene du vil eksportere:

en: Please choose...
nb_NO: Vennligst velg...

en: Please click and drag the slider handles to enter your answer.
nb_NO: Klikk og dra i skyvekontroll-håndtakene for å angi svar.

en: Please complete all parts of the date.
nb_NO: Fullfør alle deler av datoen.

en: Please complete all parts.
nb_NO: Fullfør alle deler.

en: Please confirm
nb_NO: Vennligst bekreft

en: Please confirm that you want to opt out of this survey by clicking the button below.
nb_NO: Vennligst bekreft at du vil melde deg av denne undersøkelsen ved å klikke på knappen nedenfor.

en: Please confirm the access code by answering the security question below and click 'Continue'.
nb_NO: Bekreft tilgangskoden ved å svare på sikkerhetsspørsmålet under.

en: Please confirm the access code by answering the security question below and click continue.
nb_NO: Bekreft tilgangskoden ved å besvare kontrollspørsmålet under og trykk deretter fortsett.

en: Please confirm you want to clear your response?
nb_NO: Bekreft at du vil fjerne besvarelsen din?

en: Please contact %s ( %s ) for further assistance.
nb_NO: Henvendelser kan rettes til %s (%s).

en: Please contact %s to report this problem.
nb_NO: Ta kontakt med %s for å rapportere dette problemet.

en: Please contact the LimeSurvey team.
nb_NO: Ta kontakt med utviklerne av LimeSurvey.

en: Please contact your LimeSurvey administrator for your password.
nb_NO: Ta kontakt med administratoren for LimeSurvey for å få passord.

en: Please continue with populating the database.
nb_NO: Vennligst fortsett med å  fylle på databasen.

en: Please do a backup of the menu entries you want to keep.
nb_NO: Vennligst ta en sikkerhetskopi av menyoppføringene du vil beholde.

en: Please do a backup of the menus you want to keep.
nb_NO: Ta en sikkerhetskopi av menyene du vil ta vare på.

en: Please do not repeat the request without modifications.
nb_NO: Ikke gjenta forespørselen uten endringer.

en: Please enter a date:
nb_NO: Vennligst angi en dato:

en: Please enter only numbers.
nb_NO: Tast kun inn tall.

en: Please enter the database settings you want to use for LimeSurvey:
nb_NO: Vennligst skriv inn database-innstillinger du vil bruke for LimeSurvey

en: Please enter the name for the new theme:
nb_NO: Skriv inn navnet på det nye temaet:

en: Please enter your comment here
nb_NO: Skriv din kommentar her

en: Please explain something in detail:
nb_NO: Vennligst beskriv noe i detalj:

en: Please fax your completed survey to:
nb_NO: Vennligst faks den fullførte undersøkelsen til:

en: Please fill in %s answers
nb_NO: Vennligst fyll inn %s svar

en: Please fill in at least %s answers
nb_NO: Vennligst fyll inn minst %s svar

en: Please fill in at least one answer
nb_NO: Vennligst fyll inn mist ett svar

en: Please fill in at most %s answers
nb_NO: Vennligst fyll inn opptil %s svar

en: Please fill in at most one answer
nb_NO: Vennligst fyll inn minst ett svar

en: Please fill in from %s to %s answers.
nb_NO: Fyll inn fra %s til %s svar.

en: Please first update to Version 2.6.4 or any later 2.x version before you update to Version 3.x.
nb_NO: Vennligst oppdater først til versjon 2.6.4 eller senere versjoner av 2.x før du oppdaterer til versjon 3.x.

en: Please fix the following input errors:
nb_NO: Vennligst fiks følgende feil med inndata:

en: Please fix this error in your database and try again
nb_NO: Reparer denne feilen i databasen og prøv igjen

en: Please have patience and retry in 30 minutes. Thank you for your understanding.
nb_NO: Vær tålmodig og prøv igjen om en halv time.

en: Please log in first.
nb_NO: Vennligst logg inn først.

en: Please make sure that your CSV contains the fields '%s', '%s', '%s', '%s', and '%s'
nb_NO: Forsikre deg om at CSV-filen inneholder feltene \ ' %s \', \ ' %s \', \ ' %s \', \ ' %s \' og \ ' %s \'

en: Please note that if you delete an incomplete response during a running survey, the participant will not be able to complete it.
nb_NO: Vær oppmerksom på at hvis du sletter et ufullstendig svar under en aktiv undersøkelse, vil deltakeren ikke kunne fullføre det.

en: Please note that once responses have collected with this survey and you want to add or remove groups/questions or change one of the settings above, you will need to deactivate this survey, which will move all data that has already been entered into a separate archived table.
nb_NO: Legg merke til at når besvarelser er samlet i denne undersøkelsen og du vil legge til eller fjerne grupper/spørsmål eller endre en av innstillingene ovenfor, må undersøkelsen først deaktiveres. Dette fører til at alle data som ble lagret mens undersøkelsen var aktiv blir lagt inn i en separat, arkivert tabell.

en: Please note: This file does not contain any collected responses.
nb_NO: Vær oppmerksom på: Denne filen inneholder ikke noen innsamlede besvarelser.

en: Please number each box in order of preference from 1 to
nb_NO: Nummerer hver boks i ønsket rekkefølge fra 1 til

en: Please put in a valid code. Only letters and numbers are allowed and it has to start with a letter. For example [Question1]
nb_NO: Legg inn en gyldig kode. Bare bokstaver og tall er tillatt, og det må begynne med en bokstav. For eksempel [Sporsmal1]

en: Please rank all items.
nb_NO: Ranger alle elementene.

en: Please remember that in order to have a valid code, it must contain only letters and numbers, also please check that it starts with a letter.
nb_NO: Merk at gyldige koder kun kan bestå av bokstaver og tall. Koden må starte med en bokstav.

en: Please select %s answers
nb_NO: Velg %s svar

en: Please select a file to import!
nb_NO: Velg en fil som skal importeres!

en: Please select a language:
nb_NO: Velg språk:

en: Please select a plugin to install!
nb_NO: Velg et tillegg som skal installeres!

en: Please select a user first
nb_NO: Vennligst velg en bruker først

en: Please select a user group first
nb_NO: Vennligst velg en brukergruppe først

en: Please select an answer for each combination.
nb_NO: Velg et svar for hver kombinasjon.

en: Please select at least %s answers
nb_NO: Vennligst velg minst %s svar

en: Please select at least one answer
nb_NO: Vennligst velg minst ett svar

en: Please select at least one file for deletion
nb_NO: Vennligst velg minst en fil som skal slettes

en: Please select at least one file for download
nb_NO: Vennligst velg minst en fil som skal lastes ned

en: Please select at least one item
nb_NO: Velg minst ett element

en: Please select at most %s answers
nb_NO: Vennligst velg opp til %s svar

en: Please select at most one answer
nb_NO: Vennligst velg kun ett svar

en: Please select filters and click on the "View statistics" button to generate the statistics.
nb_NO: Velg filter og klikk på knappen "Vis statistikk" for å generere statistikken.

en: Please select from %s to %s answers.
nb_NO: Velg fra %s til %s svar.

en: Please select one answer
nb_NO: Velg ett svar

en: Please select the 'Array'-type.
nb_NO: Velg spørsmålstypen matrise.

en: Please select your preferred language:
nb_NO: Oppgi foretrukket språk:

en: Please solve the following equation:
nb_NO: Vennligst løs følgende ligning:

en: Please submit by %s
nb_NO: Vennligst svar innen %s

en: Please type in a code that consists only of letters and numbers, and doesn't start with a number.
nb_NO: Vennligst skriv inn en kode som bare består av bokstaver og tall, og som ikke starter med et tall.

en: Please type in the new theme name above.
nb_NO: Skriv inn det nye temanavnet over.

en: Please upload %s files
nb_NO: Last opp %s filer

en: Please upload %s more file(s).
nb_NO: Last opp ytterligere %s fil(er).

en: Please upload at least %s files
nb_NO: Last opp minst %s filer

en: Please upload at least one file
nb_NO: Last opp minst en fil

en: Please upload at most %s files
nb_NO: Last opp maksimalt %s filer

en: Please upload at most one file
nb_NO: Last opp maksimalt en fil

en: Please upload between %s and %s files
nb_NO: Last opp mellom %s og %s filer

en: Please upload one file
nb_NO: Last opp en fil

en: Please use the survey navigation buttons or index.  It appears you attempted to use the browser back button to re-submit a page.
nb_NO: Vennligst bruk Limesurveys navigasjonsknapper eller indeks. Det virker som at du har prøvd å bruke nettleserens tilbakeknapp for å sende inn en side om igjen.

en: Please verify the following information before continuing with the database upgrade:
nb_NO: Vennligst bekreft følgende informasjon før du fortsetter med database-oppgraderingen:

en: Please visit %s to download the update.
nb_NO: Besøk %s for å laste ned oppdateringen.

en: Please wait, loading data...
nb_NO: Vent, laster data...

en: Please write your answer here:
nb_NO: Vennligst skriv her:

en: Please write your answer(s) here:
nb_NO: Vennligst skriv her:

en: Plugin
nb_NO: Tillegg

en: Plugin %s didn't exist, settings not imported
nb_NO: Tillegg %s eksisterer ikke og innstillinger kunne ikke importeres

en: Plugin '%s' does already exist.
nb_NO: Tillegg ' %s' eksisterer allerede.

en: Plugin error
nb_NO: Feil ved tillegg

en: Plugin is not active
nb_NO: Tillegg er ikke aktivt

en: Plugin is not compatible with your LimeSurvey version.
nb_NO: Tillegget er ikke kompatibel med din LimeSurvey-versjon.

en: Plugin load error
nb_NO: Feil ved innlasting av tillegg

en: Plugin manager
nb_NO: Tilleggsbehandler

en: Plugin manager - scanned files
nb_NO: Tlleggsbehandler - skannede filer

en: Plugin settings:
nb_NO: Innstillinger for tillegg:

en: Plugin uninstalled.
nb_NO: Tillegg avinstallert.

en: Plugin was activated.
nb_NO: Tillegg ble aktivert.

en: Plugin was deactivated.
nb_NO: Tillegg ble deaktivert.

en: Plugin was installed.
nb_NO: Tillegg ble installert.

en: Plugin:
nb_NO: Tillegg:

en: Plugins
nb_NO: Tillegg

en: Polar chart
nb_NO: Polar

en: PolarArea
nb_NO: Plottområde

en: Polish
nb_NO: polsk

en: Polish (Informal)
nb_NO: Polsk

en: Poorly terminated expression - expected a constant or variable
nb_NO: Dårlig utført uttrykk – forventet en konstant eller en variabel

en: Populate database
nb_NO: Fyll database med innhold

en: Popup
nb_NO: Dialogvindu

en: Portrait
nb_NO: Portrett

en: Portuguese
nb_NO: portugisisk

en: Portuguese (Brazilian)
nb_NO: portugisisk (Brasil)

en: Position
nb_NO: Plassering

en: Position:
nb_NO: Posisjon:

en: Position?
nb_NO: Posisjon?

en: Pre-installation check
nb_NO: Sjekk av systemkrav før installasjon

en: Pre-installation check for LimeSurvey
nb_NO: Sjekk av systemkrav før installasjon av LimeSurvey

en: Pre-mapped attributes
nb_NO: Forhåndskoblede attributter

en: Predefined
nb_NO: Predefinert

en: Predefined label sets
nb_NO: Forhåndsdefinerte etikettsamlinger

en: Predefined label sets...
nb_NO: Predefinerte etikettsamlinger...

en: Prefix for list items
nb_NO: Prediks for listeelementer

en: Prefix for the users (a random value will be appended)
nb_NO: Prefiks for brukerne (en tilfeldig verdi legges til)

en: Prefix|Suffix for dropdown lists
nb_NO: Prefiks|suffiks i rullegardinlister

en: Preselected question type:
nb_NO: Forhåndsvalgt spørsmålstype:

en: Present answer options in reverse order
nb_NO: Vis svaralternativer i omvendt rekkefølge

en: Present as text input boxes instead of dropdown lists
nb_NO: Presenter som tekstbokser i stedet for rullegardinlister

en: Present dropdown control(s) instead of list of radio buttons
nb_NO: Bruk rullegardinbokser istedenfor en liste med radioknapper

en: Present subquestions/answer options in random order
nb_NO: Vis underspørsmål/svaralternativer i tilfeldig rekkefølge

en: Presentation
nb_NO: Presentasjon

en: Presentation & navigation
nb_NO: Presentasjon og navigasjon

en: Presentation & navigation settings
nb_NO: Innstillinger for presentasjon og navigering

en: Preserve response IDs
nb_NO: Bevar svar-id

en: Preview
nb_NO: Forhåndsvis

en: Preview conversion of conditions to ExpressionScript
nb_NO: Forhåndsvis konvertering av betingelser til ExpressionScript

en: Preview current group
nb_NO: Forhåndsvis gjeldende gruppe

en: Preview image
nb_NO: Forhåndsvis bilde

en: Preview in
nb_NO: Forhåndsvis i

en: Preview question
nb_NO: Forhåndsvis spørsmål

en: Preview question group
nb_NO: Forhåndsvis spørsmålsgruppe

en: Preview question type
nb_NO: Forhåndsvis spørsmålstype

en: Preview survey
nb_NO: Forhåndsvis undersøkelse

en: Preview:
nb_NO: Forhåndsvis:

en: Previous
nb_NO: Forrige

en: Previous answer fields
nb_NO: Forrige svarfelt

en: Previous century
nb_NO: Forrige århundre

en: Previous decade
nb_NO: Forrige tiår

en: Previous month
nb_NO: Forrige måned

en: Previous questions
nb_NO: Foregående spørsmål

en: Previous session is set to be finished.
nb_NO: Forrige sesjon er i ferd med å bli avsluttet.

en: Previous year
nb_NO: Forrige år

en: Print answers
nb_NO: Skriv ut svar

en: Print your answers.
nb_NO: Skriv ut svarene dine.

en: Printable survey
nb_NO: Utskriftsvennlig undersøkelse

en: Printable survey (*.html)
nb_NO: Utskriftsvennlig (*.html)

en: Prior to 16
nb_NO: Mindre enn 16

en: Privacy policy error text:
nb_NO: Feilmelding om personvernregler:

en: Privacy policy label text:
nb_NO: Tekst på etikett om personvernregler:

en: Privacy policy text:
nb_NO: Tekst om personvernregler:

en: Pro tip: The subquestion may even contain HTML code.
nb_NO: Pro-tips: Underspørsmålet kan også inneholde HTML-kode.

en: Processing...
nb_NO: Behandler...

en: Progress
nb_NO: Fremdrift

en: Public statistics:
nb_NO: Offentlig statistikk:

en: Publication & access
nb_NO: Publisering og tilgang

en: Publication & access control
nb_NO: Publisering og tilgangskontroll

en: Publication & access control settings
nb_NO: Innstillinger for publisering og tilgangskontroll

en: Publication and access settings
nb_NO: Innstillinger for publisering og tilgang

en: Publish API on /admin/remotecontrol:
nb_NO: Publiser API på /admin/remotecontrol:

en: Punjabi
nb_NO: punjab

en: Q1 and Q3 calculated using %s
nb_NO: Q1 og Q3 kalkulert med %s

en: Question
nb_NO: Spørsmål

en: Question ID
nb_NO: Spørsmål-ID

en: Question Theme has been sucessfully converted to LimeSurvey 4
nb_NO: Spørsmålstema er blitt konvertert til LimeSurvey 4

en: Question Type:
nb_NO: Spørsmålstype:

en: Question animation
nb_NO: Animer spørsmål

en: Question attribute
nb_NO: Spørsmålsattributt

en: Question attributes
nb_NO: Spørsmålsattributter

en: Question attributes:
nb_NO: Spørsmålsattributter:

en: Question background color
nb_NO: Bakgrunnsfarge på spørsmål

en: Question borders
nb_NO: Ramme rundt spørsmål

en: Question by Question
nb_NO: Spørsmål for spørsmål

en: Question by question
nb_NO: Spørsmål for spørsmål

en: Question by question mode not yet supported.
nb_NO: Modus spørsmål for spørsmål støttes foreløpig ikke.

en: Question cannot be stored. Please check the answer options for duplicates or empty codes.
nb_NO: Spørsmålet kan ikke lagres. Vennligst sjekk svaralternativene for duplikater eller tomme koder.

en: Question cannot be stored. Please check the subquestion codes for duplicates or empty codes.
nb_NO: Spørsmålet kan ikke lagres. Vennligst sjekk undespørselskodene for duplikater eller tomme koder.

en: Question code
nb_NO: Spørsmålskode

en: Question code %s was updated to %s.
nb_NO: Spørsmålskode %s ble oppdatert til %s.

en: Question code & question text
nb_NO: Spørsmålskode og spørsmålstekst

en: Question code / ID
nb_NO: Spørsmålskode / ID

en: Question code:
nb_NO: Spørsmålskode:

en: Question codes must be unique.
nb_NO: Spørsmålskoder må være unike.

en: Question codes must start with a letter and may only contain alphanumeric characters.
nb_NO: Spørsmålskoder må starte med en bokstav og kan bare inneholde alfanumeriske tegn.

en: Question codes were successfully regenerated.
nb_NO: Spørsmålskoder ble regenerert.

en: Question could not be created with error on %s: %s
nb_NO: Spørsmål kunne ikke opprettes med feil i %s: %s

en: Question could not be created.
nb_NO: Kunne ikke lage spørsmål.

en: Question could not be deleted. There are conditions for other questions that rely on this question. You cannot delete this question until those conditions are removed.
nb_NO: Spørsmålet kunne ikke slettes. Andre spørsmål er avhengige av dette spørsmålet. Du må slette avhengighetene før du sletter dette spørsmålet.

en: Question could not be saved
nb_NO: Spørsmålet ble ikke lagret

en: Question could not be updated
nb_NO: Spørsmål kunne ikke oppdateres

en: Question could not be updated with error on %s: %s
nb_NO: Spørsmål kunne ikke oppdateres, feil i %s: %s

en: Question could not be updated.
nb_NO: Spørsmål kunne ikke oppdateres.

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions  before you can change the type of this question.
nb_NO: Spørsmål kunne ikke oppdateres. Det finnes betingelser for andre spørsmål som er avhengige av svaret i dette spørsmålet. Endring av typen vil medføre problemer. Du må slette betingelsene før du kan endre spørsmålstypen til dette spørsmålet.

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions before you can change the type of this question.
nb_NO: Kunne ikke oppdatere spørsmål. Det er betingelser fra andre spørsmål som er avhengig av svar på dette spørsmålet. Endring av type vil forårsake problemer. Du må slette disse betingelsene før du kan endre spørsmålstype.

en: Question creation failed - input was malformed or invalid
nb_NO: Oppretting av spørsmål mislyktes - inndata var feil eller ugyldig

en: Question explorer
nb_NO: Spørsmålsutforsker

en: Question group
nb_NO: Spørsmålsgruppe

en: Question group description
nb_NO: Beskrivelse av spørsmålsgruppe

en: Question group editor
nb_NO: Redigering av spørsmålsgrupper

en: Question group import is complete.
nb_NO: Import av spørsmålsgruppe er ferdig.

en: Question group import summary
nb_NO: Oppsummering av spørsmålsgruppeimport

en: Question group name
nb_NO: Navn på spørsmålsgruppe

en: Question group overview
nb_NO: Oversikt over spørsmålsgrupper

en: Question group successfully saved.
nb_NO: Spørsmålsgruppe ble lagret.

en: Question group successfully stored
nb_NO: Spørsmålgruppen er lagret

en: Question group:
nb_NO: Spørsmålsgruppe:

en: Question groups
nb_NO: Spørsmålsgrupper

en: Question groups in this survey
nb_NO: Spørsmålsgrupper i denne undersøkelsen

en: Question has been stored, but an error happened:
nb_NO: Spørsmålet er lagret, men det oppstod en feil:

en: Question help
nb_NO: Spørsmålshjelp

en: Question id
nb_NO: Spørsmåls-id

en: Question id (qid) : '%s' is already in use.
nb_NO: Spørsmål-id (qid): '%s' er allerede i bruk.

en: Question import is complete.
nb_NO: Import av spørsmål er ferdig.

en: Question import summary
nb_NO: Oppsummering av spørsmålsimportering

en: Question imported successfully
nb_NO: Spørsmål importert

en: Question in language %s could not be created with error on %s: %s
nb_NO: Spørsmål på språk %s kunne ikke opprettes grunnet feil i %s: %s

en: Question in language %s could not be created.
nb_NO: Spørsmål med språk %s kunne ikke opprettes.

en: Question index
nb_NO: Spørsmålsoversikt

en: Question is added to target (result is set to database default value).
nb_NO: Spørsmål er lagt til mål (resultat er satt til standard databaseverdi).

en: Question is moved to another group (result is imported correctly).
nb_NO: Spørsmål er flyttet til en annen gruppe (resultat er riktig importert).

en: Question is removed from target (result is ignored).
nb_NO: Spørsmål er fjernet fra målet (resultat er ignorert).

en: Question list
nb_NO: Spørsmålsliste

en: Question not found
nb_NO: Spørsmål ikke funnet

en: Question preview
nb_NO: Forhåndsvis spørsmål

en: Question quick actions
nb_NO: Hurtigvalg for spørsmål

en: Question selection
nb_NO: Spørsmålsutvalg

en: Question selector mode
nb_NO: Spørsmålvelgermodus

en: Question shadow
nb_NO: Skygge på spørsmål

en: Question successfully copied
nb_NO: Spørsmålet er kopiert

en: Question successfully saved.
nb_NO: Spørsmålet er lagret.

en: Question successfully stored
nb_NO: Spørsmålet er lagret

en: Question summary
nb_NO: Oppsummering av spørsmål

en: Question template
nb_NO: Spørsmålsmal

en: Question text
nb_NO: Spørsmålstekst

en: Question theme
nb_NO: Spørsmålstema

en: Question theme could not be converted to LimeSurvey 4 standard. Reason: No matching core theme with the name %s could be found
nb_NO: Spørsmålstema kunne ikke konverteres til LimeSurvey 4-standarden. Årsak: Ingen matchende kjernetema med navnet %s ble funnet

en: Question theme:
nb_NO: Spørsmålstema:

en: Question themes
nb_NO: Spørsmålstema

en: Question themes:
nb_NO: Spørsmålstemaer:

en: Question time
nb_NO: Spørsmålstid

en: Question title
nb_NO: Spørsmålstittel

en: Question type
nb_NO: Spørsmålstype

en: Question type is being extended and cannot be uninstalled
nb_NO: Spørsmålstype er blitt utvidet og kan ikke avinstalleres

en: Question type is used in a Survey and cannot be uninstalled
nb_NO: Spørsmålstype brukes i en undersøkelse og kan ikke avinstalleres

en: Question type selector:
nb_NO: Spørsmålstypevelger:

en: Question type:
nb_NO: Spørsmålstype:

en: Question update failed, input array malformed or invalid
nb_NO: Oppdatering av spørsmål mislyktes, inndatamatrisen er feil eller ugyldig

en: Question validation equation
nb_NO: Spørsmålets valideringsligning

en: Question validation tip
nb_NO: Hint for spørsmålsvalidering

en: Question was successfully added.
nb_NO: Spørsmål ble lagt til.

en: Question was successfully deleted.
nb_NO: Spørsmål ble slettet.

en: Question was successfully saved.
nb_NO: Spørsmål ble lagret.

en: Question:
nb_NO: Spørsmål:

en: Question:
nb_NO: Spørsmål:

en: Questions
nb_NO: Spørsmål

en: Questions in group:
nb_NO: Spørsmål i gruppe:

en: Questions in this survey
nb_NO: Spørsmål i denne undersøkelsen

en: Questions with conditions to this group
nb_NO: Spørsmål med betingelser til denne gruppen

en: Quick CSV report
nb_NO: Hurtig CSV-rapport

en: Quick actions
nb_NO: Hurtighandlinger

en: Quick add
nb_NO: Hurtig legg til

en: Quick add...
nb_NO: Legg hurtig til...

en: Quick edit
nb_NO: Hurtigredigering

en: Quick menu
nb_NO: Hurtigmeny

en: Quick statistics
nb_NO: Hurtigstatistikk

en: Quick translation
nb_NO: Hurtig oversettelse

en: Quick-add answers
nb_NO: Legg hurtig til svar

en: Quick-add conditions
nb_NO: Legg hurtig til betingelser

en: Quick-add subquestion or answer items
nb_NO: Legg hurtig til underspørsmål eller svar

en: Quick-translation
nb_NO: Hurtig oversettelse

en: Quota action
nb_NO: Når kvote er oppnådd

en: Quota could not be added!
nb_NO: Kvote kunne ikke legges til

en: Quota language settings:
nb_NO: Innstillinger for kvotespråk:

en: Quota members
nb_NO: Kvotemedlemmer

en: Quota members:
nb_NO: Kvotemedlemmer:

en: Quota message (%s)
nb_NO: Kvotemelding (%s)

en: Quota message:
nb_NO: Kvotemelding:

en: Quota name
nb_NO: Navn på kvote

en: Quota name (%s)
nb_NO: Kvotenavn (%s)

en: Quota out
nb_NO: Kvote ut

en: Quota saved
nb_NO: Kvote lagret

en: Quota with ID %s was deleted
nb_NO: Kvote med id %s ble slettet

en: Quotas
nb_NO: Kvoter

en: Quotas exceeded
nb_NO: Kvote er overskredet

en: Quote equations
nb_NO: Siter ligninger

en: Quote equations for CSV export
nb_NO: Siter ligninger for CSV-eksport

en: Quote equations:
nb_NO: Siter ligninger:

en: Quote meta characters
nb_NO: Sett metategn i anførselstegn

en: R (data file)
nb_NO: R (datafil)

en: R (syntax file)
nb_NO: R (syntaksfil)

en: RANK
nb_NO: RANGERING

en: RPC interface enabled:
nb_NO: RPC-grensesnitt aktivert:

en: Radar chart
nb_NO: Radar

en: Radio button animation
nb_NO: Animer radioknapp

en: Radio list
nb_NO: Radioliste

en: Random Group
nb_NO: Tilfeldig gruppe

en: Random order
nb_NO: Tilfeldig rekkefølge

en: Random order:
nb_NO: Tilfeldig rekkefølge:

en: Random password (suggestion):
nb_NO: Tilfeldig passord (forslag):

en: Randomization group name
nb_NO: Navn på tilfeldig-gruppe

en: Randomization group:
nb_NO: Tilfeldig-gruppe:

en: Randomize on each page load
nb_NO: Randomiser hver gang siden lastes inn

en: Range
nb_NO: Utvalg

en: Rank %s
nb_NO: Rangering %s

en: Rank header
nb_NO: Rangeringstittel

en: Ranking
nb_NO: Rangering

en: Read
nb_NO: Les

en: Really delete this survey menu entry?
nb_NO: Slett denne menyoppføringen?

en: Really delete this survey menu?
nb_NO: Slette denne menyen?

en: Really restore the default survey menu entries?
nb_NO: Tilbakestille til standardmenyer?

en: Really restore the default survey menus?
nb_NO: Tilbakestille til standardmenyer?

en: Reason:
nb_NO: Årsak:

en: Recalculates the storage used by all your files in the upload folders
nb_NO: Beregner på nytt lagringsplass som brukes av alle filene i opplastingsmappene

en: Recommended
nb_NO: Anbefalt

en: Record Deleted
nb_NO: Oppføring slettet

en: Records displayed:
nb_NO: Viste poster:

en: Records imported
nb_NO: Poster importert

en: Recover your password
nb_NO: Gjennopprett passord

en: Referrer URL
nb_NO: Avsenders URL

en: Referrer URL will be saved.
nb_NO: Avsenders URL blir lagret.

en: Regenerate question codes
nb_NO: Regenerer spørsmålskoder

en: Registration
nb_NO: Registrering

en: Registration attachments:
nb_NO: Vedlegg i registrering:

en: Registration email
nb_NO: E-postregistrering

en: Registration email body
nb_NO: Meldingstekst i registrering

en: Registration email body:
nb_NO: Meldingstekst i registrering:

en: Registration email subject
nb_NO: Emnefelt i e-postregistrering

en: Registration email subject:
nb_NO: Emnefelt i registrering:

en: Regular expression
nb_NO: Regulært uttrykk

en: Regular update
nb_NO: Vanlig oppdatering

en: Relative width of checkbox wrapper element
nb_NO: Relativ bredde på innpakning av elementer med avkrysningsbokser

en: Relative width of the labels
nb_NO: Relativ bredde på etikettene

en: Relative width of the text input wrapper element
nb_NO: Relativ bredde på innpakning av elementer med tekstbokser

en: Relevance
nb_NO: Relevanse

en: Relevance equation:
nb_NO: Relevanseligning:

en: Relevance:
nb_NO: Relevanse:

en: Reload URL
nb_NO: Last om igjen URL

en: Reload captcha
nb_NO: Last captcha på nytt

en: Reload image
nb_NO: Last bildet på nytt

en: Reload your survey by clicking on the following link (or pasting it into your browser):
nb_NO: Last inn undersøkelsen på nytt ved å klikke på følgende lenke (eller ved å lime den inn i nettleseren):

en: Reloading screen. Please wait.
nb_NO: Laster skjermbildet på nytt. Vennligst vent.

en: Remaining
nb_NO: Gjenstår

en: Remaining updates:
nb_NO: Gjenstående oppdateringer:

en: Remember the plus button
nb_NO: Husk pluss-knappen

en: Reminder
nb_NO: Påminnelse

en: Reminder %s skipped, already sent.
nb_NO: Påminnelse %s ble hoppet over siden den allerede er sendt.

en: Reminder Email:
nb_NO: Påminnelse:

en: Reminder attachments:
nb_NO: Vedlegg i påminnelse:

en: Reminder count
nb_NO: Ant

en: Reminder count:
nb_NO: Antall påminnelser:

en: Reminder email
nb_NO: E-postpåminnelse

en: Reminder email body
nb_NO: Meldingstekst i påminnelse

en: Reminder email body:
nb_NO: Meldingstekst i påminnelse:

en: Reminder email subject
nb_NO: Emnefelt i e-postpåminnelse

en: Reminder email subject:
nb_NO: Emnefelt i e-postpåminnelse:

en: Reminder sent to:
nb_NO: Påminnelse sendt til:

en: Reminder sent?
nb_NO: Påminnelse?

en: Reminder status:
nb_NO: Påminnelsesstatus:

en: Reminder to participate in a survey
nb_NO: Påminnelse om å delta i en undersøkelse

en: Reminder(s) sent
nb_NO: Påminnelse(r) sendt

en: RemoteControl is available using %s for transport and exposes the following functionality:
nb_NO: RemoteControl kan brukes ved %s for transport og for følgende funksjonalitet:

en: Remove
nb_NO: Fjern

en: Remove attachment
nb_NO: Fjern vedlegg

en: Remove filters
nb_NO: Fjern filtre

en: Remove from blacklist?
nb_NO: Fjern fra svarteliste?

en: Remove link
nb_NO: Fjern lenke

en: Remove text or uncheck checkbox automatically
nb_NO: Fjern tekst eller fjern valg i velgeboks automatisk

en: Rename
nb_NO: Endre navn

en: Rename this theme to:
nb_NO: Endre navn på tema til:

en: Renewed
nb_NO: Fornyet

en: Renumber scenarios
nb_NO: Renummerer scenarioer

en: Renumber the new record.
nb_NO: Endre nummer på den nye posten.

en: Reorder
nb_NO: Endre rekkefølge

en: Repeat a string
nb_NO: Repeter en streng

en: Repeat headers
nb_NO: Gjenta overskrifter

en: Repeat headers every n-th subquestions (Set to 0 to deactivate).
nb_NO: Gjenta topptekstene hvert n-delspørsmål (sett til 0 for å deaktivere).

en: Repeat new password:
nb_NO: Gjenta nytt passord:

en: Repeat password:
nb_NO: Gjenta passord:

en: Repeating headings in array questions every X subquestions:
nb_NO: Repeterende overskrifter i matrisespørsmål i hvert X. underspørsmål:

en: Replace
nb_NO: Erstatt

en: Replace all occurrences of the search string with the replacement string
nb_NO: Erstatt alle forekomster av søkestrengen med erstatningsstrengen

en: Replace answers in file in the existing record.
nb_NO: Erstatt svar i fil i den eksisterende posten.

en: Replace choice header (default: "%s")
nb_NO: Erstatt valgtittel (standard: "%s")

en: Replace existing label set
nb_NO: Erstatt eksisterende etikettsamling

en: Replace label set?
nb_NO: Erstatt etikettsamling?

en: Replace rank header (default: "%s")
nb_NO: Erstatt rangeringstittel (standard: "%s")

en: Replace the existing record.
nb_NO: Overskriv den eksisterende posten.

en: Replaces the label of the 'Other:' answer option with a custom text
nb_NO: Bytter ut navnet 'Annet:' med egen tekst

en: Report and skip the new record.
nb_NO: Rapporter og hopp over den nye besvarelsen.

en: Report bugs
nb_NO: Rapporter feil

en: Require at least one digit
nb_NO: Krev minst ett siffer

en: Require at least one special character
nb_NO: Krev minst ett spesialtegn

en: Require at least one uppercase letter
nb_NO: Krever minst en stor bokstav

en: Required
nb_NO: Obligatorisk

en: Required PHP modules:
nb_NO: Nødvendige PHP-moduler:

en: Resend access code
nb_NO: Send tilgangskode på nytt

en: Resend login data
nb_NO: Send innloggingsdata på nytt

en: Resend login data user
nb_NO: Send brukerinnloggingsdata på nytt

en: Reset
nb_NO: Nullstill

en: Reset Themes
nb_NO: Tilbakestill temaer

en: Reset all your participants to the 'not used' state
nb_NO: Tilbakestill alle deltakere til status 'ubrukt'

en: Reset answers and participants completed state
nb_NO: Tilbakestill svarene og deltakernes fullført-status

en: Reset completed responses to the incomplete state
nb_NO: Tilbakestill fullførte svar til ufullstendig tilstand

en: Reset conditions
nb_NO: Tilbakestill betingelser

en: Reset conditions?
nb_NO: Tilbakestille vilkårene?

en: Reset load error for plugin %d
nb_NO: Tilbakestill lastfeil for tillegg %d

en: Reset now
nb_NO: Nullstill nå

en: Reset response start ID?
nb_NO: Tilbakestill star-id på besvarelse

en: Reset start/end date/time?
nb_NO: Tilbakestill start/slutt- dato/tid?

en: Reset theme
nb_NO: Tilbakestill tema

en: Reset this template
nb_NO: Tilbakestill denne malen

en: Reset this theme
nb_NO: Tilbakestill dette temaet

en: Reset to default
nb_NO: Tilbakestill til standard

en: Reset to default boxes
nb_NO: Tilbakestill standardbokser

en: Reset to default settings:
nb_NO: Tilbakestill standard innstillinger

en: Resolve all issues
nb_NO: Løs alle problemer

en: Resources
nb_NO: Ressurser

en: Resources Import Summary
nb_NO: Oppsummering av ressursimport

en: Resources import summary
nb_NO: Oppsummering av ressursimport

en: Response
nb_NO: Besvarelse

en: Response ID
nb_NO: Svar-ID

en: Response data (Attention: Doesn't include files uploaded in a file upload question. These have to be exported separately.)
nb_NO: Besvarelser (Merk: Inkluderer ikke filer lastet opp i et filopplastingsspørsmål. Disse må eksporteres separat.)

en: Response data file (*.csv,*.vv,*.txt) (maximum size: %d MB):
nb_NO: Datafil med besvarelser (*.csv,*.vv,*.txt) (maks størrelse: %d MB):

en: Response filters
nb_NO: Filtre for besvarelser

en: Response import summary
nb_NO: Oppsummering av import av besvarelser

en: Response submission for survey {SURVEYNAME}
nb_NO: Innsendt besvarelse for undersøkelse {SURVEYNAME}

en: Response submission for survey {SURVEYNAME} with results
nb_NO: Besvarelse for undersøkelse {SURVEYNAME} med resultater

en: Response summary
nb_NO: Oppsummering av besvarelser

en: Response(s) deleted.
nb_NO: Besvarelse(r) slettet.

en: Responses
nb_NO: Besvarelser

en: Responses & statistics
nb_NO: Besvarelser og statistikk

en: Responses and participants have been re-opened.
nb_NO: Svar og deltakere er åpnet på nytt.

en: Responses and statistics
nb_NO: Besvarelser og statistikk

en: Responses containing
nb_NO: Besvarelser som inneholder

en: Responses to this survey are NOT anonymized.
nb_NO: Besvarelser i undersøkelsen er IKKE anonyme.

en: Responses to this survey are anonymized.
nb_NO: Besvarelser i undersøkelsen er anonyme.

en: Responses will be date stamped.
nb_NO: Besvarelser vil bli datostemplet.

en: Responses will have the IP address anonymized.
nb_NO: Besvarelser blir lagret med anonymisert IP-adresse.

en: Responses will have the IP address logged.
nb_NO: Svar vil bli loggført med IP-adresse.

en: Responses will have their referring URL logged.
nb_NO: Besvarelser blir lagret med avsenders URL.

en: Responses will not be date stamped.
nb_NO: Besvarelser vil ikke bli datostemplet.

en: Responses will not have the IP address anonymized.
nb_NO: Svar vil ikke ha IP-adressen anonymisert.

en: Responses will not have the IP address logged.
nb_NO: Besvarelser vil ikke bli lagret med IP-adresse.

en: Responses will not have their referring URL logged.
nb_NO: Besvarelser vil ikke bli lagret med avsenders URL.

en: Restart this survey
nb_NO: Start undersøkelsen på nytt

en: Restore
nb_NO: Gjennopprett

en: Restore options
nb_NO: Gjenopprett alternativer

en: Restrict input to integer values
nb_NO: Begrens inndata til kun heltall

en: Result
nb_NO: Resultat

en: Results
nb_NO: Resultater

en: Results from LDAP Query.
nb_NO: Resultat fra LDAP-forespørsel.

en: Resume later
nb_NO: Fortsett senere

en: Return a formatted string
nb_NO: Returnerer en formatert tekststreng

en: Return a list of retAttr from sgqa1...sgqaN which pass the criteria (cmpAttr op value)
nb_NO: Returner en liste over retAttr fra sgqa1 ... sgqaN som overholder kriteriene (cmpAttr op verdi)

en: Return comma-separated list of values
nb_NO: Returnere kommaseparert liste med verdier

en: Return current UNIX timestamp
nb_NO: Returner gjeldende UNIX timestamp

en: Return part of a string
nb_NO: Returner del av tekststreng

en: Return to admin home
nb_NO: Gå tilbake til adminpanelet

en: Return to label set administration
nb_NO: Tilbake til administrasjon av etikettsamling

en: Return to main view
nb_NO: Gå tilbake til hovedvisningen

en: Return to plugin list
nb_NO: Gå tilbake til liste over tillegg

en: Return to plugin manager
nb_NO: Gå tilbake til behandling av tillegg

en: Return to survey
nb_NO: Tilbake til undersøkelse

en: Return to survey administration
nb_NO: Tilbake til administrasjon av undersøkelsen

en: Return to survey list
nb_NO: Tilbake til undersøkelser

en: Return to theme list
nb_NO: Tilbake til liste over tema

en: Returns true if all non-empty responses are unique
nb_NO: Returnerer "sann" hvis alle ikke-tomme besvarelser er unike

en: Returns true(1) if it is a valid date in gregorian calendar
nb_NO: Returnerer true(1) hvis det er en gyldig dato i den gregorianske kalenderen

en: Reverse a string
nb_NO: Reverser en tekststreng

en: Reverse answer order
nb_NO: Omvendt rekkefølge på svar

en: Reverse the slider direction
nb_NO: Reverser retningen på skyvekontrollen

en: Reverses the slider direction and repositions the min/max text accordingly.
nb_NO: Snur retningen på skyvekontrollen og flytter samtidig verdiene for min/maks tilsvarende.

en: Right to left
nb_NO: Høyre til venstre

en: Role successfully saved
nb_NO: Rollen ble lagret

en: Role updated
nb_NO: Rollen oppdatert

en: Role was successfully imported.
nb_NO: Rollen ble importert.

en: Roles successfully deleted
nb_NO: Rollene ble slettet

en: Romanian
nb_NO: rumensk

en: Root URL:
nb_NO: Rot-URL:

en: Round fractions down
nb_NO: Avrund brøker ned

en: Round fractions up
nb_NO: Avrund brøker opp

en: Rounds a number to an optional precision
nb_NO: Avrunder tall til valgfri presisjon

en: Rows
nb_NO: Rader

en: Rows & columns
nb_NO: Rader og kolonner

en: Russian
nb_NO: russisk

en: SMTP debug mode:
nb_NO: SMTP debug-modus:

en: SMTP debug output:
nb_NO: SMTP debug-utskrift:

en: SMTP encryption:
nb_NO: SMTP-kryptering:

en: SMTP host:
nb_NO: SMTP-tjener:

en: SMTP password:
nb_NO: SMTP-passord:

en: SMTP username:
nb_NO: SMTP-brukernavn:

en: SPSS export scale type
nb_NO: SPSS eksport-skalatype

en: SPSS version:
nb_NO: SPSS-versjon:

en: SQL CODE THAT FAILED
nb_NO: SQL KODE SOM FEILET

en: SQL command failed: %s
nb_NO: SQL-kommando feilet: %s

en: SSL not enforced
nb_NO: SSL er ikke påtvunget

en: Same
nb_NO: Ingen endring

en: Same height for all answer options
nb_NO: Samme høyde for alle svaralternativer

en: Same height for lists
nb_NO: Samme høyde for lister

en: Same origin
nb_NO: Samme opprinnelse

en: Save
nb_NO: Lagre

en: Save & activate survey
nb_NO: Lagre og aktiver undersøkelse

en: Save IP address:
nb_NO: Lagre IP-adresse:

en: Save IP address?
nb_NO: Lagre IP-adressen?

en: Save Now
nb_NO: Lagre nå

en: Save and add a new question
nb_NO: Lagre og legg til et nytt spørsmål

en: Save and add group
nb_NO: Lagre og legg til gruppe

en: Save and add question
nb_NO: Lagre og nytt spørsmål

en: Save and close
nb_NO: Lagre og lukk

en: Save and close now and let's edit the answer options.
nb_NO: Lagre og lukk nå, og la oss redigere svaralternativene.

en: Save and new
nb_NO: Lagre og ny

en: Save and new group
nb_NO: Lagre og ny gruppe

en: Save as PDF
nb_NO: Lagre som PDF

en: Save as default values
nb_NO: Lagre som standardverdier

en: Save as label set
nb_NO: Lagre som etikettsamling

en: Save as label set:
nb_NO: Lagre som etikettsamling:

en: Save both of them on the R working directory (use getwd() and setwd() on the R command window to get and set it)
nb_NO: Lagre begge i R sin arbeidskatalog (bruk getcwd() og setwd() i R-kommandovinduet for å hente og sette denne)

en: Save boxes settings
nb_NO: Lagre innstillinger for bokser

en: Save changes
nb_NO: Lagre endringer

en: Save city
nb_NO: Lagre sted

en: Save country
nb_NO: Lagre land

en: Save for further completion by survey user
nb_NO: Lagre for fremtidig fullføring fra bruker

en: Save postal code
nb_NO: Lagre postnummer

en: Save question group
nb_NO: Lagre spørsmålsgruppe

en: Save referrer URL:
nb_NO: Lagre URL-referent:

en: Save referrer URL?
nb_NO: Lagre avsenders URL?

en: Save settings
nb_NO: Lagre innstillinger

en: Save state
nb_NO: Lagre fylke

en: Save this, then create another:
nb_NO: Lagre denne, deretter opprett en ny:

en: Save timings:
nb_NO: Lagre tidsbruk:

en: Save timings?
nb_NO: Lagre tidsbruk?

en: Save your unfinished survey
nb_NO: Lagre din uferdige undersøkelse

en: Saved
nb_NO: Lagret

en: Saved Survey Details
nb_NO: Detaljer om den lagrede undersøkelsen

en: Saved name:
nb_NO: Lagret navn:

en: Saved response deleted.
nb_NO: Slettet lagret besvarelse.

en: Saved response not found
nb_NO: Lagret besvarelse ble ikke funnet

en: Saved responses
nb_NO: Lagrede besvarelser

en: Saved successfully
nb_NO: Vellykket lagring

en: Saving responses is disabled if survey is not activated.
nb_NO: Lagre besvarelser er deaktivert hvis undersøkelsen ikke er aktivert.

en: Say hello
nb_NO: Si hallo

en: Scale
nb_NO: Skala

en: Scale 1
nb_NO: Skala 1

en: Scale 2
nb_NO: Skala 2

en: Scan files
nb_NO: Skann filer

en: Scan files for available plugins
nb_NO: Skann filer etter tilgjengelige tillegg

en: Scope
nb_NO: Omfang

en: Scope:
nb_NO: Omfang:

en: Screen part files:
nb_NO: Skjerm delfiler

en: Screen:
nb_NO: Skjerm:

en: Script
nb_NO: Skript

en: Search
nb_NO: Søk

en: Search by group name:
nb_NO: Søk etter gruppenavn:

en: Search for something...
nb_NO: Søk etter noe...

en: Search:
nb_NO: Søk:

en: Second
nb_NO: Sekund

en: Second choice
nb_NO: Andre valg

en: Section
nb_NO: Seksjon

en: Security
nb_NO: Sikkerhet

en: Security question:
nb_NO: Kontrollspørsmål:

en: Security update
nb_NO: Sikkerhetsoppdatering

en: Security update!
nb_NO: Sikkerhetsoppdatering!

en: Security updates available
nb_NO: Sikkerhetsoppdateringer tilgjengelig

en: See all Tutorial
nb_NO: Se hele opplæringen

en: Seed
nb_NO: Frø

en: Select
nb_NO: Velg

en: Select ZIP file:
nb_NO: Velg ZIP-fil:

en: Select additional languages
nb_NO: Velg tilleggspråk

en: Select all
nb_NO: Velg alle

en: Select answer:
nb_NO: Velg svar

en: Select columns
nb_NO: Velg kolonner

en: Select columns:
nb_NO: Velg kolonner:

en: Select decade
nb_NO: Velg tiår

en: Select delimiter
nb_NO: Velg skilletegn

en: Select file
nb_NO: Velg fil

en: Select font:
nb_NO: Velg font:

en: Select icon
nb_NO: Velg ikon

en: Select label set
nb_NO: Velg etikettsamling

en: Select label set file (*.lsl):
nb_NO: Velg etikettsamling-fil (*.lsl):

en: Select language to add
nb_NO: Velg språk for å legge til

en: Select language...
nb_NO: Velg språk...

en: Select languages
nb_NO: Velg språk

en: Select month
nb_NO: Velg måned

en: Select none
nb_NO: Velg ingen

en: Select plugin ZIP file:
nb_NO: Velg ZIP-fil for tillegg:

en: Select question
nb_NO: Velg spørsmål

en: Select question file (*.lsq):
nb_NO: Velg spørsmålsfil (*.lsq):

en: Select question group file (*.lsg):
nb_NO: Velg spørsmålsgruppe-fil (*.lsg):

en: Select question type
nb_NO: Velg spørsmålstype

en: Select role to apply to users
nb_NO: Velg rolle som skal tildeles brukere

en: Select role(s):
nb_NO: Velg rolle(r):

en: Select role-XML file
nb_NO: Velg rolle-XML-fil

en: Select survey structure file (*.lss, *.txt) or survey archive (*.lsa) (maximum file size: %01.2f MB)
nb_NO: Velg strukturfil (*.lss, *.txt) eller arkiv (*.lsa) (maksimal filstørrelse: %01.2f MB)

en: Select survey to copy:
nb_NO: Velg undersøkelse som skal kopieres:

en: Select template ZIP file:
nb_NO: Velg mal fra ZIP-arkiv:

en: Select the LDAP query you want to run:
nb_NO: Velg den LDAP-spørringen du vil kjøre:

en: Select the type of chart to be displayed
nb_NO: Velg diagramtype som skal vises

en: Select theme ZIP file:
nb_NO: Velg tema ZIP-fil:

en: Select this
nb_NO: Velg dette

en: Select time
nb_NO: Velg tid

en: Select user group to add users to
nb_NO: Velg brukergruppe du vil legge til brukere i

en: Select variation:
nb_NO: Velg variant:

en: Select which fields to import as attributes with your {n} participant.|Select which fields to import as attributes with your {n} participants.
nb_NO: Velg hvilke felt som skal importeres som attributter til {n} deltaker.|Velg hvilke felt som skal importeres som attributter til {n} deltakere.

en: Select year
nb_NO: Velg år

en: Select your theme:
nb_NO: Velg tema:

en: Select...
nb_NO: Velg...

en: Selected
nb_NO: Valgt

en: Selected answers
nb_NO: Valgte svar

en: Selected attribute(s)...
nb_NO: Valgte attributt(er)...

en: Selected menu entry/entries...
nb_NO: velg menyoppføring(er)...

en: Selected menu(s)...
nb_NO: Valgt(e) meny(er)...

en: Selected participant share(s)...
nb_NO: Valgt deltakers deling...

en: Selected participant(s)...
nb_NO: Valgt(e) deltaker(e)...

en: Selected question(s)...
nb_NO: Valgte spørsmål...

en: Selected quota(s)...
nb_NO: Valgte kvoter...

en: Selected response(s)...
nb_NO: Valgte besvarelser...

en: Selected role(s)...
nb_NO: Valgte rolle(r) ...

en: Selected survey(s)...
nb_NO: Valgte undersøkelser...

en: Selected theme(s)...
nb_NO: Valgte tema(er)...

en: Selected users(s)...
nb_NO: Valgte brukere...

en: Selected!
nb_NO: Valgt!

en: Selected:
nb_NO: Valgt:

en: Selection
nb_NO: Utvalg

en: Seleted
nb_NO: Valgt

en: Semicolon
nb_NO: Semikolon

en: Send Invitations
nb_NO: Send invitasjoner

en: Send Reminders
nb_NO: Send påminnelser

en: Send basic admin notification email to:
nb_NO: Send enkelt varsel til e-post:

en: Send confirmation emails:
nb_NO: Send bekreftelse:

en: Send detailed admin notification email to:
nb_NO: Send detaljert varsel til e-post:

en: Send email invitation
nb_NO: Send invitasjon

en: Send email invitations
nb_NO: Send invitasjoner

en: Send email reminder
nb_NO: Send påminnelse

en: Send invitation email to participant ID(s):
nb_NO: Send invitasjons-e-post til deltaker-id(er):

en: Send invitations
nb_NO: Send invitasjoner

en: Send me a copy:
nb_NO: Send meg en kopi:

en: Send reminder to participant ID(s):
nb_NO: Send påminnelse til deltaker-id(er):

en: Send reminders
nb_NO: Send påminnelser

en: Sending emails to users(sucess/errors):
nb_NO: Sende e-post til brukere (vellykket / feil):

en: Sending invitations...
nb_NO: Sender invitasjoner...

en: Sending reminders...
nb_NO: Sender påminnelser...

en: Sending successful
nb_NO: Vellykket sending

en: Sep
nb_NO: sep

en: Separator used:
nb_NO: Skilletegn:

en: September
nb_NO: september

en: Serbian (Cyrillic)
nb_NO: Serbisk (kyrillisk)

en: Serbian (Latin)
nb_NO: Serbisk (latinsk)

en: Server error!
nb_NO: Tjener-feil!

en: Server name & port:
nb_NO: Tjenernavn og port:

en: Server time:
nb_NO: Tjenertid:

en: Server type:
nb_NO: Tjenertype:

en: Session lifetime for surveys (seconds):
nb_NO: Sesjonslevetid for undersøkelser (sekunder):

en: Session writable
nb_NO: Skrivbar sesjon

en: Set "Mandatory" state
nb_NO: Angi status "obligatorisk"

en: Set "Mandatory" state. Use "Soft" option to allow question to be skipped.
nb_NO: Angi "Obligatorisk" tilstand. Bruk alternativet "Medgjørlig" for å kunne hoppe over spørsmål.

en: Set "Other" state
nb_NO: Angi status "annet"

en: Set Access-Control-Allow-Origin header:
nb_NO: Angi overskrift for tilgangskontroll-tillat-opprinnelse:

en: Set CSS class
nb_NO: Angi CSS-klasse

en: Set Survey Rights
nb_NO: Angi rettigheter/tilganger til undersøkelse

en: Set a specific SPSS export scale type for this question
nb_NO: Bestem en spesifikk SPSS eksport-skalatype til dette spørsmålet

en: Set access code length to:
nb_NO: Angi tilgangskodelengde til:

en: Set additional options for survey participants
nb_NO: Legg til ekstravalg for deltakere

en: Set below if your questions are shown one at a time, group by group or all on one page.
nb_NO: Angi om spørsmålene skal vises ett om gangen, gruppe for gruppe, eller alt på en side.

en: Set conditions
nb_NO: Angi betingelse

en: Set cookie to prevent repeated participation:
nb_NO: Informasjonskapsler forhindrer gjentakende deltakelse:

en: Set equation value
nb_NO: Angi likningsverdi

en: Set expiry date
nb_NO: Angi utløpsdato

en: Set global permissions for this user
nb_NO: Sett globale tilganger for denne brukeren

en: Set name:
nb_NO: Navn på samling:

en: Set password now?
nb_NO: Angi passord nå?

en: Set question group
nb_NO: Angi spørsmålsgruppe

en: Set question group and position
nb_NO: Angi spørsmålsgruppe og posisjon

en: Set question group for those question
nb_NO: Angi spørsmålsgruppe for disse spørsmålene

en: Set statistics options
nb_NO: Angi alternativer for statistikk

en: Set survey permissions
nb_NO: Angi rettigheter for undersøkelse

en: Set survey theme
nb_NO: Angi tema for undersøkelse

en: Set template permissions for this user
nb_NO: Angi hvilke maler denne brukeren skal ha tilgang til

en: Set the handle shape. 'Custom' is defined in CSS using the Font Awesome font.
nb_NO: Angi fasong på håndtakene. Egendefinert gjøres gjennom CSS, ved bruk av fonten Font Awesome

en: Set the orientation.
nb_NO: Angi orienteringen.

en: Set the percentage width of the (sub-)question column (1-100)
nb_NO: Sett prosentbredden til kolonnen med (under-)spørsmål (1-100)

en: Set the percentage width of the answers column (1-100)
nb_NO: Angi bredden på svarkolonnen i prosent (1-100)

en: Set the size to the input or textarea, the input will be displayed with approximately this size in width.
nb_NO: Angi hvilken bredde tekstboks eller tekstområdet skal ha som utgangspunkt.

en: Set this to the IP/net location of your database server. In most cases "localhost" will work. You can force Unix socket with complete socket path.
nb_NO: Sett denne til IP/nett-lokasjonen til databasetjeneren. I de fleste tilfeller vil "localhost" fungere. Du kan tvinge Unix socket ved å angi fullstendig sti.

en: Set user permissions
nb_NO: Angi brukerrettigheter

en: Set your question type.
nb_NO: Angi spørsmålstype.

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Settings & Plugins
nb_NO: Innstillinger og tillegg

en: Settings for plugin %s
nb_NO: Innstillinger for tillegg %s

en: Settings for this survey group
nb_NO: Innstillinger for denne gruppen

en: Share
nb_NO: Dele

en: Share QR-code:
nb_NO: Del QR-kode:

en: Share on Facebook:
nb_NO: Del på Facebook:

en: Share on Twitter:
nb_NO: Del på Twitter:

en: Share panel
nb_NO: Delepanel

en: Share participant(s)
nb_NO: Del deltaker(e)

en: Share survey
nb_NO: Del undersøkelse

en: Share this link
nb_NO: Del denne lenken

en: Share this participant
nb_NO: Del denne deltakeren

en: Share with all users
nb_NO: Del med alle brukere

en: Share your survey
nb_NO: Del undersøkelsen

en: Shared by
nb_NO: Delt av

en: Sharing panel:
nb_NO: Delepanel:

en: Shift-JIS Japanese
nb_NO: Shift-JIS japansk

en: Short free text
nb_NO: Kort fritekst

en: Short names
nb_NO: Kort navn

en: Should this attribute be visible on the panel?
nb_NO: Skal dette attributtet være synlig på panelet?

en: Should we proceed with the delete?
nb_NO: Skal vi fortsette med slettingen?

en: Show
nb_NO: Vis

en: Show "No answer":
nb_NO: Vis "Ingen svar":

en: Show "There are X questions in this survey":
nb_NO: Vis "Det er x spørsmål i denne undersøkelsen":

en: Show PHPInfo
nb_NO: Vis PHP-info

en: Show Policy
nb_NO: Vis vilkår

en: Show a HTML list with elements
nb_NO: Vis en HTML-liste med elementer

en: Show a map in the statistics?
nb_NO: Vis et kart i statistikken?

en: Show advanced settings
nb_NO: Vis avanserte innstillinger

en: Show an alert if answers exceeds the number of max answers
nb_NO: Vis en advarsel hvis svar overstiger maks antall svar

en: Show both
nb_NO: Vis begge

en: Show comment
nb_NO: Vis kommentar

en: Show conditions for this question
nb_NO: Vis betingelser til dette spørsmålet

en: Show during registration?
nb_NO: Vis under registrering?

en: Show grand total
nb_NO: Vis totalsum

en: Show grand total for either columns or rows
nb_NO: Vis totalsum for enten kolonner eller rader

en: Show graphs in public statistics:
nb_NO: Vis grafer i offentlig statistikk:

en: Show graphs:
nb_NO: Vis diagrammer:

en: Show group description only
nb_NO: Vis kun gruppebeskrivelse

en: Show group name and/or group description:
nb_NO: Vis gruppenavn og/eller gruppebeskrivelse:

en: Show group name only
nb_NO: Vis kun gruppenavn

en: Show header in answers export PDFs:
nb_NO: Vis overskrifter i svareksport PDF:

en: Show in public statistics
nb_NO: Vis i offentlig statistikk

en: Show in public statistics:
nb_NO: Vis i offentlig statistikk:

en: Show javascript alert
nb_NO: Vis advarsel med javascript

en: Show last visited survey and question:
nb_NO: Vis sist viste undersøkelse og spørsmål:

en: Show last..
nb_NO: Vis siste..

en: Show less
nb_NO: Vis mindre

en: Show more
nb_NO: Vis mer

en: Show next..
nb_NO: Vis neste..

en: Show next...
nb_NO: Vis neste...

en: Show on-screen keyboard:
nb_NO: Vis tastatur på skjerm:

en: Show policy
nb_NO: Vis personvernerklæring

en: Show popups
nb_NO: Vis dialogvinduer

en: Show previous..
nb_NO: Vis forrige...

en: Show previous...
nb_NO: Vis forrige...

en: Show progress bar:
nb_NO: Vis fremdriftsblokk:

en: Show question code only
nb_NO: Vis kun spørsmålskode

en: Show question index / allow jumping:
nb_NO: Vis spørsmålsindeks / tillat hopping:

en: Show question number and/or code:
nb_NO: Vis spørsmålsnummer og/eller kode:

en: Show question number only
nb_NO: Vis kun spørsmålsnummer

en: Show script field:
nb_NO: Vis skriptfelt:

en: Show search box on survey list:
nb_NO: Vis søkeboks i liste over undersøkelser.

en: Show start...
nb_NO: Vis første...

en: Show statistics of this question in the public statistics page
nb_NO: Vis statistikk for dette spørsmålet på den offentlige statistikksiden

en: Show survey list:
nb_NO: Vis liste med undersøkelser:

en: Show survey logic file
nb_NO: Vis undersøkelsens logikkfil

en: Show survey title in export PDFs:
nb_NO: Vis tittel på undersøkelse i eksportert PDF:

en: Show text responses inline:
nb_NO: Vis tekstbesvarelser integrert:

en: Show title
nb_NO: Vis tittel

en: Show totals for
nb_NO: Vis totaler for

en: Show totals for either rows, columns or both rows and columns
nb_NO: Vis totalter for enten rader, kolonner eller begge deler

en: Show welcome screen:
nb_NO: Vis velkomstbilde:

en: Showing filtered results
nb_NO: Viser filtrerte resultater

en: Side-menu behaviour:
nb_NO: Oppførsel til sidemeny:

en: Sidemenu
nb_NO: Sidemeny

en: Simple
nb_NO: Enkel

en: Simple bind LDAP configuration doesn't allow LDAP user creation
nb_NO: Enkel LDAP-konfigurasjon tillater ikke opprettelse av LDAP-bruker

en: Simple mode
nb_NO: Forenklet

en: Simple options
nb_NO: Enkle alternativer

en: Simple plugin settings
nb_NO: Lagre innstillinger for tillegg

en: Simple plugins
nb_NO: Enkle tillegg

en: Simple selector
nb_NO: Enkel velger

en: Simple template editor
nb_NO: Enkel malredigering

en: Sine
nb_NO: Sinus

en: Single checkbox
nb_NO: En avkryssingsboks

en: Single choice questions
nb_NO: Enkeltvalgsspørsmål

en: Single response: ID %s
nb_NO: Enkeltbesvarelse: ID %s

en: Sinhala
nb_NO: singalesisk

en: Site name
nb_NO: Nettstednavn

en: Site name:
nb_NO: Navn på nettstedet:

en: Size
nb_NO: Størrelse

en: Skipped files:
nb_NO: Filer sett bort fra:

en: Skipped participant entry:
nb_NO: Hoppet over deltakeroppføring:

en: Slider
nb_NO: Skyvekontroll

en: Slider accuracy
nb_NO: Nøyaktighet i skyvekontrollen

en: Slider initial value
nb_NO: Startverdi i skyvekontrollen

en: Slider initial value set at start
nb_NO: Utgangsverdien på skyvekontrollen ved start

en: Slider left/right text separator
nb_NO: Venstre/høyre tekst-skilletegn for skyvekontrollen

en: Slider maximum value
nb_NO: Maksimumsverdi i skyvekontrollen

en: Slider minimum value
nb_NO: Minimumsverdi i skyvekontrollen

en: Slider start as this value. You can use Expression manager, but this must be a number before showing the page. This setting has priority over slider starts at the middle position.
nb_NO: Skyvekontrollen starter med denne verdien. Du kan bruke uttrykksbehandleren, men det må angis en verdi før siden vises. Denne innstillingen har prioritet over skyvekontrollens start i midtre posisjon.

en: Slider starts at the middle position
nb_NO: Skyvekontrollen starter i midtposisjon

en: Slider with emoticon
nb_NO: Skyvekontroll med emoticon

en: Slovak
nb_NO: slovakisk

en: Slovenian
nb_NO: slovensk

en: Small screens
nb_NO: Små skjermer

en: Soft
nb_NO: Medgjørlig

en: Soft lock
nb_NO: Medgjørlig lås

en: Some URL description
nb_NO: En eller annen URL-beskrivelse

en: Some automatic fixes were already applied.
nb_NO: Noen automatiske fikser ser ut til allerede å være lagt til.

en: Some description text
nb_NO: En beskrivende tekst

en: Some directories are not writable. Please change the folder permissions for /tmp and /upload/themes in order to enable this option.
nb_NO: Noen kataloger er ikke skrivbare. Endre katalogrettigheter i /tmp og /upload/templates for å muliggjøre dette alternativet.

en: Some emails were not sent because the server did not accept the email(s) or some other error occured.
nb_NO: Noen e-poster ble ikke sendt fordi tjeneren ikke godtok e-postene, eller fordi en annen feil oppsto.

en: Some entries had a validity date set which was not yet valid or not valid anymore.
nb_NO: Noen oppføringer hadde en angitt gyldighetsdato som enda ikke var gyldig, eller som ikke lenger var gyldig.

en: Some example answer option
nb_NO: Eksempel på svaralternativ

en: Some example subquestion
nb_NO: Eksempel på underspørsmål

en: Some piece-of-cake steps to create your very own first survey:
nb_NO: Noen enkle trinn for å lage din første undersøkelse:

en: Some questions have been disabled
nb_NO: Noen spørsmål er blitt deaktivert

en: Some text in this answer
nb_NO: Noe tekst i dette svaret

en: Something went wrong!
nb_NO: Noe gikk galt!

en: Something went wrong! Are the survey menus properly restored?
nb_NO: Noe gikk galt! Er menyene gjenopprettet på riktig måte?

en: Sorry there are no supported question types in this survey.
nb_NO: Beklager, men det er ikke noen støttede spørsmålstyper i undersøkelsen.

en: Sorry your responses have exceeded a quota on this survey.
nb_NO: Beklager, men denne undersøkelsen hadde kvote på antall besvarelser. Kvoten for undersøkelsen er oppnådd, og det er derfor ikke mulig å levere flere besvarelser.

en: Sorry, but the LDAP module is missing in your PHP configuration.
nb_NO: Beklager, men LDAP-modulen mangler i PHP-oppsettet på tjeneren.

en: Sorry, but this question has no responses yet so a graph cannot be shown.
nb_NO: Beklager, men dette spørsmålet har foreløpig ikke noen besvarelse, og en graf kan derfor ikke vises.

en: Sorry, but this question has too many answer options to be shown properly in a graph.
nb_NO: Dette spørsmålet har for mange svaralternativ til å vises riktig i et diagram.

en: Sorry, file type %s (extension : %s) is not allowed!
nb_NO: Beklager, filtype %s (endelse: %s) er ikke tillatt!

en: Sorry, no more files can be uploaded!
nb_NO: Beklager, ingen flere filer kan lastes opp!

en: Sorry, only %s extensions are allowed!
nb_NO: Beklager, det er kun filendelsene %s som er tillatte!

en: Sorry, only %s files can be uploaded for this question!
nb_NO: Beklager, kun %s filer kan lastes opp til dette spørsmålet!

en: Sorry, the name you entered for the label set is already in the database. Please select a different name.
nb_NO: Beklager, navnet du skrev inn for etikettesamlingen er allerede i databasen. Vennligst velg et annet navn.

en: Sorry, the request failed!
nb_NO: Beklager, forespørselen mislyktes!

en: Sorry, the uploaded file (%s) is larger than the allowed filesize of %s KB.
nb_NO: Beklager, den opplastede filen (%s) er større enn den tillatte filstørrelsen på %s KB.

en: Sorry, there are no files for this response.
nb_NO: Det finnes ingen filer i denne besvarelsen.

en: Sorry, there was an error uploading your file, error code : %s.
nb_NO: Beklager, en feil oppstod ved opplasting av fil. Feilkode: %s.

en: Sorry, there was an error uploading your file.
nb_NO: Beklager, men det oppstod en feil ved opplasting av filen.

en: Sorry, this file extension (%s) is not allowed!
nb_NO: Beklager, denne filtypen (%s) er ikke tillatt!

en: Sorry, this file is too large. Only files up to %01.2f MB are allowed.
nb_NO: Filen er for stor. Kun filer opptil %01.2f MB er tillatt.

en: Sorry, this file is too large. Only files upto %s KB are allowed.
nb_NO: Beklager, denne filen er for stor. Kun filer opp til %s KB er tillatt.

en: Sorry, this file type is not allowed. Please contact your administrator for a list of allowed filetypes.
nb_NO: Beklager, denne filtypen er ikke tillatt. Kontakt administrator for en liste over tillatte filtyper.

en: Sorry, this file was not found.
nb_NO: Denne filen ble ikke funnet.

en: Sorry, this response was not found.
nb_NO: Beklager, denne besvarelsen ble ikke funnet.

en: Sorry, unable to check extension of this file type %s.
nb_NO: Ikke mulig å kontrollere filendelse på denne type file %s.

en: Sort answers alphabetically
nb_NO: Sorter svarene alfabetisk

en: Sort order
nb_NO: Rekkefølge

en: Sort the answer options alphabetically
nb_NO: Sorter svaralternativene alfabetisk

en: Source table
nb_NO: Kildetabell

en: Sourcecode
nb_NO: Kildekode

en: Sourcecode editor
nb_NO: Kildekoderedigering

en: Spanish
nb_NO: Spansk

en: Spanish (Argentina)
nb_NO: Spansk (Argentina)

en: Spanish (Argentina) (Informal)
nb_NO: Spansk (Argentina, uformell)

en: Spanish (Chile)
nb_NO: Spank (Chile)

en: Spanish (Colombia)
nb_NO: Spansk (Colombia)

en: Spanish (Mexico)
nb_NO: Spansk (Mexico)

en: Specify a custom date/time format (the <i>d/dd m/mm yy/yyyy H/HH M/MM</i> formats and "-./: " characters are allowed for day/month/year/hour/minutes without or with leading zero respectively. Defaults to survey's date format
nb_NO: Spesifiser et tilpasset format for dato og tid (tegnene <i>d/dd m/mm yy/yyyy H/HH M/MM</i> og -./: kan brukes for dag, måned, år, time og minutt – med eller uten null foran. Standard er undersøkelsens datoformat.

en: Specify how array-filtered subquestions should be displayed
nb_NO: Spesifiser hvordan matrise-filtrerte underspørsmål skal vises

en: Square
nb_NO: kvadrat

en: Square root
nb_NO: Kvadratrot

en: Standard deviation
nb_NO: Standardavvik

en: Standard fields
nb_NO: Standardfelter

en: Standard participant fields
nb_NO: Standard deltakerfelt

en: Stars
nb_NO: Stjerner

en: Start HTML editor in a popup window
nb_NO: Start HTML-redigeringen i eget dialogvindu

en: Start bounce processing
nb_NO: Start gjennomgang av e-postreturer

en: Start database upgrade
nb_NO: Start oppdatering av databasen

en: Start date/time:
nb_NO: Startdato/-tid:

en: Start installation
nb_NO: Begynn installasjon

en: Start language
nb_NO: Standardspråk

en: Start language:
nb_NO: Startspråk:

en: Start survey
nb_NO: Start undersøkelse

en: Start the tour
nb_NO: Start veiledningsturen

en: Started but not yet completed
nb_NO: Påbegynt, men ikke fullført

en: Starting from:
nb_NO: Start fra:

en: Starting in 2.05, variable names should only contain letters and numbers; and may not start with a number. This variable name is deprecated.
nb_NO: Fra og med versjon 2.05 kan variabelnavn kun inneholde bokstaver og tall, og kan ikke starte med et tall. Dette variabelnavnet er ikke lenger gyldig.

en: Statistics
nb_NO: Statistikk

en: Statistics URL
nb_NO: Statistikk URL

en: Statistics report language:
nb_NO: Språk i statistikkrapport:

en: Statistics survey %s
nb_NO: Statistikk for undersøkelse %s

en: Stay safe and up to date
nb_NO: Forbli sikker og oppdatert

en: Step 1:
nb_NO: Trinn 1:

en: Step 2:
nb_NO: Trinn 2:

en: Step value
nb_NO: Trinn-verdi

en: Sticky array headers
nb_NO: Fastsittende matrisehoder

en: Stop this survey
nb_NO: Stopp undersøkelsen

en: Storage
nb_NO: Lagerplass

en: Store the answers to this question encrypted
nb_NO: Lagre svarene på dette spørsmålet kryptert

en: Store the city?
nb_NO: Lagre stedet?

en: Store the country?
nb_NO: Lagre landet?

en: Store the postal code?
nb_NO: Lagre postnummer?

en: Store the state?
nb_NO: Lagre fylket?

en: Straight
nb_NO: Rett frem

en: Strip HTML and PHP tags from a string
nb_NO: Fjerne HTML og PHP tags fra en strenge

en: Strip HTML code:
nb_NO: Fjern HTML-kode:

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning and end of a string
nb_NO: Fjern mellomrom (eller andre tegn) fra begynnelsen og slutten av en tekststreng

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning of a string
nb_NO: Fjern mellomrom (eller andre tegn) fra begynnelsen av en tekststreng

en: Strip whitespace (or other characters) from the end of a string
nb_NO: Fjern mellomrom (eller andre tegn) fra slutten av en tekststreng

en: Strongly agree
nb_NO: Helt enig

en: Strongly disagree
nb_NO: Sterkt uenig

en: Structure
nb_NO: Struktur

en: Style:
nb_NO: Stil:

en: Subject
nb_NO: Emne

en: Subject:
nb_NO: Emne:

en: Submission date
nb_NO: Leveringsdato

en: Submit
nb_NO: Lever besvarelse

en: Submit Your Survey.
nb_NO: Send undersøkelse.

en: Submit your answers
nb_NO: Send inn svarene dine

en: Submit your survey.
nb_NO: Send undersøkelsen.

en: Submitted
nb_NO: Innsendt

en: Subquestion
nb_NO: Underspørsmål

en: Subquestion ID
nb_NO: Underspørsmåls-id

en: Subquestion codes may only contain alphanumeric characters.
nb_NO: Underspørsmålskoder kan kun inneholde alfanumeriske tegn.

en: Subquestion codes must be unique.
nb_NO: Underspørsmålskoder må være unike.

en: Subquestion validation equation
nb_NO: Valideringsligning for underspørsmål

en: Subquestion validation tip
nb_NO: Valideringshint for underspørsmål

en: Subquestion:
nb_NO: Underspørsmål:

en: Subquestions
nb_NO: Underspørsmål

en: Subquestions %s could not be updated.
nb_NO: Underspørsmål %s kunne ikke oppdateres.

en: Subquestions were successfully saved.
nb_NO: Underspørsmål ble lagret.

en: Subscribe to ComfortUpdate!
nb_NO: Abonner på ComfortUpdate!

en: Subtotals based on displayed questions:
nb_NO: Totaler basert på viste spørsmål:

en: Success
nb_NO: Vellykket

en: Success!
nb_NO: Vellykket!

en: Successful login
nb_NO: Vellykket innlogging

en: Successfully created CPDB entries
nb_NO: Opprettet CPDB oppføringer

en: Successfully created participant entries
nb_NO: Opprettet deltakeroppføringer

en: Successfully deleted user group.
nb_NO: Slettet brukergruppe.

en: Successfully saved privacy policy text
nb_NO: Lagret tekst for personvernregler

en: Sum the values of answered questions in the list which pass the critiera (arg op value)
nb_NO: Summer verdiene i besvarte spørsmål i listen som stemmer med kriteriene (arg op verdi)

en: Summary
nb_NO: Oppsummering

en: Summary for %s
nb_NO: Oppsummering for %s

en: Support this project - Donate to
nb_NO: Støtt dette prosjektet - doner til

en: Support this project - Donate to %s!
nb_NO: Støtt dette prosjektet - doner til %s!

en: Survey
nb_NO: Undersøkelse

en: Survey %s
nb_NO: Undersøkelse %s

en: Survey Has Been Deactivated
nb_NO: Undersøkelsen er blitt deaktivert

en: Survey ID
nb_NO: ID

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s)
nb_NO: Undersøkelse med ID %d ble lagret %s med %d post(er)

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s) (%s)
nb_NO: Undersøkelse med ID %d ble lagret %s med %d oppføring(er) (%s)

en: Survey ID (SID)
nb_NO: Undersøkelse-id (SID)

en: Survey ID:
nb_NO: ID:

en: Survey activation
nb_NO: Aktivering av undersøkelse

en: Survey activation error
nb_NO: Feil ved aktivering av undersøkelse

en: Survey administrator %s (%s)
nb_NO: Undersøkelsesadministrator %s (%s)

en: Survey archive (*.lsa)
nb_NO: Arkiv (*.lsa)

en: Survey archive (.lsa)
nb_NO: Arkiv (.lsa)

en: Survey archive - only available for active surveys
nb_NO: Undersøkelsesarkiv - kun tilgjengelig for aktive undersøkelser

en: Survey bounce email address:
nb_NO: Returadresse:

en: Survey cannot be activated yet.
nb_NO: Undersøkelsen kan ikke aktiveres nå.

en: Survey cannot be activated. Either you have no permission or there are no questions.
nb_NO: Undersøkelsen kan ikke aktiveres. Enten mangler du rettigheter eller det finnes ingen spørsmål.

en: Survey container
nb_NO: Undersøkelsescontainer

en: Survey content
nb_NO: Innhold i undersøkelse

en: Survey copy summary
nb_NO: Oppsummering av kopiering av undersøkelse

en: Survey could not be created because it did not have a title
nb_NO: Kunne ikke lage undersøkelsen fordi den mangler tittel

en: Survey could not be updated
nb_NO: Kunne ikke oppdatere undersøkelse

en: Survey could not be updated, please fix the following error:
nb_NO: Undersøkelse kunne ikke oppdateres. Fiks følgende feil:

en: Survey created
nb_NO: Undersøkelse opprettet

en: Survey data policy
nb_NO: Vilkår

en: Survey data policy checkbox label:
nb_NO: Etikett på valg om vilkår:

en: Survey data policy error message:
nb_NO: Feilmelding om vilkår:

en: Survey data policy error:
nb_NO: Vilkårsfeil:

en: Survey data policy label:
nb_NO: Etikett om vilkår:

en: Survey data policy message:
nb_NO: Melding om vilkår:

en: Survey data policy notice:
nb_NO: Merknad om vilkår:

en: Survey data policy:
nb_NO: Vilkår:

en: Survey deleted.
nb_NO: Undersøkelse slettet.

en: Survey deletion
nb_NO: Sletting av undersøkelse

en: Survey description
nb_NO: Beskrivelse

en: Survey display mode is set to %s:
nb_NO: Visningsmodus er satt til: %s:

en: Survey does not pass consistency check
nb_NO: Undersøkelsen består ikke integritetskontrollen

en: Survey expiration date
nb_NO: Utløpsdato

en: Survey files deleted.
nb_NO: Filer er slettet.

en: Survey format
nb_NO: Undersøkelsesformat

en: Survey general settings
nb_NO: Oversikt over generelle innstillinger

en: Survey group
nb_NO: Gruppe

en: Survey group ID
nb_NO: Gruppe-ID

en: Survey group:
nb_NO: Gruppe:

en: Survey groups
nb_NO: Grupper

en: Survey groups:
nb_NO: Grupper:

en: Survey has been activated. Results table has been successfully created.
nb_NO: Undersøkelsen er aktivert. Tabeller for besvarelser er opprettet.

en: Survey id
nb_NO: Undersøkelses-id

en: Survey import summary
nb_NO: Oppsummering av import

en: Survey language could not be created.
nb_NO: Språk kunne ikke opprettes.

en: Survey list
nb_NO: Undersøkelser

en: Survey logic file
nb_NO: Logikkfil

en: Survey logic view
nb_NO: Logikkvisning

en: Survey menu
nb_NO: Meny for undersøkelse

en: Survey menu entry ID
nb_NO: Menyoppførings-id

en: Survey menus
nb_NO: Menyer

en: Survey name
nb_NO: Navn på undersøkelse

en: Survey name (ID)
nb_NO: Navn på undersøkelse (ID)

en: Survey name (ID):
nb_NO: Navn på undersøkelse (ID):

en: Survey not found
nb_NO: Undersøkelse ikke funnet

en: Survey options for theme %s
nb_NO: Alternativer for tema %s

en: Survey overview
nb_NO: Oversikt over undersøkelse

en: Survey owner:
nb_NO: Eier:

en: Survey participant attributes
nb_NO: Deltakerattributter

en: Survey participant attributes to create
nb_NO: Deltakerattributter som skal opprettes

en: Survey participant data (if available)
nb_NO: Deltakerdata (hvis tilgjengelig)

en: Survey participant export options
nb_NO: Valg for deltakereksport

en: Survey participant settings
nb_NO: Innstillinger for deltakere

en: Survey participant summary
nb_NO: Oppsummering av deltakere

en: Survey participants
nb_NO: Deltakere

en: Survey participants have not been initialised for this survey.
nb_NO: Deltakere er ikke klargjort for denne undersøkelsen.

en: Survey permissions
nb_NO: Rettigheter/tilganger

en: Survey permissions for all users in this group were successfully updated.
nb_NO: Rettighetene til alle brukere i gruppen ble oppdatert.

en: Survey permissions were successfully updated.
nb_NO: Rettighetene ble oppdatert.

en: Survey preview only for administration users:
nb_NO: Forhåndsvisning kun for administratorer:

en: Survey quick actions
nb_NO: Hurtigvalg for undersøkelse

en: Survey quota
nb_NO: Kvote

en: Survey quotas
nb_NO: Kvoter

en: Survey registration confirmation
nb_NO: Bekreftelse på registrering

en: Survey response
nb_NO: Besvarelse

en: Survey response %d
nb_NO: Besvarelse %d

en: Survey responses
nb_NO: Besvarelser

en: Survey security
nb_NO: Sikkerhet i undersøkelse

en: Survey settings
nb_NO: Innstillinger for undersøkelse

en: Survey settings for group:
nb_NO: Innstillinger for gruppe:

en: Survey settings were successfully saved.
nb_NO: Innstillinger for undersøkelse ble lagret.

en: Survey status:
nb_NO: Status:

en: Survey storage
nb_NO: Lagerplass for undersøkelser

en: Survey structure
nb_NO: Undersøkelsesstruktur

en: Survey structure (*.lss)
nb_NO: Struktur (*.lss)

en: Survey structure (.lss)
nb_NO: Struktur (.lss)

en: Survey structure import summary
nb_NO: Oppsummering av strukturimport

en: Survey summary
nb_NO: Oppsummering av undersøkelse

en: Survey template
nb_NO: Undersøkelsesmal

en: Survey text elements
nb_NO: Tekstelementer i undersøkelse

en: Survey texts were saved successfully.
nb_NO: Undersøkelsestekster ble lagret.

en: Survey theme
nb_NO: Tema

en: Survey theme options
nb_NO: Temaalternativer

en: Survey theme:
nb_NO: Tema:

en: Survey themes
nb_NO: Undersøkelsestema

en: Survey title
nb_NO: Tittel

en: Survey title and description
nb_NO: Tittel og beskrivelse på undersøkelse

en: Survey title:
nb_NO: Tittel på undersøkelse:

en: Survey-SID/Group
nb_NO: Undersøkelse-SID/gruppe

en: Survey?
nb_NO: Undersøkelse?

en: Surveys
nb_NO: Undersøkelser

en: Surveys in this group
nb_NO: Undersøkelser i denne gruppen

en: Surveys in this group:
nb_NO: Undersøkelser i denne gruppen:

en: Swedish
nb_NO: svensk

en: Switch to closed-access mode
nb_NO: Endre til lukket tilgangsmodus

en: System information
nb_NO: Systeminformasjon

en: System overview
nb_NO: Systemoversikt

en: TIS620 Thai
nb_NO: TIS620 thai

en: Tab
nb_NO: Tabulator

en: Tab-separated-values format (*.txt)
nb_NO: Tab-separerte verdier (*.txt)

en: Table column usage
nb_NO: Tabellkolonneforbruk

en: Table prefix
nb_NO: Tabell-prefiks

en: Table prefix:
nb_NO: Tabellprefiks:

en: Table size usage
nb_NO: Tabellstørrelse

en: Tagalog
nb_NO: tagalog

en: Take ownership
nb_NO: Ta eierskap

en: Tamil
nb_NO: Tamilsk

en: Target database version:
nb_NO: Måldatabaseversjon:

en: Target question
nb_NO: Målspørsmål

en: Template
nb_NO: Mal

en: Template '%s' could not be found.
nb_NO: Malen %s ble ikke funnet.

en: Template '%s' does already exist.
nb_NO: Malen '%s' finnes allerede.

en: Template '%s' was successfully deleted.
nb_NO: Malen '%s' ble slettet.

en: Template Sample
nb_NO: Eksempel på mal

en: Template could not be renamed to '%s'.
nb_NO: Navnet på malen kunne ikke endres til '%s'.

en: Template editor mode
nb_NO: Malredigeringsmodus

en: Template editor mode:
nb_NO: Mal-redigeringsmodus:

en: Template editor:
nb_NO: Malredigering:

en: Template id
nb_NO: Mal-id

en: Template name
nb_NO: Malnavn

en: Template permissions
nb_NO: Maltilganger

en: Template permissions were updated successfully.
nb_NO: Malrettigheter ble oppdatert.

en: Template:
nb_NO: Mal:

en: Templates
nb_NO: Maler

en: Templates Name
nb_NO: Navn på mal

en: Temporary folder cannot be determined.
nb_NO: Midlertidig mappe kan ikke bestemmes.

en: Temporary folder does not exist.
nb_NO: Midlertidig mappe eksisterer ikke.

en: Terminate survey
nb_NO: Avslutt undersøkelse

en: Test if your server has SSL enabled by clicking on this link.
nb_NO: Test om tjeneren har SSL slått på ved å klikke på denne lenken.

en: Test navigation
nb_NO: Test navigering

en: Text [Help] (Tip)
nb_NO: Tekst [hjelp] (tips)

en: Text abbreviated:
nb_NO: Forkort spørsmålstekst:

en: Text box
nb_NO: Tekstfelt

en: Text display
nb_NO: Tekstvisning

en: Text elements
nb_NO: Tekstelementer

en: Text elements:
nb_NO: Tekstelementer:

en: Text input box size
nb_NO: Størrelse på inndataboks

en: Text input box width
nb_NO: Bredden på tekstboksen

en: Text inputs
nb_NO: Tekstbokser

en: Text needs to be lowercase.
nb_NO: Tekst må skrives med små bokstaver.

en: Text needs to be uppercase.
nb_NO: Tekst må skrives med store bokstaver

en: Text questions
nb_NO: Tekstspørsmål

en: Text shown on each subquestion row between both scales in dropdown mode
nb_NO: Teksten som vises på hver underspørsmålslinje mellom begge skalaene i rullegardinmodus

en: Thai
nb_NO: thai

en: Thank you for completing this survey.
nb_NO: Takk for at du besvarte undersøkelsen.

en: Thank you for registering to participate in this survey.
nb_NO: Takk for at du registrerte deg for å delta i undersøkelsen.

en: Thank you for registering. You will receive an email shortly.
nb_NO: Takk for registreringen. Du vil snart motta en e-post.

en: Thank you for saving your survey in progress.  The following details can be used to return to this survey and continue where you left off.  Please keep this e-mail for your reference - we cannot retrieve the password for you.
nb_NO: Undersøkelsen din har blitt lagret. Du kan benytte deg av følgende opplysninger for å komme tilbake der du var i undersøkelsen. Det anbefales at du tar vare på denne e-posten til du er ferdig med undersøkelsen - vi kan ikke finne passordet ditt om du mister det.

en: Thank you for taking the tour!
nb_NO: Takk for at du tok turen!

en: Thank you!
nb_NO: Takk!

en: Thanks for taking this survey!
nb_NO: Takk for at du besvarte denne undersøkelsen!

en: The 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
nb_NO: Varsel om tidsutløp vil være synlig i angitt antall sekunder (vil ikke forsvinne hvis ikke noe angis her)

en: The 2nd 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
nb_NO: Andre gangs advarsel ved tidsutløp vil være synlig i oppgitt antall sekunder (vil ikke forsvinne hvis ikke noe er angitt her)

en: The 2nd message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
nb_NO: Andre gangs advarseltekst som vises ved tidsutløp (en standartdmelding vises hvis det ikke angis noe her)

en: The CAPTCHA settings won't have any effect because you don't have the required GD library activated in your PHP configuration.
nb_NO: CAPTCHA-innstillingene vil ikke ha noen effekt fordi det nødvendige GD-biblioteket ikke er aktivert i PHP-konfigurasjonen.

en: The ComfortUpdate service is currently undergoing maintenance.
nb_NO: ComfortUpdate-tjenesten gjennomgår vedlikehold akkurat nå.

en: The LimeSurvey ComfortUpdate is a great feature to easily update to the latest version of LimeSurvey. To use it you will need an update key.
nb_NO: LimeSurvey ComfortUpdate er en nyttig funksjon for å enkelt oppdatere til siste versjon av LimeSurvey. For å bruke den trenger du en oppdateringsnøkkel.

en: The LimeSurvey ComfortUpdate is an easy procedure to quickly update to the latest version of LimeSurvey.
nb_NO: ComfortUpdate er en enkel løsning for kjapt å oppdatere til siste versjon av LimeSurvey.

en: The Question theme "%s" could not be installed
nb_NO: Spørsmålstemaet "%s" kunne ikke installeres

en: The Question theme "%s" has been sucessfully installed
nb_NO: Spørsmålstemaet "%s" er blitt installert

en: The ZIP file contains wrong paths
nb_NO: ZIP-filen inneholder feil stier

en: The ZIP library is not activated in your PHP configuration thus importing ZIP files is currently disabled.
nb_NO: ZIP-biblioteket er ikke aktivert i PHP-konfigurasjonen. Derfor virker ikke import av ZIP-filer.

en: The above error occurred when the Web server was processing your request.
nb_NO: Feilmeldingen over oppsto da nett-tjeneren behandlet forespørselen.

en: The access code field is always checked for duplicates.
nb_NO: Nøkkelfeltet er alltid kontrollert for duplikater.

en: The access code have provided is not valid or has already been used.
nb_NO: Tilgangskoden er enten ugyldig eller allerede brukt.

en: The access code you have provided is either not valid, or has already been used.
nb_NO: Tilgangskoden er ugyldig eller allerede brukt.

en: The access code you provided doesn't match the one in your session.
nb_NO: Tilganskoden du oppga stemmer ikke med den som er i bruk i sesjonen.

en: The actual question text
nb_NO: Den faktiske spørsmålsteksten

en: The address you have entered is already registered. An email has been sent to this address with a link that gives you access to the survey.
nb_NO: Adressen du har angitt er allerede registrert. En e-post er sendt til denne adressen med en lenke til undersøkelsen.

en: The answer options will be distributed across the number of columns set here
nb_NO: Svaralternativene blir spredd utover det antall kolonner som angis her

en: The answer options will be shown for each subquestion.
nb_NO: Svaralternativene blir vist for hvert av underspørsmålene.

en: The answer to the security question is incorrect.
nb_NO: Svaret på sikkerhetsspørsmålet er feil.

en: The answer(s) must meet these array_filter criteria:
nb_NO: Svar(ene) må stemme overens med disse array_filter-kriteriene:

en: The answer(s) must meet these validation criteria:
nb_NO: Svar(ene) må stemme overens med disse valideringskriteriene:

en: The array question is a type that creates a matrix for the participant.
nb_NO: Matrisespørsmålet er en type som lager en matrise for deltakeren

en: The availability of options is related to the type of question you previously chose.
nb_NO: Tilgjengeligheten av alternativer er relatert til typen spørsmål du tidligere valgte.

en: The basic functions
nb_NO: De grunnleggende funksjonene

en: The closed access mode needs a participant list, which you may create by clicking on the menu entry 'Participants'.
nb_NO: Den lukkede tilgangsmodusen trenger en deltakerliste, som du kan opprette ved å klikke på menyoppføringen Deltakere.

en: The condition could not be added! It did not include the question and/or answer upon which the condition was based. Please ensure you have selected a question and an answer.
nb_NO: Betingelsen kunne ikke legges til! Den inneholdt ikke spørsmålet og/eller svaret betingelsen var basert på. Forsikre deg om at du har valgt et spørsmål og et svar.

en: The condition could not be updated! It did not include the question and/or answer upon which the condition was based. Please ensure you have selected a question and an answer.
nb_NO: Betingelsen kunne ikke oppdateres! Det inneholdt ikke spørsmålet og / eller svaret som betingelsen var basert på. Forsikre deg om at du har valgt et spørsmål og et svar.

en: The content of this box is the actual question text shown to your participants. It may be empty, but that is not recommended. You may use all the power of our WYSIWYG editor to make your question shine.
nb_NO: Innholdet i denne boksen er spørsmålsteksten som vises til deltakerne. Den kan være tom, men det er ikke å anbefale. Du kan bruke alle mulighetene som finnes i WYSIWYG-redigeringen når du utformer designet på spørsmål.

en: The data could not be saved because the response does not exist in the database.
nb_NO: Dataene kunne ikke lagres fordi svaret ikke eksisterer i databasen.

en: The database engine type must be set for MySQL
nb_NO: Databasemotortypen må være angitt for MySQL

en: The database exists and contains LimeSurvey tables.
nb_NO: Databasen eksisterer og inneholder LimeSurvey-tabeller.

en: The database has been updated from version %s to version %s.
nb_NO: Databasen er oppdatert fra versjon %s til versjon %s.

en: The database you specified does already exist.
nb_NO: Databasen du oppgav eksisterer ellerede.

en: The database you specified does not exist:
nb_NO: Databasen du har valgt eksisterer ikke:

en: The destination file name is not the same as the source file name
nb_NO: Målfilnavnet er ikke det samme som kildefilnavnet

en: The email address is not valid.
nb_NO: E-postadressen er ikke gyldig.

en: The email address you have entered is already registered and the survey has been completed.
nb_NO: E-postadressen du har angitt er allerede registrert og undersøkelsen er fullført.

en: The email you used is not valid. Please try again.
nb_NO: Den oppgitte e-postadressen er ugyldig. Vennligst prøv igjen.

en: The end message
nb_NO: Avslutningsmeldingen

en: The entry was assigned the following record id:
nb_NO: Besvarelsen er gitt følgende oppførings-ID:

en: The existing label set has assessment values assigned.
nb_NO: Eksisterende etikettsamling er tilordnet vurderingsverdier.

en: The existing label set has different/more languages.
nb_NO: Eksisterende etikettsamling har andre/flere språk.

en: The file %s was deleted.
nb_NO: Filen %s ble slettet.

en: The file could not be deleted
nb_NO: Filen kunne ikke slettes

en: The file does not exist
nb_NO: Filen eksisterer ikke

en: The file has been successfully uploaded.
nb_NO: Filen er lastet opp.

en: The folder %s doesn't exist and can't be created.
nb_NO: Katalogen %s eksisterer ikke og kan ikke opprettes.

en: The following LimeSurvey updates are available:
nb_NO: Følgende oppdateringer til LimeSurvey er tilgjengelige:

en: The following additional fields were found in your CSV file.
nb_NO: De følgende feltene ble også funnet i din CSV-fil.

en: The following answers should be deleted:
nb_NO: Følgende svar bør slettes:

en: The following assessments should be deleted:
nb_NO: Følgende vurderinger bør slettes:

en: The following conditions should be deleted:
nb_NO: Følgende betingelser bør slettes:

en: The following files will be modified or deleted but were already modified by someone else.
nb_NO: Følgende filer skulle ha blitt endret eller slettet men var allerede endret av noen andre.

en: The following files would be added by the update but already exist. This is unusual and may result from an earlier update attempt.
nb_NO: Følgende filer vil legges til i oppdateringen, men finner fra før. Dette er ikke normalt og kan tyde på en tidligere mislykket oppdatering.

en: The following groups should be deleted:
nb_NO: Følgende grupper bør slettes:

en: The following old participant tables exist and may be deleted if no longer required:
nb_NO: Følgende gamle deltakertabeller finnes og kan slettes hvis de ikke lenger trengs:

en: The following old survey participants tables could be restored:
nb_NO: Følgende gamle deltakertabeller kan gjenskapes:

en: The following old survey participants tables should be deleted because they contain no records or their parent survey no longer exists:
nb_NO: Følgende gamle deltakertabeller kan slettes, fordi de ikke lenger inneholder poster eller fordi foreldreundersøkelsen ikke eksisterer lenger:

en: The following old survey response tables exist and may be deleted if no longer required:
nb_NO: Følgende svartabeller finnes, og kan slettes hvis de ikke lenger trengs:

en: The following old survey tables should be deleted because they contain no records or their parent survey no longer exists:
nb_NO: Følgende gamle tabeller bør slettes siden de ikke lenger har noen oppføringer, eller deres foreldreundersøkelser eksisterer ikke lenger:

en: The following plugin will be installed. Please click "Install" to install the plugin, or "Abort" to abort. Aborting will remove the files from the file system.
nb_NO: Følgende tillegg blir installert. Klikk "Installer" for å installere tillegget, eller "Avbryt" for å avbryte. Å avbryte vil fjerne filene fra filsystemet.

en: The following plugin will be updated. Please click "Update" to update the plugin, or "Abort" to abort.
nb_NO: Følgende tillegg vil bli oppdatert. Klikk "Oppdater" for å oppdatere tillegget, eller "Avbryt" for å avbryte.

en: The following problems have been found:
nb_NO: Følgende problemer ble funnet:

en: The following questions should be deleted:
nb_NO: Følgende spørsmål bør slettes.

en: The following steps will be done by this update:
nb_NO: Følgende trinn blir utført ved denne oppdateringen:

en: The following survey language settings should be deleted:
nb_NO: Følgende språkinnstillinger for undersøkelser bør slettes:

en: The following surveys are available:
nb_NO: Følgende undersøkelser er tilgjengelige:

en: The following surveys have an errorneous question group order. Please go to each survey respectively, check the group order and save it.
nb_NO: Følgende undersøkelser har en feilaktig rekkefølge på spørsmålsgruppene. Gå til hver undersøkelse og kontroller grupperekkefølgen.

en: The following surveys have an errorneous question order. Please go to each question and group respectively, check the question order and save it.
nb_NO: Følgende undersøkelser har feil ved spørsmålenes rekkefølge. Gå gjennom hvert spørsmål og gruppe og kontroller rekkefølgen.

en: The following surveys should be deleted:
nb_NO: Følgende undersøkelser bør slettes:

en: The following user group assignments should be deleted:
nb_NO: Følgende brukergruppeoppgaver bør slettes:

en: The fonts file %s was not found in <limesurvey root folder>/fonts directory. Please, see the txt file for your language in fonts directory to generate the charts.
nb_NO: Font-filen %s ble ikke funnet i katalogen <limesurvey rotkatalog>/fonts. Sjekk txt-filen på ditt språk i font-katalogen for å generere diagrammene.

en: The handle is displayed at the middle of the slider except if Slider initial value is set (this will not set the initial value).
nb_NO: Håndtaket blir vist på midten av skyvekontrollen med mindre en standardverdi er satt (denne innstillingen vil ikke angi en standardverdi).

en: The imap PHP library is not installed or not activated. Please contact your system administrator.
nb_NO: PHP-biblioteket for imap er ikke installert eller aktivert. Vennligst kontakt systemadministrator.

en: The languages of the imported group file must at least include the base language of this survey.
nb_NO: Språket i importert gruppefil må minimum inneholde grunnspråket i undersøkelsen.

en: The languages of the imported question file must at least include the base language of this survey.
nb_NO: Språket i det importerte spørsmålet må minst inneholde grunnspråket i undersøkelsen.

en: The last column shows the total for the row.
nb_NO: Siste kolonne viser totalen for raden.

en: The last row shows the total for the column and the last column shows the total for the row.
nb_NO: Siste raden viser totalen for kolonnen og siste kolonne viser totalen for raden.

en: The last row shows the total for the column.
nb_NO: Siste raden viser totalen for kolonnen.

en: The latest available version is %s.
nb_NO: Den siste tilgjengelige versjonen er %s.

en: The logarithm of number to base, if given, or the natural logarithm.
nb_NO: Logaritmen til nummeret som skal brukes som base, hvis oppgitt, ellers den naturlige logaritmen.

en: The maximum number of files has been uploaded. You may return back to survey.
nb_NO: Maks antall filer har blitt lastet opp. Du kan gå tilbake til undersøkelsen.

en: The message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
nb_NO: Melding som vises ved tidsutløp (en standardmelding vises hvis det ikke blir angitt noe her)

en: The message to display when the time limit has expired (a default message will display if this setting is left blank)
nb_NO: Melding som vises når tiden har løpt ut (en standardmelding vil vises hvis denne innstillingen er tom)

en: The minimum number of files has not been uploaded.
nb_NO: Det har ikke blitt lastet opp nok filer.

en: The most important question-related options are displayed here.
nb_NO: De viktigste spørsmålsmessige alternativene vises her.

en: The most important settings of your survey can be reached from this sidebar: the survey settings menu and the survey structure menu. You may resize it to fit your screen to easily navigate through the available options. If the size of the sidebar is too small, the options get collapsed and the quick-menu is displayed. If you wish to work from the quick-menu, either click on the arrow button or drag it to the left.
nb_NO: De viktigste innstillingene til undersøkelsen nås fra dette sidepanelet: innstillinger og struktur. Størrelsen kan endres for å tilpasses skjermen og gjøre det enkelt å navigere i valgene. Hvis sidepanelet blir for smalt trekkes valgene sammen og en hurtigmeny vises som alternativ. Hvis du ønsker å bruker hurtigmenyen, klikk på pilknappen eller dra den mot venstre.

en: The name must be unique for all menu entries throughout the software.
nb_NO: Navnet må være unikt for alle menyoppføringer.

en: The new password can not be empty.
nb_NO: Det nye passordet kan ikke være tomt.

en: The new question group/question order was successfully saved.
nb_NO: Den nye spørsmålsgruppe/spørsmålsrekkefølge ble lagret.

en: The participant cannot upload a single file larger than this size. Server configuration allow a maximum file size of %s KB.
nb_NO: Deltakeren kan ikke laste opp en enkelt fil større enn denne størrelsen. Innstillingene på tjeneren tillater maksimalt filstørrelser på %s KB.

en: The participant table associated with this survey has been renamed to:
nb_NO: Deltakertabellen som brukes av denne undersøkelsen har endret navn til:

en: The participant table has now been removed and access codes are no longer required to access this survey.
nb_NO: Deltakertabellen er nå fjernet og tilgangskoder er ikke lenger nødvendige for å få tilgang til undersøkelsen.

en: The password does not reach the minimum length of %s characters
nb_NO: Passordet når ikke minimumslengden på %s tegn

en: The password does require at least one digit
nb_NO: Passordet krever minst ett siffer

en: The password does require at least one special character
nb_NO: Passordet krever minst ett spesialtegn

en: The password does require at least one uppercase character
nb_NO: Passordet krever minst en stor bokstav

en: The password will be generated and sent by email.
nb_NO: Passordet blir generert og send pr. e-post.

en: The password you have chosen at the optional settings step.
nb_NO: Passordet du valgte i siste trinn under installasjonen.

en: The permissions of this superadmin cannot be updated!
nb_NO: Rettighetene til denne superadmin kan ikke oppdateres!

en: The plugin could not be installed or updated:
nb_NO: Tillegget kunne ikke installeres eller oppdateres:

en: The plugin is not compatible with your version of LimeSurvey.
nb_NO: Tillegget er ikke kompatibelt med din versjon av LimeSurvey.

en: The plugin settings were saved.
nb_NO: Innstillingene til tillegget ble lagret.

en: The plugin was not found.
nb_NO: Tillegget ble ikke funnet.

en: The plugin was successfully installed. You need to activate it before you can use it.
nb_NO: Tillegget ble installert. Du må aktivere det før du kan bruke det.

en: The plugin was successfully updated. You might need to deactivate it and activate it again to apply changes.
nb_NO: Programtillegget ble oppdatert. Du må kanskje deaktivere det og aktivere det igjen for å bruke endringer.

en: The question bar
nb_NO: Spørringslinjen

en: The question code is mandatory.
nb_NO: Spørsmålskoden er obligatorisk.

en: The question could not be added. You must enter at least a question code.
nb_NO: Dette spørsmålet kunne ikke legges til. Du må skrive inn minst en spørsmålskode.

en: The question could not be added. You must enter at least enter a question code.
nb_NO: Kunne ikke legge til spørsmål. Du må i hvertfall legge inn en spørsmålskode.

en: The question could not be imported for the following reasons:
nb_NO: Spørsmålet kunne ikke importeres av følgende grunner:

en: The question group was deleted.
nb_NO: Spørsmålsgruppen ble slettet.

en: The record of your survey responses does not contain any identifying information about you, unless a specific survey question explicitly asked for it.
nb_NO: Lagring av din besvarelse i undersøkelsen vil ikke inneholde informasjon om deg, med mindre et spørsmål i undersøkelsen spesielt har spurt deg om noe slikt.

en: The records have been saved successfully!
nb_NO: Oppføringene har blitt lagret!

en: The redundancy check looks for tables leftover after deactivating a survey. You can delete these if you no longer require them.
nb_NO: Redundans-kontrollen ser etter tabeller som har blitt igjen etter at undersøkelser er blitt deaktivert. Disse kan slettes hvis det ikke lenger er behov for dem.

en: The related survey is missing.
nb_NO: Den relaterte undersøkelsen mangler.

en: The request could not be understood by the server due to malformed syntax.
nb_NO: Forespørselen ble ikke forstått av tjeneren fordi det er feil i syntaksen.

en: The requested URL was not found on this server.
nb_NO: Den forespurte URLen ble ikke funnet på denne tjeneren.

en: The requested files do not exist on the server.
nb_NO: Den forespurte filen finnes ikke på tjeneren.

en: The required directory for saving the uploaded files couldn't be created. Please check file premissions on the /upload/surveys directory.
nb_NO: Mappen for å lagre opplastede filer kunne ikke opprettes. Vennligst sjekk rettighetene til katalogen /upload/surveys.

en: The response record %s was updated.
nb_NO: Besvarelse %s ble oppdatert.

en: The response timings table has been renamed to:
nb_NO: Tabellen med tidsbruk har endret navn til:

en: The responses table has been renamed to:
nb_NO: Tabellen med besvarelser har endret navn til:

en: The responses to this survey are no longer available using LimeSurvey.
nb_NO: Besvarelsene til denne undersøkelsen er ikke lenger tilgjengelige fra LimeSurvey.

en: The selected attribute was invalid.
nb_NO: Det valgte attributtet var ugyldig.

en: The server tried to call an unknown view!
nb_NO: Tjeneren etterspurte en ugyldig visning!

en: The settings tab with the survey menu
nb_NO: Innstillingsfanen med menyen

en: The sidebar
nb_NO: Sidefeltet

en: The size of the randomly generated password (min. 8)
nb_NO: Størrelsen på det tilfeldig genererte passordet (min. 8)

en: The sum must be at least %s
nb_NO: Summen må minst være %s

en: The sum must be at most %s
nb_NO: Summen må minst være %s

en: The sum must be between %s and %s
nb_NO: Summen må være mellom %s og %s

en: The sum must equal %s
nb_NO: Summen må være lik %s

en: The sum must equal %s.
nb_NO: Summen må være lik %s.

en: The sum of the multiple numeric inputs must be greater than this value
nb_NO: Summen av flere numeriske inndata må være større enn denne verdien

en: The superadmin role cannot be changed.
nb_NO: Superadmin-rollen kan ikke endres.

en: The survey cannot be activated until these problems have been resolved.
nb_NO: Undersøkelsen kan ikke aktiveres før disse problemene er løst.

en: The survey description
nb_NO: Beskrivelse av undersøkelsen

en: The survey group '%s' was deleted.
nb_NO: Gruppen '%s' ble slettet.

en: The survey in which you are trying to participate does not seem to exist.
nb_NO: Undersøkelsen du prøver å besvare ser ikke ut til å eksistere.

en: The survey participant was successfully updated.
nb_NO: Deltakeren er oppdatert.

en: The survey response table could not be created.
nb_NO: Tabell med besvarelser kunne ikke opprettes.

en: The survey structure
nb_NO: Strukturen

en: The survey title
nb_NO: Tittel på undersøkelsen

en: The survey was successfully expired by setting an expiration date in the survey settings.
nb_NO: Denne undersøkelsen ble endret til utløpt ved at det ble satt utløpsdato i undersøkelsens innstillinger.

en: The survey you selected does not exist
nb_NO: Undersøkelsen du har valgt finnes ikke

en: The template upload directory doesn't exist or is not writable.
nb_NO: Opplastingskatalogen til malen finnes ikke eller den er ikke skrivbar.

en: The text inserted here will be displayed on the welcome screen, which is the first thing that your respondents will see when they access your survey..
nb_NO: Teksten som er satt inn her vises på velkomstskjermen. Den er det første deltakere vil se når de får tilgang til undersøkelsen.

en: The text message that displays in the countdown timer during the countdown
nb_NO: Meldingen som vises under nedtellingen for tidsutløp

en: The theme '%s' has been reset.
nb_NO: Tema '%s' er tilbakestilt.

en: The theme upload directory doesn't exist or is not writable.
nb_NO: Opplastingskatalogen for tema finnes ikke eller kan ikke skrives til.

en: The three top boxes are the most basic functions of LimeSurvey.
nb_NO: De tre boksene øverst er de mest grunnleggende funksjonene i LimeSurvey.

en: The title of the question group is visible to your survey participants (this setting can be changed later and it cannot be empty). Question groups are important because they allow the survey administrators to logically group the questions. By default, each question group (including its questions) is shown on its own page (this setting can be changed later).
nb_NO: Tittelen på spørsmålsgruppen er synlig for deltakere (innstillingen kan endres senere, men den kan ikke være tom). Spørsmålsgrupper er viktige fordi det muliggjør logisk gruppering av spørsmål. Standard er at hver spørsmålsgruppe og spørsmålene i gruppen vises på en side (denne innstillingen kan endres senere).

en: The title of your question
nb_NO: Tittelen på spørsmålet ditt

en: The top bar
nb_NO: Topplinjen

en: The type of your database management system
nb_NO: Hvilken database som skal brukes

en: The update is now complete!
nb_NO: Oppdateringen er fullført!

en: The update server is currently busy. This usually happens when the update files for a new version are being prepared.
nb_NO: Oppdateringstjeneren er for tiden opptatt. Dette skjer vanligvis når oppdateringsfilene for en ny versjon er i ferd med å bli klargjort.

en: The user name cannot be changed.
nb_NO: Brukernavnet kan ikke endres.

en: The username already exists.
nb_NO: Brukernavnet finnes fra før.

en: The value of this variable can not be changed
nb_NO: Verdien til denne variabelen kan ikke endres

en: The welcome message
nb_NO: Velkomstmeldingen

en: Theme
nb_NO: Tema

en: Theme %s does not exist.
nb_NO: Malen %s finnes ikke.

en: Theme '%s' does not exist.
nb_NO: Tema '%s' finnes ikke.

en: Theme '%s' has been uninstalled because it's not compatible with this LimeSurvey version.
nb_NO: Mal '%s' er avinstallert fordi den ikke er kompatibel med denne versjonen av LimeSurvey.

en: Theme '%s' was successfully deleted.
nb_NO: Tema '%s' ble slettet.

en: Theme editor
nb_NO: Malredigering

en: Theme editor:
nb_NO: Temaredigering:

en: Theme name
nb_NO: Temanavn

en: Theme options
nb_NO: Temaalternativer

en: Theme options differences
nb_NO: Ulikheter i temavalg

en: Theme options saved.
nb_NO: Temaalternativer lagret.

en: Theme:
nb_NO: Tema:

en: Themes
nb_NO: Tema

en: Themes options for this survey group
nb_NO: Malalternativer for denne gruppen

en: Themes storage
nb_NO: Lagerplass for tema

en: Themes:
nb_NO: Tema:

en: There are %s orphaned default value entries which can be deleted.
nb_NO: Det er %s foreldreløse oppføringer av standardverdier som kan slettes.

en: There are %s orphaned question attributes.
nb_NO: Det er %s foreldreløse spørsmålsattributter.

en: There are %s orphaned quota entries which can be deleted.
nb_NO: Det er %s foreldreløse kvoteoppføringer som kan slettes.

en: There are %s orphaned quota language settings which can be deleted.
nb_NO: Det er %s foreldreløse kvotespråk som kan slettes.

en: There are %s orphaned quota members which can be deleted.
nb_NO: Det er %s foreldreløse kvotemedlemmer som kan slettes.

en: There are %s questions in this survey.
nb_NO: Det er %s spørsmål i undersøkelsen.

en: There are empty question groups in this survey - please create at least one question within a question group.
nb_NO: Det finnes tomme spørsmålsgrupper i undersøkelsen. Opprett minst ett spørsmål i en spørsmålsgruppe.

en: There are more emails pending than can be sent in one batch. Continue sending emails by clicking below, or wait %s seconds.
nb_NO: Det finnes flere e-poster som venter på å bli sendt enn det er mulig å sende på en gang. Fortsett å sende e-post ved å klikke nedenfor, eller vent %s sekunder.

en: There are no existing conditions in this survey.
nb_NO: Det er ingen eksisterende betingelser i undersøkelsen.

en: There are no groups available.
nb_NO: Det finnes ingen tilgjengelige grupper.

en: There are no label sets which match the survey default language
nb_NO: Det er ingen etikettesamlinger som stemmer med standardspråk for undersøkelsen

en: There are no more questions. Please press the <Submit> button to finish this survey.
nb_NO: Det er ingen flere spørsmål. Vennligst trykk på <Lever besvarelse> for å fullføre undersøkelsen.

en: There are no participants to be exported.
nb_NO: Det finnes ingen deltakere som kan eksporteres.

en: There are no questions in this group.
nb_NO: Det finnes ikke spørsmål i denne gruppen.

en: There are no questions in this survey
nb_NO: Det er ingen spørsmål i undersøkelsen

en: There are no questions in this survey.
nb_NO: Det finnes ikke spørsmål i undersøkelsen.

en: There are no simple options in this survey theme.
nb_NO: Det er ingen enkle alternativer i dette temaet.

en: There are no unmapped attributes
nb_NO: Det finnes ingen frakoblede attributter

en: There are security updates available for %s (type: %s).
nb_NO: Det er sikkerhetsoppdateringer tilgjengelig for %s (type: %s).

en: There are two ways to stop a survey. Please read carefully about the two options below and choose the right one for you.
nb_NO: Det er to måter å stoppe en undersøkelse. Les nøye under hva som skiller de to alternativene og velg det som passer.

en: There are updates available for %s (type: %s).
nb_NO: Det er tilgjengelige oppdateringer for %s (type: %s).

en: There are {EMAILCOUNT} emails still to be sent.
nb_NO: Det er fortsatt {EMAILCOUNT} e-poster å sende.

en: There are {NUMBEROFQUESTIONS} questions in this survey.
nb_NO: Det er {NUMBEROFQUESTIONS} spørsmål i undersøkelsen.

en: There has to be at least one language.
nb_NO: Det må være minst ett språk.

en: There is 1 question in this survey
nb_NO: Det er ett spørsmål i undersøkelsen

en: There is 1 question in this survey.
nb_NO: Det finnes ett spørsmål i undersøkelsen.

en: There is already a recorded answer for this access code
nb_NO: Det er allerede lagret en besvarelse med denne tilgangskoden

en: There is already an entry with that exact access code in the table.
                         The same access code cannot be used in multiple entries.
nb_NO: Det er allerede en oppføring med den samme tilgangskoden i tabellen.
     Den samme tilgangskoden kan ikke brukes i flere oppføringer.

en: There is already an entry with that exact access code in the table. The same access code cannot be used in multiple entries.
nb_NO: Det finnes allerede en oppføring med denne tilgangskoden i tabellen. Samme tilgangskode kan ikke brukes i flere oppføringer.

en: There is no matching saved survey.
nb_NO: Det finnes ingen lagret undersøkelse.

en: There is no matching survey.
nb_NO: Det finnes ingen slik undersøkelse.

en: There is no matching user %s in group %s.
nb_NO: Det finnes ingen treff på bruker %s i gruppe %s.

en: There is {n} user attribute field in this survey participants table.|There are {n} user attribute fields in this survey participants table.
nb_NO: Det er {n} brukerattributtfelt i denne deltakertabellen.|Det er {n} brukerattributtfelt i denne deltakertabellen.

en: There was a problem deleting the template '%s'. Please check your directory/file permissions.
nb_NO: Problemer med å slette malen '%s'. Vennligst sjekk katalog- og fil-rettigheter.

en: There was a problem downloading the update file. Please try to restart the update process.
nb_NO: Det skjedde et problem under nedlastingen av oppdateringsfilen. Vennligst prøv å starte oppdateringen på nytt.

en: There was a problem updating the user permissions.
nb_NO: Det oppstod et problem med å oppdatere brukerrettighetene.

en: There was an error using the Google API.
nb_NO: Det oppsto en feil ved bruk av Google-API.

en: There was an error when saving your personal settings.
nb_NO: Det oppsto en feil ved lagring av dine personlige innstillinger.

en: There were errors when trying to populate the database:
nb_NO: Det ble oppdaget feil når databasen ble forsøkt fyllt:

en: There were no eligible emails to send. This will be because none satisfied the criteria of:
nb_NO: Det fantes ikke noen kvalifiserte e-poster å sende. Dette skyldes at ingen oppfyller kriteriene:

en: These files will be backed up and then replaced by the update procedure.
nb_NO: Disse filene vil først sikkerhetskopieres og deretter erstattes av oppdateringen.

en: These settings cannot be changed once the survey is online.
nb_NO: Disse innstillingene kan ikke endres når undersøkelsen er online.

en: They represent an easy way to get back to any previous setting, and provide a general overview of where you are.
nb_NO: De representerer en enkel måte å komme tilbake til tidligere innstillinger, og gi en generell oversikt over hvor du er.

en: They were found to be duplicate using a combination of firstname, lastname and email fields
nb_NO: De ble antatt å være duplikater ved å bruke en kombinasjon av fornavn, etternavn og e-postadresse

en: They were found to be duplicate using the participant id field
nb_NO: De ble antatt å være duplikater ved å bruke feltet for deltaker-id

en: Third choice
nb_NO: Tredje valg

en: This ZIP archive contains no valid Resources files. Import failed.
nb_NO: Feil: Dette ZIP-arkivet inneholdt ikke gyldige ressursfiler.

en: This ZIP archive contains no valid template files. Import failed.
nb_NO: Dette ZIP-arkivet inneholdt ingen gyldige mal-filer. Importeringen feilet.

en: This action need confirmation.
nb_NO: Denne handlingen trenger en bekreftelse.

en: This action need to be confirmed.
nb_NO: Denne handlingen må bekreftes.

en: This archive contains a PDF file of the survey, the queXML file of the survey and a queXF banding XML file which can be used with queXF: http://quexf.sourceforge.net/ for processing scanned surveys.
nb_NO: Dette arkivet inneholder en PDF-fil av undersøkelsen, en queXML-fil og en queFX-fil med XML som kan brukes med queXF: http://quexf.sourceforge.net/ for prosessering av innskannede undersøkelser.

en: This attribute is automatically mapped
nb_NO: Dette attributtet er koblet automatisk

en: This bar will change as you move through the functionalities. The current bar corresponds to the "overview" tab. It contains the most important LimeSurvey functionalities such as preview and activate survey.
nb_NO: Denne linjen vil endre seg etter hvert som du beveger deg rundt i funksjonaliteten. Nåværende linje samsvarer med oversiktsfanen. Den inneholder de viktigste funksjonene i LimeSurvey slik som forhåndsvis og aktiver undersøkelse.

en: This code is already used - duplicate codes are not allowed.
nb_NO: Denne koden er allerede brukt - duplikatkoder er ikke tillatt.

en: This code is also the name of the variable that will be exported to SPSS or Excel.
nb_NO: Denne koden er også navnet på variabelen som blir eksportert til SPSS eller Excel.

en: This code is normally not shown to your participants, still it is necessary and has to be unique for the survey.
nb_NO: Denne koden vises normalt ikke til deltakerne, men den er fortsatt nødvendig og må være unik i undersøkelsen.

en: This description is also visible to your participants.
nb_NO: Denne beskrivelsen er også synlig for deltakerne.

en: This email address cannot be used because it was opted out of this survey.
nb_NO: Denne e-postadressen kan ikke brukes fordi den er valgt bort i denne undersøkelsen.

en: This email address is already registered but the email adress was bounced.
nb_NO: Denne e-postadressen er allerede registert, men den kom i retur.

en: This export is intended to create a complete backup of an active survey for archival purposes.
nb_NO: Denne eksporten er ment å lage en fullstendig sikkerhetskopi av en aktiv undersøkelse for arkivformål.

en: This export will dump all the groups, questions, answers and conditions for your survey into a .LSS file (which is basically an XML file). This dump file can be used with the 'Import survey' feature when creating a new survey.
nb_NO: Denne eksporten vil dumpe alle gruppene, spørsmålene, svarene og betingelsene for undersøkelsen i en .LSS-fil (som egentlig er en XML-fil). Denne dumpfilen kan brukes med funksjonen 'Importer undersøkelse' når du oppretter en ny undersøkelse.

en: This expression uses a possibly invalid comparison. Are you sure you didn't mean to do a numerical comparison? See manual for more information.
nb_NO: Dette uttrykket bruker en mulig ugyldig sammenligning. Er du sikker på at du ikke har ment å gjøre en numerisk sammenligning? Se håndboken for mer informasjon.

en: This feature is designed to make it easy to use Excel to author and edit surveys.
nb_NO: Denne funksjonen er laget for å gjøre det enkelt å bruke Excel til å lage og redigere undersøkelser.

en: This feature is only available for MySQL databases. Your database type is %s.
nb_NO: Denne funksjonaliteten er bare tilgjengelig når det brukes MySQL-databaser. Din databasetype er %s.

en: This field is encrypted and can only be searched by exact match. Please enter the exact value you are looking for.
nb_NO: Dette feltet er kryptert og kan bare søkes med nøyaktig samsvar. Angi den nøyaktige verdien du leter etter.

en: This file is not a supported image - please only upload JPG,PNG,GIF or SVG type images.
nb_NO: Denne filen er et bildeformat som ikke støttes. Støttede formater er JPG, PNG og GIF eller SVG.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
nb_NO: Denne filen er ikke et ZIP-arkiv. Importen bli ikke gjennomført.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
nb_NO: Det oppsto en feil. Dette er ikke en gyldig ZIP-fil.

en: This file type is not allowed to be uploaded.
nb_NO: Denne filtypen er ikke tillatt å laste opp.

en: This filename is not allowed to be uploaded.
nb_NO: Filen kan ikke ha dette navnet hvis den skal kunne lastes opp.

en: This function cannot be executed because demo mode is active.
nb_NO: Denne funksjonen kan ikke benyttes fordi demomodus er aktivert.

en: This group contains no questions.  You must add questions to this group before you can preview it
nb_NO: Denne gruppen inneholder ingen spørsmål. Du må legge til spørsmål til denne gruppen før du kan forhåndsvise den

en: This group description is fairly vacuous, but quite important.
nb_NO: Denne gruppebeskrivelsen er temmelig løst formulert, men likevel viktig.

en: This group does not contain any question(s).
nb_NO: Denne gruppen inneholder ikke noen spørsmål.

en: This group has an error
nb_NO: Denne gruppen har en feil

en: This group is empty
nb_NO: Denne gruppen er tom

en: This group is unanswered
nb_NO: Denne gruppen er ubesvart

en: This group, by itself, does not contain any syntax errors.
nb_NO: Denne gruppen, isolert sett, inneholder ingen syntaksfeil.

en: This invitation has already been used.
nb_NO: Denne invitasjonen er allerede brukt.

en: This invitation has no uses left.
nb_NO: Denne invitasjonen har ingen gjenstående.

en: This invitation is not valid anymore.
nb_NO: Denne invitasjonen er ikke lenger gyldig.

en: This invitation is not valid yet.
nb_NO: Denne invitasjonen er ikke gyldig enda.

en: This is a closed-access survey, so you must supply a access code.  Please contact the administrator for assistance.
nb_NO: Dette er en lukket undersøkelse som krever at du har tilgangskode. Kontakt administratoren om du trenger hjelp med dette.

en: This is a controlled survey. You need a valid access code to participate.
nb_NO: Dette er en lukket undersøkelse som krever at du har en gyldig tilgangskode for å delta.

en: This is a hint text that will be shown to the participant describing the question validation equation.
nb_NO: Dette er et hint som blir vist til deltakeren og beskriver spørsmålets valideringsligning.

en: This is a question help text.
nb_NO: Dette er en hjelpetekst til spørsmålet.

en: This is a sample question text. The user was asked to enter a date.
nb_NO: Dette er et eksempel på en spørsmålstekst, bruker skal oppgi en dato.

en: This is a sample question text. The user was asked to pick an entry.
nb_NO: Dette er et eksempel på en spørsmålstekst. Brukeren skal gjøre et valg.

en: This is a sample survey description. It could be quite long.
nb_NO: Dette er et eksempel på en beskrivelse. Den kan gjerne være lang.

en: This is a tip shown to the participant describing the subquestion validation equation.
nb_NO: Dette er hint som vises til deltakeren og beskriver underspørsmålets valideringsligning.

en: This is an anonymized survey. Participant attributes can only be used in non-anonymised surveys.
nb_NO: Dette er en anonym undersøkelse. Deltakerattributter kan kun brukes i undersøkelser som ikke er anonyme.

en: This is an automated email to notify that a user has been created for you on the site '%s'.
nb_NO: Dette er en automatisk utsendt e-post for å meddele at det har blitt opprettet en bruker til deg på nettstedet '%s'.

en: This is an automated email to notify you that your login credentials for '%s' have been reset.
nb_NO: Dette er en automatisk e-post for å varsle deg om at påloggingsinformasjon for ' %s' er tilbakestilt.

en: This is an error message example
nb_NO: Dette er eksempel på en feilmelding

en: This is an update to an unstable version
nb_NO: Dette er en oppdatering til en ustabil versjon

en: This is another sample question text - asking for number.
nb_NO: Dette er et annet eksempel på spørsmålstekst, deltaker skal skrive et tall.

en: This is not a .csv file.
nb_NO: Dette er ikke en .csv-fil.

en: This is not a .xml file.
nb_NO: Dette er ikke en .xml-fil.

en: This is not a valid LimeSurvey survey structure XML file.
nb_NO: Dette er ikke en gyldig LimeSurvey struktur-XML-fil.

en: This is not a valid email address. Please provide a valid email address or leave it empty.
nb_NO: Dette er ikke en gyldig e-postadresse. Oppgi en gyldig e-postadresse eller la feltet være tomt.

en: This is not a valid participant data XML file.
nb_NO: Dette er ikke en gyldig XML-fil for deltakerdata.

en: This is not a valid response data XML file.
nb_NO: Dette er ikke en gyldig XML-fil med svardata.

en: This is not a valid timings data XML file.
nb_NO: Dette er ikke en gyldig XML-fil med tidsbruk.

en: This is one last sample question text - asking for some free text.
nb_NO: Dette er et siste eksempel på en spørsmålstekst, deltaker skal skrive en lenger tekst.

en: This is some help text for this question.
nb_NO: Dette er en hjelpetekst til dette spørsmålet.

en: This is some helpful text.
nb_NO: Dette er en hjelpetekst.

en: This is the LimeSurvey admin interface. Start to build your survey from here.
nb_NO: Dette er LimeSurvey adminpanelet. Du starter å opprette undersøkelsen din her.

en: This is the content of the menu link - leave blank to use the title.
nb_NO: Dette er innholdet i menylenken - la være tom for å bruke tittelen.

en: This is the default email address of the site administrator and used for system messages, contact options and default bounce email.
nb_NO: Dette er standard e-postadresse til nettstedets administrator og brukes for systemmeldinger, kontaktvalg og standardadresse for e-postreturer.

en: This is the default name of the site administrator and used for system messages and contact options.
nb_NO: Dette er standardnavnet på nettstedets administrator og brukes for systemmeldinger og kontaktvalg.

en: This is the question bar.
nb_NO: Dette er spørsmålstasten.

en: This is the sidebar.
nb_NO: Dette er sidefeltet.

en: This is the structure view of your survey. Here you can see all your groups and questions.
nb_NO: Dette er strukturvisningen til undersøkelsen. Her kan du se alle grupper og spørsmål.

en: This is the survey end message.
nb_NO: Dette er undersøkelsens sluttmelding.

en: This is the title of your survey.
nb_NO: Dette er tittelen på undersøkelsen.

en: This is the top bar.
nb_NO: Dette er topplinjen.

en: This list cannot accept survey participant attributes.
nb_NO: Denne listen kan ikke godta deltakerattributter.

en: This message is shown at the end of your survey to every participant. It's a great way to say thank you or give some links or hints where to go next.
nb_NO: Denne meldingen vises ved slutten av undersøkelsen til hver deltaker. Det er en flott måte å si takk eller gi noen lenker eller hint hvor de skal gå videre.

en: This message is shown directly below the survey description on the welcome page. You may leave this blank for now but it is a good way to introduce your participants to the survey.
nb_NO: Denne meldingen vises direkte under beskrivelsen av undersøkelsen på velkomstsiden. Du kan la dette være tomt nå, men det er en god måte å introdusere deltakerne til undersøkelsen.

en: This name has already been used for this survey. You must use a unique save name.
nb_NO: Dette navnet er allerede i bruk på en undersøkelse. Du må angi et unikt navn.

en: This name is reserved for standard template.
nb_NO: Dette navnet er reservert for standardmalen.

en: This name will appear in the survey list overview and in the administration header.
nb_NO: Dette navnet vil være synlig i listen over undersøkelser og på administrasjonssiden.

en: This participant is not active in any survey
nb_NO: Denne deltakeren er ikke aktiv i noen undersøkelse

en: This plugin has no settings.
nb_NO: Dette tillegget har ingen innstillinger.

en: This process will delete this survey, and all related groups, questions answers and conditions.
nb_NO: Dette vil føre til sletting av undersøkelsen, alle relaterte grupper, spørsmål, besvarelser og betingelser.

en: This question does not have a question 'type' set.
nb_NO: Det er ikke angitt noen spørsmålstype til dette spørsmålet.

en: This question has a condition set, however the condition is based on a question that appears after it.
nb_NO: Dette spørsmålet har en betingelse som avhenger av et spørsmål som først kommer senere.

en: This question has at least {n} error.|This question has at least {n} errors.
nb_NO: Dette spørsmålet har {n} feil.|Dette spørsmålet har {n} feil.

en: This question has at least {n} warning.|This question has at least {n} warnings.
nb_NO: Dette spørsmålet har minst {n} advarsel. | Dette spørsmålet har minst {n} advarsler.

en: This question has missing answer options.
nb_NO: Dette spørsmålet mangler svaralternativer.

en: This question has missing subquestions.
nb_NO: Dette spørsmålet mangler underspørsmål.

en: This question is always shown.
nb_NO: Dette spørsmålet vises alltid.

en: This question is mandatory
nb_NO: Dette spørsmålet er obligatorisk

en: This question only accept 30 digits including 10 decimals.
nb_NO: Dette spørsmålet aksepterer kun 30 siffer, inkludert 10 desimaler.

en: This question requires a second answer set but none is set.
nb_NO: Dette spørsmålet trenger et sekundært svar, men ingen er angitt.

en: This question requires answers, but none are set.
nb_NO: Dette spørsmålet trenger svar, men ingen er angitt.

en: This question type can't be selected.
nb_NO: Denne spørsmålstypen kan ikke velges

en: This question's SGQA code
nb_NO: Spørsmåls SGQA-kode

en: This question's group ID number
nb_NO: Spørsmålets gruppe-ID

en: This question's question ID number
nb_NO: Spørsmåls spørsmål-ID

en: This question's survey ID number
nb_NO: Dette spørsmålets undersøkelses-ID

en: This question, by itself, does not contain any syntax errors.
nb_NO: Dette spørsmålet, islolert sett, inneholder ingen syntaksfeil.

en: This response ID is invalid.
nb_NO: Denne besvarelses-ID er ugyldig.

en: This response was already submitted.
nb_NO: Dette svaret var allerede sendt.

en: This setting cannot be changed because demo mode is active.
nb_NO: Denne innstillingen kan ikke endres fordi demo-modus er aktivert.

en: This superadmin cannot be deleted.
nb_NO: Superadmin kan ikke slettes.

en: This survey allows public registration. A survey participants table must also be created.
nb_NO: Undersøkelsen tillater offentlig registrering. En deltakertabell må opprettes.

en: This survey cannot be tested or completed for the following reason(s):
nb_NO: Undersøkelsen kan ikke testes eller fullføres fordi:

en: This survey does not contain any question groups.
nb_NO: Undersøkelsen inneholder ingen spørsmålsgrupper.

en: This survey has an associated participant table. If you delete this survey this participant table will be deleted. We recommend that you export or backup these participants before deleting this survey.
nb_NO: Denne undersøkelsen har en tilknyttet deltakertabell. Hvis du sletter undersøkelsen vil denne deltakertabellen også slettes. Vi anbefaler at du eksporterer eller tar sikkerhetskopi av disse deltakerne før sletting.

en: This survey has not been activated. There are no results to browse.
nb_NO: Undersøkelsen har ikke blitt aktivert. Det finnes ingen resultater å se gjennom.

en: This survey is active and a responses table exists. If you delete this survey, these responses (and files) will be deleted. We recommend that you export the responses before deleting this survey.
nb_NO: Denne undersøkelsen er aktiv og en tabell med besvarelser eksisterer. Hvis du sletter undersøkelsen vil disse besvarelsene (inkludert opplastede filer) slettes. Vi anbefaler at du eksporterer disse besvarelsene (og filene) før sletting.

en: This survey is active but expired.
nb_NO: Undersøkelsen er aktiv, men utløpt.

en: This survey is active but has a start date.
nb_NO: Undersøkelsen er aktiv, men har en startdato.

en: This survey is already active.
nb_NO: Denne undersøkelsen er allerede aktiv.

en: This survey is anonymous.
nb_NO: Denne undersøkelsen besvares anonymt.

en: This survey is currently active.
nb_NO: Denne undersøkelsen er aktiv.

en: This survey is currently not active. You will not be able to save your responses.
nb_NO: Denne undersøkelsen er ikke aktiv. Det er derfor ikke mulig å levere en besvarelse.

en: This survey is not active - no responses are available.
nb_NO: Undersøkelsen er inaktiv - ingen besvarelser er tilgjengelige.

en: This survey is not active. You must activate the survey before attempting to import a VVexport file.
nb_NO: Undersøkelsen er ikke aktiv. Du må aktivere den før du kan importere en VVexport-fil.

en: This survey is not yet activated and so your participants won't be able to fill out the survey.
nb_NO: Undersøkelsen er foreløpig ikke aktivert og deltakere kan derfor ikke svare.

en: This survey is not yet active. Your response cannot be saved
nb_NO: Undersøkelsen er ikke aktiv og derfor kan ikke besvarelsen din lagres

en: This survey is not yet started.
nb_NO: Denne undersøkelsen har ennå ikke startet.

en: This survey is now active, and responses can be recorded.
nb_NO: Denne undersøkelsen er nå aktiv, og besvarelser kan sendes inn.

en: This survey setting has not been imported: %s => %s
nb_NO: Denne innstillingen ble ikke importert: %s => %s

en: This surveys uses anonymized responses, so you can't update your response.
nb_NO: Undersøkelsen er anonymisert så du kan ikke endre besvarelsen din.

en: This theme is out of date.
nb_NO: Denne malen er utdatert.

en: This theme type (%s) is not allowed.
nb_NO: Denne tematypen ( %s) er ikke tillatt.

en: This tour will help you to easily get a basic understanding of LimeSurvey.
nb_NO: Denne veiledningsturen vil hjelpe deg å få en grunnleggende forståelse av LimeSurvey.

en: This type of question allows you to add multiple subquestions and a set of answers.
nb_NO: Denne typen spørsmål lar deg legge til flere underspørsmål og et sett med svar.

en: This update will not change the database. No database backup is required.
nb_NO: Denne oppdateringen vil ikke endre databasen. Det er derfor ikke nødvendig å ta en sikkerhetskopi!

en: This variable name has already been used.
nb_NO: Dette variabelnavnet har allerede blitt brukt.

en: This will be shown when hovering over the menu.
nb_NO: Dette blir vist når muspeker flyttes over menyen.

en: This will be the password of admin user.
nb_NO: Dette skal være administrators passord.

en: This will be the userid by which admin of board will login.
nb_NO: Dette vil være brukernavnet som superadmin vil bruke for å logge inn.

en: This will be your default language.
nb_NO: Dette vil være standardspråket ditt.

en: This will delete all current boxes to restore the default ones. Are you sure you want to continue?
nb_NO: Dette vil slette alle gjeldende bokser og nullstille til standardbokser. Vil du fortsette?

en: This will directly add a question to the current question group.
nb_NO: Dette legger til et spørsmål til den aktuelle spørsmålsgruppen.

en: This will download a .zip file containing the survey in all languages.
nb_NO: Dette vil laste ned en .zip-fil som inneholder undersøkelsen på alle språk.

en: This will export a printable version of your survey.
nb_NO: Dette vil eksportere en utskriftsvennlig versjon av undersøkelsen.

en: This will export the survey archive (.lsa) for all selected active surveys. They will be provided in a single ZIP archive.
nb_NO: Dette vil eksportere arkivet (.lsa) for alle valgte, aktive undersøkelser, i en enkelt zip-fil.

en: This will export the survey structure (.lss) for all selected active surveys. They will be provided in a single ZIP archive.
nb_NO: Dette vil eksportere strukturen (.lss) for alle valgte, aktive undersøkelser, i en enkelt zip-fil.

en: This will open the survey as a printable page in new window.
nb_NO: Vil åpne undersøkelsen i en utskriftsvennlig utgave i et annet vindu.

en: This will open the survey in %s as a printable page in new window.
nb_NO: Vil åpne undersøkelsen i %s i en utskriftsvennlig utgave i et nytt vindu.

en: This will reload the configuration file of this theme.
nb_NO: Dette vil laste konfigurasjonsfilen for dette temaet på nytt.

en: This will replace the existing text. Continue?
nb_NO: Dette vil erstatte eksisterende tekst. Vil du fortsette?

en: This will reset all the specific configurations of this theme.
nb_NO: Dette vil tilbakestille alle spesifikke konfigurasjoner av dette temaet.

en: This will update the survey group for all selected surveys.
nb_NO: Dette vil oppdatere gruppen for alle valgte undersøkelser.

en: This will update the survey theme for all selected active surveys.
nb_NO: Dette vil oppdatere temaet for alle valgte aktive undersøkelser.

en: Those files/directories are not writable:
nb_NO: Disse filene/katalogene er ikke skrivbare:

en: Three
nb_NO: Tre

en: Tigrinya
nb_NO: Tigrinja

en: Time difference (in hours):
nb_NO: Tidsforskjell (i timer):

en: Time limit
nb_NO: Tidsbegrensning

en: Time limit action
nb_NO: Handling ved utløpt tid

en: Time limit countdown message
nb_NO: Melding om nedtelling mot tidsutløp

en: Time limit disable next
nb_NO: Forsinkelse på 'neste'-knappen

en: Time limit disable prev
nb_NO: Tidsbegrensning deaktiverer 'forrige'-knappen

en: Time limit expiry message
nb_NO: Utløpsmelding

en: Time limit expiry message display time
nb_NO: Visningstid for melding om tidsutløp

en: Time limit message CSS style
nb_NO: CSS-stil for utløpsmeldingen

en: Time limit timer CSS style
nb_NO: CSS-stil for utløps-nedtelleren

en: Time remaining
nb_NO: Tid som gjenstår

en: Time statistics
nb_NO: Tidsstatistikk

en: Timer
nb_NO: Tid

en: Timing statistics
nb_NO: Tidsstatistikk

en: Timings (if activated)
nb_NO: Tidsbruk (hvis aktivert)

en: Timings table could not be created.
nb_NO: Tabell for lagring av tidsbruk kunne ikke opprettes.

en: Timings will be saved.
nb_NO: Tidsbruk blir lagret.

en: Timings will not be saved.
nb_NO: Tidsbruk vil ikke bli lagret.

en: Tip:
nb_NO: Tips:

en: Tip: How to display a picture in your theme?
nb_NO: Tips: Hvordan vise et bilde i malen?

en: Tip: How to embed a picture in your theme?
nb_NO: Tips: Hvordan bygge inn et bilde i malen?

en: Title
nb_NO: Tittel

en: Title of subquestion %s was updated to %s.
nb_NO: Tittel på underspørsmål %s ble oppdatert til %s.

en: Title:
nb_NO: Tittel:

en: To be able to upload images or other content you have to save your survey once first.
nb_NO: For å kunne laste opp bilder eller annet innhold må du først lagre undersøkelsen.

en: To continue please first accept our survey data policy.
nb_NO: For å kunne fortsette må vilkårene aksepteres.

en: To find out more about queXML check out this page:
nb_NO: For å finne ut mer om queXML, sjekk ut denne siden:

en: To fully use it, you have to add subquestions as well as answer options.
nb_NO: For å fullt ut bruke det må du legge til underspørsmål samt svaralternativer.

en: To get to know more about queXML check this page:
nb_NO: For å lære mer om queXML, sjekk denne siden:

en: To participate in this restricted survey, you need a valid access code.
nb_NO: For å delta i denne avgrensede undersøkelsen må du ha en gyldig tilgangskode.

en: To receive a new password by email you have to enter your user name and original email address.
nb_NO: For å motta et nytt passord via e-post, må du skrive inn brukernavn og e-postadressen du er registrert med.

en: To remain anonymous please use a pseudonym as your username, also an email address is not required.
nb_NO: For å opptre anonymt, angi et pseudonym som brukernavn. Da trenger du heller ikke oppgi e-postadresse.

en: To reorder questions/questiongroups just drag the question/group with your mouse to the desired position.
nb_NO: For å endre rekkefølgen på spørsmål/spørsmålsgrupper, dra spørsmålet/gruppen til den ønskede plasseringen.

en: To use a picture in a .twig file:
nb_NO: For å bruke et bilde i en .pstpl-fil:

en: Toggle advanced options
nb_NO: Slå av/på avanserte alternativer

en: Too low
nb_NO: For lav

en: Too many labels, can't generate chart
nb_NO: For mange etiketter. Kan ikke generere diagram

en: Tools
nb_NO: Verktøy

en: Top
nb_NO: Topp

en: Top 2, Middle, Bottom 2
nb_NO: Topp 2, Mellom, Bunn 2

en: Top bar
nb_NO: Topplinje

en: Total Errors
nb_NO: Antall feil

en: Total Imported files
nb_NO: Totalt importerte filer

en: Total attributes in the central table
nb_NO: Attributter i den sentrale tabellen

en: Total errors
nb_NO: Totalt antall feil

en: Total imported files
nb_NO: Totalt antall importerte filer

en: Total invitations sent
nb_NO: Sendte invitasjoner

en: Total number of files
nb_NO: Totalt antall filer

en: Total numbers of sent reminders
nb_NO: Antall påminnelser sendt

en: Total opted out
nb_NO: Totalt valgt bort

en: Total participants in central table
nb_NO: Totalt antall deltakere i den sentrale tabellen

en: Total records
nb_NO: Totalt antall poster

en: Total records in survey
nb_NO: Antall poster i undersøkelsen

en: Total records in survey:
nb_NO: Antall poster i undersøkelsen:

en: Total responses
nb_NO: Totalt antall besvarelser

en: Total screened out
nb_NO: Antall bortfiltrerte

en: Total size of files
nb_NO: Total størrelse på filer

en: Total storage
nb_NO: Lagerplass totalt

en: Total surveys completed
nb_NO: Fullførte undersøkelser

en: Total time
nb_NO: Totaltid

en: Total with no unique access code
nb_NO: Totalt uten unik tilgangskode

en: Total with no unique participant access code
nb_NO: Totalt uten unik tilgangskode

en: Transfer the surveys of this user to:
nb_NO: Overfør denne brukerens undersøkelser til:

en: Translate survey
nb_NO: Oversett undersøkelse

en: Translate to
nb_NO: Oversett til

en: Triangle
nb_NO: triangel

en: Tried to pop value off of empty stack
nb_NO: Forsøkte å hente verdi fra en tom samling

en: Try again
nb_NO: Prøv en gang til

en: Try again! Connection with database failed.
nb_NO: Prøv igjen! Feil ved kontakt med database.

en: Try again! Creation of database failed.
nb_NO: Prøv igjen! Opprettelse av database feilet.

en: Try to import even if question codes don't match
nb_NO: Forsøk å importere selv om spørsmålskodene ikke stemmer

en: Try to submit again
nb_NO: Prøv igjen

en: Try with a bigger access code length.
nb_NO: Prøv med større tilgangskodelengde.

en: Turkish
nb_NO: tyrkisk

en: Tutorial Entry Id
nb_NO: Opplæringsoppførings-id

en: Tutorial entries
nb_NO: Opplæringsoppføringer

en: Tutorials
nb_NO: Veiledere

en: Tweet it
nb_NO: Tweet det

en: Two
nb_NO: To

en: Type in the 'name' you used to save the survey, and the password.
nb_NO: Skriv inn navnet og passordet du brukte da du lagret undersøkelsen.

en: Type in the new name to extend %s
nb_NO: Skriv inn et nytt navn for å utvide %s

en: UCS-2 Unicode
nb_NO: UCS-2 unicode

en: UJIS for Windows Japanese
nb_NO: UJIS for Windows japansk

en: URL Description:
nb_NO: URL-beskrivelse:

en: URL description (%s)
nb_NO: URL-beskrivelse (%s)

en: URL description (link text)
nb_NO: URL-beskrivelse (lenketekst)

en: URL description:
nb_NO: URL-beskrivelse:

en: URL for a respondent to opt-in to this survey
nb_NO: URL som en deltaker kan bruke for å hoppe inn i undersøkelsen

en: URL for a respondent to opt-out of this survey
nb_NO: URL som en deltaker kan bruke for å hoppe ut av undersøkelsen

en: URL must be set if autoload URL is turned on!
nb_NO: URL må angis hvis autolast URL er slått på!

en: URL of the survey
nb_NO: URL til undersøkelsen

en: UTF-8 Unicode
nb_NO: UTF-8 unicode

en: Ukrainian
nb_NO: Ukrainsk

en: Un-quotes a quoted string
nb_NO: Tar bort anførselstegn fra en tekststreng

en: Unable to backup your database for unknown reason.
nb_NO: Av ukjente årsaker kunne ikke databasen sikkerhetskopieres.

en: Unable to create directory `%s`.
nb_NO: Kunne ikke lage katalogen `%s`.

en: Unable to create survey participants table
nb_NO: Ikke mulig å opprette deltakertabell

en: Unable to delete answer %s, code %s
nb_NO: Kan ikke slette svar %s, kode %s

en: Unable to delete assessment %s
nb_NO: Kan ikke slette vurdering %s

en: Unable to delete condition %s
nb_NO: Kan ikke slette betingelse %s

en: Unable to delete label set %s.
nb_NO: Ikke mulig å slette etikettsamling %s.

en: Unable to delete question %s
nb_NO: Kan ikke slette spørsmål %s

en: Unable to delete question attributes for question %s
nb_NO: Kan ikke slette spørsmålsattributter for spørsmål %s

en: Unable to delete question group %s
nb_NO: Kan ikke slette spørsmålsgruppe %s

en: Unable to delete saved response.
nb_NO: Kunne ikke slette lagret besvarelse.

en: Unable to delete survey %s
nb_NO: kan ikke slette undersøkelse %s

en: Unable to delete survey languagesettings %s
nb_NO: Kan ikke slette språkinnstillinger %s

en: Unable to evaluate binary operator - fewer than 2 entries on stack
nb_NO: Kunne ikke evaluere binær operator – mindre enn to oppføringer i samlingen

en: Unable to evaluate unary operator - no entries on stack
nb_NO: Kunne ikke evaluere unær operator – ingen oppføringer i samlingen

en: Unable to import survey.
nb_NO: Kunne ikke importere undersøkelse.

en: Unable to insert record into survey table
nb_NO: Kunne ikke sette inn oppføring i tabell

en: Unable to send email about your saved survey (Error: %s).
nb_NO: Kan ikke sende e-post om den lagrede undersøkelsen din (Feil: %s).

en: Unable to use %s in anonymized survey.
nb_NO: Kan ikke bruke %s i anonym undersøkelse.

en: Unbalanced equation - values left on stack
nb_NO: Ubalansert ligning – verdier er fortsatt i samlingen

en: Uncertain
nb_NO: Usikker

en: Unchanged
nb_NO: Uendret

en: Undefined function
nb_NO: Udefinert funksjon

en: Undefined variable
nb_NO: Udefinert variabel

en: Uninstall
nb_NO: Avinstaller

en: Uninstall plugin
nb_NO: Avinstaller tillegg

en: Uninstall themes
nb_NO: Avinstaller temaer

en: Uninstall this theme
nb_NO: Avinstaller denne malen

en: Uninstalled
nb_NO: Avinstallert

en: Unit test dynamic ExpressionScript processing
nb_NO: Enhetstest dynamisk ExpressionScript

en: Unit tests of expressions within strings
nb_NO: Enhetstester av uttrykk innenfor strenger

en: Unknown action or no permission.
nb_NO: Ukjent handling eller ingen tilgang.

en: Unknown box ID!
nb_NO: Ukjent boks-ID!

en: Unknown destination build!
nb_NO: Ukjent byggnummer på målet!

en: Unknown error
nb_NO: Ukjent feil

en: Unknown error while reading the file, no survey created.
nb_NO: Ukjent feil i forsøk på å lese filen. Ingen undersøkelse ble opprettet.

en: Unknown error!
nb_NO: Ukjent feil!

en: Unknown error.
nb_NO: Ukjent feil

en: Unknown file extension
nb_NO: Ukjent filtype

en: Unknown session
nb_NO: Ukjent sesjon

en: Unknown update key!
nb_NO: Ukjent oppdateringsnøkkel!

en: Unknown user. You have to select a user.
nb_NO: Ukjent bruker. Du må velge en bruker.

en: Unknown view!
nb_NO: Ukjent visning!

en: Unkown
nb_NO: Ukjent

en: Unlimited
nb_NO: Ubegrenset

en: Unlimited administration permissions
nb_NO: Ubegrensede administratorrettigheter

en: Unlock question organizer
nb_NO: Lås opp spørsmålorganisering

en: Unmapped participant attributes
nb_NO: Frakoblede deltakerattributter

en: Unmapped survey participant attributes
nb_NO: Deltakerattributter som ikke er koblet

en: Unsupported syntax
nb_NO: Syntaks ikke støttet

en: Until:
nb_NO: Til:

en: Unzip error!
nb_NO: Feil ved unzip!

en: Unzipped file is too big.
nb_NO: Utpakket fil er for stor.

en: Up to date!
nb_NO: Oppdatert!

en: Update
nb_NO: Oppdater

en: Update complete!
nb_NO: Oppdatering er ferdig!

en: Update condition
nb_NO: Oppdater betingelse

en: Update participant entry
nb_NO: Oppdater deltakeroppføringen

en: Update permission role %s
nb_NO: Oppdater tillatelsesrolle %s

en: Update permission roles %s
nb_NO: Oppdater tillatelsesroller %s

en: Update scenario
nb_NO: Oppdater scenario

en: Update server busy
nb_NO: Oppdateringstjeneren er utilgjengelig

en: Update survey group:
nb_NO: Oppdater gruppe:

en: Update type
nb_NO: Oppdater type

en: Update user group
nb_NO: Oppdater brukergruppe

en: Updated
nb_NO: Oppdatert

en: Updates available
nb_NO: Oppdateringer tilgjengelig

en: Upload
nb_NO: Last opp

en: Upload a file
nb_NO: Last opp en fil

en: Upload a file (maximum size: %d MB):
nb_NO: Last opp en fil (maksimal størrelse: %d MB):

en: Upload an image (maximum size: %d MB):
nb_NO: Last opp et bilde (maksimal filstørrelse: %d MB):

en: Upload file not found. Check your permissions and path (%s) for the upload directory
nb_NO: Opplastet fil finnes ikke. Kontroller rettighetene og stien (%s) for opplastingskatalogen.

en: Upload file|Upload files
nb_NO: Last opp fil|Last opp filer

en: Upload summary
nb_NO: Oppsummering av opplasting

en: Upload template file
nb_NO: Last opp mal-fil

en: Upload theme file
nb_NO: Last opp temafil

en: Upload your files
nb_NO: Last opp filene dine

en: Uploaded CSV file successfully
nb_NO: Lastet opp CSV-fil

en: Uploaded label set file needs to have an .lsl extension.
nb_NO: Opplastet etikettsamlingfil må ha etternavnet .lsl

en: Uploaded resources management
nb_NO: Håndtering av opplastede ressurser

en: Uploading
nb_NO: Laster opp

en: Uploading LDAP Query
nb_NO: Last opp LDAP-spørring

en: Uppercase only
nb_NO: Bare store bokstaver

en: Uppercase the first character of each word in a string
nb_NO: Gjør første bokstav i hvert ord til versal

en: Urdu
nb_NO: urdu

en: Usage of + with numeric value, see manual about usage of sum.
nb_NO: Bruk av + med numerisk verdi, se håndbok om bruk av sum.

en: Usage of processString without a string in your template
nb_NO: Bruk av processString uten en streng i malen

en: Use CAPTCHA for registration:
nb_NO: Bruk CAPTCHA for registrering:

en: Use CAPTCHA for save and load:
nb_NO: Bruk CAPTCHA for å lagre og laste inn:

en: Use CAPTCHA for survey access:
nb_NO: Bruk CAPTCHA for tilgang:

en: Use ComfortUpdate
nb_NO: Bruk ComfortUpdate

en: Use ExpressionScript code:
nb_NO: Bruk ExpressionScript-kode:

en: Use HTML format for participant emails:
nb_NO: Bruk HTML-format for deltaker-e-poster:

en: Use JavaScript functions to remove text and uncheck checkbox (or use only the ExpressionScript engine).
nb_NO: Bruk javascript-funksjoner til å fjerne tekst og fjerne kryss i avkryssingsboks (eller bare bruk Uttrykksbehandleren).

en: Use LDAP authentication
nb_NO: Bruk LDAP-autentisering

en: Use a customized question theme for this question
nb_NO: Bruk en tilpasset spørsmålsmal for dette spørsmålet

en: Use a fontawesome classname, or a link to the image.
nb_NO: Bruk et klassenavn fra fontawsome, eller en lenke til bildet.

en: Use accessible dropdown boxes instead of calendar popup
nb_NO: Bruk rullegardinlister fremfor et kalenderdialogvindu

en: Use button group or radio list
nb_NO: Bruk knappegruppe eller radioliste

en: Use checkbox layout
nb_NO: Bruk visning av avkryssingsboks

en: Use dropdown presentation
nb_NO: Bruk rullegardinpresentasjon

en: Use global settings
nb_NO: Bruk globale innstillinger

en: Use internal database authentication
nb_NO: Bruk intern database-autentisering

en: Use mapping service
nb_NO: Bruk karttjeneste

en: Use same default value across languages:
nb_NO: Bruk samme forhåndsvalg på tvers av språk:

en: Use settings below
nb_NO: Bruk innstillingene under

en: Use slider layout
nb_NO: Bruk skyvekontrollvisning

en: Use web server authentication
nb_NO: Bruk vevtjener-autentisering

en: Used bounce settings:
nb_NO: Returinnstillinger:

en: Used/free space for file uploads
nb_NO: Brukt/ledig plass for filopplastinger

en: User
nb_NO: Bruker

en: User '%s' was successfully deleted.
nb_NO: Bruker '%s' ble slettet.

en: User ID
nb_NO: Brukerid

en: User Theme
nb_NO: Brukertema

en: User added.
nb_NO: Bruker er lagt til.

en: User administration
nb_NO: Brukeradministrasjon

en: User control
nb_NO: Brukerkontroll

en: User could not be added.
nb_NO: Bruker kunne ikke legges til.

en: User data
nb_NO: Brukerdata

en: User details
nb_NO: Brukerdetaljer

en: User group
nb_NO: Brukergruppe

en: User group ID
nb_NO: ID

en: User group added.
nb_NO: Brukergruppe lagt til.

en: User group list
nb_NO: Liste over brukergrupper

en: User group successfully added!
nb_NO: Brukergruppe ble lagt til!

en: User group successfully saved!
nb_NO: Brukergruppe ble lagret!

en: User groups
nb_NO: Brukergrupper

en: User id
nb_NO: Bruker-id

en: User is already a member of the group.
nb_NO: Bruker er allerede medlem av gruppen.

en: User management panel
nb_NO: Brukerbehandling

en: User name
nb_NO: Brukernavn

en: User name:
nb_NO: Brukernavn:

en: User registration at '%s'
nb_NO: Brukerregistrering på '%s'

en: User removed.
nb_NO: Brukeren ble slettet.

en: User role
nb_NO: Brukerrolle

en: User successfully created
nb_NO: Bruker opprettet

en: User successfully deleted.
nb_NO: Brukeren er slettet.

en: User successfully updated
nb_NO: Brukeren ble oppdatert

en: User theme
nb_NO: Brukertema

en: User with whom the participants are to be shared:
nb_NO: Bruker som deltakere skal deles med

en: User?
nb_NO: Bruker?

en: Usergroup updated
nb_NO: Brukergruppen er oppdatert

en: Usergroups
nb_NO: Brukergrupper

en: Username
nb_NO: Brukernavn

en: Username : %s - Email : %s.
nb_NO: Brukernavn: %s - E-post: %s.

en: Username already exists.
nb_NO: Brukernavnet finnes allerede.

en: Username not found in LDAP server
nb_NO: Brukernavn ikke funnet på LDAP-tjener

en: Username:
nb_NO: Brukernavn:

en: Username: %s
nb_NO: Brukernavn: %s

en: Username: %s - Email: %s
nb_NO: Brukernavn: %s - E-post: %s

en: Users
nb_NO: Brukere

en: Users imported successfully.
nb_NO: Brukere importert.

en: Uses left
nb_NO: Gjenstående

en: Uses left:
nb_NO: Gjenstående bruk:

en: Using the chart type selector you can force the graph type for all selected questions.
nb_NO: Ved å bruke velgeboksen kan du tvinge hvilken type diagram som skal brukes for alle valgte spørsmål.

en: Using type coercion may break your data; use with care or not at all if possible.
nb_NO: Bruk av typeoversettelse kan ødelegge dataene. Dette må brukes med forsiktighet eller aller helst ikke i hele tatt.

en: Usually this is caused by having too many (sub-)questions in your survey. Please try removing questions from your survey.
nb_NO: Dette skyldes vanligvis at det er for mange (under)-spørsmål i undersøkelsen. Fjern noen spørsmål og prøv en gang til.

en: VV export version:
nb_NO: VV-eksportversjon:

en: Valid from
nb_NO: Fra

en: Valid until
nb_NO: Til

en: Valid until:
nb_NO: Gyldig til:

en: Valid username but not authorized by group restriction
nb_NO: Gyldig brukernavn, men ikke godkjent av gruppebegrensning

en: Validate ExpressionScript
nb_NO: Valider ExpressionScript

en: Validate expression in email : %s
nb_NO: Valider uttrykk i e-post: %s

en: Validate quota
nb_NO: Valider kvote

en: Validation of quota %s
nb_NO: Validering av kvote %s

en: Validation:
nb_NO: Validering:

en: Value
nb_NO: Verdi

en: Value range allows missing
nb_NO: Verdiintervall tillater mangler

en: Values:
nb_NO: Verdier:

en: Variable not found: %s
nb_NO: Variabel ikke funnet: %s

en: Verify username and try again
nb_NO: Verifiser brukernavn og prøv igjen

en: Version
nb_NO: Versjon

en: Version:
nb_NO: Versjon:

en: Vertical
nb_NO: vertikal

en: Vietnamese
nb_NO: vietnamesisk

en: View Saved but not submitted Responses
nb_NO: Vis lagrede men ikke leverte besvarelser

en: View in CPDB
nb_NO: Vis i CPDB

en: View labels
nb_NO: Vis etiketter

en: View policy
nb_NO: Vis retningslinjer

en: View response
nb_NO: Vis besvarelse

en: View response ID %d
nb_NO: Vis besvarelse-ID %d

en: View response URL
nb_NO: Vis besvarelse-URL

en: View response as queXML PDF
nb_NO: Vis besvarelser som queXML PDF

en: View response details
nb_NO: Vis detaljert besvarelse

en: View response details as queXML PDF
nb_NO: Vis detaljer for besvarelse som queXML PDF

en: View statistics
nb_NO: Vis statistikk

en: View summary of all available fields:
nb_NO: Vis oppsummering av alle tilgjengelige felt:

en: View the statistics for this survey.
nb_NO: Vis statistikk for denne undersøkelsen.

en: View this participant in the central participants database
nb_NO: Vis denne deltakeren i den sentrale deltakerdatabasen

en: View this record
nb_NO: Vis denne oppføringen

en: View users
nb_NO: Vis brukere

en: View without the filter.
nb_NO: Vis uten filteret.

en: View/read
nb_NO: Vis/les

en: Viewing file '%s'
nb_NO: Viser fil '%s'

en: Viewing response (ID %s)
nb_NO: Viser besvarelse (ID %s)

en: Visibility
nb_NO: Synlighet

en: Visible
nb_NO: Synlig

en: Visible inside the Question Selector
nb_NO: Synlig i spørsmålsvelgeren

en: Visible:
nb_NO: Synlig:

en: Visit our website!
nb_NO: Besøk vår nettside!

en: Visual minute step interval
nb_NO: Visuell minutt-intervall

en: WYSIWYG editor
nb_NO: WYSIWYG-redigering

en: Warn and move on
nb_NO: Gi en advarsel og gå videre

en: Warning
nb_NO: Advarsel

en: Warning!
nb_NO: Advarsel!

en: Warning! Admin bounce email was not saved because it was not valid.
nb_NO: Advarsel! Admin retur e-post ble ikke lagret fordi den ikke var gyldig.

en: Warning! Administrator email address was not saved because it was not valid.
nb_NO: Advarsel! E-postadressen til administrator ble ikke lagret fordi den var ugyldig.

en: Warning! Using InnoDB instead of MyISAM will reduce the possible maximum number of questions in your surveys. Please read more about MyISAM vs InnoDB table column limitations in our manual before selecting InnoDB.
nb_NO: Advarsel! Å bruke InnoDB i stedet for MyISAM vil redusere det maksimale antall spørsmål i undersøkelsene dine. Les mer om MyISAM vs InnoDB tabellkolonnebegrensninger i håndboken vår før du velger InnoDB.

en: Warning: Before turning on HTTPS,%s check if this link works.%s
nb_NO: Advarsel: Før du slår på HTTPS,%s sjekk at denne lenken virker: %s

en: Warning: Deleted participants entries cannot be recovered.
nb_NO: Advarsel: Slettede deltakeroppføringer kan ikke tilbakeføres.

en: Warning: Only install plugins from sources you trust!
nb_NO: Advarsel: Installer bare tillegg fra kilder du stoler på!

en: Warning: Please enforce SSL encrpytion in Global settings/Security after SSL is properly configured for your webserver.
nb_NO: Advarsel: Påtving SSL-kryptering i Globale innstillinger/Sikkerhet etter at SSL er korrekt konfigurert for nettjeneren.

en: Warning: Please read this carefully before proceeding!
nb_NO: Advarsel: Les dette nøye før du fortsetter!

en: Warning: Quotes all content that starts with an equal sign to prevent CSV injections
nb_NO: Advarsel: Siter alt innhold som starter med et likhetstegn for å forhindre CSV-injeksjoner

en: Warning: The following files/directories need to be updated but their permissions are set to read-only.
nb_NO: Advarsel: Følgende filer/kataloger må oppdateres men rettighetene deres er satt til kun leserettigheter.

en: Warning: There are some differences between current theme options and original theme options!
nb_NO: Advarsel: Det finnes ulikheter mellom gjeldende temavalg og originale temavalg!

en: Warning: You are still using the default password ('password'). Please change your password and re-login again.
nb_NO: Advarsel: Du bruker fortsatt standard passord ('password'). Vennligst endre dette og logg inn på ny.

en: Warning: original survey theme doesn't exist!
nb_NO: Advarsel: originalt tema finnes ikke!

en: Warnings
nb_NO: Advarsler

en: We are sorry but the survey is expired and no longer available.
nb_NO: Beklager, men undersøkelsen er utløpt og ikke lenger tilgjengelig.

en: We are sorry but there was a system error and your file was not saved. An email has been dispatched to notify the survey administrator.
nb_NO: Beklager, men det skjedde en systemfeil, og din fil ble ikke lagret. En e-post har blitt sendt for å gi beskjed til administratoren.

en: We are sorry but this information is only available to superadministrators.
nb_NO: Beklager, men denne informasjonen er kun tilgjengelig for superadministratorer.

en: We are sorry but you are not allowed to enter this survey.
nb_NO: Beklager, men du har ikke tilgang til denne undersøkelsen.

en: We are sorry but you can't proceed without first agreeing to our survey data policy.
nb_NO: Beklager, du kan ikke fortsette før du aksepterer vilkårene.

en: We are sorry but you don't have permissions to do this.
nb_NO: Beklager, men du har ikke rettigheter til å gjøre dette.

en: We are sorry but your session has expired.
nb_NO: Vi beklager, men sesjonen har utløpt.

en: We can not guarantee optimum operation. It would be preferable to no longer use it or to make it compatible with the version %s of the LimeSurvey API.
nb_NO: Vi kan ikke garantere optimal drift. Det ville være å foretrekke å ikke lenger bruke det eller for å gjøre det kompatibelt med versjonen %s av LimeSurvey API.

en: We could not zip your database!
nb_NO: Databasen kunne ikke lagres som zip!

en: We couldn't reach the server or the server didn't provide any answer. Please try again in few minutes.
nb_NO: Kunne ikke få kontakt med tjeneren eller tjeneren svarer ikke. Prøv igjen om noen minutter.

en: We recommend that before you delete this survey you export the entire survey from the main administration screen.
nb_NO: Vi anbefaler at du eksporterer hele undersøkelsen før du sletter den. Dette gjøres fra hovedsiden Administrasjon.

en: We recommend that before you proceed, you export the entire survey from the main administration screen.
nb_NO: Vi anbefaler at du eksporterer hele undersøkelsen før du fortsetter. Gjør dette fra menyen Administrasjon.

en: We will be creating a question group and a question in this tutorial. There is need to automatically create them.
nb_NO: Vi skal opprette en spørsmålsgruppe og et spørsmål i denne veilederen. Det må opprettes automatisk.

en: We will soon add the functionality to create your own tutorials and download them from our store.
nb_NO: Vi vil snart legge til funksjonaliteten for å lage dine egne opplæringsprogrammer og laste dem ned fra butikken vår.

en: We would like to help you with a quick tour of the most essential functions and features.
nb_NO: Vi vil gjerne hjelpe deg med en rask gjennomgang av de viktigste funksjonene og mulighetene.

en: Web page:
nb_NO: Nettside:

en: Web server authentication method is not allowed for this user
nb_NO: Vevtjener-autentisering er ikke tillat for denne brukeren

en: Web server info
nb_NO: Netttjenerinfo

en: Web server name
nb_NO: Navn på nettjener

en: Web server software
nb_NO: Netttjener programvare

en: Welcome
nb_NO: Velkommen

en: Welcome %s!
nb_NO: Velkommen %s!

en: Welcome and end text
nb_NO: Velkomst- og avslutningtekst

en: Welcome message:
nb_NO: Velkomstmelding:

en: Welcome to %s!
nb_NO: Velkommen til %s!

en: Welcome to LimeSurvey!
nb_NO: Velkommen til LimeSurvey!

en: Welcome to the Assessment
nb_NO: Velkommen til vurderingene

en: Welcome to the LimeSurvey ComfortUpdate!
nb_NO: Velkommen til LimeSurvey ComfortUpdate!

en: Welcome to the LimeSurvey installation wizard. This wizard will guide you through the installation, database setup and initial configuration of LimeSurvey.
nb_NO: Velkommen til veiviseren for installasjon av LimeSurvey. Veiviseren vil ta deg gjennom installasjon, oppsett av database og grunnleggende konfigurasjon av LimeSurvey.

en: Welcome to the theme editor of LimeSurvey. To get an overview of new functionality and possibilities, please visit the %s LimeSurvey manual %s. For further questions and information, feel free to post your questions on the %s LimeSurvey forums %s.
nb_NO: Velkommen til malredigeringen i LimeSurvey. For å få oversikt over ny funksjonalitet og muligheter, vennligst besøk %s LimeSurvey manual %s. For ytterligere spørsmål og informasjon bruk  forumet til %s LimeSurvey %s.

en: Welcome to this sample survey
nb_NO: Velkommen til dette eksempelet på en undersøkelse

en: Welcome:
nb_NO: Velkommen:

en: Welsh
nb_NO: walisisk

en: What good would your survey be without questions?
nb_NO: Hvor god vil undersøkelsen være uten spørsmål?

en: When an imported record matches an existing record ID:
nb_NO: Når en importert oppføring samsvarer med en eksisterende ID:

en: When using slider initial value set this value at survey start.
nb_NO: Når du bruker startverdi på skyvekontrollen, sett denne verdien ved start av undersøkelsen.

en: While the survey is activated, you can't add or remove a group or question.
nb_NO: Så lenge undersøkelsen er aktiv kan det ikke legges til eller slettes en gruppe eller et spørsmål.

en: Width of PDF header logo:
nb_NO: Bredde på logo i sidetoppen i PDF:

en: Windows Arabic (Windows-1256)
nb_NO: Windows arabisk (Windows-1256)

en: Windows Baltic (Windows-1257)
nb_NO: Windows baltisk (Windows-1257)

en: Windows Central European (Windows-1250)
nb_NO: Windows sentraleuropeisk (Windows 1250)

en: Windows Cyrillic (Windows-1251)
nb_NO: Windows kyrillisk (Windows-1251)

en: Windows-31J - SJIS for Windows Japanese (cp932)
nb_NO: Windows-31J - SJIS for Windows japansk (cp932)

en: With non-anonymized responses (and the survey participants table field 'Uses left' set to 1) if the participant closes the survey and opens it again (by using the survey link) his previous answers will be reloaded.
nb_NO: Med ikke-anonyme besvarelser (og deltakertabell-feltet "Gjenstående" satt til 1) vil en deltaker som lukker undersøkelsen og deretter åpner den igjen (ved å bruke lenken til undersøkelsen) få fram sine tidligere svar.

en: With real vv file : questions code are in second line
nb_NO: I en ekte vv-fil inneholder andre linje spørsmålskoder

en: Without ambiguous characters
nb_NO: Uten tvetydige karakterer

en: Wrap container around boxes
nb_NO: Pakk beholderen rundt boksene

en: Write error!
nb_NO: skrivefeil!

en: Wrong decryption key! Decryption key has changed since this data were last saved, so data can't be decrypted. Please consult our manual at %s.
nb_NO: Feil dekrypteringsnøkkel! Dekrypteringsnøkkelen har endret seg siden disse dataene sist ble lagret, så data kan ikke dekrypteres. Vennligst se vår manual på %s.

en: Wrong definition! Please make sure that your JSON arrays contains the fields '%s', '%s', '%s', '%s', and '%s'
nb_NO: Feil definisjon! Forsikre deg om at JSON-matriser inneholder feltene ' %s', '%s ', ' %s', ' %s' og ' %s'

en: X-Scale
nb_NO: X-skala

en: X-Scale (columns)
nb_NO: X-skala (kolonner)

en: XML themes
nb_NO: XML-temaer

en: Y-Scale
nb_NO: Y-skala

en: Y-Scale (lines)
nb_NO: Y-skala (linjer)

en: Year
nb_NO: År

en: Yes
nb_NO: Ja

en: Yes - Delete Them!
nb_NO: Ja - slett dem!

en: Yes, delete
nb_NO: Ja, slett

en: Yes, restore default
nb_NO: Ja, nullstill til standard

en: Yes/No
nb_NO: Ja/Nei

en: You are about to delete all conditions on this survey's questions
nb_NO: Du er i ferd med å slette alle betingelsene i denne undersøkelsens spørsmål

en: You are about to delete this survey
nb_NO: Du er i ferd med å slette denne undersøkelsen

en: You are about to replace an existing label set with the current answer options.
nb_NO: Du er i ferd med å erstatte en eksisterende etikettsamling med gjeldende svaralternativer.

en: You are already a participant of this survey.
nb_NO: Du er allerede deltaker i denne undersøkelsen.

en: You are editing an entry of the main menu!
nb_NO: Du redigerer en oppføring i hovedmenyen!

en: You are editing the main menu!
nb_NO: Du redigerer hovedmenyen!

en: You are not a participant in this survey.
nb_NO: Du er ikke en deltaker i undersøkelsen.

en: You are not a participant of this survey.
nb_NO: Du er ikke deltaker i denne undersøkelsen.

en: You are not allowed to edit your own user permissions.
nb_NO: Du har ikke lov å endre dine egne brukerrettigheter.

en: You are not allowed to print answers.
nb_NO: Du har ikke lov til å skrive ut svarene.

en: You are not authorized to delete label sets.
nb_NO: Du har ikke rettigheter til å slette etikettsamlinger.

en: You are not authorized to delete questions.
nb_NO: Du har ikke lov å slette disse svar!

en: You are registered but an error happened when trying to send the email - please contact the survey administrator.
nb_NO: Du er registrert, men en feil oppsto når e-posten skulle sendes. Ta kontakt med administrator for undersøkelsen.

en: You are using Microsoft Internet Explorer.
nb_NO: Du bruker Microsoft Internet Explorer.

en: You can add any regular expression based validation in here
nb_NO: Du kan legge til hvilken som helst vanlig uttrykksbasert validering her

en: You can add some additional help text to your question. If you decide not to offer any additional question hints, then no help text will be displayed to your respondents.
nb_NO: Det kan legges til ekstra hjelpetekst til spørsmålet. Hvis det ikke er ønskelig med slik ekstra hjelpetekst, la feltet være tomt.

en: You can add your custom themes in upload/admintheme
nb_NO: Egendefinerte maler kan legges i upload/admintheme

en: You can create as many surveys as you like.
nb_NO: Du kan opprette så mange undersøkelser du vil.

en: You can get a free trial update key from %syour account on the limesurvey.org website%s.
nb_NO: Du kan få en gratis oppdateringsnøkkel fra %sdin konto på limesurvey.org%s.

en: You can import all old responses that are compatible with your current survey. Compatibility is determined by comparing column types and names, the ID field is always ignored.
nb_NO: Du kan importere alle gamle besvarelser som er kompatible med denne versjonen av undersøkelsen. Kompatibilitet er avgjort ved å sammenligne kolonnetyper og navn, ID-feltet er alltid ignorert.

en: You can leave these settings blank and change them later
nb_NO: Du kan la disse innstillingene være tomme og endre dem senere

en: You can leave this blank, and automatically generate access codes using 'Generate access codes'
nb_NO: Du kan la dette stå tomt, og automatisk generere tilgangskoder senere ved å bruke 'Generer tilgangskoder'

en: You can load a survey that you have previously saved from this screen.
nb_NO: Her kan du hente inn en tidligere lagret undersøkelse.

en: You can not add a group if survey is active.
nb_NO: Du kan ikke legge til en gruppe hvis undersøkelsen er aktiv.

en: You can not add or remove the group owner from the group.
nb_NO: Du kan ikke legge til eller slette gruppeeieren fra gruppen.

en: You can not delete this question group because the survey is currently active.
nb_NO: Du kan ikke slette denne spørsmålgruppen fordi undersøkelsen for øyeblikket er aktiv.

en: You can not import groups because the survey is currently active.
nb_NO: Du kan ikke importere grupper fordi undersøkelsen for øyeblikket er aktiv.

en: You can not import questions because the survey is currently active.
nb_NO: Du kan ikke importere spørsmål fordi undersøkelsen for øyeblikket er aktiv.

en: You can now %sadd a question%s in this group.
nb_NO: Du kan nå %slegge til et spørsmål%s i denne gruppen.

en: You can now close this modal box.
nb_NO: Denne modalboksen kan nå lukkes.

en: You can now continue updating your LimeSurvey Installation.
nb_NO: Du kan nå fortsette oppdateringen av LimeSurvey-installasjonen

en: You can see the "breadcrumbs" In the top bar of the admin interface.
nb_NO: Du kan se "brødsmuler" i øverste linje av administrasjonsgrensesnittet.

en: You can switch to the closed-access mode by initialising a survey participants table by using the button below.
nb_NO: Du kan endre til lukket tilgangsmodus ved å klargjøre en deltakertabell med knappen under.

en: You can upload %s under %s KB each.
nb_NO: Du kan laste opp %s under %s KB hver.

en: You can use Expression manager, but this must be a number before showing the page else set to 0. If minimum value is not set, this value is used.
nb_NO: Du kan bruke uttrykksbehandler, men denne verdien må være et tall før siden blir vist, ellers settes den til 0. Hvis minimum verdi ikke er satt, brukes denne verdien.

en: You can use Expression manager, but this must be a number before showing the page else set to 1.
nb_NO: Du kan bruke uttrykksbehandler, men dette må være et tall før siden blir vist, ellers settes den til 1.

en: You can use Expression manager, but this must be a number before showing the page else set to 100. If maximum value is not set, this value is used.
nb_NO: Du kan bruke uttrykksbehandler, men dette må være et tall før siden blir vist, ellers settes den til 100. Hvis maks verdi ikke er satt brukes denne verdien.

en: You can use now the following credentials to log into the site:
nb_NO: Bruk følgende brukernavn og passord for å logge inn:

en: You can use operators in the search filters (eg: >, <, >=, <=, = )
nb_NO: Det kan brukes operatorer i søkefilteret (f.eks. >, <, >=, <=, = )

en: You can't add questions while the survey is active.
nb_NO: Kan ikke legge til spørsmål når undersøkelsen er aktiv.

en: You can't change password if demo mode is active.
nb_NO: Passordet kan ikke endres hvis demomodus er aktivert.

en: You can't copy a question if the survey is active.
nb_NO: Du kan ikke kopiere et spørsmål når undersøkelsen er aktiv.

en: You can't delete a group because one or more groups depend on it as parent!
nb_NO: Du kan ikke slette en gruppe fordi en eller flere grupper er avhengige av den som foreldre!

en: You can't delete a group if it's not empty!
nb_NO: En gruppe kan ikke slettes hvis den ikke er tom!

en: You can't delete a question if the survey is active.
nb_NO: Et spørsmål kan ikke slettes når undersøkelsen er aktiv.

en: You can't delete template '%s' because one or more templates inherit from it.
nb_NO: Du kan ikke slette malen %s fordi en eller flere maler avhenger av den.

en: You can't delete this question group because the survey is currently active.
nb_NO: Du kan ikke slette dette spørsmålet fordi undersøkelsen er aktiv.

en: You can't import the theme '%s' because '%s'  is not installed.
nb_NO: Kan ikke importere mal '%s' fordi '%s' ikke er installert.

en: You can't insert a new question when the survey is active.
nb_NO: Et nytt spørsmål kan ikke settes inn når undersøkelsen er aktiv.

en: You can't remove the default language.
nb_NO: Standardspråket kan ikke slettes.

en: You can't reorder in an active survey
nb_NO: Det er ikke mulig å endre rekkefølge i en aktiv undersøkelse

en: You can't save changes because the theme directory is not writable.
nb_NO: Endringen kan ikke lagres fordi det ikke er skrivetilgang i temakatalogen.

en: You can't uninstall template '%s' because some templates inherit from it.
nb_NO: Malen %s kan ikke avinstalleres fordi noen maler har arvet deler av den.

en: You can't update question code for an active survey.
nb_NO: Du kan ikke oppdatere spørsmålskode i en aktiv undersøkelse.

en: You can't use 'Anonymized responses' when participant-based response persistence is enabled.
nb_NO: Du kan ikke bruke anonyme besvarelser når deltakerbaserte besvarelser er aktivert.

en: You cannot delete the last answer option.
nb_NO: Du kan ikke slette det siste svaralternativet.

en: You cannot delete yourself or a protected user.
nb_NO: Du kan ikke slette deg selv eller en beskyttet bruker.

en: You cannot proceed until you enter some text for one or more questions.
nb_NO: Du kan ikke fortsette før du har skrevet noe på ett eller flere spørsmål.

en: You cannot uninstall the default template.
nb_NO: Standardmalen kan ikke avinstalleres

en: You cannot upload themes because you do not have the required ZIP library installed in PHP.
nb_NO: Tema kan ikke lastes opp fordi det ikke er installert nødvendig ZIP-bibliotek i PHP.

en: You did not answer to the security question.
nb_NO: Du svarte ikke på sikkerhetsspørsmålet.

en: You did not provide a name.
nb_NO: Du oppga ikke et navn.

en: You did not provide a password.
nb_NO: Du oppga ikke et passord.

en: You didn't save your changes!
nb_NO: Du lagret ikke endringene!

en: You disabled ComfortUpdate in your configuration file.
nb_NO: ComfortUpdate er slått av i konfigurasjonsfilen.

en: You do not have permission for this action.
nb_NO: Du har ikke tilgang til denne handlingen.

en: You do not have permission to access this page.
nb_NO: Du har ikke nødvendige rettigheter til denne siden.

en: You do not have permission to send emails to all users.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å sende e-post til alle brukere.

en: You do not have the Freetype Library installed. Showing charts requires the Freetype library to function properly.
nb_NO: Du har ikke FreeType-biblioteket tilgjengelig. Hvis du ønsker å vise diagrammer må dette biblioteket være installert.

en: You do not have the GD Library installed. Showing charts requires the GD library to function properly.
nb_NO: Du har ikke GD-biblioteket tilgjengelig. Hvis du ønsker å vise diagrammer må dette biblioteket være installert.

en: You do not have the permission to access this page.
nb_NO: Du har ikke rettigheter som gir deg tilgang til denne siden.

en: You do not have the required ZIP library installed in PHP.
nb_NO: Nødvendig ZIP-bibliotek er ikke installert i PHP.

en: You do not need to add a description to your question group, but sometimes it makes sense to add a little extra information for your participants.
nb_NO: Du trenger ikke å legge til en beskrivelse til spørsmålsgruppen, men noen ganger er det fornuftig å legge til litt ekstra informasjon for deltakerne.

en: You don't have permission to edit a usergroup
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å redigere en brukergruppe

en: You don't have permission to this folder
nb_NO: Du har ikke rettigheter til denne mappen

en: You don't have sufficient permissions to upload images in this survey
nb_NO: Du har ikke rettighet til å laste opp bilder i denne undersøkelsen

en: You don't have the permission to activate participants.
nb_NO: Du har ikke rettighet til å aktivere deltakere.

en: You don't have the right to restore the settings to default
nb_NO: Du har ikke rettigheter til å gjenopprette til standardinnstillinger

en: You don't need an update key.
nb_NO: Du trenger ikke en oppdateringsnøkkel.

en: You got {TOTAL} points out of 3 possible points.
nb_NO: Du fikk {TOTAL} poeng av tre mulige poeng.

en: You have already been removed from the central participants list for this site
nb_NO: Du har allerede blitt fjernet fra den sentrale deltakerlisten på dette nettstedet

en: You have already been removed from this survey.
nb_NO: Du er allerede fjernet fra undersøkelsen.

en: You have already completed this survey.
nb_NO: Du har allerede fullført denne undersøkelsen.

en: You have an error inside your local installation of LimeSurvey. See:
nb_NO: Det er en feil i den lokale installasjon av Limesurvey. Se:

en: You have been already removed from this survey.
nb_NO: Du er allerede fjernet fra undersøkelsen.

en: You have been removed from the central participants list for this site
nb_NO: Du har blitt fjernet fra den sentrale deltakerdatabasen for dette nettstedet

en: You have been successfully added back to this survey.
nb_NO: Du er lagt tilbake i undersøkelsen.

en: You have been successfully removed from this survey.
nb_NO: Du er fjernet fra undersøkelsen.

en: You have exceeded the number of maximum login attempts. Please wait %d minutes before trying again.
nb_NO: Du har gjort flere mislykkede forsøk på å logge inn. Vent %d minutter før du prøver igjen.

en: You have no access to the role management!
nb_NO: Du har ingen tilgang til rollebehandlingen!

en: You have not selected a question
nb_NO: Du har ikke valgt et spørsmål

en: You have not selected a survey
nb_NO: Du har ikke valgt en undersøkelse

en: You have to pair it with one attribute of the survey participants table
nb_NO: Må pares med et attributt fra deltakertabellen

en: You have to pair this field with an existing attribute.
nb_NO: Du må pare dette feltet med et eksisterende attributt.

en: You have to put in at least a title for the survey to be saved.
nb_NO: Du må minimum angi en tittel på undersøkelsen som skal lagres.

en: You have to select a file.
nb_NO: Du må velge en fil.

en: You have to select at least one label set.
nb_NO: Du må angi minst en etikettsamling

en: You may not use slashes or ampersands in your name or password.
nb_NO: Du kan ikke bruke spesialtegn i brukernavn eller passord.

en: You may play around with more settings, but let's save and start adding questions to your survey now. Just click on 'Save'.
nb_NO: Du kan prøve ut flere innstillinger, men la oss starte å legge spørsmål til undersøkelsen nå. Bare klikk på Lagre.

en: You may register for this survey but you have to wait for the %s before starting the survey.
nb_NO: Du kan registrere deg på undersøkelsen, med du må vente til %s før du kan besvare den.

en: You may register for this survey but you have to wait for the {{sStartDate}} before starting the survey.
nb_NO: Du kan registrere deg for undersøkelsen, men du må vente på {{sStartDate}} før du starter å besvare.

en: You may register for this survey if you wish to take part.
nb_NO: Du kan registrere deg for å delta i undersøkelsen.

en: You may save empty subquestions, but that would be pointless.
nb_NO: Du kan lagre tomme underspørsmål, men det ville være lite nyttig.

en: You must be logged in to access to this page.
nb_NO: Du må være innlogget for å få tilgang til denne siden.

en: You must be registered to complete this survey
nb_NO: Du må være registrert for å besvare undersøkelsen

en: You must enter a valid email. Please try again.
nb_NO: Du må angi en gyldig e-postadresser. Prøv igjen.

en: You must first create a question group.
nb_NO: Opprett først en spørsmålsgruppe.

en: You must set according write permissions on these filese before you can proceed. If you are unsure what to do please contact your system administrator for advice.
nb_NO: Du må gi disse filene skriverettigheter før du kan fortsette. Hvis du er usikker på hvordan du gjør dette, ta kontakt med systemadministrator.

en: You must supply a name for this saved session.
nb_NO: Du må oppgi et navn for den lagrede undersøkelsen.

en: You must supply a password for this saved session.
nb_NO: Du må oppgi et passord for undersøkelsen.

en: You need to add answer options to this question
nb_NO: Du må angi svaralternativer til dette spørsmålet.

en: You need to add question groups
nb_NO: Du må legge til spørsmålsgrupper

en: You need to add questions
nb_NO: Du må legge til spørsmål

en: You need to add subquestions to this question
nb_NO: Du må angi underspørsmål til dette spørsmålet.

en: You need to enable large_file_prefix setting in your database configuration in order to use InnoDB engine for LimeSurvey!
nb_NO: Du må aktivere large_file_prefix-innstillingen i databasekonfigurasjonen for å kunne bruke InnoDB-motor for LimeSurvey!

en: You need to upload %s more files for this question.
    Are you sure you want to exit?
nb_NO: Du må laste opp %s filer til til dette spørsmålet.
    Er du sikker på at du vil navigere bort?

en: You should add some subquestions for your question here.
nb_NO: Du bør legge til noen underspørsmål for spørsmålet ditt her.

en: You should export your responses before deactivating.
nb_NO: Du bør eksportere besvarelsene før deaktivering.

en: You should have a great time doing this
nb_NO: Dette blir gøy

en: You should note the name(s) of the table(s) in case you need to access this information later.
nb_NO: Du bør notere navn(ene) til tabell(ene) i tilfelle du trenger denne informasjonen senere.

en: You should only activate a survey when you are absolutely certain that your survey setup is finished and will not need changing.
nb_NO: Du skal kun aktivere en undersøkelse når du er helt sikker på at undersøkelsen er ferdig laget og ikke trenger å endres.

en: You will be redirected in about 5 secs. If not, click <a href="%s">here</a>.
nb_NO: Du vil bli sendt videre om omtrent fem sekunder. Hvis dette ikke skjer, klikk <a href="%s">her</a>.

en: You will not be able to update because your previous LimeSurvey version is too old.
nb_NO: Du vil ikke kunne oppdatere fordi din tidligere LimeSurvey-versjon er for gammel.

en: You'll be redirected to the database update or (if your database is already up to date) to the administration login in 5 seconds. If not, please click %shere%s.
nb_NO: Du blir i løpet av 5 sekunder videresendt til oppdatering av databasen eller (hvis databasen allerede er oppdatert) til innlogging for administrator. Hvis ikke, klikk <a href="%s">her</a>.

en: You've been logged out due to inactivity. Please log in again.
nb_NO: Du har blitt logget ut på grunn av inaktivitet. Vennligst logg inn igjen.

en: Your Choices
nb_NO: Mulige valg

en: Your LimeSurvey installation is checked if the update can be run successfully.
nb_NO: Sjekker om LimeSurvey-installasjonen din kan oppdateres.

en: Your Privacy policy text is shown here.
nb_NO: Personvernregler blir vist her.

en: Your Ranking
nb_NO: Din rangering

en: Your answer
nb_NO: Ditt svar

en: Your answer must be %s
nb_NO: Svaret ditt må være %s

en: Your answer must be at least %s
nb_NO: Svaret ditt må være minst %s

en: Your answer must be at most %s
nb_NO: Svaret ditt må ikke være mer enn %s

en: Your answer must be between %s and %s
nb_NO: Svaret ditt må være mellom %s og %s

en: Your answer to the security question was not correct - please try again.
nb_NO: Svaret på sikkerhetsspørsmålet ikke var riktig - vennligst prøv igjen.

en: Your assessment
nb_NO: Din vurdering

en: Your browser reports that it was used previously to answer this survey. We are resetting the session so that you can start from the beginning.
nb_NO: Nettleseren din rapporterer at den tidligere har blitt brukt til å besvare denne undersøkelsen. Sesjonen din blir opprettet på nytt, slik at du kan starte fra begynnelsen.

en: Your browser screen size is too small to use the administration properly. The minimum size required is 1280*1024 px.
nb_NO: Nettleseren har for lav oppløsning til å fullt ut støtte administrasjon av undersøkelser. Minimum oppløsning på 1280x1024 pixler er anbefalt.

en: Your choices
nb_NO: Dine valg

en: Your data should be imported now, the data.frame is named "data", the variable.labels are attributes of data ("attributes(data)$variable.labels"), like for foreign:read.spss.
nb_NO: Dataene dine bør nå være importert. data.frame har navnet "data", variable.labels er attributter til data ("attributes(data)$variable.labels"), slik som foreign:read.spss.

en: Your data should be imported now.
nb_NO: Dataene bør være importert nå.

en: Your database configuration needs to have innodb_file_format and innodb_file_format_max set to use the Barracuda format in order to use InnoDB engine for LimeSurvey!
nb_NO: Datakonfigurasjonen din må ha innodb_file_format og innodb_file_format_max satt til å bruke Barracuda-formatet for å kunne bruke InnoDB-motor for LimeSurvey!

en: Your database is too big to be saved!
nb_NO: Databasen er for stor til å bli lagret!

en: Your database server password.
nb_NO: Passordet til databasen.

en: Your database server user name. In most cases "root" will work.
nb_NO: Brukernavnet til din database. I de fleste tilfeller fungerer «root».

en: Your database type is not MySQL!
nb_NO: Din database er ikke MySQL!

en: Your email address:
nb_NO: Din e-postadresse:

en: Your file could not be copied
nb_NO: Filen kunne ikke kopieres

en: Your file could not be moved
nb_NO: Filen kunne ikke flyttes

en: Your have to answer the security question - please try again.
nb_NO: Du må svare på sikkerhetsspørsmålet - prøv igjen.

en: Your key has been updated and validated! You can now use ComfortUpdate.
nb_NO: Nøkkel er oppdatert og gyldig! Du kan bruke ComfortUpdate.

en: Your key is unknown by the update server.
nb_NO: Nøkkelen er ukjent for oppdateringstjeneren.

en: Your login credentials have been reset
nb_NO: Innloggingsinformasjonen din er tilbakestilt

en: Your new password was not saved because it matches the old password.
nb_NO: Det nye passordet ble ikke lagret fordi det samsvarer med det gamle passordet.

en: Your new password was not saved because the old password was wrong.
nb_NO: Det nye passordet ble ikke lagret fordi det gamle passordet var feil.

en: Your new password was not saved because the passwords did not match.
nb_NO: Det nye passordet ble ikke lagret fordi passordene ikke stemte overens.

en: Your new survey was created.
nb_NO: Den nye undersøkelsen ble opprettet.

en: Your new survey was created. We also created a first question group and an example question for you.
nb_NO: Den nye undersøkelsen ble opprettet. Det ble også opprettet en spørsmålsgruppe med et eksempelspørsmål.

en: Your participants will see this title in the browser's title bar and on the welcome screen.
nb_NO: Deltakerne dine vil se denne tittelen i tittellinjen på nettleseren og på velkomstsiden.

en: Your password:
nb_NO: Ditt passord:

en: Your passwords do not match.
nb_NO: Dine passord samsvarer ikke.

en: Your personal settings were successfully saved.
nb_NO: Dine personlige innstillinger ble lagret.

en: Your preferred language will be used through out the installation process.
nb_NO: Ditt foretrukne språk blir brukt gjennom installasjonsprosessen.

en: Your ranking
nb_NO: Din rangering

en: Your response table will be renamed to:
nb_NO: Tabellen med besvarelsene vil endre navn til:

en: Your responses have not been lost and have been emailed to the survey administrator and will be entered into our database at a later point.
nb_NO: Din besvarelse er ikke gått tapt, men er sendt til administratoren for undersøkelsen, som så senere legger besvarelsen inn manuelt.

en: Your responses were not saved. Please contact the survey administrator.
nb_NO: Din besvarelse ble ikke lagret. Ta kontakt med administrator for undersøkelsen.

en: Your responses were successfully saved.
nb_NO: Besvarelsen ble lagret.

en: Your session with the ComfortUpdate server is not valid or expired. Please restart the process.
nb_NO: Din sesjon med ComfortUpdate-tjener er ikke gyldig eller har utløpt. Start prosessen en gang til.

en: Your survey can export associated participant data with each response. Select any additional fields you would like to export.
nb_NO: Undersøkelsen kan eksportere tilhørende deltakerdata med hver besvarelse. Velg de ekstrafeltene du vil eksportere.

en: Your survey responses have been recorded.
nb_NO: Din besvarelse er levert.

en: Your survey responses have been saved successfully.  You will be sent a confirmation e-mail. Please make sure to save your password, since we will not be able to retrieve it for you.
nb_NO: Besvarelsen din har blitt lagret, og vil motta en bekreftelse per e-post. Sørg for at du husker passordet ditt, da dette ikke er noe vi kan finne for deg i ettertid.

en: Your survey was successfully saved.
nb_NO: Undersøkelsen er lagret.

en: Your survey will be saved using that name and password, and can be completed later by logging in with the same name and password.
nb_NO: Undersøkelsen blir lagret og kan fullføres senere ved å logge inn med samme navn og passord.

en: Your system configuration:
nb_NO: Systemkonfigurasjon:

en: Your time to answer this question has expired
nb_NO: Tiden din til å svare på dette spørsmålet har utløpt

en: Your time to answer this question has nearly expired. You have {TIME} remaining.
nb_NO: Tiden du har igjen til å svare på dette spørsmålet er i ferd med å gå ut. Du har {TIME} igjen.

en: Your update key has exceeded the maximum number updates!
nb_NO: Oppdateringsnøkkelen er brukt max antall ganger!

en: Your update key has expired!
nb_NO: Oppdateringsnøkkelen har utløpt!

en: Your update key is invalid and was removed.
nb_NO: Oppdateringsnøkkelen din var ugyldig og ble fjernet.

en: Your update key:
nb_NO: Oppdateringsnøkkel:

en: Your user data for accessing %s
nb_NO: Dine brukerdata for tilgang til %s

en: Your username:
nb_NO: Ditt brukernavn:

en: Your version is not updatable via ComfortUpdate. Please update manually.
nb_NO: Din versjon kan ikke oppdateres ved hjelp av ComfortUpdate. Oppdater manuelt.

en: Your version is up to date!
nb_NO: LimeSurvey er oppdatert!

en: Zebra-striped questions
nb_NO: Sebrastripete spørsmål

en: Zip error!
nb_NO: Zip-feil!

en: Zip file not found!
nb_NO: Zip-fil ikke funnet!

en: Zoom level
nb_NO: Forstørrelse

en: and
nb_NO: og

en: at question
nb_NO: ved spørsmål

en: checked
nb_NO: avkrysset

en: completed
nb_NO: fullført

en: d-m-yyyy
nb_NO: d-m-åååå

en: d.m.yyyy
nb_NO: d.m.åååå

en: d/m/yyyy
nb_NO: d/m/åååå

en: dd-mm-yyyy
nb_NO: dd-mm-åååå

en: dd.mm.yyyy
nb_NO: dd.mm.åååå

en: dd/mm/yyyy
nb_NO: dd/mm/åååå

en: default
nb_NO: standard

en: deleted
nb_NO: slettet

en: detail
nb_NO: detalj

en: digit:       source("filename", encoding = "UTF-8")        on the R command window, replace filename with the actual filename
nb_NO: skriv:       source("filnavn", encoding = "UTF-8")        i R-kommandovindu (erstatt filnavn med aktuelt filnavn).

en: directory
nb_NO: katalog

en: equals
nb_NO: er lik

en: extends_
nb_NO: utvider_

en: gross
nb_NO: brutto

en: having a valid email address
nb_NO: har en gyldig e-postadresse

en: having an access code
nb_NO: har en tilgangskode

en: having at least one use left
nb_NO: har minst en gjenstående

en: hh:mm
nb_NO: tt:mm

en: hours
nb_NO: timer

en: if:
nb_NO: hvis:

en: inherited
nb_NO: arvet

en: inherited value:
nb_NO: arvet verdi:

en: is
nb_NO: er

en: is NOT
nb_NO: er IKKE

en: is greater than
nb_NO: er større enn

en: is greater than or equal to
nb_NO: er større enn eller lik

en: is less than
nb_NO: er mindre enn

en: is less than or equal to
nb_NO: er mindre enn eller lik

en: is lesser than
nb_NO: er mindre enn

en: is like
nb_NO: er lik

en: is matched (regexp)
nb_NO: passer til (regexp)

en: is not like
nb_NO: er ulike

en: language of participant
nb_NO: deltakerens språk

en: minitab method
nb_NO: minitab-metode

en: mins
nb_NO: minutter

en: mm-dd-yyyy
nb_NO: mm-dd-åååå

en: mm.dd.yyyy
nb_NO: mm.dd.åååå

en: mm/dd/yyyy
nb_NO: mm/dd/åååå

en: not checked
nb_NO: ikke avkrysset

en: not having already completed the survey
nb_NO: som ikke allerede har fullført undersøkelsen

en: not having been sent an invitation already
nb_NO: ikke allerede har fått en invitasjon

en: only apply to certain question types
nb_NO: bare utfør for visse spørsmålstyper

en: or
nb_NO: eller

en: page
nb_NO: side

en: queXML PDF export
nb_NO: queXML PDF-eksport

en: queXML is an XML description of a questionnaire.
nb_NO: queXML er en XML-beskrivelse av et spørreskjema.

en: quota language settings
nb_NO: språkinnstillinger for kvote

en: quota members
nb_NO: kvotemedlemmer

en: responses
nb_NO: besvarelser

en: running
nb_NO: pågår

en: seconds
nb_NO: sekunder

en: selected
nb_NO: valgte

en: stable
nb_NO: stabil

en: table
nb_NO: tabell

en: timings
nb_NO: tidsbruk

en: to:
nb_NO: til:

en: unknown
nb_NO: ukjent

en: unstable
nb_NO: ustabil

en: valid
nb_NO: gyldig

en: visit http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php for more information
nb_NO: se http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php for mer informasjon

en: you cannot delete yourself.
nb_NO: du kan ikke slette deg selv.

en: yyyy-mm-dd
nb_NO: åååå-mm-dd

en: yyyy.mm.dd
nb_NO: åååå.mm.dd

en: yyyy/mm/dd
nb_NO: åååå/mm/dd

en: {n} access code has been created.|{n} access codes have been created.
nb_NO: {n} tilgangskode er opprettet. | {n} tilgangskoder er opprettet.

en: {n} question contains errors that need to be corrected.|{n} questions contain errors that need to be corrected.
nb_NO: {n} spørsmål inneholder feil som må rettes.|{n} spørsmål inneholder feil som må rettes.

en: {n} question contains warnings that need to be verified.|{n} questions contain warnings that need to be verified.
nb_NO: {n} spørsmål inneholder advarsler som må bekreftes. | {n} spørsmål inneholder advarsler som må verifiseres.
